Handhaven is nog het enige uitgangspunt ■iVrUIMING Snelheid Ursus en HBSS beloond met 60.000 gulden NO AD speelt alsnog beslissingswedstrijd Door winst Succes spanning terug Niets lijkt kampioenschap in de weg te staan SCHEPER ORANJE SFC loterij 111 11 ~T ]oL VERINGMEIER TANDTECHNIEK Toernooi Hermes DVS Gevonden voorwerpen 1375.- 2895.' 1495.- 4750. 100.- 995.- 25.- 30.- Chek Coppens Bgslaapc^ifor^gg| Gebit stuk? lllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllll illlllllllllllllllllllllillllllllllllllllllll W HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 25 JANUARI 1989 PAGINA 7 binnen een uurtje moeten kla ren. Dat optimisme, onterecht naar later zou blijken, maakte zich eveneens meester van de ploeg. Met Daniëlla Bot binnen de lijnen voor Edith Bouw knecht keek de thuisploeg in sporthal Oost binnen enkele mi nuten tegen een 1-6 achterstand aan. Deze blamerende stand was voor Jaap Spijk aanleiding om zijn dames hard toe te spre ken. De achterstand werd omge bogen in een 8-6 voorsprong, die op 9-10 nog even in gevaar leek te komen. Uiteindelijk had den de Rijnmond-dames 19 mi nuten nodig om op 2-0 (15-10) te komen. Hardleers Ondanks de waarschuwing van MVC in de tweede set, was Rijnmond hardleers. Een 1-5 achterstand was het gevolg. On danks pech en vele fouten (zes services) kwam Rijnmond te rug, al moest Jaap Spijk zich bij 5-8 weer onder de dames bege ven om hen tot de orde te roe pen. Ook nu weer was de over tuigingskracht van de coach voldoende om de neuzen van de dames weer één richting uit te laten wijzen. Daniëlla Bot serveerde Rijnmond keihard naar 11-8. Waarna Jeanet de Jong het karwei op een haar na afmaakte. Het was uiteindelijk de zoals altijd op dreef zijnde Carin de Leede, die en pass van Winnie Dijksman, de gedegen spel verdeelster, bij MVC op de grond sloeg (15-10) en Rijn mond het in een uur deed. Fouten „Wij hebben vandaag in de tweede en derde set gewonnen door fouten van MVC. Ik heb mijn ploeg te vaak tot de orde moeten roepen. Zeker in de der de set bij die serie verkeerde services. Als die driemaal fout gaat word ik behoorlijk rood, als het dan zesmaal mis gaat, weet je het wel. Het is dan pri ma dat de ploeg na een time out de draad weer goed op pakt," aldus Jaap Spijk. WATERWEG NOORD - „Als we niet te maken krijgen met geblesseerden of anderen die wegvallen, dan is het voor ons ge woon een kwestie van uit fietsen," zei Jaap Spijk. De volleybal-coach van de Rijnmond-dames kan zich deze uitspraak permitteren omdat zijn team onbetwist koploper is in de promo tieklasse. Zelfs zonder rou tinier Linda Schaffer, op de wintersport, had Rijn mond geen moeite met het dapper tegenspartelende Maassluise MVC, 3-0. De vraag die momenteel bij Rijnmond veelvuldig wordt ge steld is wie er eerder de cham pagneflessen mag ontkurken. De heren of de dames. „Ikzelf denk de heren," bekende Spijk. Oftewel Rijnmond lijkt de ma gere jaren achter de rug te heb ben en stoomt vol goede moed richting de jaren negentig. Een sponsorplan en een club van honderd hebben het levenslicht gezien. De prestaties zijn daar direkt het gevolg van. Soms gaat het zelfs te gemakkelijk. Zo moest Jaap Spijk in de tweede en derde set hard ingrijpen om zijn dames op het juiste spoor te krijgen. Walk over De eerste set betekende voor Rijnmond een „walk over". In ruim een kwartier werden de Maassluise dames met 15-4 aan de kant gezet en zou Rijn mond het karwei gemakkelijk 18-40 jaar60.- Kinderen30.- 40 jaar en ouder72.- Kinderen36.- SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen. SCHIEDAM - De afdeling gemeentewerken geeft de voetbalvereniging Ursus 60.000 gulden, omdat ze bereid zijn al op 1 maart hun complex aan de Lan gen Bogert te verlaten. Vanaf die dag wil de ge meentelijke afdeling op het complex al gaan begin nen met graafwerkzaam heden en de aanleg van kabels. Dat de verhuizing, in het kader van de her structurering van de Schie- damse voetbalvelden, zo snel rond is gekomen is grotendeels afhankelijk ge weest van HBSS, de Har- ga-vereniging waar Ursus over ruim een maand in trekt. HBSS belegde donderdagavond een buitengewone algemene le denvergadering om te stemmen over de komst van Ursus. Nadat HBSS-voorzitter Rien Klink alle plannen uit de doeken had gedaan en vele vragen beant woord had, stemden van de ne gentig stemgerechtigde leden 86 voor de voorstellen van het be stuur. Vier waren tegen de komst van Ursus. De samenwerking tussen HBSS en Ursus levert in het nu gepre senteerde plaatje voor beide verenigingen alleen maar voor delen op. Door de samenwer king worden alle kosten evenre dig (een kwart Ursus, driekwart HBSS) gedeeld. Ursus betaalt HBSS een maandelijks huurbe drag voor gebruik van de ac commodatie. De kantine-op brengst van de zondag komt ge heel ten goede aan Ursus. Het derde veld van HBSS, voorma lig van Schiedamse Boys, komt J.'.r. - SCHIEDAM - "Een maatje te groot" was de conclusie die heel Hermes DVS trok na de niets ont hullende 2-7 nederlaag te gen De Maas uit Maas dam. De in de landelijke klasse spelende Schiedam mers werden op alle zaal voetbalfronten overtroffen door de nummer twee van de ranglijst. Aanvallend paste De Maas de juiste tactiek toe om de defensie van Hermes keer-op-keer op het verkeerde been te zetten en verdedigend stonden de Maasdammers ook hun mannetje; er was voor de ploeg van coach Aad Vervoort geen door komen aan. „Voor mij behoort De Maas, samen met Bax zeefdruk en Ce- verbo, tot de beste ploegen van Nederland", probeerde Aad Vervoort voor de nederlaag een excuus te zoeken. „Toch is het voor mij duidelijk dat we nog steeds groeien, zeker gezien de eerste helft van ons", waarmee hij het gelijk aan zijn kant had. Hermes speelde de eerste helft zeker niet minder dan De Maas en kwam na zeven minuten spelen door een prima combi natie tussen Fred Langhorst, definitief bij het complex. Voor adverteerders met reclamebor den langs het veld is de samen werking ook interessant, er spe len nu immers twee clubs op het veld. Over de conditie van dit veld is HBSS nog in overleg met de gemeente, want het is nódig aan een opknapbeurt toe. Uitbreiding De gulle handreiking van de ge meente komt de twee samen werkende verenigingen goed van pas. Samen met de „oprot premie" die Ursus krijgt en de premie die HBSS (beiden 30.000 gulden) krijgt voor de geboden inwoning, kan er flink verbouwd worden aan de huidi ge accommodatie van HBSS. Voor totaal 120.000 gulden zal er een gewijzigde entree, inclu sief herentoiletten en garderobe komen. Door het verdwijnen van de bestuurskamer wordt de keuken vergroot en zal daar te vens het herentoilet geplaatst worden. De grootste ingreep wordt de nieuw te bouwen ver dieping op de huidige kantine. Daar worden twee bestuurska mers gevestigd, voor beide vere nigingen één. De twee bestuurs kamers kijken uit over het hoofdveld van de verenigingen en zal via een inwendige wen teltrap bereikbaar zijn. Daar naast heeft de gemeente toege- Gerald Baars en Hans de Roos op 1-0. De Maasdamse ploeg kreeg vervolgens voldoende kansen om de score gelijk te trekken, maar verzuimde de ge creëerde kansen te benutten of stuitte op de wederom prima acterende doelman Aad Barto. Maar toen Leo van Buren in de punt van de aanval werd aange speeld en de bal teruglegde op Peter Roos, die raakknalde, ver scheen met nog 15 minuten te spelen de gelijkmaker op het scorebord. De Maas bleef gros sieren in kansen, terwijl Hermes behalve een goed schot van Hans Meijer daar weinig tegen over kon stellen. zegd voor tijdelijke magazijn ruimte voor Ursus te zorgen. Toekomst Omdat Ursus ook nog een aar dige prijs krijgt voor haar ac commodatie 280.000 gulden, ziet de toekomst er voor beiden rooskleurig uit. Voorzitter Rien Klink heeft al enkele ideeën. Achter de kleedkamers is nog een groot stuk grond, waar bij voorbeeld de bouw van een fit nesshal met sauna en dergelijke mogelijk is. „Dit is maar een idee," aldus Klink. De samenwerking tussen Ursus en HBSS komt niet uit de lucht vallen. Het is voor de derde maal in beider bestaan dat ze met elkaar te maken hebben. Lang geleden aan de Havendijk speelden de clubs bij elkaar op een complex en later op het DE- MOS-complex eveneens. „Uit het verleden weten we dat Ursus een goede vereniging is, met be stuursleden van kaliber. Zeker nu de samenwerking zo gunstig uitpakt heeft het alleen maar voordelen," meent Rien Klink. HBSS heeft in het verleden al met meer verenigingen bespre kingen gevoerd. Maar zowel sa menwerkingen met PPSC (wil den liever naar de Woudhoek) en SW (gemeente gaf te weinig voor de HBSS-kantine) ging niet door. Driemaal scheeps recht, zogezegd. Manco Het manco van Hermes werd in de laatste twee minuten van de eerste helft door De Maas dui delijk bloot gelegd. Bij de Schie dammers lopen teveel spelers voor wie deze landelijke klasse eigenlijk een maatje te groot is. Kostbare fouten kunnen dan niet uitblijven. De Maas kwam op voorsprong doordat Hans Meijer de bal in de voeten schoof van Peter Roos, die Ed win van Buren in staat stelde 1- 2 binnen te schieten. Anderhal ve minuut later deed zich een drie tegen één situatie voor, voor het doel van Barto, die door Leo van Buren knap werd uitgebuit, 1-3. „Inderdaad komen we een aantal spelers te kort om tegen zo'n tegenstander potten te kun nen breken. Maar dit is dan ook één van de beste ploegen in deze competitie. Voor ons is van be lang dat we Den Dam en Silva Boys ons houden, dan blijven we gewoon in deze klasse en zien we volgend jaar weer verder", aldus Aad Vervoort. Fabelachtig Dat de spelers het eens waren met de zienswijze van de coach bleek in de tweede helft, toen Hermes DVS lang niet zoveel inzet toonde, als in de eerste 25 minuten. De heren geloofden het wel, zeker nadat Gradus Roeland met een fabelachtig mooi en hard schot vanaf twin tig meter De Maas op 1-4 bracht en er nog 22 minuten te spelen waren. Tot overmaat van ramp schoot John van der Toorn een strafschop (na hands van Edwin van Buren) tegen keeper Kees Selter. Voor De Maas scoorden na rust ook Gra dus Roeland, Ed Winkels, Leo van Buren (met behulp paal en hoofd Barto) en aanvoerder Arie Dobber. Voor Hermes scoorde Gerald Baars nog teRen. SCHIEDAM - Het zesde Hermes DVS/Smith Hol land zaalvoetbaltoernooi wordt dit jaar op zaterdag 4 februari in sporthal Mar griet gespeeld. Tien ploegen strijden die avond vanaf 19.00 uur om de Smith Hol landbokaal. De tien teams zijn: CW, Excelsior M, MSV'71, SFC, De Rozet, Ursus, Egelantier Boys, All Stars (het eerste veldteam van Hermes) en Hermes DVS zelf. Er wordt gespeeld in twee poules, waarvan de win naars om 22.30 uur de fina le tegen elkaar zullen spe len. De Egelantier Boys zijn titelverdediger. Na afloop zal er naast een drive-inn show nog een bekende ar tiest optreden. SCHIEDAM - De voetbal vereniging SFC bestaat op 29 maart 1990 70 jaar. On danks dat deze datum nog ver weg is, is er al een jubi leumcommissie opgericht, die al tien weken wekelijks vergadert. „Het moet dan ook bijzonder worden," zegt de commissie eenslui dend. Om de commissie van de nodige financiële armslag te voorzien werd er binnen de vereniging een loting geor ganiseerd met 2500 loten. Vrijdagavond vond de trek king plaats in de bestuurs kamer van de Thurlede- vereniging. De prijzen gaan naar de volgende gekleurde lotnummers: groen 110 (CD-speler), rose 362 (radio cassetterecorder), geel 217, geel 164 en groen 308 (walkman), oranje 960 (strijkijzer), wit 86 (koffie zetapparaat), wit 62 (tosti- ijzer) rose 218, geel 341 en oranje 108 (fles whisky). SCHIEDAM - Gevonden voorwerpen van de maand december 1988. De afde ling gevonden voorwerpen van de gemeentepolitie Schiedam is geopend van maandag tot en met vrij dag van 14.00-16.00 uur op het hoofdbureau van politie, Lange Nieuwstraat 55 te Schiedam en is gedu rende die tijdstippen ook telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4260760. Gevonden voorwerpen af te ha len op het hoofdbureau van poli tie: 1 autosleutel Ford; 4 sleutels aan sleuteletui met vachtje; zwart sleuteletuitje met drie autosleutels merk Toyota; 6 sleutels aan leertje met A erop; autosleutel van Ford aan rood leertje; 3 sleutels aan hanger met schorpioen; 1 autosleutel Toyota aan flesopener; 9 sleu tels aan ring en kleine muske- tonhaak; 5 sleutels en 1 Datsun sleutel; 2 sleutels aan donker bruin mapje;5 sleutels aan zil verkleurige musketonhaak; 1 VW sleutel; 2 autosleutels Suba ru aan ring; 2 sleutels aan chi nees poppetje en penning en rode franje; dameshorloge, merk Marti; dameshorloge zwart merk Tissot; digitaal hor loge, merkloos Quartz; half lees brilletje in bruin etuitje; grote witte map van BBC; 1 zakmes met zwart handvat; zwarte bril- lenkoker met half brilletje in transparante kleur; 1 paar zwar te lederen handschoenen; zilver kleurig kinderarmbandje met SCHIEDAM - Door de 11-9 overwinning van Suc ces op Harga is de span ning onderin de derde klasse korfbal weer terug. Succes moest zondagmid dag haar stadsgenoot abso luut verslaan om de aan sluiting met de ploeg van coach Rob van der Graaff te behouden. Door de naamplaatje „Joana" zwarte portemonnee t.n.v. Fali; Bor deauxrode herenportemonnee. Gevonden voorwerpen af te ha len na overleg en bij de vinder: 7 sleutels aan zwart etui, tel. 4377322; 20 sleutels aan 2 rin gen, tel. 4735154; 9 sleutels aan zwart hoesje, tel. 4151075; zwarte tas met inhoud, Schie- landziekenhuis; linnen tas, op schrift Burgthuys, tel. 4731131; tasje en inhoud, haarnetje groen, Zwaluwlaan 276; 1 Dob berman zwart (hond), tel. 4158954; 1 wieldop, tel. 4710154; tamme kanarie tel. 4709376; zilverkleurige heren- bril met dikke glazen, tel. 4268218; gouden kettingarm band met plaat „Paul", tel. 4268372; gouden dubbele scha- winst is de achterstand te ruggebracht tot twee pun ten. „We moesten gewoon winnen, anders was het af gelopen", bekende Succes aanvoerder Leo Kruining na afloop. Harga moet nog vijf wedstrij den in de zaal, tegen Succes zes. De stand aan de staart van de laagste landelijke ziet er als volgt uit. ODO heeft één punt, Succes vier en Harga zes, al hebben zij een wedstnjd minder gespeeld. De kans dat er zeker één Schiedamse ploeg behouden blijft voor de derde klasse lijkt gezien deze stand groot, al zijn daar beide aanvoerders nog niet zeker van. Harga's Ed Pak: „Vooraf waren we beiden voor bestemd als degradatie-kandi daat, daar heeft ODO zich bij gevoegd. Voor ons een gunstige ontwikkeling. Alleen denk ik dat ODO nog voor verrassingen kan zorgen en we nog niet van hen af zijn. We moeten ons ze ker niet door hen laten verras sen". Zowel Succes als Harga krijgen ODO nog als tegenstan der, Harga zelfs in de laatste competitie-wedstrijd. Felheid Succes toonde in het tweede on derlinge Schiedamse duel van dit seizoen een heel ander ge zicht dan eerder dit jaar, toen Harga aan het langste eind trok. De ploeg van Ton van Nun- speet was feller en realiseerde zich overduidelijk welke belan gen er op het spel stonden. „Vo rige keer hebben we ons laten inpakken door Harga, dat mocht vandaag zeker niet ge beuren", wist Leo Kruining. In her veld was dat duidelijk te keiarmband, tel. 070-724562; double armband tel. 4702615; zilveren ring met drie granaatjes tel. 4260067; zwart kinderporte- monneetje tel. 4268689; don kerbruine jongensportemonnee tel. 4707742; zwarte herenporte monnee tel. 4260002; zwarte portemonnee met koperen hoekjes, tel. 4708526. merken en Succes nam na vijf minuten al een 2-0 voorsprong door treffers van aanvoerder Kruining en een strafworp van Robert Zwanink. Na een raak afstandschot van Ed Pak kwam Succes weer op een marge van twee doelpunten door een door loper van Ed de Jong. Tegen die achterstand van twee doelpun ten bleef Harga de gehele wed strijd aankijken en was niet in staat daar daadwerkelijk iets aan te doen. Motivatie Na de 6-4 ruststand leek Harga op 9-8 eindelijk de ban te door breken. Maar een langdurige en op het eerste gezicht ernstig lij kende blessure van Kees Jonk man voorkwam de opmars van Harga. „We hadden eindelijk de juiste vorm te pakken toen dat gebeurde. Achteraf viel die blessure heel erg mee, maar wa ren wij wel uit ons spel gehaald. Ik moet toegeven dat Succes of eigenlijk Jonkman dat slim aan heeft gepakt", gaf Ed Pak toe. „Toch moet ik Succes compli menteren met de overwinning, zij toonden vandaag een betere motivatie dan wij. Aan de ande re kant ging de score constant gelijk op, maar heeft de snelle 2-0 achterstand ons heel de wedstrijd parten gespeeld", be sluit Ed Pak. Beide aanvoerders waren het er over eens dat wie er in wil blijven nog vier punten moet weten te bemachtigen. De Succes-doelpunten werden gemaakt door Ed de Jong (4), Leo Kruining en Robert Zwa nink (beiden 2), Kees Jonkman, Marga Bijl en Leo Zwanink (al len 1). Voor Harga werden de treffers gemaakt door: Ed Pak (4), Onno Sluimer (3), Nicolette Marrevee en Regina van der Toorn (beiden 1). NOG SLECHTS WINTER Slaapkamer 'Swing9 Moderne wit laqué kamer Hulsta slaapkamer trendstyle 1 persoons blank eiken slaapkamer Treca boxspring met pocketvering matras Blank eiken achterwand Schuifdeurkast Badstof stretch hoeslaken Lits Jumeaux Grote sortering dekbedovertrekken Hoofdkussens v.a25.- Dekens 1 pers49.50 Lits Jumeaux89.50 Dekbedden 65% ganzedons, 1 pers. v.a. 249.- hmJw SCHIEDAM - Het handhaven van NOAD in de eerste divisie zal aanstaande zaterdag bepaald worden in een beslissingswed strijd, waarin de Schiedammers het op moeten nemen tegen Tempo Team 2. Eigenlijk had deze wedstrijd direkt na de in december afgesloten competitie gespeeld moeten worden, maar een protest van de Blauewe Wereld zorgde voor het uitstel. In een competitie-wedstrijd tegen Swifït Deventer hervatte een speler zijn wedstrijd, nadat hij eerder te kennen had gegeven niet verder te willen spelen. Volgens De Blauewe Werelt was dit in strijd met de reglementen. De NTTB bestreed dit, waar door de Blauewe Wereld alsnog degradeerde en NOAD haar bestaan in de eerste divisie mag gaan bepalen in een duel met Tempo Team 2. Hoewel de exacte dag nog niet is vastgesteld, gaat Jan Simons, NOAD's aanvoerder er vanuit dat hun wens voor de zaterdag ingewilligd wordt. NOAD zal zaterdag aantreden in haar ge bruikelijke opstelling me Hans Lingen, Wim Bongers, Ron van der Wijk en Jan Simons. „Ik schat onze kansen op fifty-fïfty," zegt Jan Simons. „Ons nadeel is dat we sinds december weinig hebben gespeeld, terwijl Tempo Team uit jonge spelers bestaat, die veel trainen. Anders hadden onze kansen hoger gelegen." Het beslissingsduel wordt zaterdag bij het Leidse DOCOS ge speeld en begint om 13.00 uur en zal over 18 partijen gaan. Rijnmonddames in ruim een uur klaar Carin de Leede (onzichtbaar achter haar eigen arm) neemt MVC onder vuur. Hermes komt te kort Compleet verzekerd met ziektekosten voor de halve premie Assurantie financieringsbureau Lange Haven 102 Schiedam Él» Telefoon 010-4262683 Halve premie per persoon per maand VANAF Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 4265997/4264140 Aad Vervoort: „Voor de topploegen zijn we een maat je te klein, we richten ons puur op handhaven". Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak T""""" 1 feMOBlBB- j Hhnrrihnnnn id i wllkwt De nieuwe kantine van HBSS en Ursus gaat er na de ver bouwing zo uitzien. Nog enkele toonkamermodellen: Moderne vormgeving. Ledikant 160x200 achterwand en nachtkastjes van nu in hoekopstelling. Ledikant 160x200, 2 nachtkastjes hoek met lade en toilettafel van JJ88CT77 nu wit van A&W? nu 3595.- ledikant 90x200 - 1 nachtkastje bovenbouw met verlichting van .2295^ nu met 2 electr. verstelbare motoren van nu met verlichting nu met spiegeldeur .1495^ 1 pers15 2 pers voor Diverse bekende merken. 1 pers. v.a29.- 2 pers. v.a59.- Lits Jumeaux v.a79.- slaapvoCTljchters' beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46-48 3111 HJ Schiedam tel.: OlÓ- 426 87 17 Robert Zwanink brengt Succes uit een strafworp op 2-0, een achterstand die Harga later zou opbreken. Snelle achterstand breekt Harga op

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 7