Leo Kroon wint eerste prijs Ploeg Lagerwaard succesvol bij tae-kwondo kampioenschappen Vroege Paashaas (isdttë pa end geop BINNENHUISADVISEURS Klapstoeltjes IN DE NIEUWSTE MODETINTEN Aktiviteiten Zwembad Zuid Inentingen voor kinderen uit '80 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 24 MAART 1989 PAGINA 13 SCHIEDAM - De Schie- ten%i; -Zet u ze maar in de SCHIEDAM - De Schie dammer Leo Kroon is met zijn verhaal 'Klapstoeltjes' winnaar geworden van de Filmclub Verhalenwed strijd. Traditiegetrouw pu bliceert Het Nieuwe Stadsblad de pennevruch- ten van de amateurschrij vers die in aanmerking zijn gekomen voor eerste, tweede en derde prijs. Een driekoppige jury had dit jaar een stevige dobber aan de beoordeling van alle 55 inzen dingen (waaronder 15 gedich ten). Het thema was - in tegen stelling tot voorgaande jaren - volledig vrijgelaten. Jan van Bergen (bibliotheek): „Een vrije opdracht leidt tot meer reakties, blijkt nu. We zijn er zeer blij mee!" De tweede en derde prijs gingen respektievelijk naar Cor Brou wer met 'De Schildwacht' en Yvonne Pinas met 'Gasopplof- fing'. De aanmoedigingsprijs - dit jaar voor het eerst speciaal ingesteld voor poezie - mocht Judith de Jongh in ontvangst nemen. Haar gedicht A.A. (Anonieme Alcoholisten) sprak de jury bijzonder aan. Als om half tien de bel gaat, is ze alleen thuis. Voor de deur staat een glimmend Volkswa genbusje met in zwarte letters de naam van de firma Céal-b.v.: verhuur van stoelen en glas werk. Voor zij de steile trap af is, heeft de bezorger al een ge deelte van zijn lading op het trottoir gezet. Klapstoeltjes, met onderop de zitting het firmas tempel. „Zet u ze maar in de gang", zegt ze. Twee rijtjes van vijf worden onderaan de trap tegen de muur gezet. Als Linda komt, moeten ze maar meteen naar boven. Uit de zak van haar schort haalt ze geld. „Mor gen voor tienen kom ik ze weer ophalen", zegt hij als hij het geld in zijn portefeuille heeft ge stopt. Ze knikt en blijft nog even in de deuropening staan tot hij is ingestapt. Vijfenzestig wordt ze, maar ze zeggen dat ze er jonger uitziet. In de spiegel die ze passeert op weg naar bo ven ziet ze haar gezicht. Smal, met twee lijnen die haar mond naar beneden trekken. Linda zegt dat ze zo ontevreden kijkt. Waar zou ze blijven, ze had be loofd bijtijds te komen zodat ze nog wat zou kunnen helpen. Halverwege de trap hoort ze de fluitketel. De ramen in de keu ken zijn beslagen en er hangt een wolk stoom tegen het pla fond. Haastig zet ze de balkon deur op de haak en gaat koffie zetten. Vanuit de keuken heeft ze zicht op de kamer. Ze kijkt naar de rij stoelen en het lage tafeltje met het geborduurde kleedje. Lege stoelen hebben iets afwachtends, iets onbehol pens, alsof ze geen raad weten met zichzelf. Mensen hebben dat soms ook, denkt ze, die funktioneren ook alleen maar bij de gratie van een ander. Haar man doet op dit moment de boodschappen. Bijna veertig jaar samen. Veertig jaar op dit bovenhuis dat vlak na de oorlog nog aan de rand van de stad lag. Hier is Linda geboren. Ze voelt de spanning in haar kaken en wrijft gedachtenloos met haar handen langs haar schort. Staande voor het raam kijkt ze de straat in. Bladeren wervelen over het trottoir en vormen bruingele heuveltjes achter au to's en andere obstakels. Een vrouw op de fiets komt de hoek HERVORM&E GEMEENTE KETHEL Winnaar Leo Kroon. om. Ze heeft een kind achterop. Haar lange haar gaat wild tekeer en het kind probeert met zijn vrije hand het haar van de moe der uit zijn gezicht te vegen. Als ze langs rijden, kijkt het jonge tje omhoog en zwaait. Ze aar zelt, maar houdt haar handen diep in de zakken van haar schort. Nerveus draait ze zich om. Bijna half elf. Haar blik rust op de ingelijste foto's op de schoorsteenmantel. Foto's van Linda. Linda op de lagere school naast een streng kijkende juf; Linda met paardestaart te midden van een groepje gieche lende vriendinnen. En ook een tje toen ze twintig werd. Een jonge vrouw die dromerig in de camera kijkt, het donkere haar vlak boven de ogen. Ze schrikt op uit haar overpeinzingen als ze gestommel in de gang hoort. Het is haar man die een doos boodschappen de trap op zeult. „Ze is er nog niet", zegt ze kort af, als zijn rode gezicht in het trapgat verschijnt. Hij kijkt haar aan, maar zwijgt. In de keuken zet hij de doos op tafel. „Heb je alles?", vraagt ze, ter wijl ze koffie inschenkt. Ze kijkt hoe hij de boodschappen uit pakt. „Die klapstoeltjes bene den", begint hij als ze samen aan de koffie zitten. „Voor als er visite komt. Je weet dat ik er een hekel aan heb met stoelen van de ene kamer naar de ande re te sjouwen." Met kleine slok jes drinkt ze haar koffie. „Linda kan ze straks wel boven zetten. Waar blijft ze toch, ze weet dat ik me de laatste tijd niet lekker voel." Over de rand van zijn kopje kijkt haar man haar aan. Het maakt haar onzeker. Hij is zo stil de laatste tijd. Met moei te krijgt ze hem de deur uit voor een wandeling. Meestal is hij binnen een half uur weer te rug. Vroeger maakten ze samen lange wandelingen. Uren kon den ze lopen zonder veel te zeg gen. Ze staat op en verplaatst een paar prulletjes in de open kast naast het raam. Beeldjes van cupido-achtige kinderen in een onnatuurlijke houding. Haar handen beroeren vluchtig de voorwerpen en blijven ste ken bij een houten bakje waarin met onbeholpen kinderletters geschreven staat: Voor moeder, van Linda. „Waarom belt ze niet even dat ze wat later komt. Straks zit het huis vol visite en hebben ze niet eens tijd om even te praten. Voorzichting in formeert haar man wie ze alle maal uitgenodigd heeft. Maar ze doet of ze hem niet hoort. Wat denkt-ie wel, mensen uitnodi gen op je verjaardag. De men sen moeten zo fatsoenlijk zijn om uit zichzelf te komen. Het gaat haar helemaal niet om de kado's, meestal is dat toch rom mel, nee het gaat haar om de hartelijkheid, het gebaar. Ze probeert zich te herinneren wie er vorig jaar op haar verjaardag waren, maar het wil haar niet te binnen schieten. Ze hoort haar man in de keuken rommelen met de vuilniszak. Vanuit haar stoel bij het raam kijkt ze de straat in om te zien of de vuil niswagen al in aantocht is. Het begint te regenen. „Doe een sjaal om", roept ze als ze hem de trap af hoort gaan. Er komt geen antwoord. Waarom zegt hij zo weinig. Vroeger toen hij nog werkte, kon hij urenlang praten. Als hij de vuilniszak aan de stoeprand gezet heeft, belt hij aan bij de buurvrouw. „Ik kom", zegt ze voordat hij iets heeft kunnen vragen. „Ik wil nog even naar de bloemenwin kel. Je kunt toch niet met lege handen komen. Hoe is het met haar?" „Ach hetzelfde", ont wijkt hij haar. „Goeie dagen, slechte dagen." Ze knikt. „Wil je voor mij nog een bos rode ro zen meenemen", zegt hij. „Ze is tenslotte vijfenzestig gewor den." Onhandig zoekt hij in zijn achterzak. „Dat komt straks wel", zegt ze lachend. „Je bent het land nog niet uit." In de gang staan de klapstoeltjes nog steeds tegen de muur. Stram in het gelid, als soldaten op appèl. Hij kijkt ernaar en zucht. Als hij de kamer weer binnekomt, legt zijn vrouw de telefoon neer. „Dina kan niet komen, ze heeft last van haar been." Hij denkt aan de klap stoeltjes beneden, maar zegt niets. „We hadden natuurlijk aan Linda kunnen vragen Dina even op te halen." Hij voelt haar blik op zich gericht. De grijze ogen die proberen een antwoord af te dwingen. Maar hij durft het antwoord niet te geven, niet nu, niet vandaag op haar verjaardag. Ze staat op en frunnikt wat aan haar haar. Als ze langs hem loopt wil hij haar hand grijpen, maar ze ziet het niet en het gebaar blijft halver wege steken. In de keuken begint ze de bood schappen op te ruimen. Ze denkt aan Linda. Wat voor auto heeft ze eigenlijk. Zou ze nog steeds dat kleine, rode mini-tje hebben, of was dat haar vorige. De gedachte verwart haar. Ze gaat zitten op een stoel naast de keukentafel en veegt niet aan wezige kruimels weg. Op een stapeltje kranten ligt een foto album. Ze pakt het op en bla dert er in. Ze kijkt naar stilge zette stukjes geschiedenis; haar leven in beelden van negen bij twaalf. „Kom je moeder, de buurvrouw is er." Zijn stem klinkt zacht. Verlegen staat hij op de drem pel en kijkt naar het foto-album op haar schoot. „Later moeder, later kunnen we weer in het al bum kijken, nu moet je bij de visite komen." „Linda komt wat later", zegt ze als ze voor de buurvrouw koffie heeft inge schonken en de bloemen in een vaas gezet zijn. De rode rozen is ze vergeten, die liggen nog op het aanrecht. De buurvrouw praat. Ze hoort de woorden. Steeds dwaalt haar blik naar buiten, de lege straat in. Ze ziet kinderen rennen door de blaren. Haar man praat met de buur vrouw. Ze herkent namen, flar den van situaties, maar ze mengt zich niet in het gesprek. Waarom kijken ze haar zo aan? Als Linda er nu was konden ze eten en gingen ze vanmiddag nog even de stad in. Linda moet nodig een nieuwe jas heb ben en een paar schoenen. Niet van die moderne Italiaanse, maar een paar stevige stappers. Om twee uur gaat de buur vrouw weg en eten ze een boter ham aan de keukentafel. Haar man heeft de rozen met papier en al in een emmer op het bal kon gezet. Na het eten stelt hij voor een rondje te maken, maar ze weigert. Ze kan toch niet weggaan o'p haar verjaardag. Stel je voor, dan staat straks de visite voor de deur en Linda heeft vast geen sleutel bij zich. Met de handen op zijn rug gaat hij voor het raam staan. Onrus tig drentelt ze door de kamer. Vroeger, toen Linda haar ver jaardagen nog thuis vierde, was het altijd druk. Dan zaten ze zelfs op de grond. Ze hoort het gelach en ziet de blijde gezich ten. Die blonde jongen met die zachte ogen had vast en zeker een oogje op Linda. Gek dat dat nooit iets geworden is. Als ze de bel hoort, schrikt ze. Haar man blijft voor het raam staan. Haastig gaat ze de trap af. Bui ten waait het nu hard en de re gen slaat in haar gezicht. Links en rechts is de straat leeg. Als de deur weer dicht is, ziet ze de klapstoeltjes staan. Ze voelt zich onzeker als ze het zwarte plastic aanraakt. SCHIEDAM - Adrie van Oosterhout, een leerling van Sportschool Peter La gerwaard, gooide zaterdag 18 maart hoge ogen bij de Open Duitse tae-kwondo kampioenschappen in Karlsruhe in de gewichts klasse tot 70 kilo. Lager waard had zes deelnemers afgevaardigd naar dit kam pioenschap waarop behal ve verschillende Europese landen ook Canada aanwe zig was. De Nederlanders en Canadezen reisden de 17e maart vanuit Eindhoven gezamenlijk af in één bus naar Duitsland. De wedstrijden begonnen zaterdag morgen. De lichtgewichten wa ren het eerst aan de beurt. Adrie van Oosterhout won zijn eerste partij heel moeizaam, hij is namelijk een slow starter. Hij moest elke partij winnen, want het was een knock-out poule sy steem. Naarmate hij in het toer nooi verder kwam, groeide ook zijn vorm en scherpte. Eindelijk was daar de finale. Van Ooster hout stond tegenover een Duit ser en liep in de eerste minuut vier punten achterstand op. Adrie wist die in te lopen. In de laatste 20 seconden slaagde hij erin 5-4 in zijn voordeel te ma ken en die voorsprong gaf hij niet meer uit handen. In het Nederlandse kamp was het dolle vreugde, want Adrie was de enige Nederlandse tae- kwondoka die een eerste plaats behaalde. Natascha Buist be haalde bij de dames plus 60 kg. een derde plaats. „Is er iets moeder?" Haar man staat boven aan de trap. Ze ziet alleen de voorkant van zijn pantoffels en de onderste helft van zijn benen. Ze moet er om lachen. „Kom maar gauw bo ven." In de kamer is de lamp aan. Ze knippert met haar ogen tegen het licht. Op de bank zit haar man met het foto-album op schoot. Ze gaat naast hem zitten. Stil als een kind wacht ze tot hij het album openslaat. Hij praat. Eerst onzeker, zoekend naar woorden, maar dan wordt zijn stem krachtiger. Ze luistert en drijft weg op de melodie. Beelden dringen tot haar door, gebeurtenissen gekoppeld aan plaatjes. Haar hand ligt op zijn been. Als hij bij de laatste blad zij zwijgt, heeft ze de stugge stof van zijn broek krampachtig vast. Ze ziet de zwartomrande rouwadvertentie en de naam die als een mes door haar heen snijdt. Ze ziet ook weer de rode mini, verwrongen tot een hoop schroot. Ze staat op en loopt naar de keuken. Terwijl ze aan het aanrecht de aardappels schilt, roept ze naar haar man dat de klapstoeltjes morgen voor tienen opgehaald worden. De andere winnende verhalen worden in de komende weken gepubliceerd. Red. ■Ha SCHIEDAM - De Paashaas voert dit jaar behalve de nodige cho cola ook een wekker in zijn bagage mee. Dat is geen overbodige luxe. Want in de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 maart gaat de zo mertijd in. Wie het echt volgens het boekje wil doen, dient dan stipt om twee uur 's nachts de klok een uur vooruit te zetten. Met nog twee lange vrije dagen voor de boeg zal dat de meeste mensen echter waarschijnlijk een zorg zijn. Maar als Paashaas ben je na tuurlijk wel aan je stand verplicht je eie ren keurig op tijd te bezorgen. En dan is zo'n klokje op je brom mer een uitgekiend hulpmiddeltje om je aan dat 'uurtje minder' te herinneren. SCHIEDAM - In Zwembad Zuid aan de Westfranke- landsedijk worden ter gele genheid van de Paasvakan tie de volgende extra aktivi teiten georganiseerd: Dinsdag 28 maart: 09.30- 10.30 uur: paaseieren zoe ken voor kinderen van vier tot acht jaar. Woensdag 29 maart: 13.00- 15.30 uur: zwem-inn disco Martin Green. Donderdag 30 maart: 10.00- 11.45 uur: glijbaanwedstrij den. Vrijdag 31 maart: 09.00- 11.45 uur: grote waterspeel tuin. Op Eerste en Tweede Paas dag is het zwembad geslo ten. Natascha Buist, Fred Ton en Adrie van Oosterhout. SCHIEDAM - In de maand april worden kinderen, die in 1980 geboren zijn, schriftelijk opgeroepen om hun inentings schema af te ronden. De kinderen krijgen op één middag twee injecties: de DTP- prik (Difterie, Tetanus, Polio) en de BMR-prik (Bof, Mazelen, Rode Hond). Het is belangrijk dat men zijn kind laat inenten, ook al heeft het één of meerdere van deze ziekten al eens doorgemaakt. Pas door herhaald inenten krijgt het kind voldoende bescher ming en worden deze infectie ziekten zover mogelijk terugge drongen. Wie een kind heeft dat in 1980 geboren is, zal twee kaarten ont vangen, waarop plaats en tijd van de inenting staan aangege ven. Kaarten én het inentings boekje moeten meegenomen worden. Informatie op maandag en dinsdag tussen 9 en 10 uur bij de GGD, afdeling Algemene Gezondheidszorg, tel. 010- 4345555, toestel 46. SCHIEDAM - Vrijdagavond 31 maart wordt in dienstencen trum De Woudhoek een ont spanningsavond met levende muziek gehouden. Het trio Ri ver Town Music zal van 20.00- 23.00 uur zorgen voor geva rieerde dansmuziek. Entree: 2,50 per persoon. (Kaartver koop aan de zaal). Aanvang: 20.00 uur ORANJESTRAAT 11 SCHIEDAM TEL. 010-4267844 Rekordaantal inzendingen verhalenwedstrijd GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Kethel „De Ark" (Hargplein 101), Paaszondag, 10.00 uur: ds. A. Prins. Dorpskerk, Paaszondag, 17.00 uur: ds. J. A. Bruin, Rijswijk. Magnalia Dei* Kerk, Afbarda- straat 69, Paaszondag, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch; 17.00 uur: ds. R. A. Bosch, ontmoetingsdienst. Bethelkapel, Paaszondag, 10.00 uur: ds. N. W.Hemmes, Oegst- geest. Christelijk Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Waran de, hoek B.K.-laan, Paaszondag, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. P. BOiten. Maandag 27 maart, v.m. 9.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, Paaszondag, 9.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Evangelische Lutherse Gemeen te, Oranjestraat, Eerste Paasdag. Zomertijd 10.00 uur: ds. R. E. van den Berg. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Burcht, Paaszondag, 10.0 uur: ds. K. Schipper, Dordrecht. 2e Paasdag, in Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. G. H. v. Kooten, Delft. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, Goede Vrijdag, 19.00 uur: ds. W. Radstake, Rotterdam, Heilig Avondmaal. Ie Paasdag, 10.00 uur: ds. H. de Lange, Rotter dam; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk, Burg. Hon- nerlage Gretelaan, Schiedam, Goede Vrijdag, 19.00 uur: ds. G. de Lang, Heilig Avondmaal. Ie Paas dag, 10.00 uur: ds. G. de Lang. Be- thel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, Goede Vrijdag, 19.00 uur: ds. Chr. Brakema, Hei lig Avondmaal. Ie Paasdag, 10.00 uur: ds. H. W. Hemmes, Oegst- geest. Huize „Thomas", Grieksestraat 18, Rotterdam, Goede Vrijdag, 19.00 uur: ds. S. Zuthem, Schie dam, Heilig Avondmaal. Ie Paas dag, 10.00 uur: ds. M. C. Baart, Dordrecht. 1 De Burcht, Goede Vrijdag, 19.30 uur: ds. R. H. Kieskamp, Leer dam. Dorpskerk, zaterdag Paaswake, 21.30 uur: ds. F, Kalis, ds. N. K. Mos. Zondag, 10.00 uur: ds. N. K. Mos; 17.00 uur: dhr. G. A. Bruin, Rijswijk. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. F. Kalis, m.m.v. Blazersensemble Harpe Davids. Ark, 10.00 uur: ds. A. Prins. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Pasen. Leger des Heils, Lange Haven 27, zondag, 09.30 uur bidstond, 10.00 uur heiligingssamenkomst, 17.00 uur: gezinsdienst. Jehovah's Getuigen, Gemeente Nieuwland, Openbare lezingen, zondag 10.00 uur, thema: Is eeu wig leven ook voor u mogelijk? Gemeente Oud-Mathenesse, zon dag 17.00 uur. Thema: Blijf groei en in uw verhouding met God. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Grete laan, zaterdag 09.30 uur: geen op gave. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland. Goede Vrijdagmid dag, 15.00 uur: Kruisulde m.m.v. het Kinderkoor; 19.30 uur: Kruis- hulde m.m.v. het Groot Gemengd Koor Laus Deo. Er is dan geen kommuniedienst. In beide vierin gen is er gelegenheid om bloemen bij het kruis leggen. Zaterdaga vond 21.00 uur: Paaswake m.m.v. het Groot Gemengd Koor Laus Deo. Tijdens deze viering zal Re- nete Dirven haar doopbeloften hernieuwen en lid worden van onze kerk en kerkgemeenschap. Voorganger: p. J. M. MShlmann o.p. Eerste Paasdag, 11.00 uur: Viering m.m.v. het Jongerenkoor. Voorganger: p. L. Klinkenberg o.p. Tweede Paasdag, 11.00 uur: Viering met samenzang. Voorgan- fer: p. J. M. MShlmann o.p. l.K. Parochie van de H. Lidui- na en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Weekend 25/26 maart 1989: Hoogfeest van Pasen. Zater dag, 21.00 uur: Paaswake. Eerste Paasdag, 10.30 uur: Feestelijke Hoogmis (Dames- en herenkoor: Missa Brevis in D-klein van Mo zart, en Halleluja van Handel). Tweede Paasdag, 10.30 uur: Eu charistieviering met orgel en sa menzang. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Aan de voora vond van Pasen is er geen paro chieviering, maar op Eerste Paas dag is er een Eucharistieviering om 12.00 uur géén viering op de Tweede Paasdag! R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Goede Vrijdag, 15.00 uur: Kruis wegliturgie m.m.v. het jeugdkoor De Zingende Notenkrakers; 19.30 uur: Gezongen Eucharistieviering waarin wij het lijden en sterven v.d. Heer herdenken, m.m.v. het gemengd koor Polyhymnia. Pater L. Klinkenberg o.p. leidt de vie ringen. Zaterdag, 21.00 uur: Paas wake m.m.v. het groot gemengd koor Polyhymnia. Pater L. Klin kenberg o.p. leidt de viering. Eer ste Paasdag, zondag, 10.30 uur: Gezongen Paasviering m.m.v. het Visitatiejongerenkoor. Pater J. Mahlmann o.p. leidt de viering. Tweede Paasdag! 10.30 uur: Eu charistieviering met orgelspel en samenzang. Pater L. Klinkenberg o.p. leidt de viering. Dinsdag, 9.15 uur: geen viering. Donderdag 9.15 uur: viering. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1. Zaterdag, 21.30 uur: Paaswake, verzorgd door dames- en herenkoor en jongerenkoor sa men. Zondag, Eerste Paasdag, 10.30 uur: Hoogmis, vezorgd door dames- en herenkoor; er is een apart programma voor de kinde ren. Maandag, Tweede Paasdag, 10.30 uur: Eucharistieviering. H. Hartkerk, Pinasplein, Rot terdam-West. Eucharistievierin gen woensdag 09.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus Kethel. Zaterdag 25 maart, 21.00 uur: Eucharistie met zang van het Jacobuskoor. Pastor D. Kool leidt de viering. Zondag, 09.45 uur: Eucharistieviering met zang van het Jeugdkoor. Tweede Paasdag, 09.45 uur. Eucharistie met samenzang en orgel. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan. Paaswake zaterdag, 21.00 uur: Eucharistie met zang van het Martienerkoor. Pastor W. Flapper leidt de viering. Zondag, 08.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van St. Jan Baptist. Pastor W. Flapper leidt de vieringen. Twee de Paasdag, 11.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Pastor D. Koolleidt de viering. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Doper, Dam 30. Zondag 10.00 uur: geen opgave. Oud-Katholieke Gemeente, No- belstraat 24, Rotterdam-Blij- dorp. 10.15 u. geen opgave. Joh. Maasbach Wereldzending, Havenkerk, Lange Haven 70. Vrijdag 19.30 uur: Goede Vrijdag dienst met viering van Heilig Avondmaal. Zaterdag, 19.00 uur: Jeugddienst. Zondag, 10.00 uur: Paasdienst o.l.v. Br. Holder, vanaf 9.30 uur. Orgel en trompetspel door Dorien en Tony Lissenberg. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a. Zondag, 10.30 uu: samenkomst; 11.30 uur: Bijbel studie, ook kinderbijbelklassen voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/ka pel, Juliana van Stolbergstraat. Oecumenische Goede Vrijdagvie ring op 24/3 te 20.00 uur. Voor gangers pater J. F. de Rooii en ds. Y. Stienstra. Muzik. medewerk, van het Chr. gem. koor Kethel. Oecumenische Paaswakeviering op zat. 25/3 te 20.00 uur. Voorgan gers pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstra m.m.v. 't Valeriuskoor. Oecumenische zondagviering op 26/3 te 10.30 uur, voorganger pa ter J. F. de Rooij en ds. Y. Stien stra. Muzik. medew. interkerke lijk jongerenkoor Together, Hoek van Holland. KNVB voetbal zaterdag: IA: Quick Boys - Excelsior M 15.00 uur; 3C: Excelsior'20 - PFC 17.00 uur (inhaal). KNVB voetbal maandag: Eerste divisie: SW - Heracles 14.30 uur; IA: Excelsior M - Heerjansdam 17.00 uur; IB: HMSH - Hermes DVS 14.00 uur; 2A: Quick H. - SFC 14.00 uur; 2B: Fortuna - Zwijndrecht 14.00 uur. RVB voetbal maandag: IB: Real Parbo - SVDPW 14.30 uur. RVB voetbal zaterdag: IA: FC Maluku - GTB (restant op ter rein GTB) 13.45 uur. Dames voetbal zaterdag: Int.reg.: Oranje Wit - HBSS 10.30 uur; 3C: Excelsior'20 - DVO'32 12.30 uur. LIFE WONEN VAN MEURS

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 13