Auto-Rai '89 al volop met toekomst bezig Hoe bereikt u de RAI I I Rai-Special •y De Personenauto Rai 1989 staat vol op in het teken van de toekomst. In feite is de auto ook helemaal met de toekomst bezig of te wel de autofa brikant kijkt verder vooruit dan me nig ander producent. En dat toekomstwerken hoOdt dan echt niet alleen in nog fraaiere auto's, nog meer gestroomlijnd, nog sneller, nog meer comfortabeler of nog veili ger, wat mogelijk meer mensen aan spreekt. Maar nee naar de toekomst kijken houdt ook in milieuvriendelijke auto's, dus schoner en dan worden daar meestal de uitlaatgassen be doeld, maar ook stiller om geluidso verlast tegen te gaan en ook zuiniger, dus vriendelijker omspringen met de energiebronnen of zoals al gezegd vei liger en dat zowel voor de inzittenden als voor de andere verkeersdeelne mers. Wat het laatste betreft moet niet altijd direct gedacht worden aan schokop- vangende bumpers- of kreukelzones, De Personenauto Rai heeft dit jaar weer veel nieuws te bieden al is dat uiteraard voor elk automerk anders. Sommige merken geven de voorkeur aan de Amsterdamse Rai om hun nieuws wereldkundig te maken, an dere merken wachten nog even bij voorbeeld op de Autosalon van Ge- nève. Hoewel er dus ook wel wat primeurs naar Genève gaan kan toch gesteld worden dat elk automerk ook wel iets nieuws in Amsterdam te bieden heeft. Zoals gebruikelijk elk Personenauto Rai-jaar, en dat is om de twee jaar, brengen wij een Auto-Special uit. Daarin behandelt autoredakteur Leo de Ruiter alles wat er op de Rai te zien is. Elk automerk krijgt eigen aan dacht. Maar helaas kan niet elke Uw Thuiskrant editie evenveel Rai-nieuws plaatsen. Dat is afhankelijk van de ruimte in de krant, afhankelijk van de omvang en dus ook van de adverten ties. Om U niets te laten missen heeft onze autoredakteur hier in alfabeti sche volgorde toch elk merk opge somd, althans het automerk dat echt iets nieuws te brengen heeft. In vele gevallen treft U uitgebreidere informa tie elders in de auto-special aan. Aleko Een heel nieuw merk aan het firma ment is Aleko. Een Russische automo biel, eigenlijk thuishorend bij Lada, maar als eigen merk met een eigen naam gebracht. De Aleko wordt geïm porteerd door Gremi in Groningen, ook de Lada importeur. De Aleko is een ruime middenklasser, een 5-deurs hatchback met een 1.6 liter Lada mo tor. Hij kost 19.995,- Alfa Romeo Het Italiaanse sportieve merk Alfa Ro meo, zoals bekend thuishorend bij Fiat, brengt enkele nieuwe types op de Rai. We kennen de modellen wel al al lemaal, namelijk van de Alfa 75 en de Alfa 164 serie. De 75 is nu ook in Ne derland leverbaar met 1.8ie motor en de 164 met 2.5 TD motor. Tevens is de 164 met 3.0 V6 motor ook leverbaar met automaat. Gebleven zijn natuurlijk alle overige 33, 75 en 164 modellen alsmede de Sprint en Spider. Een nieuwe 33 (dan mogelijk 45 geheten) wordt niet voor het eind van het jaar verwacht. Audi Audi brengt op de Rai 3 nieuwtjes voor Nederland. In onze autokranten en autorubrieken hebben we ze al behandeld, namelijk de Audi Coupé (op Audi 80/90 basis), de Audi 90 20V met dus de 20 kleppen motor en de Audi V8, de topklasse li mousine met de 3.5 liter V8. Austin Rover Austin Rover brengt enkele nieuwtjes op gebied van aktiemodellen en moto ren. Bij de Mini zien we de Mini Racing en Mini Flame. Bij de Metro de GTA. Bij de Montego de 2.0 Turbo-diesel en de 2.0 GTi. Bij Rover blijft de 200 en 800 serie bestaan, de 800 is onlangs uitgebreid met de Fastback. De Rover 200 kent een nieuw aktiemodel de 216 Sprint. Overigen A Onder de A zien we ook nog de mer ken Aro (uit Roemenië) en Aston Mar tin (uit Engeland), voor Nederland brengen zij niets nieuws uit. Bentley Het statige merk Bentley, varend on der de vlag van Rolls Royces, gaat zich meer van R.R. onderscheiden. Het brengt een eigen front met dubbele koplampen en diverse detailverbete ringen. Evenals van Rolls Royces is Hessing de Bilt de importeur. BMW BMW brengt voor Nederland twee nieuwe modellen, nog niet eerder hier te lande geëxposeerd namelijk de BMW M5 en de BMW Zl. Geen kleine en geen goedkope jongens dus, wel heel snel en dus heel duur. De verko pen in Nederland zullen meer bij de gewone 3- en 5-serie liggen, hoewel de 7-serie ook best loopt. De BMW Alimpo typen worden dit jaar geïmpor teerd door Hessels te Delft. Overigen B Onder de B nog de Italiaanse Bertone, de Chinese Bejjing (Peking-Jeep), de Bitter uit Berlijn, de Bugatti, replica uit België en de Amerikaanse Buick. Zij hebben als toch exclusieve auto's niet veel nieuws te melden. Chrysler Het Amerikaanse Chrysler concern gaat door een flink marksegment in Europa op te bouwen. Op de Rai is veiligheidsriemen of air-bags e.d., maar zeker ook aan de elektronica, die de auto zelf ogen kan geven, die de juiste weg kan uitstippelen, die kan helpen files te vermijden enz. enz. Kortom de techniek staat zeker niet stil, de auto verandert jaar op jaar, de blik is duidelijk op de toekomst ge richt. En in deze tijd vol van milieu-ei sen is het eigenlijk de auto die daarin een voortrekkersrol vervuld. Vervuiler Natuurlijk de auto is een vervuiler, de uitlaatgassen voor de lucht, veroorza kers van zure regen, de motor, wielen en banden veroorzakers van lawaai, het voortbewegen kost energie, maakt dus de energiebronnen op e.d., maar op allerhande gebied wordt er iets aan gedaan. Schone motoren, katalisato- ren, keramiek en elektronica gaan de luchtvervuiling tegen, alle nieuwe tech nieken tesamen zorgen voor minder lawaai-overlast, voor zuiniger omsprin gen met brandstof enz. enz. Het doel is zeker nog niet bereikt, maar er wordt aan gewerkt, volop en al vele ja ren endat kan je niet van alle an dere (veel ergere) vervuilers zeggen. Toekomst Kijken naar de toekomst, onze eigen toekomst en dat van onze kinderen dat staat bij de auto en ook op de Auto-Rai centraal. Praktisch elk auto merk op de Rai zal toekomstauto's to nen die stiller zijn, veiliger, zuiniger en schoner zijn. De Personenauto-Rai is er dit jaar tèf fj» jSEajÈEBui weer een uitgebreide stand van Chrys ler aanwezig met detailvernieuwingen bij alle modellen en diverse nieuwe motoren. Specifiek nieuw is de Chrys ler GTS Shelby, de LeBaron GTC en de Le Baron Coupé. Citroën De nieuwe Citroën XM staat nog niet op de Rai, mogelijk geeft Citroën de voorkeur aan Genève, maar geruchten gaan dat ook dat uitgesteld is. PSA is nog niet rond met de opvolger van de Citroën CX alsmede ook de Peugeot 505. Wel nieuw voor Nederland is de Citroën AX Diesel alsmede een nieuw BX aktiemodel de Chamonix. Overigen C Veel onder de C is er niet meer, wel de General Motors Amerikanen Cadillac en Chevrolet, van hen hebben we ech ter weinig vernomen over nieuwe mo dellen. In de GM USA serie schijnt er een nieuwe Chevrolet Corsica Hatch back te zijn, een nieuwe Buick Century en een nieuwe Oldsmobile Cutlass Ciera Wagon. Daihatsu Eind vorig jaar en begin dit jaar heeft Daihatsu nieuwe modellen geïntrodu ceerd namelijk eerst de 4x4 Feroza en vervolgens de sterkere Charade met 1.3 4 cilinder motor tevens ook in 4x4 verkrijgbaar. Op de Rai beleven deze modellen hun tentoonstellingsintro ductie. Behalve de Charade 1.3 is er natuurlijk ook de 1.0 en behalve de Feroza ook de stoere Rocky, terwijl de Cuore en de Hijet eveneens acte de présence geven. Overigen D Onder de D komen we nog enkele ex clusieve merken tegen, met uitzonde ring dan van de Roemeense Dacia, dat merk heeft wel elk jaar veel nieuws be loofd, maar het komt er kennelijk nooit van. Voor de exclusieve merken zoals de Daimler, de Dax (Hollandse Cobra replica). De Tomaso en de Donker voort is nieuws natuurlijk schaars, toch brengt de Nederlander Donkervoort een nieuwe D10, een open tweezitter met 2.2i motor. Ferrari Het Italiaanse top-sportmerk Ferrari (van Fiat) brengt een nieuwe F40 uit, op zijn beurt weer een topmodel van de serie met V8 turbomotor. De 328 serie, de Mondial en Testarosa serie blijft gewoon bestaan. Fiat Voor de Rai heeft Fiat niet veel nieuws. Men feest nog steeds om de Tipo als Auto van 't Jaar en de al aan gekondigde snelle Tipo versies staan nog niet op de Rai. Wel de nieuwe Croma TD id, de direct ingesproken Turbodiesel. Verder natuurlijk het complete Panda en Uno programma met allemaal schone katalisatormoto- ren. Een geface-lifte Uno en een op volger voor de Regata (een Tipo met koffer Type 3) komen later dit jaar. Ford Het merk Ford schitterde door afwe zigheid op de persconferentie voor de Personenauto-Rai. Alle andere merken waren er wel en dat zowel via pers mappen als pers (P.R.) vertegenwoor digers. Maar van Ford niets. De Rai wordt gepasseerd door Ford, de nieu we Fiësta zal op Genève staan. Merk waardig, de Rai krijgt wel de Ford USA Hl Elk jaar brengen wij van 'UW THUISKRANT' een Auto- Rai Special uit. De even jaren een bedrijfsauto- en de oneven jaren een personenauto- speci al. Dit omdat de Rai jaarlijks om en om een bedrijts- en per sonenauto tentoonstelling or ganiseert. Dit jaar 1989 is de personenau to aan de beurt, qua interesse en bezoek beter scorend dan de tentoonstelling van de be drijfsauto. Vandaar dat wij ook wat uitgebreider bericht geven van deze Rai. Op deze pagina treft U al de complete algeme ne informatie aan met alle nieuwtjes op personenautoge- bied. Op de volgende pagina's gaan wij nog eens wat nader in op de meeste merken. Voor de tekst zorgde weer eind- en au toredakteur Leo de Ruiter, de vormgeving is van Herman Olsman. primeur, namelijk de nieuwe Ford Thunderbird en Mercury Cougar, au to's die in ons land mondjesmaat wor den afgenomen, maar in Zwitserland bij het grote geld meer in de smaak zullen vallen. De Fiësta meer een auto voor ons land, c.q. voor de meesten van ons wat de portemonnee betreft, gaat naar Zwitserland. Geen nieuwe Fiësta dus op de Rai, maar toch ge noeg bij Ford om te bekijken zoals nieuwe motoren in de Ford Escort en Orion, een nieuwe 2.0i liter in de Scor pio, nieuwe versnellingsbakken in di verse Fords, o.a. ook in de Transit bussen, diverse detail-verbeteringen e.d. FSO Het Poolse merk FSO brengt een nieu we Prima II, een uiterlijk vernieuwde Prima met gewijzigde motor o.a. met brandstofinjectie. Ook hebben wij een FSO-pick-up gezien in Brussel, de Au tosalon, niet voor de Personenauto Rai dus, maar toch maar even ge noemd. Honda Honda brengt geen nieuwe modellen naar de Rai, maar wel een nieuwe 1.5i motor voor de hele Civic serie. De Le gend kreeg een uitbreiding met een model met afwijkende achterzijde en de Accord een LX model met stuurbe krachtiging. Hyundai Het Koreaanse merk Hyundai brengt als primeur voor Europa de nieuwe grote limousine de Hyundai Sonata. Het is een sedan in de royale midden klasse met de keuze uit een 1.8i, een 2.0i en een 2.4i motor. Naast deze nieuwe Sonata blijft de Pony XP volop in het programma en vanwege de Rai is er een aktiemodel in de Pony Son net. Overigen l/J Onder de I zien we nog als exclusief merk de Irmscher, een Opel afgeleide, een fraaie coupé van de Omega, hij is echter al eerder voorgesteld en bij Opel zelf zijn van alle bekende model len Irmscher uitvoeringen leverbaar. Bij hetzelfde Opel-GM concern hoort ook Isuzu, op wat modificaties na hier geen nieuws, fraai blijven de Isuzu Pick-ups en de Trooper, vernieuwd is wel de Midi personenbus. Onder de J hoort Jaguar en Jeep, beiden exclusie ve automobielen, die geen echt nieuwe zaken te melden hebben. Lada Het echt grote nieuws bij Lada en dus bij Lada-importeur Gremi is de nieuwe Aleko, een nieuwe 5-deurs ruime hatchback op de Lada stand te zien. Verder de bekende Lada serie met uit breidingen in de Samara o.a. nu ook een 5-deurs in de 1500 serie. Bijzon der is ook dat Lada de bekende 1200E aanbiedt onder de 9 mille, namelijk 8995,-. Lancia Het Italiaanse merk Lancia (ook Fiat) brengt een vernieuwde Ypsilon en een vernieuwde Thema, de 2e generatie. Ook is er een Prisma Symbol, een luxe aktie van de Prisma. Landrover Bij Landrover nieuws in de luxe serie namelijk de Range Rover. De modellen zijn wat gewijzigd, kleine uiterlijke de tailwijzigingen en diverse interieurwijzi gingen. Nieuw is de 2-deurs Injectie V8 en de Vogue SE met een V8 met 3.9 liter inhoud. Overigen L Onder de L nog de exclusieve merken Lamborghini, Lincoln en Lotus. De Lamborghini kent twee nieuwe types, de Countach Anniversary, een zoals de naam zegt jubileumuitvoering, en de LM 002, een 4x4 terreinauto met V12 motor. Mahindra Vorige Rai kwam de Mahindra voor het eerst naar Nederland en dan als de Rebel Jeep, een Indiase Jeep. Dit jaar komt er een personenauto, om precies te zijn een stationcar, in 4x4 bij. De Hollandse Auto Importmij in Rijnsburg is de importeur. Max Onder de naam Max komt er een nieu we Roadstar op de markt, een auto van Hollandse makelij. Helaas ook hier geen verdere informatie op de pers conferentie. Maserati Het exclusieve Italiaanse merk Mase rati, door Hessing de Bilt geïmpor teerd, brengt 2 nieuwe modellen naar de Rai, de 222E, een nieuwe 2+2 cou pé en de 228 een nieuwe vier- tot vijf- zits sportcoupè. Mazda Het ieder jaar oprukkende Japanse merk Mazda, nu al 3e Japanner in Ne derland, brengt het hele scala van 121, 323, 626 en 929 modellen op de Rai alsmede de RX7 sportwagen. weer van 2 tot en met 12 februari in het hele Rai Complex te Amsterdam. In totaal staat 65.000 m2 tentoonstel lingsruimte ter beschikking. Er zijn maar liefst 131 exposanten, ze komen uit 16 verschillende landen en in auto merken brengen zij maar liefst 59 ver schillende merken binnen. Het aantal autotypen is dan niet meer te tellen. De tentoonstelling is dagelijks open van 10-17 uur en van 19-22 uur. Op zaterdagen en zondagen alleen van 10-17 uur. De toegangsprijs voor een eenmalig bezoek aan de expositie is voor vol wassenen 13.- p.p. Voor houders van een PAS-65, voor jeugd van 4 tot en met 11 jaar onder geleide en voor groepsbezoek mits tevoren schriftelijk aangevraagd (minimaal 20 personen) 10.- p.p. Voor degenen die de expositie uitslui tend 's avonds tussen 19 en 22 uur bezoeken geldt een entreeprijs van 10.- p.p. en een reductieprijs van 7.50. Treinreizigers kunnen gebruik maken van de aantrekkelijke Trein Toegangsregeling Tijdens de tentoonstelling zullen bus sen rijden van en naar de parkeerter reinen in de omgeving van het Rai-ge- bouw. Het vervoer met deze bussen is gratis voor de bezoekers van de ten toonstelling. Nieuw is de cabrioletachtige RX7 en de uitbreiding van 4 wielbesturing bij de 626 serie. Verder is de serie exclu sieve TWR Mazda modellen uitge- -breid. Mercedes Benz Mercedes heeft in 1988 allerhande nieuws en uitbreiding van modellen gebracht. Het tentoonstellingsdebuut in Nederland beleeft de nieuwe Merce des 190 serie. Mitsubishi Mitsubishi heeft in 1988 het meeste nieuws gebracht met vooral de Colt en Lancer. Ook de nieuwe Galant Hatch back werd toen geïntroduceerd, op de Rai beleeft hij zijn Nederlandse pri meur. Uiteraard blijft de Galant Sedan gewoon in het programma, behalve een ruime motorkeuze en uitvoerings keuze is er nu ook te kiezen in 4- en 5- deurs. Overigen M Onder de M vinden we nog diverse ex clusieve merken zoals het Engelse Ma dison, een klassieke roadster op VW chassis, de Mercury, al even bij Ford USA genoemd, de tegenhanger van de Ford Thunderbird is de Mercury Cou gar, zoals de Ford Taunus de mercury Sable heeft enz. Verder onder de M de MG replica, de Midas en de Morgan, allemaal exclusieve sportcoupé's. Nissan Nissan gaat de Rai in met het thema 'Het belangrijke nieuws komt van Nis- san'.Ze hebben dan ook heel wat te laten zien, al is het niet allemaal heel nieuw, maar meer vernieuwd. Dat geldt niet voor de Prairie, want die is echt nieuw en lijkt in niets meer op de oude Prairie. Vernieuwd zijn de Micra, de Sunny, de Engelse Bluebird, de 200 SX (voorheen Silvia) en de Patrol nu Patrol GR geheten. Opel Opel heeft vorig jaar de nieuwe Vectra uitgebracht, dit jaar wordt deze ge completeerd. Op de Rai met de snelle 16 klepper en de fraaie 4x4. Verder een primeur voor de eerste personen auto-tentoonstelling namelijk de ver nieuwde, gefacelifte Kadett. Een nieu we Kadett die zich nu nog nadrukkelij ker in de rij schaart met Vectra en Omega. Peugeot Het tentoonstellingsdebuut van Peu geot in Nederland is de Peugeot 405 stationcar. Erg bijzonder is het niet omdat de 405 zowel in sedan als in stationcar al op de Nederlandse markt is. Ook de 205,309 en 505 brengt wei nig nieuws. Porsche Het exclusieve sportmerk Porsche brengt diverse nieuwe zaken op de Rai, zoals de 944 S2, de 944 Turbo S en de 911 Carrera 4, een vierwielaan- gedreven 911. Renault Bij Renault staat op de Rai de nieuwe 19, voor het eerst op een Nederlandse tentoonstelling. Hij is er in benzine- en dieseluitvoering. Verder de 5-, 20- en 25-serie alsmede de Espace en Alpine. Overigen R Verder nog onder de R de Ram, we derom een replica van de Cobra en de Daytona Spider en LM, de Rayton Fis sore, een Italiaanse Magnum 4x4 ter reinwagen, de Reliant een Engels merk met de 3-wieler Rialto en de sportwa gen Scimitar, Rolls Royce met diverse detailverbeteringen aan de Silver Spi rit, de Silver Spur en de Corniche II, Rover zie daarvoor bij Austin-Rover en Ruska met zijn diverse Buggy's en Re plica's. Saab Het Zweedse merk Saab huist tegen woordig vooral in de exclusieve klasse en brengt als nieuw de 9000 CDi uit, het topmodel 9000 Sedan met 16 kleppen motor. Ook is er de 900i 16 en 900 ABS. Seat Het Spaanse Seat brengt het pro gramma van Marbella, Ibiza en Malaga naar de Rai met daarbij ook de Terra personen/bedrijfsauto. Als primeur op de Rai is er de vernieuwde Ibiza, als Ibiza Extra gebracht met tal van nutti ge detailverbeteringen. Skoda Evenals Lada en hierna nog Yugo brengen de Oostblokmerken het grote nieuws naar de Rai. Skoda brengt na melijk de nieuwe Favorit, een heel nieuwe Skoda met eindelijk de motor voorin en dan gelijk maar voorwielaan drijving. De motor meet 1.3 liter, een verbeterde versie uit de Skoda 130, de koets van de Favorit is van Bertone. Subaru Subaru brengt als primeur op de Rai de nieuwe Subaru Justy. Een moder ner en fraaier gestroomlijnd model, ook met 4x4 en met ECVT automaat. Verder natuurlijk de Mini Jumbo, de L- serie met sedan, coupé en stationwa gen en de XT Turbo 4x4. Ook de Jum bo minibussen zijn er. Suzuki Suzuki heeft als primeur de nieuwe Swift. De drie kleine Japanse merken staan nu weer quitte, zowel de Justy (Subaru) als de Charade (Daihatsu) en de Swift (Suzuki) zijn nu weer even modern en fraai gestroomlijnd. Het kiezen is weer moeilijker geworden. Verder bij Suzuki de Alto, de Samurai, de Vitara en de Carry's minibussen. Toyota Onder de T huist eigenlijk als groot merk alleen Toyota. Ook het sport merk TVR, bij een dochter van Toyota- importeur Louwman Parqui namelijk de BV Nimag ondergebracht, hoort nog onder de T thuis. Maar eigenlijk brengen beide niets nieuws naar de Rai. Toyota gooit het accent vooral op de techniek, de meer kleppenmotor en de 4x4 aandrijving. Alle modellen zijn er, de Starlet, de Corolla, de Carina, de Camry, de Celica, Supra en MR2, de Landcruisers en Hi-Lux en Hi Ace en Lite Ace minibussen. Volkswagen Volkswagen heeft vorig jaar het mees te nieuws gebracht namelijk de VW Passat en de VW Corrado (sportmo- del). Voor Nederland staan zij dit jaar dus voor het eerst op de Rai. Daarbij is de Corrado vanaf nu pas leverbaar en de Passat kent vanaf dit jaar lever baar ook de Turbo-diesel uitvoering. Natuurlijk ontbreken de Polo, Golf en Jetta ook niet op de Rai. Volvo Op de Nederlandse Rai de Nederland se tentoonstellingsprimeur de Volvo 440. Natuurlijk rijdt de 440 al volop rond, maar nu kan ieder de hele serie toch eens compleet aanschouwen. Alle typen 440 zijn er. Ook de 340 en 360 is er alsmede de Zweedse modellen 240, 740, 760 en 780. Yugo Lest best kunnen we zeggen, want het Joegoslavische merk Yugo brengt een primeur naar de Rai namelijk de nieu we Yugo 1.4. Een echt nieuw modern ontwerp evenals de Lada, de Samara en Skoda de Favorit ontworpen heeft. De Yugo hoort ook in dezelfde klasse en is een gelijkende hatchback 5-deu- ren. In Joegoslavië heet hij Florida, maar die naam is in onze landen al door Nissan geclaimd. Voorlopig wordt hij dus Yugo 1.4 genoemd, maar zal waarschijnlijk nog een andere naam krijgen. De Yugo's 45A, 55A en 65A blijven ook in het programma en dus ook zo heten. Zij hebben resp. 900, 1100 en 1300 motoren. Hiermee besluiten wij ons Rai-merken- ABC, compleet zijn we zeker niet ge weest, de bedoeling was U kort een in druk te geven van wat U op de Rai verwachten kunt. 3 f O 4>J p"ê Per auto De RAI is gelegen aan de autosnelweg A-10 zuid. Op het kaartje zijn de belang rijkste parkeerplaatsen in de buurt van het RAI-gebouw aangegeven. Tijdens grote tentoonstellingen verwijzen de oranje borden P RAI ook naar andere par keerplaatsen. Vandaar brengen gratis pendelbussen u naar de RAI. Per openbaar vervoer De RAI ligt vlak bij het NS station Amsterdam RAI (looptijd ca. 7 minuten; vanaf dit station vertrekt tram lijn 4, ritduur 2 minuten). Dit station heeft via Schiphol en Leiden uitstekende treinverbindingen met Zee land, West-Brabant en een groot deel van Zuid-Holland. RAI bezoekers uit Rotterdam, Den Haag en Leiden kunnen ieder kwartier naar en van station RAI reizen. RAI bezoekers uit Limburg, Midden- en Oost-Brabant, de Betuwe en uit de rich ting Nijmegen-Arnhem-Utrecht reizen het beste naar NS station Amsterdam Am- stel. Vandaar rijdt een bus naar de RAI (lijn nummers 8,15, en 173, reisduur ca. 10 minuten, uitstaphalte Europaplein). RAI bezoekers uit overige delen van Nederland reizen het beste via Amsterdam CS. Vandaar rijdt een tram richting RAI (lijn 4 reisduur plm. 30 minuten; uitstap halte Europaplein, lijn 25, reisduur plm. 25 minuten; uitstaphalte Churchilllaan.) i m ieuws van de Personenauto Ra neenoogopsia Auto-Rai Leo de Ruiter BEATRIXPARK TRAM25 AMSTELPARK ROOSEVELT LAAN ADAM C BUS 15. BUS 173. TRAM 4 +7 -f j* S

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 13