70% badpakken, 30% bikini Badmode: mag het beetje meer zijn? Trektochten en expedities Zeilvaart Enkhuizen heeft uitgebreide vloot Zilveren veer voor Phoenix Op een onbewoond Op avontuur met leeftijdgenoten Campinggids groot succes Vakantie charters kleinschaliger Onder zeil in de vakantie Beste touroperator naar Joegoslavië SUPERGOEDKOPE pak nu uw prijsvoordeel!! CHRISTOFFEL REIZEN Unieke last minute prijsgarantie voor vroege boekers Vraag uw ANVR-REISBUR0 of VONK REIZEN 05178-15515 vanaf R'DAM-ZESTIENHOVEN FARO - LISSABON - OPORTO Meestal nog goedkoper ook!!! UW IDEALE LUCHTHAVEN pnve- Het is verrassend, zoals de badmode zich blijft vernieu wen. Elk seizoen weer. Het be kende 'mag het een beetje meer zijn' gaat ook op voor juist die kleding voor zon, zee, strand en het zwembad. Nog meer details, nog meer raffini- ment, weer nieuwere materia len en vooral opvallende mo dellen in menige collectie. Wat zich de laatste jaren al af tekende zet zonder meer door: het badpak wint het van de bi kini. Op het ogenblik is de verhouding zelfs 70% badpak ken en 30% tweedelers. Na tuurlijk is en blijft de bikini ideaal voor het zonnen, het badpak mag best een blikvan ger zijn langs de stranden en in de zwembaden. De surf- sport blijkt dan de inpsiratie- bron voor veel van die bad mode. Surfnaden Dat uit zich door glanzende, strak zittende, op neopreen lij kende materialen, maar vooral door de 'surf-naden. Die in kleur afstekende naden kom je erg veel tegen, net zo goed in bikini's. Ook de modellen met behoor lijke grote bustières, bijvoor beeld gemaakt van elastische, strak zittende grijze stof met geel afgebiesd, doen zonder meer aan de surfsport denken. Nieuwe arm- en rugopeningen, vierkant of bretelachtig, laten daarnaast zien dat men mode '89 draagt. Ook al wordt bad kleding in feite het hele jaar daar lange pijpen, beloven vooral de uitgesproken mode badpakken een zonnige toe komst tegemoet te gaan. Je draagt niet zo maar wat om het water in te duiken, maar hebt iets aparts aan het lijf. Zoals een effen, hoog opgesne den badpak met vanuit de tail le een gerimpeldmini-minirok- je. Kun je oprollen, zo'n kort rokje en dan heb je een cein tuur. Ook bij de bikini's zijn overi gens lingerie-achtige grappen en die korte rokjes te zien. Een beetje jaren veertig. Pin-up Al naar gelang de eigen instel ling en soms natuurlijk ook het figuur, kan men zo met de badkleding de sportieve kant uit, het eenvoudig houden wanneer franje niet hoeft, als een pin-up girl pittig het strand opstappen of de roman tische kant uitdenken. Het is er allemaal, vanaf zacht rose of effen wit tot een bonte re genboog, een marineblauwe sportstreep tot zwart boom- schorseffekt, van bloemen tot alle mogelijke figuren. De man Surf-invloeden ook bij badmo de voor de man! Naast korte stretch slips zijn het vooral de multifunktionele, boxershort achtige zwembroeken, die veel worden gekozen. Plezierig voor in de vakantiekoffer: de komplete mannensets met al lerlei kombinatiemogelijkhe- den. Waarmee (weer) eens duidelijk wordt, dat hij ook op dit vlak niet tot een vergeten groep behoort. Over vakantiekofifers gespro ken: bijna iedereen neemt vanuit eigen land badpak, bi kini of badshort mee en koopt dat amper op de vakantiebe stemming. Lingerie-invloeden zitten duidelijk in badmode' 89 (Beach Life). door verkocht, juist voor die nieuwtjes heeft de consument oog. Apart Opvallend door leuke vond sten, zoals ruches, volants, een bandkraag, veel lingerie-in vloeden, veters, haakjessluitin gen, rimpeleffekten en hier en De ACSI Internationale Cam pinggids is bij veel kampeer ders een begrip. Honderdvijf tig selecteurs hebben 23 Euro pese landen bezocht om 6000 campings te bezoeken. Van al die campings zijn 126 ver schillende faciliteiten gecon troleerd. In de gids, die f 29,50 kost, ook aandacht voor naturistencampings, win tersportcampings en doortrek- campings. Daarnaast wordt aandacht geschonken aan campings met speciale voor zieningen voor gehandicapten. Net als in eerdere uitgaven zijn de telefoonnummers van de selecteurs vermeld, zodat men bij hen terecht kan voor eventueel aanvullende infor matie. Mode badpak met een knip oog naar de surfsport via het materiaal, en door het oprolba re bovenstuk naar een bruine body (Triumph). De 'kleinere' vluchthavens in Nederland krijgen steeds meer vakantievluchten te verwer ken. Zo zal Yugotours vanaf begin mei tot eind oktober een twintigtal vakantie charter vluchten vanaf Rotterdam Airport naar Split (Joegosla vië) gaan uitvoeren met een 'Aviogenex' 737, een machine met 135 stoelen. De reistijd bedraagt twee uur en tien mi nuten. Klein maar fijn Vanaf Schiphol vertrekken ook regelmatig kleinere vlieg tuigen naar diverse bestem mingen; Suckling Airways bij voorbeeld vliegt regelmatig op Cambridge en Manchester met zakenlieden en vakantiegan gers die eens 'anders' willen reizen. De maatschappij vliegt met een Dornier 228, een 'tur bo-prop' waarin 18 passagiers comfortabel en voorzien van een drankje en hapje naar de overkant van de Noordzee worden gebracht. Kinderen t/ m 2 jaar vliegen gratis mee (geen eigen stoel) en kinderen van 3 t/m 11 jaar vliegen (bij na altijd) voor de helft van de prijs. De uiterlijke 'check-in'- tijden zijn aanzienlijk korter dan bij 'normale' lijnvluchten: Amsterdam 50 minuten. Man chester 45 minuten en in Cambridge zelfs maar 15 mi nuten voor vertrek. Het rondtrekken door verre landen zit bij veel mensen in het bloed, steeds meer reisor ganisaties spelen daar goed op in en brengen 'avontuurlijke vakanties'. Jumbo Camper Oad bijvoorbeeld, organiseert van die reizen per Jumbo Camper door Afrika, Turkije, IJsland, Egypte, Jordanië en Syrië. Er is speciaal voor deze reizen de meest extreme tou ringcar gebouwd, die tegelijk kampeerbus en een robuust, uiterst komfortabel vervoer middel is. De 12 meter lange bus bevat alle voorzieningen voor een avontuurlijke vakan tie: 28 zitplaatsen, 8 tweeper soons en 12 éénpersoons slaapcabines (waarvan er zich twee in de volgwagen bevin den), een toilet en een koel kast. In de speciaal voor Oad - met adviezen van Jan de Rooy - ontworpen volgwagen bevindt zich de keuken met 'n koelkast, toilet, douche en uit- trekbare wasgelegenheid. De bus heeft navigatie-appara- tuur, een radio/zendinstallatie, een cycloon-luchtfilter en een 220 volts dieselaggregaat aan boord en is uiteraard voorzien van woestijnbanden. Deelnemers aan een onverge telijk avontuur moeten wel te gen een stootje kunnen, de rei zen gaan deels door onher bergzame, moeilijk toeganke lijke gebieden. Daarom ook moeten de deelnemers over een goede gezondheid en li chamelijke conditie beschik ken en bereid zijn onderweg enige hand- en spandiensten te verrichten, zoals de eigen cabi ne schoon houden, de afwas niet voor de bemanning te la ten staan en ook de aanwezige Een zeilvakantie op een grote driemaster of een modern zeil jacht? Mogelijkheden genoeg en er wordt nog steeds uitge breid. Zo zijn aan de vloot van Zeilvaart Enkhuizen onlangs twee nieuwe schepen toege voegd: een tweemastklipper en stagzeilschoener. Het totaal aantal schepen van deze vloot is hiermee op 45 gekomen. In een brochure, die aange vraagd kan worden via tel. 02280-12424, wordt uitgebreid informatie gegeven over al die schepen, de vaargebieden en alle mogelijke arrangementen. Wat betreft de inrichting van de nieuwe schepen is behalve aan de mogelijkheid tot het sportieve zeilen, veel aandacht besteed aan comfort en servi ce. Evenals dat in de laatste ja ren is gebeurd bij alle andere schepen van de vloot, die ook allemaal zijn voorzien van het certificaat Bureau Zeilwezen, hetgeen betekent dat de sche pen voldoen aan de hoge vei ligheids- en kwaliteits-eisen die dit bureau stelt. Een nieuwe ontwikkeling is dat in toenemende mate Spaanse en Franse vakantie gangers naar Nederland ko men voor een zeilvakantie. In het verleden kwamen de bui tenlandse gasten vooral uit België en Duitsland. De vaar gebieden waar de schepen met hun Nederlandse en buiten landse passagiers zeilen, varië ren van IJsselmeer, Wadden zee en Zeeuwse stromen tot Scandinavië, Zuid-Engeland, Schotland en de Kanaal Eilan den. Phoenix Vakanties is in Ne derland in 1982 gestart en ver voerde in 1988 al 45.000 pas sagiers naar Joegoslavië. Vo rig jaar mocht Phoenix van de Nederlandse reisbureaus en het vakblad Reisrevue de 'zil veren veer' in ontvangst nemen als onderscheiding voor de beste touroperator naar Joego slavië. Phoenix geeft drie brochures - gericht op Joegoslavië - uit; een vliegprogramma, een bus- pendelprogramma en - nieuw dit jaar - een 70 pagina's tel lend autoprogramma. Het aantal Phoenix selectiehotels is uitgebreid van 9 naar 12. In de afgelopen jaren zijn deze hotels mèt vakantie-plus for mule een begrip geworden. Ideaal voor drie generaties, want zij bieden een komplete vakantie met veel (gratis) ex tra's, zoals entertainment, spelletjes, wedstrijden, sportfa ciliteiten en iedere avond een gratis karafje wijn bij het di ner. De twaalf hotels liggen verspreid langs de Joegoslavi sche kust en zijn zowel per bus, vliegtuig of eigen auto be reikbaar. ZOMERVAKANTIES PER BUS ZWEDEN JOEGOSLAVIË va. 277- Portoroz - Porec - Opatija - Crikvenica zonneluifel en voortent - in dien nodig - op te zetten en af te breken... Ashraf Voor degenen die met wat minder luxe genoegen nemen is er Ashraf (Amsterdam), ont staan in 1973 uit een 'hobby' en nu al wat jaren aardig pro fessioneel, maar nog steeds met veel enthousiasme bezig met het organiseren van trek tochten en expedities (per ei- gen- of openbaar vervoer) voor avontuurlijk ingestelde jongeren van 18 "tot 40 jaar. De groepsgrootte varieert van tien.bij openbaar vervoer rei zen tot 17 deelnemers/sters bij eigen vervoerreizen. Tijdens deze eigen vervoerreizen wordt gebruik gemaakt van eenvoudige Mercedesbusjes, die komfortabel, maar zonder overbodige franje zijn. Verder wordt gebruik gemaakt van een terreinwagen, afhankelijk van de bestemming. Balen... Ashraf zelf zegt over deze rei zen: „Door het ontbreken van luxe en soms vanwege allerlei problemen onderweg kun je wel eens flink wat afbalen. Maar met een flexibele instel ling en hulp van alle mederei- zigers/sters, lukt het altijd wel er een goede reis van te ma ken". Verder valt het op dat veel alleenstaanden boeken voor een reis. Ashraf daar over: „Tenzij je zelf onmoge lijk bent, zijn er altijd wel mensen in de groep waar je aansluiting bij vindt..." Ashraf organiseert 'ongeorga niseerde' reizen/expedities naar Afrika, Azië, Zuid-Ame- rika, Marokko, Egypte. West en Oost Turkije, Peru-Bolivia en Brazilië en een groot aantal zgn. 'openbaar vervoer reizen' naar China, Japan, Thailand, Indonesië en India. Een prijs indicatie: een expeditie naar Marokko (22 dagen) kost een kleine 1600,- en het aanbe volen (minimum) zakgeld is 400,-. De aanschaf van sou venirs is dan niet meegere kend. Zowel Oad als Ashraf organi seren voorafgaand aan de reis kennismakingsavonden en in formatiebijeenkomsten. Avontuurlijk In de programma's zijn nieu we avontuurlijke en aktieve reizen opgenomen zoals ka noën, vlotvaren en wandelpro gramma's. Zo is er een acht daags kano-avontuur op de be kende rivier Krka met over nachtingen in eenvoudige ho tels of tenten, of een drie daags arrangement riverraf- ting. Een tocht op een speciaal voor de rivier Tara ontworpen rubberen vlot met plaats voor twintig personen. Ook zeilcruises met houten schoeners langs de Joegoslavi sche kust zijn in het Pnoenix- programma te vinden. Er ya- ren er momenteel al drie met plaats voor 18 tot 38 'perso nen. Nieuw is ook de moge lijkheid om individueel een motor- of zeiljacht te huren. Een vaarbewijs is dan wel ver plicht. Met de introduktie van een nieuwe garantie heeft Sunshi ne Tours Nederland vooral 'vroege boekers' verrast. Deze garantie voorkomt namelijk dat vakantiegangers die tijdig een reis reserveren, een hogere prijs moeten betalen dan dege- nen die wachten op - de vaak veel goedkopere - last minute- aanbiedingen. Sunshine Tours, die buspen- del-met-acoommodatie-reizen organiseert naar o.a. Spanje en Joegoslavië, meent met deze garantie een 'onrecht' uit te bannen. Vroege boekers wor den niet meer 'gestraft' met een hogere reissom, maar krij gen de garantie dat zij nooit duurder uit zullen zijn dan last minute-boekers. Als Sunshine Tours besluit om laatste plaatsen in een bepaald hotel op te vullen door last minute-korting te geven, dan zullen de vroege boekers in dit hotel het prijsverschil onmid- delijk in klinkende munt te rugbetaald krijgen, dezé*belof- te wordt zwart op wit gegeven in het nieuwe zomerprogram- ma. Wie voor 1 maart één van de vakantiereizen reserveert, komt automatisch in aanmer king voor deze prijsgarantie. Met alleen maar een goed geborgen en vervoerd. Zes boek en voldoende mondvoor- luchtkamers zorgen voor de raad een tijdje naar een onbe- stabiliteit en veiligheid. Het woond eiland? Het lijkt alle- Bora Bora eiland kost 198,-: maal zo mooi, maar je vergeet geen geld voor een zo gauw een blikopener... eiland! Voor wie zo'n eiland wel ziet zitten, maar het liever wat dichter bij huis zoekt heeft Veria Research Products uit Vught misschien een leuk idee: een privé palm-eiland dat op elke gewenste plek ver ankerd kan worden, zodat je niet na een uitltje geknapt te hebben ergens ver weg wakker wordt. Het ronde oppompbare eiland heeft een doorsnee van bijna twee meter. Groot ge noeg om nog iemand uit te nodigen ook. Het is gemaakt van zwaar PVC dat bestand is tegen de invloeden van zout water en olie (al hoort dat niet in zee...). Twee knalgele bana nen vormen een comfortabel hoofdkussen. De oppompbare palmboom met groene blade ren zal van veraf zichtbaar zijn, waardoor ouders het eiland, bij gebruik door kinde ren, goed in het oog kunnen houden. Het unieke aan dit eiland is dat het een anker heeft; een stevige, met kiezels of zand verzwaarde zak, die overboord gezet het eiland keurig op z'n plaats houdt. In diezelfde zak kan het eiland ook worden op- VAKANTIE 1989 VAKANTIE 1989 VAKANTIE 1989 VAKANTIE 1989 VAKANTIE 1989 VAKANTIE HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 20 JANUARI 1989 6-, 7-, 10-, 13-, 14-, 17- en 24-DAAGSE REIZEN Zowel ROYAL CLASS, SLAAPBUS als ECONOMY CLASS 7- en 8-daagse gekombineerde bus/bootreizen inkl. ekskursles en halfpenslon. ITALIË v a. 298.- Rlva - Cattollca - Mlsano Adrlatlco SPANJE v a. 179.- Lloret - Blanes - Malgrat - Pineda - Calella - Salou - Cambrils - Benidorm GRATIS REISGIDS EN UITSLUITEND RECHTSTREEKS RESERVEREN BIJ: Keerweer 10, 3012 KB Rotterdam Telef.: 010-4113222 en 4123216 Ook na 18.00 uur (zondag 10.00-15.00 uur) VAKANTIE zomer 1989

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 11