Bordgemiddelde geeft de doorslag Damclub Schiedam wel eerste, maar promoveert niet Felle strijd om damkampioenschap Promotie kan Rijnmond niet meer ontgaan Bruidspaar van de maand? m Serie wedstrijden door alle provincies Unieke aktie HBSS zaalvoetbal Het leukste vak Volleyballers zetten concurrent opzij Europacup vomlandenteams HVC besluit zaalseizoen met winst HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 MAART 1989 PAGINA 23 SCHIEDAM - Damclub Schiedam is in de eerste klasse van de landelijke damcompetitie weliswaar op een eerste plaats geëin digd, maar mag zich toch geen kampioen noemen. De daaraan verbonden promotie naar de hoofd klasse gaat dan ook niet door. Die eer is weggelegd voor RDG uit Den Haag, dat evenveel punten had als Schiedam, maar door een beter bordgemiddelde (129 tegen 127) kampioen is geworden. De Schiedammers zijn de dupe geworden van de dit seizoen van kracht geworden regeling dat om de eerste plaats een be slissingswedstrijd moet worden gespeeld. De situatie voor het ingaan van de laatste ronde was erg ingewikkeld door een toege wezen protest van Excelsior en het aangetekende beroep van Dordrecht. Wat was gebeurd? In de negende ronde had Dor drecht in de wedstrijd tegen Ex celsior Jannes van der Wal op gesteld en de wedstrijd gewon nen met 11-9, mede door een overwinning van Van der Wal. Volgens Excelsior was Van der Wal niet speelgerechtigd aange zien hij op 1 juli 1988 geen lid van Dordrecht meer was. En volgens het reglement van de KNDB moet dat wel het geval zijn wil een speler speelgerech tigd zijn. Het door Excelsior in gediende protest werd toegewe zen en de door Van der Wal ge speelde partij werd verloren verklaard, waardoor Excelsior de wedstrijd tegen Dordrecht gewonnen had met 11-9 en plotseling de grote favoriet werd voor de eerste plaats. Dordrecht kreeg tevens twee wedstrijdpunten in mindering gebracht wegens onreglementair handelen. De club uit Dordt liet het er niet bij zitten en tekende beroep aan in deze zaak; vol gens Dordrecht was door be voegde bonds-funktionarissen toestemming gegeven om Van der Wal mee te laten spelen en was in het verleden meermalen in vergelijkbare situaties afge weken van het reglement. Het beroep van Dordrecht was afge lopen zaterdag nog niet behan deld door de KNDB en in de wedstrijd tegen Schiedam stel den de Dordtenaren Van der Wal gewoon weer op. Het heeft de ploeg uit Dordt niet mogen baten; de voor de laatste kans spelende Schiedammers waren te sterk voor Dordrecht met Jannes van der Wal; een ver diende 12-8 zege voor de Schie dammers, die alleen kampioen konden worden als Excelsior zou verliezen. Wel, Excelsior verloor inderdaad en wel met 11-9 van het sterke De Lier; RDG maakte echter geen fout en won met liefst 18-2 van Eu reka in het verre Limburg. Een uitslag waarbij de objectie ve toeschouwer zich afvraagt ol de Limburgers echt wel voor hun laatste kans hebben ge vochten. RDG dus kampioen, Schiedam slechts gedeeld eerste. Een uitslag van 18-2 pleit trou wens voor het zo snel mogelijk weer invoeren van een beslis singswedstrijd als het gaat om de bovenste plaats of om degra datie; deze bordpunten, mis schien gemakkelijk verdiend, kunnen dus beslissen over de promotie. Dat was nu gelukkig niet het geval, want ook al had RDG slechts met 11 -9 gewon nen dan waren ze ook gepromo veerd, maar toch. Wedstrijd Schiedam streed fel in het duel met Dordrecht getuige de acht overwinningen en de slechts twee remises. Schiedam kwam met 2-0 voor door een snelle overwinning van Piet Bastiaan- se die een poging van Fred Roe- dolph om uit de problemen te geraken afstrafte. Bastiaanse kwam hiermee op een persoon lijk resultaat van 15 uit 10 en werd hiermee samen met Wim Vrijland, die ook 15 uit 10 be haalde, topscorer van de Schie dammers. Een nederlaag van Tiny Mous tegen André Droog bracht de Dordtenaren weer op gelijke voet met Schiedam: 2-2 (eerste nederlaag voor Tiny Mous in de competitie). Schie dam kwam met 4-2 achter door een nederlaag van Rob van Eijk tegen Jannes van der Wal. Van Eijk deed het heel goed, kwam ogenschijnlijk iets beter te staan, maar moest toch een schijf offeren en verloor. Het werd 3-5 door een remise van Wim Vrijland tegen Jan van de Weteringh, die daarmee zeer goed weg kwam: het eindspel was voor eindspelkenner Vrij land net niet te winnen. Schiedam kwam weer op gelijke hoogte met Dordt door een overwinning van Sjaak Prins op Wim Verschoor. Prins stond op een gégeven moment vrijwel verloren, hield het hoofd koel en voor Verschoor in de gaten had wat er gebeurde stond hij verloren door enkele onnauw keurigheden: 5-5. Nog een keer kwam Schiedam achter door een zeer ongelukkige nederlaag van Gert van Willigen tegen Anton Kosior: de derde tijdcon- trole werd Van Willigen fataal: hij moest vrijwel zonder be denktijd zetten, had geen tijd meer om te denken en verloor op uiterst simpele manier een remisestand: 5-7. De Schiedamse zege stond op dat moment (dat was na bijna vijf en een half uur spelen) toch al vast omdat de vier partijen die nog bezig waren alle vier in Schiedamse overwinningen zou den kunnen eindigen. 7-7 werd het door Paul Boerrigter die Joop Roedolph versloeg na aan vankelijk wat minder te hebben gestaan (een goed competitiebe- sluit van Boerrigter, deze eerste overwinning), Schiedam kwam met 9-7 voor door een over winning van Ron Heusdens op Frits van Vloten na een uren durend eindspel. De winnende punten kwamen van Ronald van Egmond, die de sterke Arie van de Weteringh diens eerste comeptitienederlaag toebracht na een ijzersterk gespeelde par tij. Op deze 11-7 voorsprong was alleen Peter Poot nog bezig. Poot, die door een communica tiestoornis te laat aan de wed strijd was begonnen (hij begon met 40 minuten minder tijd), baarde opzien door reeds na tien minuten op dam te komen; Poot speelde een theoretische variant van de zogenaamde Le ningrader-variant, die goed spel moest opleveren. Dat gebeurde dan ook: de dam ging er weer af en op den duur kreeg Poot voordeel en tenslotte zelfs een gewonnen eindspel. Toen Poot op een gegeven moment de di- rekte winst miste besloot hij zijn pogingen maar te staken, gelet op het feit dat de Schie damse overwinning toch al vaststond maar ook gelet op het al zeer late uur: de wedstrijd was inmiddels al bijna zes uur bezig. Remise dus en een mooie overwinning van Schiedam op een ploeg die vorig jaar nog in de hoofdklasse uitkwam. SCHIEDAM - De Schie damse hockeyvereniging Asvion maakt zich weer op voor haar traditionele Paas- toernooi. Voor de senioren met een internationaal tin tje, voor de jeugd met ui terst sterke tegenstanders. Aanstaande vrijdag begint het evenement voor de D- jeugd, terwijl de A-junioren precies een week later het toernooi afsluiten. Al jaren richt Asvion zich bewuster op de jeugd. Met succes, want nog altijd is het aantal jeugdleden groei ende. Dat is voor de toer- nooicommissie aanleiding geweest om vooral voor de A- en B-jeugd opvallend sterke tegenstanders uit te nodigen. De B-jeugd zal het op moeten nemen tegen de se lectie van het Zuid-Hol lands jeugdelftal. Talenten, die behoren tot de beste spelers van vooral Den Haag en Rotterdam. Te vens spelen de teams van topclubs als HCKZ en HDM op donderdag 30 maart mee. HCKZ, HDM maar ook HGC spelen ook mee op vrijdag 31 maart als de A-jeugd aan de beurt is. Het senioren-toernooi (25 en 26 maart) is internatio- naler dan ooit. Naast de „vaste klanten" Broxbour- ne en Chichester uit Enge land zal dit jaar voor het eerst een Italiaans team uit Decima strijden om de be ker. Uit eigen land zullen plaatsgenoot Spirit en het sterke Rotterdam aan het toernooi deelnemen. Asvion zelf brengt 6 heren en 4 dameselftallen in de strijd. Asvion speelt op sportpark Thurlede. Op alle dagen wordt gespeeld van 10.00-16.00 uur. Het sport- complex\is gratis toeganke lijk. Als sponsor treedt op de Bondsspaarbank Schiedam- Vlaardingen. SCHIEDAM - Het 13-ja- rig bestaan van haar zaal voetbalafdeling heeft de voetbalvereniging HBSS aangegrepen om iets voor een goed doel te organise ren. Voor velen is het getal verbonden met ongeluk, HBSS wil van het komen de jaar juist een succes maken. De Harga-vereni- ging heeft het plan opgevat om met een zaalvoetbal team binnen 48 uur door de twaalf provincies van Nederland te trekken om daar in totaal dertien wed strijden te spelen. Met deze „tour van 13" hoopt Houdt Braaf Stand geld bijeen te spelen voor de stichting Lentefeest, die daarmee een aanzet wil ge ven voor een aangepaste kinderspeelplaats. De samenwerking tussen HBSS en de Stichting Lentefeest is tot stand gekomen door het gehan- WATERWEG NOORD - De volleyballers van Rijnmond heb ben een gouden weekend achter de rug: een week geleden was concurrent Ekspalvo langszij ge komen en was de Rijnmond vriendenclub nog naarstig op zoek naar sponsors. Ekspalvo werd zaterdagmiddag in een rechtstreekse confrontatie ech ter met 3-1 aan de kant gezet en direkt na de wedstrijd werd bekend gemaakt dat er vier geldschieters zijn gevonden. De tribunes in de kleine, maar daardoor gezellige sportzaal Oost waren goed gevuld voor de wedstrijd die waarschijnlijk zou gaan uitmaken wie zich straks eerste divisionist mag gaan noemen. Hoewel de Rijn- mondploeg zelfverzekerd aan het duel leek te beginnen, duur de het toch ruim een kwartier eer eindelijk een voorsprong van 7-5 op het bord stond. Dat gaf de heren van Ekspalvo blijk baar zo'n mentale dreun, dat het jennende geschreeuw naar de Rijnmonders aan het net di rekt over was en Rijnmond de voorsprong kon uitbouwen naar 12-7. Toch mocht Ekspalvo nog tot 14-13 naderen alvorens een goed geplaatste service de eerste set opleverde. De tweede set gaf een geheel an der beeld. Al na een paar minu ten liep Ekspalvo uit naar 1-4. De Time Out die Joop Tinkhof van Rijnmond aanvroeg, kon daar echter weinig aan verhel pen; Ekspalvo bleef steeds een goed blok vormen tegen de Vlaardings/Schiedamse smashes en kwam zelfs op 3-8. Het sier de Rijnmond dat het geen mo ment het hoofd liet hangen. Er werd zelfs heel gretig gespeeld, wat echter niet kon verhinderen dat de tweede set met 15-9 naar Ekspalvo ging. Mede door herhaalde fouten van Ekspalvo nummer 19 Pie- ter Veldman kon Rijnmond in de derde set snel uitlopen tot een 5-0 voorsprong. Rijnmon- der Mark Korsloot valt in deze fase op door een aantal fabuleu ze reddingen. Ekspalvo weet nog tot 6-4 bij te komen, maar laat dan door een opstellings- fout op het wedstrijdformulier de verkeerde man serveren. Door de verontwaardiging bij de Ekspalvoploeg ontstaat veel tijdverlies, waardoor de scheids rechter zich gedwongen voelt Ekspalvo een Time Out te laten nemen. Bij de spelhervatting maakt Rijnmond direkt een einde aan de commotie door uit te lopen naar 11-4. De ploeg is niet meer te stuiten en sluit de derde set in twintig minuten af met 15-4. In de derde set krijgt Rijnmond het in het begin heel wat moei lijker en tot 8-8 gaan de ploe gen gelijk op. Ekspalvo laat daarna een 8-10 voorsprong door een aantal onnodige fou ten slippen en het wordt 10-10. Op de tribune begint het specu leren al over het reallypuntsys- teem. Daarbij is elk punt ook daadwerkelijk een punt; het is dan niet nodig om eerst de ser vice terug te winnen. Toch komt het zover niet. Rijn mond komt tot 3-10 en Ekspal- vo-coach Bert Dekker zit steeds onrustiger op zijn stoel. Aan service is dan Wim-Jan Goedk- negt. Hij scoort punt na punt en kan dat blijven doen, want Rijnmond wint met 15-10 de derde set en haalt zodoende een driepuntenoverwinning op con current Ekspalvo. Met nog drie wedstrijden te gaan - steeds tegen ploegen uit de middenmoot en lager - mag Rijnmond het kampioenschap niet meer ontgaan. Direkt na de wedstrijd maakte de heer A. van Dorp als voor zitter van de stichting Vrienden van Rijnmond bekend dat vier sponsors zijn gevonden. De be drijven Broleco, Demeter, Safex Control en Wassenaar steunen de vereniging een jaar lang voor 10.000 gulden. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u ontvangt dan ook f 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand SCHIEDAM - Afgelopen vrijdag werd weer gespeeld voor het Kampioenschap van Schiedam 1989 voor dammers. In de hoofdklas se werden vier partijen ge speeld. Thijs Huijs won van Floor Pauw. Een af wikkeling van Pauw pakte ongelukkig uit: hij dacht ten koste van een schijf doorbraak te forceren, maar bemerkte tot zijn schrik dat hij geen dam kon lopen wegens direkte afname. Pauw moest nog een schijf offeren, haalde toen dam en liep in tijd nood na een verboden ruil- tje in een simpel valletje dat Huijs had klaargezet. Aad van der Linden en Leo Mous besloten tot re mise na een gelijkopgaan- de partij en een verrassen de 4 om 3 van Van der Linden in de eindfase. Bert van Willigen en Wim Vrij land braken hun partij af. Na een onnauwkeurigheidje van Van Willigen kreeg Vrijland groot voordeel. Een lichte com binatie bracht hem op een voor sprong van een schijf. Van Wil ligen verdedigde zich agressief en wist het tot een damme- neindspel te brengen. Vrijland staat nog steeds een schijf voor maar zal de winst nog moeten vinden. Rob van Eijk won van Paul Boerrigter, zijn vierde ach tereenvolgende overwinning. De stand na vijf ronden: 1. Van Eijk 4-8, 2. Heusdens 4-7, 3. Van Willigen 4-6 plus la, 4. W. Vrijland 4-5 plus la, 5. Van der Linden 5-5, 6. Basti aanse 4-4, 7. L. Mous 5-4, 8. C. Mous en Huijs 4-3, 10. Boerrig ter 5-3, 11. Van der Schalk 3-1 en 12. Pauw 4-1. In de eerste klasse werd de zes de ronde afgewerkt. Lijstaan voerder Peter Lansbergen had een zware avond tegen hekkes- luiter Hans de Buck. Lansber gen kwam zo goed als verloren te staan maar zag De Buck een doorbraak nemen die te veel materiaal ging kosten: De Buck kwam twee schijven achter, even later zelfs drie en de over blijvende 4 tegen 1 werd door hem terecht opgegeven. Dick van de Kerkhoff profiteerde van een black-out van Ronald Wisse die in het late midden spel zo maar twee schijven weg gaf en direkt kon opgeven. Ton Burgerhout klopte Tom Tilman die in het eindspel te veel moest offeren om op dam te komen. Na-een foutje in tijdnood kwam Tilman terecht in een over machtseindspel dat altijd verlo ren zou gaan; hij gaf dan ook op. Hans Lansbergen en Edwin de Jager kwamen tot een gelijk waardige remise na een slotaf- wikkeling waar de jeugdige Lansbergen patent op lijkt te hebben. Mathieu Smit kwam niet door de taaie Theo Vrijland heen. Na door sterk positioneel spel Vrij land tot het offeren van een schijf te hebben gedwongen, zet te Smit in tijdnood niet heel sterk voort, offerde ten onrechte een schijf terug en moest in re mise berusten. Jan Out won weer: nu was Ronald van Dijk zijn slachtoffer. Na een foutzet van Van Dijk liet Out een zetje volgen dat hem schijfwinst en later partijwinst opleverde. De stand na zes ronden: 1. P. Lansbergen 6-10, 2. Bur gerhout 5-8 plus la, 3. Van de Kerkhoff 4-7, 4. Out 4-6 plus la, 5. De Jager 6-6, 7. Wisse 6-5, 7. M. Smit en Van Dijk 5-4 plus la, 9. T. Vrijland 5-4, 10. H. Lansbergen 6-4, 11. Til man 5-3 plus la, 12. De Buck 5-1 plus la. In de tweede klasse won Lau Vis van Harm Ruiter en kwa men Broek en Lucassen tot re mise. Daan van Velzen versloeg Simon van Kuijk. Een beslis singswedstrijd om de tweede plaats in groep 2C tussen Leo Meloni en Hans Hommel werd door Meloni gewonnen. Door het wegvallen van Key en Everts wordt niet in drie groe pen verder gespeeld zoals de be doeling was maar in twee. Voor de eerste finalepoule hebben zich geplaatst: Vis, Broek, Lu cassen, Breman, Quist, Luiten en Meloni. In de tweede finalepoule zijn in gedeeld: Harm Ruiter, Joop Bis schop, Miranda Hueting, Daan van Velzen, Hans Hommel, Ar jan Mak, Vincent Houtkamp en Simon van Kuijk. dicaptenvoetbal, dat de Harga- vereniging al vier jaar binnen haar gelederen heeft. Stichting Lentefeest is een organisatie die zich zelf moet onderhouden en telkens kans ziet ontspannings mogelijkheden te bieden aan bejaarden en gehandicapten. Speciaal voor de groep jonge ge handicapten wil Lentefeest een kinderspeelplaats realiseren. Tot in de wijde omgeving van Schiedam ontbreekt zo'n speel plaats. Het speciale aan zo'n speelplaats is de toegankelijk heid voor gehandicapten. In plaats van een ondergrond van zand, moet deze verhard zijn voor de rolstoelen. De toestel len moeten aangepast worden zodat de gehandicapten in een schommel of draaimolen kun nen. Toer De „toer van 13" gaat op vrij dagavond 16 juni van start van uit de Margriethal en zal daar op zondag 18 juni weer terugke ren. Zowel bij het vertrek als de terugkomst dient de Margriet hal ook als decor voor een wed strijd, waarbij rondom de laat ste wedstrijd een groot spekta kel zal moeten komen. Door twee advertenties in het lande lijke zaal voetbalblad heeft HBSS al verschillende tegen standers bereid gevonden ver spreidt over geheel Nederland. Enkele aangemelde verenigin gen hebben zelfs al toegezegd zelf ook rondom de wedstrijden akties te gaan organiseren om zo geld binnen te krijgen. HBSS zal binnenkort bij het Schie damse bedrijfsleven aankloppen om de aktie financieel te steu nen, daarnaast moet er een gro te aktie komen onder de Schie damse bevolking in de vorm van sponsoring. Bijvoorbeeld een bepaald bedrag beschikbaar stellen voor elk gemaakt doel punt. Het team zaalvoetballers zal louter bestaan uit HBSS, dat be schikt over 13 teams. Gezien de verwachte fysieke inspanning zal het team bestaan uit 15 spe lers. Zij zullen per touringcar het land doorrijden en de 13 wedstrijden spelen en dat alle maal onder het motto „Wij mikken op het goede doel". Via Het Nieuwe Stadsblad wordt u de komende maanden op de hoogte gehouden van de ont wikkelingen rondom de grote en unieke aktie. SCHIEDAM - Vorig jaar werd Nederland winnaar bij het Europees kampioenschap voetbal. Na de finale tegen Rusland werd de kampioensbeker overhandigd aan Ruud Gullit. de aan voerder van het Nederlands elftal. Die beker nu, die in heel Eu ropa op de televisie te zien was en die is gedragen door alle spelers van het Nederlands elftal en door bondscoach Rinus Mi- chels, is vanavond in het echt te zien in de kantine van PPSC. De kantine van PPSC staat in het sportpark Thurlede. Vanavond kunnen belangstellenden terecht van 19.00 tot 20.30 uur. Toegang gratis. Met de beker op de foto kost 1,50. SCHIEDAM - De dames van HVC gingen de laatste wedstrijd van het zaalseizoen flitsend van start. Binnen twee minuten had Petra Dries de bal tweemaal achter de keepster van Atomi- um gedeponeerd. Een start die veel beloofde voor een boeiende wedstrijd. Dit bleek echter schijn, zeker in het verdere ver loop van de eerste helft. Het werd een rommelige wed strijd waarin Atomium na slecht verdedigen van HVC pas in de tiende minuut tot een te gendoelpunt kwam via de rech terhoek. HVC zag pas kans in de 13e minuut, nadat Petra Dries tijdens een uitstekende scoringskans wat al te hard was aangepast, door een strafworp genomen door Jolanda van Adrichem op 3-1 te komen. Via een door Atomium benutte en door HVC in de laatste minuut gemiste strafworp werd de rust ingegaan met een 3-2 stand voor HVC. In het eerste gedeelte van de tweede helft eenzelfde beeld waarin Atomium in de derde minuut na een geblokt schot van Loeky van Soelen de aan val overnam en op 3-3 kwam. HVC kon haar overwicht geen moment uitbuiten, vooral om dat de aanvallen steeds door het midden opgezet werden, waar door de verdediging van Atomi um de zaak gesloten kon hou den. Zo rommelde de wedstrijd aan tot een kwartier in de eerste helft een stand van 5-5 was be reikt. Toen nam HVC afstand door een schitterende breakout ge speeld over vier man waarna Jolanda van Adrichem be kwaam afrondde. Via een straf worp, genomen door Jolanda van Adrichem kwam HVC na een door Petra Dries onder schepte aanval, die de bal snel doorspeelde naar Loeky van Soelen, die goed scoorde op 8-5. Petra Dries bracht de eind stand in de laatste minuut nog op 9-5. De doelpunten werden gemaakt door: Petra Dries (4), Jolanda van Adrichem (3), Loeky van Soelen en Marlenne van Vliet Schaakkampioenschap voor jeugd van start SCHIEDAM - Maandag 3 april start het Jeugd Schaakkampi oenschap van Schiedam. De jeugd zal naar speelsterkte ver deeld worden over twee groepen en zal ongeveer zeven maandag avonden tegen elkaar schaken, steeds van zeven tot acht uur. Deelnemers hoeven geen lid te zijn van een schaakvereniging. Dit kampioenschap wordt even als voorgaande jaren georgani seerd door de schaakvereniging HZP Schiedam. De bedoeling is daarbij om de Jonge" jeugd een eigen toernooi te geven: er zijn altijd deelnemers onder de tien jaar en de bovengrens is ongeveer 15 jaar. Daarom duurt een partij ook niet langer dan .een uur en is het om acht uur afgelopen. Doordat er in twee groepen gespeeld wordt, kan vrijwel iedereen meedoen: men moet natuurlijk wel de spelre gels kennen, maar in groep twee ben je echt nog niet verloren als je een stuk weggeeft. Ook met de prijzen is hiermee rekening gehouden: ter aanmoediging wint de helft van de deelnemers in iedere groep een beker. Er wordt gespeeld in Clubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, Schie dam. Deelname kost zes gulden. Verdere inlichtingen en aanmel ding bij F. Groeneweg, Praam 5, Schiedam, tel. 010-4701215. i Het winnende Rijnmond ontwijkt het Ekspalvoblok. Raymond Blankert en Riet Konings van respectievelijk HBSS en de Stichting Lentefeest hebben de route voor de zaalvoetbaltoer door de twaalf provincies al uitgestippeld (1). We praten dit keer met Lex Wilbers. Docent scheikunde aan een Rijks Scholen Gemeenschap. „Het leukste vak van de hele school", zo komt hij daarmee niet direkt, maar aan het einde van ons gesprekje voor de draad. Met zoon Jasper van vijf, prinsheerlijk „op de bok" van de winkelwagen, werkt Lex Wilbers efficiënt de boodschappenlijst af. „Mijn vrouw zit ook in het onderwijs en samen verdelen we de taken. Boodschappen doen we afwisselend hoe 't uitkomt, Bas van der Heijden is onze vaste stek". -Geen andere supermarkt bij u in de buurt?, proberen we,- „Jawel. Maar in deze zaak voelen wij ons het plezierigst. Je vindt alles wat je nodig hebt, dus dat 's gemakkelijk. Ik kan mijn auto kwijt, de sfeer is hier goed en de prijs speelt ook een rol". -Let u daar op?- Vader Lex Wilbers: „Bas van der Heijden heeft mijn vertrouwen". „Ik lees ter vergelijking zeker de advertenties, maar in de zaak zelf vertrouw ik er op, dat deze supermarkt waar maakt, wat men zegt. Om naar elk dubbeltje meer of minder te kijken, dat ligt ons niet zo. Noem me dus niet prijsbewust, maar wel iemand, die om prijzen geeft". Jaspers aandeel deze boodschappenmorgen blijkt te bestaan uit het beslist kiezen van een pot duo-pasta. Het lekkerste wat volgens hem voor je boterham bestaat. „Zal nog wel veranderen" denkt z'n vader, „maar als je vijf bent mag je dat van mij op je brood smeren".

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 23