MAANDAGMIDDAG 26 PAASDAG OM 14.30 UUR NAAR Rent a Casa voor vakantiereizen naar Portugal en Corsica "Promotie naar eredivisie zou dit seizoen te vroeg komen" Gerrit Suttorp wil nog veel meer doen voor SVV SW- Vitesse op 5 mei SW op 3 augustus tegen Barcelona Zes clubs gratis met speciale toegangs bewijzen naar SW-Herades Paasklaver jassen F-pupillen- toernooi Met dank aan Sponsor SW heeft jong en dynamisch bedrijf Oud-international Pier Tol: John van Dijk toe op eerste 'John van Dl,k paasdag b HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 24 MAART 1989 PAGINA 7 Medewerkers Hartelijk bedankt Enthousiasme Met dank aan de volgende spon sors die de bingo van SW tot een succes maakten: Export Fruit Loods bv, Rotterdam Marconiestraat Fruitoverslagbe- drijf bv, Rotterdam Frans van Thienen, Schiedam Zaal Irene, Schiedam Electrostore bv, Hoogstraat 10, Schiedam Ton Melsen, De Amstelbron Neptunus, Hoogstraat 3, Schie dam Van Bruggen, Broersveld, Schie dam Luvema, Broersveld 157, Schie dam Reisbureau De Beer, Schiedam Jaap Hoogerwerf, Schiedam De Brocateur, Broersveld, Schie dam Bar Intiem, Schiedam Familie Van Willigen van SW, Schiedam Arie van der Grijp, Schiedam Jan Post van SW, Schiedam Café de Zon, Broersveld 93, Schiedam De Vries speelautomaten bv, Rot terdam Drikus Nels, Schiedam Dutch International Forwarding Office Goes bv, Nw. Nathenesser- straat 38/44, Schiedam Radio Bob, Schiedam Hilton Meubelen, Schiedam Heineken Brouwerijen bv, Rotter dam Coca Cola bv, Rotterdam Slagerij Mons, Aleidastraat 5, Schiedam 't Schoentje, Aleidastraat, Schie dam Boco Bloemen, Aleidastraat, Schiedam Likeurstokerij Schwagerman, Westvest, Schiedam Hilton, Rotterdam Horn, Broersvest, Schiedam Rotman Levensmiddelen, West- frankelandsestraat, Schiedam John van Dijk bv, Rotterdam Artihove Regina, Bleiswijk Verwaal Verwarming, Schiedam Heynsbroek, Schiedam Stoelenverhuur P.C. van Pelt, Schiedam De Groentenhoek, Brugmanstraat 29, Schiedam J.A. Govaart, Timmer- en onder houdswerk van huizen, Maria- straat 17-19, Schiedam Scheffers, Schiedam Taria De Leede, Schiedam Unigro, Schiedam Snackbar Japie, Broersveld 163, Schiedam Verwaijen bv, Hoogstraat 183- 186, Schiedam Het Plantenpaleis, Mgr. Nolens- laan 698, Schiedam Nol van der Marei, Sloop- en opbouwwerkzaamheden, Schie dam Café-restaurant Malaga, Broers veld 170, Schiedam De Pacha, Hoogstraat 51, Schie dam Scheffers, Schiedam Elektrowacht, St. Liduinastraat 25, Schiedam Ton's Tapijt Discount, Groenelaanf 105, Schiedam Café Heklicht, Hoogstraat, Schie dam Snackbar 850, Mgr. Nolenslaan 850, Schiedam Nico Verken bv, Schiedam Int. Meubeltransport D. van Geijl en Zn bv, Groenelaan 7-9, Schie dam Poelier Sluis, St. Liduinastraat 50, Schiedam Herenkapsalon Sam, St. Liduina straat 5, Schiedam Schoonmaakbedrijf De Bruin, Hoogstraat 161, Schiedam Maltha's Sport, Broersveld 145- 147, Schiedam Sloperij De Bonk, Schiedam Autocity bv, Van Beverenstraat 5, Schiedam Amufrex, Schiedamseweg Bene nen 507, Rotterdam Wasserij De Glans, Gebroeders Limburg, Postbus 5040, Schie dam Jan Jongebreur, Maassluis Chinees-Indisch-Surinaams af- haalcentrum, Van Beverenstraat 1, Schiedam Autobedrijf Van Gulik, School straat 6, Schiedam Kajuit Bar, Hoogstraat, Schiedam Café De Windmill, Vlaardingerdijk, Schiedam Bakkerij De Boer, Schiedam Houtservice Schiedam, Westfran- kenlandsestraat 10b, Schiedam Dick van Gelderen, Schiedam H. Leerentveld, Schiedam Eurotax bv, Schiedam Snackbar Snacky, Schiedam Aad Gudde, Schiedam Unique Benzine-station, Nieuwe Haven 141, Schiedam Koornneef Supermarkt, P.J.Troel- stralaan 31, Schiedam Sigarenmagazijn Nieuwland, P.J. Troelstralaan 31, Schiedam Groentehandel Doelman, Schie dam Janssen, Schiedam Dijke Verhuizingen, Schiedam John Verboom, Schiedam Hardeman bv, Schiedam Taanderij bv, Industriestraat 35, Schiedam A.M. Bergman, Spanjaardstraat 88-90, Rotterdam Banketbakkerij Vincent van den Bosch, Westfrankenlandsestraat 93, Schiedam Automobielbedrijf Van Ree, Lange Nieuwstraat 71, Schiedam Banketbakkerij A. Kes, Groene laan 71, Schiedam Café De Nieuwe Brug, Rozen- burgsestraat 2, Schiedam Slagerij Cees Groenveld, St. Li duinastraat 77b, Schiedam Frebo druk, F. v.d. Horst-B. Steenoven, Schiedam Café Royal, Vlaardingerstraat 5, Schiedam Café Bebbe, Vlaardingerstraat, Schiedam Grossier De Widt, Schiedam De Berk bv, Moderne speelauto maten, Jacob van Lennepstraat 11a, Schiedam Zaken Groepsreizen Gouden periode Uruguay (ADVERTORIAL) Hofman Reklame (010) 460 06 17 SVV heeft voor de thuiswed strijd tegen Heracles op tweede paasdag (maandag) zes amateurverenigingen uitgenodigd. Dat zijn: VVK, GTB, Rhoon, Excelsior P., CION en Westlandia. De besturen van genoemde vereni gingen hebben enkele tientallen invi taties voor een staanplaats ontvan gen, die onder de leden zullen wor den verdeeld. Alleen op vertoon van dit toegangs bewijs heeft men toegang tot de wed strijd van SVV tegen Heracles in sportpark Harga. Het systeem van het laten tonen van de lidmaatschaps kaart is komen te vervallen. Deze service past in het nieuwe beleid van SVV, die onder leiding van voor zitter John van Dijk bezig is de pas sieve recreatie in Schiedam, Vlaar- dingen, Maassluis, het Westland, het westelijk deel van IJsselmonde, Ro zenburg en Voorne en Putten te bevorderen. De redactie wenst de leden, die via hun bestuur in het bezig zijn van een toegangsbewijs, maandagmiddag bij SVV (aanvang 14.30 uur) een prettige wedstrijd toe. Vrijdagavond 24 maart wordt er weer geklaver jast bij SVV. Het paaskla- verjastoernooi voor leden en supporters begint om 20.00 uur in de cantine van SVV in sportpark Harga. Uiteraard zi|n er weer vele eieren te win nen. Men kan zich nog opgeven in de cantine. SVV heeft voor woensdag 29 maart het eigen toer nooi voor de jongste pupil len op stapel stan. Tegen standers voor de rood groene F-pupillen zijn Fey- enoord, Excelsior'20, HVO en VDL. Aanvang 13.00 uur in sportpark Harga. Super Bingo levert 18.000 gulden op Gerrit Suttorp heeft zich in de rij van sponsors ge schaard die SVV een warm hart toedraagt. De Schie dammer, die al jaren grote bekendheid aeniet door het houden van bingo's voor al lerlei doeleinden, hield za terdag een uiterst geslaag de Super Bingo voor SVV in zaal Irene. De belangstelling voor dit spektakel was zo groot dat alle zalen van het gebouw aan de Nieuwe Ha ven 155 in Schiedam tot de laatste plaats waren bezet. Gerrit Suttorp had kosten noch moei te gespaard om de Super Bingo te doen slagen. Voor het eerst in de geschiedenis was de SVV-er in harten nieren erin geslaagd voor prijzen te zorgen die nem geen cent hadden gekost. Gerrit Suttorp: "Vorig jaarom deze tijd hielden de meeste winkeliers de boot af als het om prijzen ging. Maar sinds SVV is gered door John van Dijk en zijn sponsors is de belang stelling ook van de zijde van de winke liers erg groot. Ook zij zijn gegrepen door het enthousiasme waarmee SVV thans te werk gaat. Ik heb dan ook geen enkele moeite gehad om de prijzen bij elkaar te krijgen. Zo was er een bakker die veertig taarten gaf en een fietsenzaak drie fietsen. Maar eerlijk gezegd moet ik er ook bij ver tellen dat ik de mensen die 25 gulden gaven, even belangrijk vond. Aan alles heb ik kunnen merken dat SVV weer leeft in Schiedam en ik denk dat het op den duur ook wel in de andere plaatsen in de regio het geval zal zijn". Gerrit Suttorp haalde 18.000 gulden op en dankt dit niet in de laatste plaats aan zijn staf van medewerkers. Het waren er dertig", zegt hij vol trots. "Deze mensen zijn goud waard voor me. Na dit succes ben ik er zeker van dat er nog meer bingo's voor SVV zullen volgen. Voorzitter John van Dijk staat helemaal achter me en juicht het van harte toe. Omdat hij zaterdagavond met SVV meeging naar Heerenveen, is hij 's middags al in zaal Irene geweest. Ik vond het zo fantastisch dat hij van alles wilde weten. Hij heeft me gevraagd of er in oktober weer een Super Bingo kan worden gehouden, waarbij de kans groot is dat de Margriethal zal wor den afgehuurd. Als dat allemaal doorgaat, zal de eerste prijs een auto zijn". Gerrit Suttorp: "Toen ik aan John van Dijk het bedrag bekend maakte wat de bingo had opgeleverd, was hij reuze blij. Ik moest van hem de dank overbrengen aan alle winkeliers die hebben meegeholpen en niet in de laatste plaats aan die tientallen men sen die een klein geldbedrag hebben gegeven. John van Dijk was het met me eens dat vele kleine sponsors voor het slagen van een bingo veel meer indruk maken dan enkele grote spon sors. Hij heeft me al toegezegd de eerstvolgende keer zelf ook aan de bingo te willen meedoen. Wat kan je beter hebben als een voorzitter van een betaalde voetbalclub het goede voorbeeld geeft". SW'er Gerrit Suttorp is al jaren bezig met het houden van bin go's. Jaaromzetten van 60.000 gulden voor SW zijn geen uit zondering. Maar ook clubs als DWS, UVC, GSS, Ursus en de winkeliersvereniging Broers- veld, die het geld hard nodig hebben, profiteerden van het enthousiasme van Gerrit Suttorp en zijn vrouw en medewerkers. Drie maanden geleden leidde hij nog een bingo voor de Daniël den Hoedkliniek dat 54.000 gulden opleverde. De thuiswedstrijd van SW tegen Vitesse is verschoven naar vrij dagavond 5 mei om 19.30 uur. Het is de bedoeling dat van deze wed strijd flitsen op de televisie zullen komen. Op verzoek van de burgemeester van Schiedam is de thuiswedstrijd van SW tegen FC Den Haag ver schoven naar dinsdagavond 16 mei. Aanvang in sportpark Harga 19.30 uur. De wedstrijd van SVV tegen RKWIK, ter gelegenheid van de opening van de lichtinstallatie van RKWIK, is opnieuw vastgesteld. De ontmoeting vindt nu volgende week woensdag 29 maart plaats in park 't Nieuwefant. Aanvang 19.00 Rent a Casa is een niet meer weg te denken reisorganisa tie in Nederland. En uiter aard ook niet als sponsor van SVV. Het bedrijf, dat in Zoetermeer is gevestigd, is op een zeer opmerkelijke manier in contact gekomen met SW. Op het moment dat SW dringend geld nodig had om het faillissement af te wenden, deed oud-voor zitter Martin de Jager via radio Rijnmond een oproep aan het bedrijfsleven te hel pen. "Op dat moment", zegt eigenaar Eric Wenink van Rent a Casa, die met zijn echtgenote Simone de reisorganisatie leidt, "was ik op de luchthaven Zes tienhoven om het vliegtuig te nemen naar Corsica om zaken te doen. Ik heb toen naar radio Rijnmond gebeld dat ik voor een bepaald bedrag garant wilde staan en gevraagd of de SW'ers naar me toe wilden komen. Toen Martin de Jager en enkele spe lers op de luchthaven aankwamen, heb ik hen een cheque overhandigd". Eric Wenink: "Het mooiste was dat ik helemaal geen supporter was van SW. Ik haa wel belangstelling voor het betaalde voetbal, maar ook weer niet zo dat ik elke week ging kijken. Maar ik vond wel dat SVV geholpen moest worden. Zo is het er van gekomen dat ik dit seizoen al een aantal thuiswedstrijden heb gezien en in het sponsorhome ben geweest. Ik moet zeggen dat SVV me uitstekend bevalt. Ik neb zelfs al met één van de sponsors van SVV zaken kunnen doen". Rent a Casa is begonnen als een reis organisatie die autovakanties ver zorgde in Portugal. Maar dat is snel uitgegroeid tot vliegvakanties en vanaf'88 ook charters naar Corsica. "We verzorgen reizen met apparte menten, hotels en villa's en voeren een apart programma VIP-travel", zegt Eric Wenink. "We geven een reisgids uit die naar 1400 reisagenten in Nederland wordt gestuurd. Zij ver kopen onze reizen. Bovendien werken we met andere touroperators samen. Uiteraard zijn we lid van de ANVR en van de stichting garantiefonds SGR. Ik schat dat we voor 95 procent grossier zijn van reizen en de rest zelf reisbu reau waar iedereen terecht kan". "We zijn een ideale reisorgani satie voor groepsreizen, van bedrijven bi|voorbeeld, tegen aantrekkelijke prijzen. Met na me de sponsors van SW kunnen daarvan profiteren. Ik geef met m'n vrouw leiding aan het reis bureau dat in Zoetermeer is ge vestigd en waar twaalf mensen werken. Dat is nu nog in de Moerbeigaarde 25, wijk 23 vbn Zoetermeer tegen het centrum aan. Maar volgende maand hoop ik te verhuizen naar een Band aan het Croesinckplein. at is een kantoor boven een winkelcentrum. Voor alle inlich tingen kan men ons bereiken onder de telefoonnummers: 079- 416031 of 079-421691. Gezelligheid, spanning mei kans op een grote prijs. Honderden mensen steunen SVV. Schitterende prijzen zijn er te winnen op de bingo's voor SVV. ÜS Pier Tol heeft twee weken Sieleden tegen AZ ongetwij- eld pedaent aan de tijd, waarin hij zelf triomfen vierde bij de Alkmaarse club. De 30-jarige Volendammer stond tien achtereenvolgen de seizoenen onder contract bij AZ'67, dat onder leiding van de gebroeders Klaas en Cees Molenaar doorstootte naar de nationale en inter nationale top. Het succes was echter van korte duur. Na het behalen van het landskam pioenschap en het bereiken van de UEFA-Cup finale tegen het Engelse Ipswich Town gingen de Alkmaarse vedetten ieder hun eigen weg. John Metgod bijvoorbeeld verhuisde naar Real Madrid, terwijl Jan Peters zijn geluk ging beproeven bij het Ita liaanse Genua. Voor iedere speler, die deel uitmaakte van de Alkmaarse succesformatie, meldden zich geïnte resseerde clubs. Het gevolg was, dat de totale spe lersgroep uiteen viel en langzamer hand daalde AZ af naar het niveau, waarop de ploeg in de jaren, die vooraf gingen aan de opmerkelijke opmars, actief was geweest. Enige jaren geleden bereikte AZ zelfs een absoluut dieptepunt door te degra deren naar de eerste divisie. "Ik heb bij AZ een gouden periode meegemaakt. Onze opkomst was zorgvuldig gepland. In een tijdsbestek van vijf jaar moesten we landskam pioen worden en dat lukte, want in het vijfde seizoen werden we inderdaad kampioen van Nederland. We had den pech, dat we drie dagen na de kampioenswedstrijd tegen Feyenoord de UEFA-Cup finale tegen Ipswich Town moesten spelen. Ik geloof, dat de gehele ploa na de 1 -5 overwinning op Feyenoorazo'n dag of twee, drie dronken is geweest. We rekenden dan ook nergens meer op toen we naar Engeland afreisden. In die pe riode werd ik ook geselecteerd voor het Nederlands elftal". "In totaal heb ik vijf interlands gespeeld. De mooiste herinne ring bewaar ik aan de mini-WK in Uruguay. Dat was een onver getelijke ervaring. Ik heb de pech gehad, dat de gebroeders Molenaar me nooit naar een andere club hebben laten gaan. Er is in de tijd, dat ik bij AZ speelde, diverse keren belang stelling voor me geweest. Onder '■ik, andere door Ajax en PSV, maar de Molenaars wilden mij en Hu- fo Hovenkamp persé benouden, e boden me gewoon meer geld als ik een aanbieding kreeg en omdat ik goed verdiende, ben ik dus altijd bij AZ blijven hangen". "Vorig jaar ben ik naar Fortuna gegaan. In Limburg heb ik een schitte rend seizoen meegemaakt. Deze competitie viel er echter weinig eer te behalen. Vanaf juni ben ik gebles seerd geweest aan mijn achillespees. Op het moment dat il< weer fit was, begon de ploeg juist aan een zege- reeTs van zes wedstrijden. Ik mocht alleen af en toe invallen. Ik had het dus vanzelfsprekend niet meer zo naar mijn zin bij Fortuna. Door fami lie-omstandigheden -mijn vrouw is sinds enige maanden zwanger- moest ik sowieso terug naar Volendam. Ik heb een jaar in mijn eentje in Geleen gewoond, terwijl mijn vrouw onze sportzaak in Volendam runde. Door de zwangerschap van mijn vrouw moest ik natuurlijk weer in de zaak gaan staan. Ik was dus in feite op zoek naar een club in Noord- of Zuid- Holland. Voor Ajax ben ik inmiddels te oud en Volendam en Telstar had den geen geld om me te kopen. Ik had me er dan ook min of meer bij neerge legd, dat ik met betaald voetbal zou stoppen. Een maatschappelijke posi tie is tenslotte zeer belangrijk". "Ik was dan ook enorm blij met de aanbieding van SVV," aldus Pier Tol. •Pier Tol "Het is hier perfect. De sfeer is onge dwongen en we hebben voldoende materiaal om in de top te kunnen meedraaien. Het zou voor SVV niet goed zijn als we dit seizoen al zouden promoveren. AZ had tenslotte ook vijf jaar nodig om in de top te komen. Als we een periodetitel veroveren en in de na-competitie redelijk voor de dag komen, ben ik dik tevreden. In het volgende seizoen kunnen we dan proberen om te promoveren. Ove rigens vind ik, dat SVV momenteel redelijk presteert als je de omstan digheden in aanmerking neemt. Er zijn ontzettend veel spelers bijge komen, terwijl de opstelling iedere week weer anders is door blessures en schorsingen. Er lopen bij ons zo'n vijf spelers, die bij elke volgende gele kaart een wedstrijd aan de kant moe ten blijven. Het is logisch, dat het enige tijd vergt, voordat de spelers aan elkaar gewend zijn." "Persoonlijk ben ik erg blij, dat ik weer met Keje in hetzelfde team speel. We hebben ooit samen gespeeld in Volendam, maar dat is een hele tijd geleden. Ik heb altijd goed kunnen opschieten met Keje. We zijn destijds ook samen een sportzaak begonnen, maar op een gegeven moment kon Keje het niet meer combine ren met zijn studie. En nu dragen we weer allebei het SW-shirt. We hebber er tot nu toe nog geen moment spijt van gehad". SVV heeft van Barcelona de officiële bevestiging ontvangen dat de Spaan se club op donderdag 3 augustus een oefenwedstrijd speelt op Harga (19.00 uur). De besprekingen zijn maandenlang gevoerd door SVV's technisch directeur Wim Jansen en Johan Cruyff. Barcelona verblijft op dat moment in Nederland voor een trainingskamp en speelt ook nog tegen FC Twente. SVV houdt op eerste paas dag (26 maart) het eerste John van Dijk-toernooi voor de regionale B-elftallen. Met de komst van Sommerset uit Engeland heeft het toernooi op sportpark Harga, dat om 10 uur begint, een interna tionaal tint|e gekregen. De eerste paasdag strijden tegen elkaar: DS'79, Eindhoven, NEC, Hee renveen, BW Den Bosch, Sommerset, Vitesse en SVV. Inzet is de John van Dijk-bokaal. Op Koninginnedag, dat dit jaar op zaterdag 29 april wordt gevierd, houdt SVV het Binghamtoernooi voor A 1 - elftallen. Deelnemende clubs zijn: Quick, DHC, VCS, Capelle, TÓGB, Zwaluwen, NRC/Ommoord en SVV. Gerrit Suttorp •De medewerkers van Rent a Casa voor hun pand in Zoetermeer.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 7