Het weer Havenappartementen vliegen weg l Nieuwe studio in de Passage Soms voor één april weer in de lucht Nieuwelant/Liedewyde wordt Branderschool GOED IS GOEDKOOP BIJ ALBERT HEIJN 9.90 1.84 icn Zuid-Holland mi Ci EUROWASH U hebt vier dagen de tijd om uzelf een buitenkansje te gunnen. k Stadsblad WJ RADIO ABA voordeel In Schiedam WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 41e JAARGANG, NUMMER 9 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Het appartementencomplex aan de Lange Haven SCHIEDAM - Het liefst had het bestuur van de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam (SBSS) een groot lint om het witte pand aan de Lan ge Haven, precies tegen over de Appelmarktbrug, willen doen. Zo trots' wa ren de heren dat eindelijk één van de belabberdste gebouwen in Schiedams mooiste stukje stads- schoon na zoveel jaren ver- Burgemeester Reinier Scheeres onthult de maquette T.V. DEFEKT? Videospecialisten C~2 Karnavaisprogramma Stichting Lentefeest SCHIEDAM - Het karnavai sprogramma van de Stichting Lentefeest luidt als volgt: donderdagmiddag 2 februari 14.00 uur voor ouderen en ge handicapten met gezellige mu ziek en een koffietafel; zaterdagmiddag 4 februari 14.00 uur: kinderkarnaval; zaterdagavond 4 februari 20.00 uur: grote karnavalsavond, waar ook rolstoelgebruikers welkom zijn. Alles wordt muzikaal om lijst met speciaal gastoptreden van Imca Marina. SCHIEDAM - Donderdag 2 fe bruari is het medium Rob Heer- en gastspreker op een bijeen komst van Religieus Spiritisti sche Vereniging Harmonia in Wijkcentrum Nieuwland op het Wibautplein 163. Aanvang: 20.00 uur, toegang 6,- (niet leden). De Wegwijzer, een openbare school voor voortgezet speciaal onderwijs aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, viert dit jaar uitgebreid carnaval. Prins Frans de Tweede, vorst van De Rietzeilers, zal tijdens het feest op vrijdag 3 februari in eigen JUWELIER SCHIEDAM - De Stad- somroep Schiedam hoopt voor één april weer in de lucht te zitten. De SOMS moest anderhalve week ge leden haar weekenduitzen dingen staken na een hoog oplopend conflict met de Zieken Omroep. De ZOS verbrak toen abrupt het huurcontract dat zij had met de locale radio over haar studio op de Korte Haven. Bemiddelingspo gingen van onder andere wethouder Aad Wiegman mochten niet baten. Het tweetal dat door de ge meente Schiedam - haar subsidiegever - tot een sa menwerking was gedwon gen, bleek niet meer naar elkaar toe te praten. In middels heeft de Stadsom- Het nieuwe onderkomen van de SOMS roep dankzij tussenkomst van de gemeente een nieuw onderkomen gevonden in de Passage vlak tegenover het theater. Met man en macht wrodt er ge werkt om het pand opgeknapt te krijgen, maar daarmee is de SOMS er nog niet. De Zieken omroep stelde haar behalve de ruimte ook de inventaris be schikbaar. De aanschaf van de noodzakelijke apparatuur, waar van het meest prijzige onder deel een mengpaneel is, wordt begroot op ongeveer 30.000 gul den. Om dat geld bij elkaar te krijgen is de locale radio op dit moment naarstig op zoek naar sponsors. Concrete liefhebbers hebben zich nog niet gemeld. Maar volgens Wim Groeneweg, voorzitter van de SOMS, moet het lukken om op korte termijn, dat bedrag op tafel te krijgen. Contacten Groeneweg: „We hebben goede contacten met het plaatselijk verenigings- en bedrijfsleven, die regelmatig in onze program ma's aan bod komen. En bo vendien gaat het om eenmalige kosten. Die lijken vrij hoog, maar als we uitzenden willen we het goed doen. De randap paratuur zoals bandrecorders, microfoons en platenspelers hebben we allemaal zelf in huis. Knappe technische mensen om zo'n studio in te richten ook. Het enige probleem is eigenlijk het mengpaneel. Die zijn er goedkoper, maar dan wel min der van kwaliteit. En ons stre ven is juist om op professionele wijze en via de Fm én op de ka bel plaatselijk nieuws te bren gen. Dan moet je eisen aan je spullen stellen". De gemeentelijke subsidie die de Stadsomroep is toegezegd - 30.000 gulden in 1988, lang zaam afgebouwd naar 10.000 in 1990 - werd tot het uitbarsten van het conflict bijna geheel be steed aan het huren van de stu dioruimte van de ZOS. Of de SOMS in de Passage wat dat be treft goedkoper uit zal zijn, weet Wim Groeneweg niet, omdat de huurprijs nog niet officieel is vastgesteld. Wél is hij ervan overtuigd dat de locale radio er in andere op zichten in de toekomst op voor uit zal gaan. De SOMS voorzit ter: „We betaalden de ZOS per uur en konden daardoor de stu dio alleen benutten op het mo ment van de uitzendingen. Nu krijgen we een eigen ruimte, waar we altijd terecht kunnen, op een duidelijk herkenbaar, goed bereikbaar punt in het centrum. Dat was eigenlijk al tijd als ons ideaal". Ondanks het uit de hand gelo pen conflict, draagt de Stadsom roep de Ziekenomroep geen kwaad hart toe. Zodra het on derkomen in de Passage is inge richt, is de ZOS, volgens Groe neweg, welkom om ook van haar faciliteiten als de kabel ge bruik te maken. Haal uw Z Zie onze PIEKEN AKTIE op pagina 7 en 11 Zie onze PIEKEN AKTIE paupering weer een monu mentaal geheel vormt met het naburige pand van In- terbook. Trots omdat het eerste project van deze club notabelen een commercieel succes is gewor den: zes van de zeven woningen zijn verkocht. De kleinste, er gens achter op de begane grond, staat (nog) te koop. Dat het mo gelijk was de twee- en drieka mer appartementen achter een van origineel niet te onderschei den voorgevel te bouwen, kwam door een flinke subsidie van gemeente en rijk van ruim vijf ton. De voordeur van ieder apparte ment is in een lichte hal - de makelaar spreekt liever van een 'lichthof - met een vrijstaande trap. Het lichthof scheidt de voorste drie wortingen van de vier achter. Afgelopen vrijdag onthulde brugemeester Reinier Scheeres een plaquette in de hal van pand Lange Haven 95 A/G. Frans Geerdes, voorman van het SBSS-bestuur reikte de eer ste sleutel uit aan een gelukkige bewoner. persoon het Witte Schaap van de school bekend komen ma ken. Leerlingen en ouders zijn van harte welkom bij die ont hulling. Overigens belangstel lenden, die een kijkje willen ne men op De Wegwijzer, kunnen dat doen op 16 februari tussen 09.00 en 12.00 uur en op 17 fe bruari tussen 09.00 en 15.00 uur. Woensdagmorgen 8 februari wordt er in Trefpunt Oost, in de Celsiusstraat 2 een bijeen komst gehouden voor 55-plus- sers over openbaar vervoer. RET-medewerker, de heer Rit- man, komt dan iets vertellen over de aanleg van de metro en de sneltram. Bij zijn toelichting worden twee filmpjes vertoond. Na afloop gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanvang: 10.00 uur, toegang gratis. SCHIEDAM - Jack Heerschap (38) heeft niets van wat bij de oude school- direkteur zo typerend was. Stukken leer ontbreken op de ellebogen van zijn col bert, net zoals een vale broek en een potlood in het borstzakje. Jack Heer schap vertegenwoordigt een nieuwe generatie di- rekteuren die keurig in het pak zit en vooral het on derwijs van een zakelijke en marktgerichte kant be licht. Pure noodzaak anno 1989, meent Heerschap oprecht, ten minste als je als school wilt blij ven bestaan. „Scholen zijn er voor de leerlingen, zo goed als bedrijven er zijn voor de consu menten. Vroeger werd daar nog wel eens anders over gedacht", benadrukt de kersverse direk- teur van scholengemeenschjap Brandersstad. Een naam die pas 1 augustus met veel vlagvertoon op de gevel van scholengemeen schap Nieuwelant/Liedewyde wordt onthuld, maar in de wan delgangen steevast gebruikt wordt. Gedenkwaardige De eerste dag van augustus zal in meerdere opzicht een gedenkwaardige zijn. De nieuwe naam luidt ook een nieuwe, (marktgerichte) toekomst in. Vanaf die bewuste datum start scholengemeenschap Branders- stad met het geven van bedrijfs- cursussen en onderwijs aan par ticulieren in de avonduren. „Om te beginnen hebben we een enquete gehouden onder oud-leerlingen.. We hebben ge vraagd welke vakken ze wel en niet gehad hebben en of ze be hoefte hebben aan nascholing op een bepaald vakgebied. We kunnen nu al stellen dat dat zo is. Vooral onderricht in de au tomatisering en specifiek tech nische kennis is gewenst. Hoe het hele pakket precies in elkaar steekt is op dit moment moei lijk te bepalen. We zijn druk be zig", zegt Jack Heerschap, sinds verleden jaar mei de eerste ver- Jack Heerschap. antwoordelijke man voor het mavo en lbo-onderwijs aan de Mgr. Nolenslaan. Verder wordt er op de Brandersstad gedacht aan tekstverwerking, de cursus middenstandsdiploma, een se cretaresse opleiding en diverse hobbyvakken, zoals autotech niek. Niet alleen de oud-leerlin gen en andere belangstellenden staan te trappelen van onge duld, weet Jack Heerschap heel zeker, ook de leraren genieten er nu al van. „Als je tien jaar voor de klas staat is het best eens plezierig met volwassenen te werken. Dat geeft toch een zekere verdieping." Heerschap deelt de kritiek van werkgevers niet dat het lbo-on-, derwijs schromelijk tekort' schiet en allesbehalve vakmen sen aflevert, zodat nascholing een must is. De direkteun „De politiek heeft in het verleden te recht besloten dat leerlingen eerst basisvorming en vervol gens een zo'n breed mogelijk opgezette beroepsopleiding krij gen. De oude timmerman van de ambachtschool bestaat sim pelweg niet meer. Trouwens kri tiek van de zijde van de werkge vers wordt minder. Dat komt omdat onderwijsland eindelijk van start is gegaan met goede voorlichting naar de bedrijven toe. Ik begrijp best wel dat een ondernemer die specialisten zoekt om aluminium ramen te plaatsen er behoorlijk de pee in heeft als hij niemand kan krij gen. Maar moeten wij hiervoor speciaal een richting opzetten, nee toch..." Open Dag Scholengemeenschap Nieuwe lant/Liedewyde, straks Bran dersstad, organiseert zaterdag 4 maart van tien tot twee uur een Open Dag. Er worden dan openbare lessen, videopresenta ties, modeshows en diavoorstel lingen gegeven. Bergers Interieurs vernieuwt z'n kostelijke interieurcollecties en geeft u van 1 t/m 4 februari de ruimte naar hartelust te zoeken en te vinden. Bergers Interieurs. Een uitzonderlijke klasse. Goudse licht belegen kilo Grof volkoren brood De nieuwe Albert Heijn Supermarkt Hagastraat 1, Schiedam-Zuid Schiedammers ontsteken alleen vuurwerk met jaarwisseling Theater programma t::'::V Wij helpen direktü! Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95. Yfftoop - html RtptrtHh Ook hoof uw wttmtchum ott kootkooton. E Opheffingsuitverkoop bij Hof van Spi Nu nog voordeliger! tpaland 9 Schiadam/Kathal Tal. 011 I. 010-4701314 Bron: KNMI VRIJDAG 03/02 wolkanvaldon droog min. -1° midd.tamp. wind: ZW-3 ZATERDAG 04/02 wolkonvoldon droog min. 0° midd.tamp. wind: ZW-4 ZONDAG 05/02 wolkanvaldon plaataalijk "min. 2r wind: ZW-5 lijk rog an 3 mldd.li tamp. 6° turn mmmm Naamsverandering luidt nieuw tijdperk in •■mm SCHONER SCHOONST 'S-GRAVELANDSEWEG 408-SCHIEDAM U w i -1 DM Bergers Interieurs in Berkel en Rodenrijs heeft een fameuze collectie luxe meubelen en woonaccessoires plus representatief projectmeubilair En ook Bergers Interieurs vervangt in februari een deel hiervan, bestaande uit magezijnartikelen en licht beschadigde meubelen, voor nieuwe creaties van Europese topontwerpers. Voor u de gelegenheid om voor sterk gereduceerde prijzen een keuze te ma ken uit een interieurcollectie die de werkelijke stijl vertegenwoordigt. Rodenrijseweg 23-25, Berkel en Rodenrijs, telefoon 01891 -15133 Openingstijden Maandag toLgn met donderdag van 09 00 tot 17 00 uur Wijdag van 09 00 tot ZV00 uur Zaterdag 10 00 tot 17 00 uur albert heijn

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1