Klubhuis Zuid presenteert programma Podium Programma Scholieren op milieu-excursie Cursus voor acteertalenten in de dop 010-4276111 Paardenmarkt op Paaszaterdag WIMVAN DUKE ZN TEL. 010-4267169 I NMB BANK HBWBUE VERHUIZERS Open huis op 12 maart Open dag Streekschool Rijnmond Buikdansen g- «6 V' Heemtuinwandeling LAGE PRIJZEN HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 3 MAART 1989 PAGINA 3 >5 SCHIEDAM - Om alle buurtbewoners en andere belangstellenden duidelijk te maken wat zich alle maal achter de dikke mu ren van Klubhus-Zuid af speelt, wordt op zondag 12 maart van één tot vier uur de manifestatie „Bekijk 't maar" gehouden. Deel nemers aan verschillende aktiviteiten krijgen zo de kans aan de buitenwereld te laten zien wat zij zoal in een seizoen hebben gepres teerd. De organisatie denkt de succes formule eindelijk gevonden te hebben. De „Open Dagen" le verden, in verhouding tot het vele werk dat erin gestoken werd, maar bitter weinig resul taat op. Juist omdat cursisten de kans krijgen mee te doen zal „Bekijk 't maar" veel aandacht trekken van vrienden en ken nissen, meent het bestuur van Klubhuis-Zuid. Wie volgende week zondag een kijkje gaat nemen in de Dwars straat zal voor het eerst het nieuwe zangkoor aan 't werk zien. Ook staat vast dat Turkse dames allerlei lekkernijen rond- serveren en een stijldansgroep er niet voor terugdeinst bezoe kers in luttele dansje te leren. seconden een Zonnebloemen De organisatie, die in handen is van Ria Brugman, Heieen Sweep, Sonja van Katwijk en André Woutersen, wil aan iede re bezoeker een zakje zonnepit- ten meegeven. Wie ze gelijk in de grond stopt kan in septem ber een prachtige zonnebloem in de tuin hebben staan. Wie de allerhoogste heeft, krijgt een at tentie. Natuurlijk hoopt het viertal dat na de zomervakantie heel de Gorzen vol met zonne bloemen staat. „De bloemenwedstrijd is bepa lend voor het uiterlijk vertoon van de manifestatie," zegt An dré Woutersen niet voor niets. Om niets aan het toeval over te laten staat een dag voor de ma nifestatie een geluidswagen bij de ingang van Albert Heijn, worden ballonnen uitgedeeld en wordt de wijk volgeplakt met affiches. „Bekijk 't maar" moet een succes worden. SCHIEDAM - Streekschool Rijnmond Noord houdt maan dag 6 maart in het gebouw aan de Liduinastraat 35 een „open dag" van 15.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Bezoekers kunnen dan kennis maken met de verschillende op leidingen en cursussen in de ad ministratieve-, computer- en winkelsector en de levensmid delen- en chemische industrie. Streekschool Rijnmond Noord is een school voor Kort Middel baar Beroepsonderwijs (KMBO). Dit onderwijs is be doeld voor jongeren tussen de 16 en 27 jaar, met en zonder di- ploma. Zij kunnen naast hun werk, één dag in de week een beroepsgerichte theorie-oplei ding volgen. Natuurlijk is het ook mogelijk een van de oplei dingen te volgen zonder dat zij werk hebben. Omdat de Streekschool samen werkt met de Stichting Beroep seducatie Nieuwe Waterweg en het Educatief Centrum voor Volwassenen in Schiedam, be staat ook voor volwassenen de mogelijkheid een opleiding of cursus te volgen. Verdere informatie via telefoon nummer 4733377. De organisatie SCHIEDAM - In café Po dium speelt vrijdagavond 3 maart „Plus Doreen". Dit is een band, geformeerd rond de uit Heemskerk af komstige blues-soul zange res Dorien Teeuwisse. De begeleidende band bestaat- uit vier getalenteerde muzikan ten: Johan Slager, die niet al leen naam heeft gemaakt met Kayak, maar ook speelde in Ra vage en Personnel, evenals bas sist Mare Klaassen. Zijn veelzij dige basspel wordt gecomple teerd door drummer Nico de Gooyer (ex-Herman Brood). Het geheel wordt aangevuld door de eveneens uit de IJmond afkomstige gitarist Vincent Hiemstra (The Good Time Gang). Aanvang f 5,-. 22.30 uur, toegang „Back to basic" treedt zaterdag 4 maart op in Podium. Dit is een band geformeerd rond zan ger Theo Braams, ook wel be kend van „Bring in the Beef' en een aantal muzikanten, die hun sporen in de Nederlandse mu- ziekscene reeds lang en breed verdiend hebben. I. S. Rombout-Liem praktijk gesloten van 3 maart t/m 12 maart SCHIEDAM - In Wijkcentrum De Erker gaat een cursus buik dansen van start. Buikdansen of oriëntaals dansen is één van de oudste dansen ter wereld. Zij bestaat uit een groot aantal figu ren dat haar bijzonder rijk en boeiend maakt. In West-Europa komt nu meer en meer belang stelling voor deze vorm van dansen. Thans is er ook in Schiedam ge legenheid om buikdansen te le ren. In De Erker verzorgt Esme- ray, een danseres met zeer lange ervaring op dit gebied uit het Midden Oosten, een cursus buikdansen. De cursus biedt u een bijzondere combinatie van dans, muziek, ontspanning, conditie en gezelligheid. De cur sus bestaat uit 10 lessen en kost 25,-. Zondag 5 maart is er een eerste introduktieles van 14.00 tot 15.00 uur. Opgeven bij Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennestraat 32, tel. 4267767 of 4263161. SCHIEDAM - Onverdro ten gaan de Nutsbedrijven verder om het publiek te betrekken bij de aktivitei ten die tot wederzijds be grip, een groeiend milieu besef en milieuvriendelijk gedrag leiden. Een onder deel daarvan zijn de excur sies van leerlingen van de Schiedamse basisscholen naar het ONS Reinigings- bedrijf en naar het pomp station van het Drinkwa- terleidingbedrijf. Dinsdag 7 maart opent groep 5 van basisschool de Kameleon de rij van 10 groepen van scho len die hebben ingeschreven voor de milieu-excursie. Om 9.00 uur ontvangen Jos Prein en Mari Dingenouts de 18 leer lingen. Na ontvangst en een in leiding praat opzichter Jos Prein aan de hand van dia's met de leerlingen over het be perken van afvalstromen, het aanbieden, inzamelen, verwer ken en hergebruiken van huis houdelijke afvalstoffen. Na een „limonade-pauze" wor den de leerlingen rondgeleid over het ONS-terrein en vertelt Prein het een en ander over het werk van het Reinigingsbedrijf. Na een demonstratie met de kraakperswagen gaan de leerlin gen, tot slot, een kijkje nemen in het Vuiloverlaadstation aan de Parallelweg. Jaarlijks wordl daar ca. 33.000 ton Schiedams afval met de trein afgevoerd naar Drente. De excursie vindl plaats in het kader van school en natuureducatie. De werk groep School Natuur werkl op het ogenblik aan een lesbriel over afval, die in de loop van de komende maanden onder verantwoordelijkheid van Bu- l#ïl SCHIEDAM - In jeugd- sociëteit De Werf op de Kerkweg 46c in Kethel gaat 11 maart een bijzon dere cursus van start. De -v Jst- Het Nieuwe Stadsblad kersverse werkgroep „Kin- dertoneel" wil daar op 15 achtereenvolgende zater dagmiddagen trainingen verzorgen op het gebied van film en toneel voor jeugdige theaterliefhebbers tussen de 9 en 13 jaar. In deze „workshops" komen onderwerpen aan bod als dra matische expressie, improvisa tie door middel van expressie, spanning en publiek, stuntwerk en misleiding, het grimeren, muziek en het maken van film opnamen. Iedere workshop start met een inleidend verhaal, waarna de deelnemertjes zelf met het onderwerp aan de slag kunnen. De werkgroep „Kindertoneel". Nieuwe Haven 115, 3116 AC Schiedam Nieuw telefoonnummer met ingang van 6 maart a.s. reau gemeentelijk onderwijscon- sulent uitgebracht zal worden. De lesbrief komt tot stand in samenwerking met de Openbare Nutsbedrijven. Water Dinsdag 14 maart om 13.30 uur wordt het een drukke boel in het pompstation aan de Rotter- damsedijk. Rond de dertig leer lingen van de school De Gorzen zullen als eerste groep een be zoek brengen aan het indruk wekkende interieur van het in 1920 gebouwde gebouw. De leerlingen praten met Jan Huys- dens over het Schiedamse drinkwater dat zijn oorsprong vindt in de regenrivier de Maas en via de spaarbekkens van het Waterwinbedrijf de Brabantse Biesbosch en het Rotterdamse Zuiveringsbedrijf op de Beeren- plaat naar Schiedam toekomt. Huysdens praat niet alleen met de kinderen over de vervuiling van water maar ook over het belang van goed, betrouwbaar schoon drinkwater, dat de ONS aan alle Schiedammers dag in, dag uit levert. Na zijn inleiding wordt de videofilm „De keerzij de van de kraan" vertoond. Deze film gaat op een leuke wij ze in op het zuinig omgaan met drinkwater. Daarna worden de leerlingen rondgeleid door Jan Kreukniet en Hans Huysdens langs de technische installaties van de drinkwatervoorziening. De excursie neemt ongeveer an derhalf uur in beslag en ligt in het verlengde van de lesbrief Water die op school behandeld kan worden. Deze lesbrief is in 1986 uitgegeven naar aanleiding van het 100-jarig bestaan van de Drinkwaterleiding Schiedam, maar nog steeds aktueel. De les brief begint met een toelichting voor de leerkracht en vervol gens zijn er 5 losse deeltjes (ge schiedenis, gezondheid, tech niek, milieu en water in de der de wereld) waarin diverse as pecten van water aan de orde komen. Plus Doreen SCHIEDAM - „Voorjaarsbloei bij planten." Dit is het thema van de excursie die op zondag 5 maart om 14.00 uur in de heemtuin van het Prinses Bea- trixpark gehouden wordt. Petro Bakker leidt deze gratis wande ling. Er zijn onder de in Nederland groeiende planten enkele soor- Het pompstation aan de Rotterdamsedijk: van binnen mooi er dan van buiten. De cursus duurt van 11 maart tot 24 juni en kost 30,- per deelnemer. Het programma wordt gegeven elke zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur in jeugdsociëteit „De Werf', Ker kweg 46c in Schiedam. Belangstellenden kunnen zich opgeven via Karina Lansber gen, tel. 4710140 (na 18.00 uur). De werkgroep heeft nog meer plannen. In het volgend cursus jaar '89/'90 zal een filmprojekt worden gestart, ook voor kinde ren van 9 tot 13 jaar. Het is dan de bedoeling om aan de hand van een script een echte video film te gaan maken. Buiten het maken van filmopnamen wordt er ruim aandacht besteed aan verschillende onderwerpen, die te maken hebben met film en toneel. SCHIEDAM - Vorig jaar werd de paardenmarkt - precies op de dag dat veer tig jaar geleden de laatste paardenmarkt in Schiedam werd gehouden - in ere hersteld. Dit initiatief van de Winkeliersvereniging „Hoogstraat", die meende dat er belangstelling zou zijn voor de romantiek die bij een paardenmarkt be hoort, is zo goed aangesla gen dat deze aktiviteit gaat behoren tot de traditionele jaarlijkse evenementen zo als Molenfestival en Bran dersfeesten. De werkelijke Paardenmarkt be gint op Paaszaterdag 25 maart 's morgens om 09.00 uur en zal duren tot plusminus 13.00 uur. Er wordt een aanvoer verwacht van circa 100 paarden. Het ech te „handje-klap" zal door de paardenkooplui gebruikt wor den bij het loven en bieden. Er is een aanvoer-premie in het vooruitzicht gesteld voor paar den en pony's die verhandeld zullen worden. Tevens zal er een aanbod zijn van kleinvee. Voor de aanvoer van de paar den, pony's en het kleinvee heb ben de organisatoren de Rotter damse paardenkenner Piet Hoe pel in de arm genomen. Zijn er varingen met vele andere paar denmarkten waaronder die van Heenvliet, zal zeker ook in Schiedam de markt ten goede komen. Verder zal het oude centrum van Schiedam, onder andere in de Lange Kerkstraat en uiter aard ook in de Hoogstraat, de gehele dag vol staan met Taardige mannen die"! 1 printass magneet i gr druKherij ten die het voorjaar in hun naam dragen. Bijvoorbeeld: voorjaarsadonis, voorjaarszon nebloem, voorjaarshelmkruid. En bij de paddestoelen: voor- jaarskluitjeszwam en voorjaar- spronkridder. Petro Bakker zal tijdens de wandeling ook aan dacht besteden aan de „stinzen- planten", dit zijn vooral voor- iaarsbloeiers. Als er geen of nauwelijks blad aan de bomen zit, groeien ze rijkelijk. Het zijn planten met namen als bostulp, wilde hyacinth, winter akoniet en lenteklokje. De wandeling start vanaf de brug voor de heemtuin. Deze bevindt zich in het noordelijk 'deel van het Prinses Beatrix- park, tussen de kinderboerderij en het volkstuinencomplex Thurlede. Vanaf Kethel-Oost is de heemtuin te bereiken via het Duivepad. De Paardenmarkt'88 was een doorslaand succes. kraampjes. Braderie, zoals dat heet. 's Middags zal er een op tocht door het centrum zijn, die bestaat uit: plusminus 10 tot 15 oude rijtuigen, getrokken door fraaie paarden; plusminus 20 personen en paarden van de Schiedamse Spalandruiters; een orkest te paard en een paarden tram. Paardentram De Paardentram zal van 11.00 tot 16.00 uur gratis rondritten verzorgen door de stad en zal een route rijden langs onder an dere de Schiedamse molens. Kinderen kunnen zowel op de Koemarkt als op het Museum plein een fit maken op de rug van een pony. Ringsteken zal beoefend worden door de leden van de Schiedamse Spalandrui ters, die 's middags een demon stratie zullen geven. Ook zijn voor deze paaszaterdag nog en kele muzikale attrakties vastge legd, waaronder De Amazing Stroopwafels. A.s. zaterdag 4 maart van 10.00-17.00 uur en zondag 5 maart van 10.00-16.00 uur Zaal Irene, Nieuwe Haven 155, Schiedam., Vele prachtige landschappen, bloemen, stillevens, zee-stadgezichten, portretten en vele moderne schilderijen Iedereen is welkom. JAN STEENSTRAAT 35 SCHIEDAM Gemeente SCHIEDAM mf huisarts Waarnemers zijn: P. v. Dijk, Kasteelweg 2, tel. 4702782 M. Klinkum, R. de Beerenbroucklaan 16, tel. 4709873 G. W. Kentie, Weide, tel. 4710219 In de avond en weekend boodschappendienst, tel. 4206611. :d~3f ->■ UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groeneveld t Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES. Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIIN REDAKTIE-KOPII: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-89 ZELFSTANDIGE DRUKKERS VI' 111 IV--' JJ algerastraat 12, Schiedam, tel 010-4622422 j Unieke schilderijen expositie VERHUIZEN? VRAAG DAN VRIJBLIJVEND PRIJSOPGAVE BIJ HINDERWET Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat zij de volgende aanvragen om een vergunning ingevolge de Hinderwet hebben ontvangen: Yeoman Stone b.v. voor het oprichten en inwerkinghebben van een zeefinstallatie aan de Nieuwe Waterwegstraat 16 te Schiedam (88.48.06.03) Drukkerij Magneet voor het oprichten en inwerkinghebben van een drukkerij aan de Algerastraat 12 te Schiedam (88.49.01.03) De aanvragen (met bijlagen) liggen vanaf 3 maart 1989 tot het einde van de beroeps termijn tijdens de kantooruren ter inzage: - ten kantore van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravclandscweg 565, 3119 XT Schiedam; ter gemeentesecretarie van Schiedam, 's-Gravelandseweg 567. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (0104273402), kunnen in de periode van 3 maart 1989 tot en met 2 april 1989 de aanvragen buiten de werkuren worden ingezien op eerdergenoemd kantoor en ter secre'tarie van Schiedam, 's-Gravclandscweg 567 (tel.: 0104732111). Een ieder kan bezwaren indienen tegen de bovengenoemde aanvragen: a. schriftelijk. Het bezwaarschrift kan gedurende een maand vanaf de dag waarop een aanvraag ter inzage is gelegd, worden ingediend. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam, doch te worden ingediend bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schie dam. Bezwaarde kan schriftelijk verzoeken om geheimhouding van persoonlijke gegevens. b. mondeling. Uitsluitend op verzoek wordt gelegenheid gegeven mondeling bezwaren in te brengen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam, doch te worden ingediend bij de Dienst Centraal Milieu beheer Rijnmond. Het verzoek kan tot uiterlijk 26 maart a.s. worden ingediend. Schiedam, 3 maart 1989.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 3