outo OP DE DAIHATSU LENTESHOW UIHDT U DE NIEUWSTE —STAALTJES UAH JAPAHS AUTOVERHUF!' DAIHATSU LEMTESHOW Automobielbedrijf J. v. Dijk Zn B.V, O MET EEN GEBRUIKTE CITROEN VISA OF BX BENT U DIT VOORJAAR BU WA-TTnog VOORDELIGER UIT! WA T IS EEN WALDO CITROËN OCCASION RIJDEN TOCH FORMIDABEL Autobedrijf Oosterhoff Weer fraaie lijn nieuwe Audi Coupé Alfa breidt 33 serie uit met 1.7i katalisator motor W HONDA —GHOGW— Fiat richt consumenten informatie op Nieuw VW Golf aktie-model de Manhattan DAIHATSU van 16 t/m 31 maart Het kan aan het voorjaar liggen, maar deze maand zijn we in een extra royale bui als u een gebruikte Citroën wilt kopen. Kom naar onze showroom en probeer ons goeie humeur eens uit! We doen u een aanbod waar u zelf óók vrolijker van wordt. - Keuze uit 100 wagens (alle merken) verspreid over diverse afdelingen. - Betrouwbaar advies. - Vakbekwaam personeel. - Persoonlijke bediening. - Een waarborg voor véél rijplezier. Afdeling verkoop automobielen, Singel 41-45. Tel. 010-4263705 Werkplaats, Bokelweg 88-90. Tel. 010-4153655 GEEN AFLEVERINGSKOSTEN nmiiuuiiuiii charade HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 24 MAART 1989 PAGINA 8 Schuttevaerweg 116, Rotterdam, 010-4460446. De nieuwe Honda Civic is mooi, ruim en zakelijk. Door de lange wielbasis en grote spoorbreedte is de binnenruimte zowel voor bestuurder als passagiers groot. De karakteristieke lijnen van de Civic zijn laag, strak en langer. Details die de pure eenvoud van het ontwerp kunnen verstoren zult u niet vinden. Kortom een uiterst fraaie ver schijning. Kom 'm zelf eens bekijken en maak een uitgebreide proefrit, 't Spreek vanzelf dat u de Civic ook kunt leasen. Wilt u daarover meer weten, vraag dan eens bij uw dealer naar de lease mogelijkheden. 3e Industriestraat 2,3133 EJ Vlaardingen, Tel. 010-4347500 Bij het recent moderniseren van de nog steeds zeer populai re Alfa 33-serie door middel van aanpassingen aan het ui terlijk en het interieur, is het belangrijkste nieuws de komst van de Alfa 33 1.7 IE die is voorzien van elektronisch gere gelde brandstof-inspuiting. Bij de nieuwe Alfa 33 1.7 IE ligt de nadruk op minder luchtver ontreiniging, een zeer soepele motor en een laag brandstof verbruik. Daarbij doen door de nieuwe techniek de prestaties nauwelijks onder voor het top model van de 33-reeks, de Alfa 33 1.7 Quadrifoglio Verde. De Alfa 33 1.7 IE is voorzien van de bekende en uiterst be trouwbare viercilinder boxer motor van 1712 cm3 die ook huist in het vooronder van de 1.7 Quadrifoglio Verde. Daar enboven is elektronische ont steking (Bosch LE 31 Jetronic) en een digi taal gestuurde elek tronische brandstof-inspuiting (Bosch EZ 10) aangebracht. Een dergelijk elektronische ge controleerde motor is een unieke zaak voor een wagen in deze categorie. De prestaties van de Alfa 33 1.7 IE (Iniezio- ne Elettronica, ofwel elektroni sche injectie) mogen er zijn. Voor de Nedelandse markt wordt deze nieuwste Alfa 33 geleverd met katalysator. De KAT-vesie heeft een maxi maal vermogen van 105 pk (75 KW) bij 5500 toeren per minuut; het maximum koppel bedraagt 14 mkg (135 Nm) bij een toerental van 3000. De maximumsnelheid wordt be haald bij 185 km/h. Vanuit stilstand sprint de 1.7 IE naar honderd kilometer per uur in 10,2 seconden. De verbruikscijfers van de 1.7 IE KAT zijn al volgt: een op 17 bij een constant gereden 90 km/h, een op 12,4 bij 120 km/ h en een op 9,1 in stadsver keer. Carrosserie De aanpassingen aan de car rosserie van het nieuwe model worden gekenmerkt door grijs Voor het nieuwe jaar 1989 heeft VW een nieuw aktiemo- del voor de Golf ontwikkeld. In navolging van de Golf Memphis is men in Ameri kaanse stijl gebleven en het nieuwe aktiemodel is Golf Manhattan gedoopt. gespoten bumpers, een kleine zwarte spoiler onder de voor bumper, mini-skirts aan de zijkanten en tweekleurige stre pen (licht en donker grijs) over de flanken, wat de nieuw ste Alfa 33 een gedistingeerd uiterlijk geeft. Er zijn nog wat wijzigingen te noteren die te vens opgaan voor alle andere Dit in drie gewone en drie me tallic lakken aangeboden mo del bezit een omvangrijke uit rusting tegen een gunstige prijs. Het Manhattan-pakket bestaat onder meer uit; Zwarte handgrepen; naafdoppen en sierranden in de velgen; 6 J x 14 inch stalen velgen; 185/60 14 inch banden; zonwerend glas; wielkast- en dorpelver- breders; 4-spaaks sportstuur; in hoogte verstelbare bestuur dersstoel; klok en dagteller; van binnenuit verstelbare bui tenspiegels; intervalschakelaar; speciale bekleding. De Golf Manhattan is als drie- deurs en vijfdeurs versie lever baar, met benzine- en diesel motoren van 54-90 pk. De meerprijs voor het Man hattan-pakket bedraagt 995,- inclusief BTW. modellen uit de nieuwe Alfa 33-serie. Zo is de bovenkant van de grille in dezelfde kleur gespoten als de wagen, terwijl de bovenste horizontale strook van de grille in aluminium is uitgevoed. De ruiten zijn zon- newerend en hebben een blau we tint, terwijl aan de achter zijde op het kofferdeksel de type-aanduidingen forser zijn uitgevoerd. Bij dit laatste wordt een grotere letter- en cij fercombinatie gehanteerd die zijn intrede maakte bij de al lernieuwste Alfa Romeo, de 164. Motor Bij de motoren zijn ook wat veranderingen aangebracht die de gehele reeks betreffen, dus oo de 33-modellen met de 1300 motor. Het belangrijkste van de modificaties is dat lensvormige verbrandingska mers, geïntroduceerd op het topmodel Quadrifoglio Verde, voortaan in alle motoren wor den toegepast. Daardoor zijn de verbrandingskamers com pacter uitgevoerd, terwijl de prestaties van de motoren toe nemen omdat er sprake is van minder warmte-uitwisseling tussen de wanden van de ver brandingskamers en het koel systeem. Tevens nam de wer veling van het mengsel toe waardoor een betere verbran ding het gevolg is. En dat had op zijn beurt een gunstige uit werking op het vermogen en het brandstofverbruik. Bin nenin is de Alfa 33 1.7 IE voorzien van een nieuwe ve lours bekleding met een ruit vormig patroon op het voorste zitgedeelte. Op de Nederland se markt zijn nu vier versies beschikbaar van de nieuwe Alfa 33-serie. Om te beginnen is er de Alfa 33 1.3 (79 pk, 58 kW, 167 km/h), dan de Alfa 33 1.3 S (86 pk, 63 kW, 172 km/h), de Alfa 33 1.7 IE (105 pk, 75 kW, 185 km/h) en het topmodel, de Alfa 33 1.7 Qua drifoglio Verde (118 pk, 84 kW, 196 km/h). De prijs van de nieuwste Alfa 33, de 33 1.7 IE KAT bedraagt zo'n 31 mil le. Bij deze catalogusprijs zijn inbegrepen centrale deurver grendeling, elektrisch bedien- bare voorramen, getint glas, toerenteller en achterruitwis- ser/sproeier. In het kader van de verbete ring van zijn imago heeft Fiat Auto Nederland een nieuwe service opgericht, de Consu menten Informatie. Via deze dienstverlening worden alle vragen, wensen, opmerkingen en klachten van Fiat-rijders en in Fiat geïnteresseerden in Ne derland behandeld, met als doelstelling het aantal tevre den Fiat-rijders verder op te voeren. Het streven is er nog meer dan voorheen op gericht de service van alle dealers op een opti maal niveau te brengen en te houden, zodat de Fiat-rijder een tevreden rijder is. De Consumenten Informatie van Fiat Auto Nederland is bij voorkeur schriftelijk bereik baar op het adres Postbus 79, 1110 AB Diemen. Uitsluitend eenvoudige vragen en vragen met een spoedeisend karakter kunnen telefonisch worden verwerkt, op nummer 020- 951.851, op werkdagen van 10.00-16.00 uur. Vanaf 28 no vember wordt dit nummer ge wijzigd in 020-66.02.222 of 66.02.230. De nieuwe Audi Coupé op ba sis van de 80/90 serie is na de Rai, medio februari, in Neder land leverbaar geworden. Een krachtige vijfcilinder-motor, royaal interieur, hoogwaardige uitrusting en voorwiel-, of quattroaandrijving vormen de voornaamste kenmerken van de nieuwe Coupé. De frontsectie met geïntegreer de breedstralers, een groot glasoppervlak en twee wijd openende deuren met ruiten zonder stijl kenmerken de Audi Coupé. De nieuw gemo delleerde achterkant met rond lopende spoiler, diep doorlo pende bumperspoilers, vóór en achter, alsmede de aërody namisch gestileerde lichtmeta len wielen accentueren nog meer zijn sportieve karakter. De compacte Coupé heeft een luchtweerstandwaarde van 0,32. Deze gunstige waarde zorgt voor een laag brandstof verbruik en draagt bij tot uit stekende rijprestaties. Binnenruimte De nieuwe Audi Coupé beidt veel ruimte voor inzittenden en bagage. De achterbankleu ning is in de verhouding 1/3 en 2/3 gedeeld en omklapbaar. Onder de grote achterklep, die door middel van twee gas drukveren geopend wordt, is een bagageruimte beschikbaar van 346 liter (vgl. kogelme ting). Door het wegklappen van de achterbankleuning kan de laadruimte tot 1104 liter vergroot worden. Zoals bij zijn voorganger, waarvan er 169.000 gebouwd zijn, vinden in de Audi Coupé vijf perso nen een ruime plaats. De com- fortmaat, gemeten vanaf de pedalen tot aan de onderkant van de achterbankleuning, be draagt 1.891 mm; de elleboog breedte vóór is 1.360 mm., achter zelfs 1.391 mm. De af stand tot de dakhemel, geme ten vanaf de voorstoelen is 941 mm, vanaf de achterbank 922 mm. Daarmee beschikken de ach terpassagiers duidelijk over meer hoofdruimte dan bij ver gelijkbare coupés van andere merken. Het ver naar achteren doorgetrokken dak biedt bo vendien een optimale bescher ming tegen zonne-instraling. Tot de uitgebreide standaard uitrusting van de Audi Coupé behoren stuurbekrachtiging, mistlampen en een mistachter- licht, flanklij sten, twee elec- trisch verwarmbare en instel bare buitenspeigels, sportstoe len met een in hoogte verstel bare bestuurdersstoel, extra in strumenten in de middencon sole en een verwarmingska naal voor de voetruimte ach ter. Motor De beproefde 2.3 liter-vijf-ci linder-injectiemotor met een driewegkatalysator en Lamb- dasonde levert 100 kW (136 pk) bij 5700 tpm. In combina tie met de sportief schakelende vijfversnellingsbak wordt in de Audi Coupé met voorwie laandrijving een top van 206 km/uur bereikt. De auto acce lereert van 0 naar 100 km/uur in 9,2 seconden. De verbruiks- waarden volgens DIN 70 030 zijn 6,3 liter bij constant 90 km/uur, 8,3 liter bij constant 120 km/uur en 11,8 liter in de stad. In de Audi Coupé quat- tro wordt naast deze elastische en zuinige aandrijfunit als top- motorisering de vijfcilinderin- sputer met dezelfde cilinderin houd en met vierkleppen tech niek aangeboden. Deze schone high-tech-sportmotor, die voor het eerst in de Audi 90 quattro 20 V toegepast werd, levert 125 kW (170 pk) bij 6000 tpm. en beschikt reeds bij 3300 tpm. over een koppel van 192 Nm. Deze motor brengt de Audi Coupé quattro 20 V in 8,4 seconden van stilstand naar 100 km/uur en is goed voor een topsnelheid van 220 km/uur. Hij verbruikt (vlg. DIN) 7,6 liter bij constant 90 km/uur, 9,2 liter bij constant 120 km/uur en 13,7 liter in de stad, alles bij een afstand van 100 kilometer. Onderstel Alle uitvoeringen van de Audi Coupé zijn voorzien van het sportonderstel. Daarmee ligt de carrosserie 15 mm lager dan die van de Audi 90 limou sine. Vering, gasdruk-schok dempers en stabilisatoren zijn overeenkomstig de mogelijke rijprestaties dusdanig afge stemd, dat ook sportief inge stelde rijders over grote veilig heidsreserves beschikken. Een belangrijk aandeel aan de rijei- genschappen heeft de achteras constructie met een spoor breedte van 1.437 mm. Het achterste deel van het onder stel is zo geconstrueerd, dat de 70 liter brandstoftank boven de achteras onder de vloer van de bagageruimte ligt. Vóór is de beproefde, koerscorrigeren- de as met McPhersonveerpo- ten en dwarstriangels en onaf hankelijke wielophanging inge bouwd. De nieuwe Coupé heeft 6 J x 15 lichtmetalen vel gen met brede banden in de maat 205/60 R 15 V. door: Leo de Ruiter In de uitvoering met voorwie laandrijving krijgt de Coupé een tweekrings remsysteem met diagonale scheiding. Bij de Coupé quattro is de verde ling vóór/achter. Rembekrach- tiger, remkrachtregelaar en vier schijfremmen - vóór met inwendige ventilatie - zijn standaard. Bij de Audi Coupé quattro behoort ook het anti- blokkeersysteem tot de stan daarduitvoering. Net als de overige modellen uit de grote serieproduktie van het Audi- programma heeft ook de nieu we Audi Coupé een volledig gegalvaniseerde carrosserie, die zijn waardevastheid waar borgt. Om dezelfde reden biedt Audi 10 jaar garantie te gen doorroesten van binnen uit. Alfa Romeo heeft eind vorig jaar de 33 serie uitgebreid met een 1.7 injectiemotor met ka- talisator. Voor Nederland is nu dan de 1.5i motor verval len, zodat de 33 in motorver sie leverbaar is in een 1.3 en 1.3S, een 1.7 IE en een 1.7 QV. In het thuisland Italië is de 1.5 er nog wel alsmede ook de 1.8 diesel. Verder is de Alfa 33 onlangs uitgebreid met een 1.35 Sport Wagon, een sportie ve stationcar, waarovere wij reeds in onze edities van 17 en 19 augustus meldden. CUORE 82 Jaar Japanse perfectie VWA» 'dfVwv* •vxv» ■V.VW» WW* CXXV» Wat kan zakendoen toch mooi zijn. Kom kijken op onze Daihatsu Lenteshow. Een perfecte gelegenheid om op uw gemak kennis te maken met de nieuwste staaltjes van Japans autovernuft. Van de handige Cuore en de veelzijdige Feroza, tpt de stoere Rocky. Op alle modellen worden geen afleveringskosten berekend. Als speciaal showvoordeel, betaalt u op üCb Daihatsu modellen tijdens de Lente- 'show geen afleveringskosten. Een van de hoofdrolspelers tijdens de show is zondermeer de Shogun. Net als elke Charade fraai van vorm, pittig en comfor tabel. Wat hem zo bijzonder maakt, is zijn gedistingeerde Gun-grijs metallic kleur (ook de bumpers)Plus een hele rits extra's. Van zwarte raam- en portierstijlen, spor tieve striping, zwarte achterklepspoiler en Gun-grijze wieldoppen, tot sportstuur, speciale versnellingsknop, lichtwaarschu- wingszoemer en van binnenuit te openen benzine- en achterklep. De normale prijs bedraagt f 20.750,-. Tijdens de Daihatsu Lenteshow betaalt u slechts f 18.995,- Oftewelf 1.755,-voordeel! En zo vindt u nog een aantal aantrekkelijke aanbiedingen en voordelen op onze Daihatsu Lenteshow. Een goede reden om dus snel naar onze showroom te komen en alle 1989 modellen van Daihatsu te bewon deren of zelfs eens een proefrit te maken. CUORE: 2 en 4 deurs met achterklep - 4 of 5 versnellingen of automaat - cilinderinhoud 846 cm3 - topsnelheid 130 km/uur - gewicht 605 kg - verbruik bij 90 km 1 op 25 - Vanaf prijs f 12.995,- (incl. B.T.W.). FEROZA: Leverbaar als Soft-Top, Cabrio-Top en Resin-Top - krachtige 1,6 liter 16 kleppen motor - vierwielaandrijving - trëkgewicht 1500 kg. Standaard 5-bak. Vanaf prijs f 25.495,- (incl. B.T.W.). v'0etWHieverbruik volgens ECE - norm S.E.&0 Prijzen vanaf importeur Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. ROCKY: Soft-Top, Hard-Top of Wagon - diesel of Turbo-di - cilinderinhoud 2765 cm3 met 5 versnellingen - Vanaf prijs f 33.195,- (incl. B.T.W.). Reakt.es op of bijdragen aan deze rubnek store^T' EXTRA 'UW THUISKRAN R Postbus 5825.,228^ 070_iV«

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 8