Selecties Camel Trophy in Zandvoort Charles, Jeroen en Willem kregen harde noot te kraken... Aktie drempels weg zet zich in voor verkeersslachtoffers Wint uw de 1.000 mooiste kiek piek? Zwarte Komedie brengt Sint Vitusdans tÓEK Eindelijk: Een bankstel dat uw dokter u voor zou kunnen schrijven! Burchthuys Interieur Reserveren theaters Jeugdvoorstelling Aktiviteiten in De Erker Kadertraining I I SCHIEDAM r door: Aad van der Kruk Optimistisch Confrontatie Voorhoede Spannend Aftellen - Charles Slaghuis neemt vol vertrouwen de uitdaging aan. i Voor het terreinrijden was een uitdagende route uitgezet in de Zandvoortse duinen. pgr Een collegiaal opzetje van Charles Slaghuis voor Willem Moniharapon. Schijnbaar moeiteloos hanteren Charles en Willem de zware autowielen. Opnieuw komt de realisa tie van de doelen van de aktie DREMPELS WEG in zicht. Steeds meer Ne derlanders gaan er bewust over nadenken hoe de 1,3 miljoen lichamelijk gehan dicapten een beter leven kunnen gaan leiden. De NCRV organiseert deze aktie samen met het Na tionaal Revalidatie Fonds (NRF). Drie projecten Goed nieuws voor mensen met rug- en beenklachten! Het Bureau Voorlichting Foto Film Video organi seert in samenwerking met het tv-programma TV3 een nationale foto-wed strijd, die openstaat voor SCHIEDAM - De Zwarte Komedie brengt vrijdag 20 januari in het Passage Theater 'Vossen'. Dit stuk is geënt op 'Vanden Vos Reynaerde' dat vermoede lijk tussen 1257 en 1271 geschreven werd door "Willem die Madoc maec- te". Het was een fel sati risch verhaal, bejubeld door het volk, maar door edelen en rijke poorters met hoon beladen: herken den zij in de rijke dieren- schare niet zichzelf? alle amateurfotografen: '1000 Piek voor uw mooi ste kiek'. Uw foto op tv! Meedoen Originaliteit Kleuren beïnvloeden Bijzondere onderwerpen Garantie 's-Gravelandseweg 600 Rijksweg A-20 afslag Schiedam Telefoon 010-473.83.93 Donderdag koopavond - maandagmorgen gesloten P^HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 18 JANUARI 1989 PAGINA 17 ZANDVOORT - „Gaaf joh, om mee te doen, ik vind het hart stikke leuk zo'n dag..." Aan het woord de rasechte (28-jarige) Naaldwijker Charles Slaghuis die vorige week zaterdag, in plaats van in z'n notenkraam op de markt, de hele dag op het circuit van Zandvoort te vinden was. Ook de Schiedammers Je roen Meisters (25) en Willem Moniharapoit (32) stortten zich in het avontuur van de regionale voorselectie voor de Camel Trophy 1989. In Zandvoort werd uitgemaakt wie zich verder mag gaan begeven in dit grote avontuur. Want dit is nog maar het begin, na vandaag zullen er zes kandidaten per voorronde overblijven (er zijn vijf van deze dagen) die doorstromen naar de volgende beproeving, die van 26 t/m 29 januari in de Ardennen plaats vindt. Daar wordt uit de dertig kandidaten dan een zestal gekozen die in een definitieve eindronde gaan bepalen wie Ne derland gaat vertegenwoordigen in het Braziliaanse Amazonege bied tijdens de Camel Trophy 1989. Op Zandvoort krijgen de eerste deelnemers, waaronder Charles, Jeroen en Willem,de gelegen heid te laten zien dat zij als se rieuze gegadigde moeten wor den gezien voor het Nederland se team. De kandidaten worden zowel fysiek als mentaal uitvoe rig getest. De dag begint voor hen met precisie- en slalom rij den, daarna volgt het schrifte lijk gedeelte, waarin het een en ander wordt gevraagd over mo torenkennis en algemene zaken. Charles is tijdens de lunch opti mistisch. ,,'t Gaat wel lekker al lemaal, en we maken met onze groep leuke tijden." Hoe kom je er eigenlijk toe om mee te doen, willen we graag weten. „Ik zag in de bioscoop dat filmpje over de Trophy en zag het eigenlijk wel zitten" zegt Charles. Linda, zijn vrouw vult alleen even aan dat zij het was die het inschrijf formulier instuurde; „hij zei wel steeds dat'ie mee wilde doen, maar verder kwam het nooit..." Die middag volgen we Charles op de voet. Eerst bij het terrein rijden. Het-jurylid rijdt 'rustig' een rondje over het bepaald niet vlakke duinterrein om de deelnemers engszins vertrouwd te maken met de te volgen rou te. Achterin zit uw verslaggever vergeefse pogingen te doen ge woon op het bankje te blijven zitten. Tweemaal mislukt dat en een harde confrontatie met het dak van de Land Rover is het gevolg- Opvallend is dat, als later de kandidaten de Land Rover be sturen, het 'rustige' rijden tot het verleden lijkt te behoren... Met veel bravour storten zij zich in dit avontuur; achterin wordt de situatie er bepaald niet beter op. Na het terreinrijden volgt voor de groep waarin Charles, Jeroen en Willem meedraaien - in het duinterrein - de fysieke test die begint met tien minuten hardlo pen, op ATB's door de duinen fietsen en, om de samenwerking in een groep te kunnen beoor delen, het 'nemen' van een muur en hoge stellage, waarbij als handicap twee zware wielen meegesleept moeten worden. Afzien voor de hele groep, waarbij het opvalt dat er deel nemers zijn op wie dit allemaal geen enkele invloed schijnt te hebben... Niet helemaal parel fris meer, maar toch zeker niet total-loss voldoen zij aan de ge stelde opdrachten. Charles be hoort zeker niet tot de achter blijvers. Steeds weer is hij in de voorhoede te vinden en neemt vaak het initiatief. Als afsluiting van deze selectie dag heeft de groep nog een ge sprek op het programma staan. Een gesprek dat, om de deelne mers te verrassen, in het Engels wordt gevoerd. Niemand heeft daar echt problemen mee, zo te zien hebben ze eigenlijk hele maal niet zoveel problemen ge had deze dag, Charles daarover: „Je weet het niet hè, maar ook als ik niet door mag gaan blijf ik het toch een te gekke dag vinden en leuk om eens meege maakt te hebben." Zijn fans - inmiddels gegroeid tot een tiental - hopen allemaal hetzelfde en zien het al hele maal zitten. Het wachten op de uitslag duurt echter nog een uurtje. Een uur waarin de span ning met de minuut oploopt. De kandidaten blijven er opval lend rustig onder. Tegen zessen arriveert de jury, die na een langdurig beraad het zestal kandidaten dat de volgen de stap richting Zuid-Amerika gaat zetten heeft geselecteerd. De 'afvallers' worden één voor één naar voren geroepen en ont vangen daar een oorkonde uit handen van Leendert Ursum, die samen met Murk de Jong het Nederlandse team vormde in de vorige editie van de Ca mel Trophy. Bij iedere naam zie je de spanning toenemen op de gezichten van hen die nog niet naar voren zijn geroepen.... Er wordt afgeteld, nog twintig, nog negentien; zouden 'onze' kandidaten bij de nog volgende dertien afvallers zitten? De uit drukking op de gezichten van deelnemers en aanhang worden hoopvoller naarmate het aantal nog af te vallen kandidaten klei ner wordt... Helaas voor hen, ze worden óók naar voren geroepen. Net als 51 anderen voldeden zij nèt niet aan de eisen die de zware jun- gletocht van de deelnemers ver wacht. Hoeveel zij te kort kwa men? We zullen het nooit we ten. Voor ons waren zij echter serieuze kanshebbers die ge toond hebben over behoorlijk veel doorzettingsvermogen te beschikken. Degenen die het wèl haalden en elkaar aan het eind van deze maand in de Ar dennen weer zullen ontmoeten zijn Wim van Biezen uit Sas- senheim, Chris van Driel uit Ridderkerk en Raoul Jacobs, Olaf Koot, Paul Steyn en Rob van Winderden, allen uit Den Haag. SCHIEDAM - Telefonisch reserveren kan het hele sei zoen van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 uur tot 14.00 uur. Telefoon Passage Theater: 010-4269563. Theater de Teerstoof: 010- 4269455. De kassa is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 uur tot 14.00 uur en vanaf een uur voor elke voorstelling. SCHIEDAM - Voor de jeugd wordt zaterdagmiddag in De Teerstoof „De buik van Bart" opgevoerd. Hoofdrolspelers in dit poppenspel zijn: Bart, zijn pop Evert en het spiegelbeeld van Evert: Ernst, die in de buik van Bart huist. Omdat Bart de laatste tijd zo kil en nors is geworden, besluiten Evert en Ernst op zoek te gaan in het binnenste van Bart, om daar de oorzaak te kunnen vin den van deze verandering. Hun tocht, vol afwisselende, ko mische en spannende gebeurte nissen, brengt hun uiteindelijk bij het verkilde hart van Bart, waar de verschrikkelijke ijsbeer ijspegels rond Barts hart stapelt. Op slimme wijze lukt het het tweetal de ijsbeer te verjagen en het hart van Bart te verwarmen. Zo verandert hij tenslotte weer in de aardige vrolijke buikspre ker van vroeger. Een voorstelling rrij\ di lingen, nieuw schimmenspel schimmen. Zaterdag 21 januari Theater De Teerstoof Aanvang: 14.00 uur Toegang: f 5,75 Leeftijd: 4-10 jaar 'it keer is een met gekleurde SCHIEDAM - Binnenkort start er in wijkcentrum De Erker een cursus dames- en kinderkleding maken voor beginners en gevor derden. De lessen vallen op dinsdag- en donderdagochtend tussen 09.30 en 11.30 uur en op dinsdag-, woensdag- en donder dagavond tussen 20.00 en 22.00 uur. De kosten bedragen 72,50 voor 16 lessen. Op de woensdagochtend wil De Erker een cursus patroonteke nen en ontwerpen opstarten. Hiervoor worden deelnemers én een begeleider/ster gezocht. Iedere zondagmiddag tussen 14.00 en 15.30 uur wordt er te kenles gegeven in het wijkcen trum. De kosten bedragen 10,- per maand exclusief ma teriaal. Voor inschrijven en nadere in formatie kan men terecht bij wijkcentrum De Erker, Jan van Avennestraat 32, tel. 4267767 of 4263161. Met DREMPELS WEG vraag de omroep op radio, televisie en in de omroepgids nog vijf we ken aandacht voor de leefsitua tie van de lichamelijk gehandi capten in ons land. Met het showprogramma 'Spel Zonder Drempels', dat op 7 januari door de NCRV is uitgezonden, zijn we midden in de aktie aan geland. Het publiek leeft duide lijk mee met de problematiek van de gehandicapten. Via ak- tietelefoon (06-3212166) komen vele bruikbare tips binnen. Donderdag 12 februari (16.04- 17.00 uur) is er een speciale uit zending van het pupulaire NCRV-radioprogramma 'De Familieshow'. Het programma is maandag opgenomen in Bols- ward. Vele bekende Nederland se artiesten hebben geheel be langeloos hieraan meegewerkt. Onder hen zijn Piet Veerman, René Froger, Gerard Joling en Ria Vlak. Een aantal van deze artiesten is ook te beluisteren op de bijzondere verzamel-LP/ CD/cassette ten behoeve van de aktie DREMPELS WEG, die in heel Nederland bij de platen- handel verkrijgbaar is. De stad Bolsward wilde ook graag een belangrijke bijdrage leveren aan de aktie. En met succes. De organisatie in Bols ward heeft het regionale en lo kale bedrijfsleven enthousiast gemaakt om via het huren van ruimte voor reclamedoeken de aktie ook financieel te steunen. De stand van de aktiekas loopt, tegen de miljoen gulden. Nu kan dan ook het derde project 'opvang verkeersslachtoffers' van het NRF van start gaan. Het eerste project was robot hulp en ademtraining. Gehandi capten kunnen met behulp van een robot bijvoorbeeld weer een kopje optillen. Met beademings apparaten kunnen de longen van spierziekten versterkt wor den. Afgelopen week is er ook voldoende geld gestort op het speciale aktie-gironummer (DREMPELS WEG, Bunnik, giro 3669) om het tweede pro ject te verwezenlijken: een bij drage in de extra vakantiekos ten die gehandicapten moeten maken. Dit geld komt onder meer ten goede aan de Stichting Wielewaal die reizen organiseert voor jongens en meisjes met een handicap. Dankzij de opbrengst van DREMPELS WEG van afgelo pen week is het financieel ook mogelijk geworden om de op vang van verkeersslachtoffers te verbeteren. Uit een onderzoek uit 1987 van de Raad voor de Verkeersveiligheid is gebleken dat maar liefst 64.000 gezinnen na een verkeersongeval proble men overhouden. Financiële, juridische, medische of psychi sche problemen. Er blijkt een grote behoefte om emoties kwijt te kunnen. Het vastlopen in het moeras van regels leidt bij de slachtoffers vaak tot woede en frustatie. Drie deskundige orga nisaties in ons land werken nu samen om deze problemen zo goed mogelijk op te lossen. De ANWB, de Landelijke Organi satie Slachtofferhulp en het In stituut voor Psychotrauma zet ten hun schouders onder dit ptoject. In het NCRV-tv programma 'Hier en Nu Special' kon het publiek al zien wat de gevolgen zijn als je door een verkeers ongeluk ineens een gehandicapt leven moet gaan leiden. Via de aktietelefoon (06-3212166) kwa men er vele spontane reakties binnen. Emoties, herkenning, maar ook vele praktische tips. De organisatie hoopt van harte dat het publiek mee blijft den ken. We moeten er tenslotte met z'n allen voor kunnen zor gen dat gehandicapten een 'minder gehandicapt' leven kunnen leiden. SCHIEDAM - De kader-" training, die de Stichting Vrouwen vormingswerk 25 januari opstart is bestemd voor vrouwen die deelne men, of gaan deelnemen, aan een bestuur of werk groep. Het doel van de kur- sus is inzicht krijgen over het beleid in een organisa tie, het doel, bevoegdheden en verantwoordelijkheden. Het leren toepassen van vaardigheden, zoals verga dertechnieken, menings- en besluitvormingsmodellen, voorzitten, verslagen ma ken en verantwoorden van de financiën. Er wordt informatie gege ven omtrent besturen en vergaderingen, waarbij het verband wordt gelegd tus sen theorie en eigen prak tijk. Belangrijk is het prak/ tisch oefenen door midif van allerlei spelvormen. - kursus bestaat uit s woensdagochtenden n 9.00 tot 11.15 uur en jri op 25 januari 1989 in>et MCM de Groothuis, houderslaan 30 in S<»e" dam. De kosten bedr'êen 15,-. Voor kinderopvang wordt gezorgd. Informatie bij het Edukaüeï Centrum, telefoon 426151 i, vragen naar Ineke Hoebirk. In 1836 hertaalde Jan-Frans Willems het middeleeuwse epos. Zijn "Reinaert de Vos, episch fabelgedicht van de twaalfde en dertiende eeuw" diende als basis voor Vossen. Vossen is een spel van macht en manipulatie aan de hand van een schitterend voorbeeld: België. In dit veelbezongen land is opnieuw een vos opgestaan. Wie is hij, waar komt hij van daan, waar gaat hij heen? Kreu nend tussen de restanten van zijn geloof en zijn eigen bour- gondische wellust, krijgt de Belg van de vos klap na klap. Wat dreigt uit te draaien op een gru welijk einde voor Reinaert, wordt een sinister slot voor zijn belagers, en wie hem zijn ver trouwen schonk. Voor de Zwar te Komedie is "Reinaert de Vos" aanleiding tot een sati risch muzikaal spektakel aan het einde van een lachwekkende eeuw. Vrijdag 20 januari Het Passage Theater Aanvang: 20.30 uur Toegang: 12,50 Iedere acht weken worden voor ronden gehouden, waarbij de foto's worden uitgekozen die in de uiteindelijke jurering - die in juni plaatsvindt -worden meege nomen en die meedingen naar de hoofdprijs: 1.000 gulden. Fo to's kunnen worden ingezonden tot 9 juni a.s. Iedere woensdag wordt in TV3 (aanvang 19.25 uur) aandacht besteed aan deze fotowedstrijd. Onder meer door vertoning van een aantal inzendingen. Grote kans dus dat die van u daar ook bij zit! Bovendien wordt de uit slag van de voorronden in het tv-programma bekend gemaakt en zullen de prijswinaars per soonlijk uigenodigd worden naar de studio te komen. Wilt u ook een kans maken in deze wedstrijd en 1.000, 500 of 250 piek winnen? Stuur dan voor 9 juni a.s. maximaal drie zwart/wit of kleurenfoto's (géén dia's) op aan Fotowedstrijd '1.000 Piek voor uw mooiste kiek', Postbus 20130, 7303 HC Apeldoorn. Vermeld achterop elke foto duidelijk uw naam, adres en het aantal ingezonden foto's. Als u uw foto's na de wedstrijd retour wilt ontvangen, dan dient u een aan uzelf ga- dresseerde en voldoende gefran keerde retourenvelop bij te slui ten. De jury zal de inzendingen voor de fotowedstrijd met name op originaliteit beoordelen. Een foto kan op vele manieren uit blinken. Bijvoorbeeld door de kleursamenstelling. Denk maar eens aan de sterk contrasteren de kleuren van een blauwe lucht en een met sneeuw bedek te berg waarop mensen staan af gebeeld die gehuld zijn in rode, blauwe en gele skipakken. Zo'n plaatje knalt eruit! Daarnaast kunnen natuurlijk ook juist hele tere tinten voor een bijzondere foto zorgen. Om mooie foto's te maken moet u ook een beetje geluk hebben. Soms zit het weer ge woon niet mee. Dat is echter geen reden om bij de pakken neer te gaan zitten. Bij de foto- vakzaak zijn filters verkrijgbaar waarmee u in een handomdraai de fraaiste kleuren te voorschijn tovert. Deze filters kunnen al dan niet met een filterhouder voor prak tisch elk fototoestel geplaatst worden. Er zijn egaal getinte verkrijgbaar evenals filters die in het midden of aan de onder- of bovenzijde neutraal zijn (res pectievelijk central-spot en ver- loopfilter genaamd). Met het onderwerp is ook heel wat variatie mogelijk. Om een originele foto te maken is het belangrijk dat u uw foto-camera vaak bij u heeft. Want u zult al tijd zien dat de mooiste foto momenten zich voordoen als u besloten heeft de camera deze keer maar eens thuis te laten. Wilt u meer weten over de wed- strijdvoorwaarden, dan kunt u die bij de fotovakzaak nog eens rustig nalezen. Wij wensen u veel succes. Ambach telijk ge maakt federkern zit. Steeds meer mensen hebben last van rug- en beenklachten. Voor hen werd onder de competente leiding van een orthopaedisch chirurg een volledig nieuw con cept zitmeubelen ontwikkeld: LUX MEDICO 200. Het medisch ortho-' paedisch rapport be vestigd dat LUX MEDICO 200 voor mensen met rug- en been klachten een wezenlijke bijdrage levert aan een ontspannen zit,- ook wanneer er gedurende lange tijd in gezeten wordt LUX MEDICO200verkrijgbaar als {(l/tfliA/lAAWiA 3-zitter, 2-zitter en fauteuil, gestoffeerd in een kwalitatief hoogwaardige, echte velours. In de sprankelende kleur van f"Wilt u eerst wat meer I informatie? Stuur dit couponnetje Naam - kosteloos op en u ontvangt onze uitgebreide kleurenprospectus. Adres Antwoordnummer 60152 3060 VB Rotterdam. 'n postzegel is niet nodig Woonplaats en u vindt T in UWsTHUISKRANT.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 17