't Paard, een café met een cultureel tintje Van Bekkum naar de Broersvest Bedderie Verwaijen in nieuw onderkomen Generatieconflict in Passage Theater Podium Programma La Belle Epoque in de prijzen In 't kort Jeugdvoorstelling VAN DER MOEZEL VAN DER MOEZEL HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 31 MAART 1989 PAGINA 3 SCHIEDAM - Pim Zaal loopt zelden of nooit een museum binnen, maar is wel gek op kunst. In het gezelschap van dronken mensen heeft hij het echt niet naar zijn zin. En toch hangt op een prominente plek aan de muur van 't Paard, het etablisse ment dat hij eind vorige week opende op de Hoog straat, een bordje waarop staat dat „De kroeg de hoeksteen van de samenle ving is." Zelf ziet de man, die ruim tien jaar kelnerde bij 't Spui, een bekende Rotterdamse uitgaansgele genheid, daar absoluut niets tegenstrijdigs in. „Café en cultuur, twee grootheden die niet met el kaar te verenigen zijn?" is hij verbijsterd. „Café is cultuur. De Franse revolu tie ontstond nota bene in de kroegen van Parijs. En wat denk je van Sartre, die kwam ook aan de tap op zijn schoolmakende filoso fische gedachten." In dat licht bezien is het niet vreemd dat Pim gaandeweg zijn carrière ideeën kreeg over hoe een goede kroeg eruit moest zien. Het moest een ambiance zijn waar iets meer te beleven viel dan puur het glas te heffen en een waar anderen en ook hij zelf zich lekker konden voelen. „Een beetje het verlengstuk van hun huiskamers," verduidelijkt hij. „Daar heb je hele moderne van gelukkig tegenwoordig hoor." Helaas ontbraken de fi nanciën om eigen baas te wor den. Het was een goede vriend, de eigenaar van Sportschool Ar cade in de Boterstraat, die hem ineens een paar maanden gele den de kans bood om zijn plan nen te verwezenlijken. Design-hoogstandjes Pim Zaal: „Hij belde me op met de mededeling dat hij een zaak voor me had overgenomen in Schiedam-centrum en dat ik daar mijn gang mocht gaan. Meteen toen ik hier binnenstap te was ik verkocht. Voor het culturele café waar ik mijn zin nen op had gezet is de ruimte ideaal. Flink veel muren om kunst aan op te hangen en plek genoeg voor een optreden zo af en toe." Omdat de wisselende tentoon stellingen - die hij wil gaan hou den - samen met de klanten, de sfeer moet bepalen, vermeed Pim bij de verbouwing die volg de, design-hoogstandjes, opval lend kleurgebruik en extrava gant meubilair. Het enige dat de haast serene rust van het inte rieur verstoort, is het grote hou ten paard naast de toegangs deur. „Dat is een souvenier van een lang verblijf in Thailand," vertelt Pim. „Ik werd daar hele maal dol van het mooie hout snijwerk dat ze maakten. Ik heb een aantal mensen, zittend op een krukje, het hele Boeddisme uit zien hakken in reliëf. Ge woon echt te gek. Dat paard heb ik meegenomen als herin nering aan wat ik daar gehad heb. Eerst stond het op mijn slaapkamer, maar daar slaap ik of kijk ik naar wat anders. Op Het Nieuwe Stadsblad deze manier kan iedereen ervan genieten en heb ik meteen een naam voor mijn café." Kinderen Als het aan Pim ligt, wordt 't Paard een plek waar niet al leen volwassenen, maar ook kinderen graag komen: „Het is belangrijk dat die op een goede manier kennis nemen van het kroegleven. Ik wil hier kleine optredens gaan verzorgen. Dat is toch juist voor die leeftijds groep een kans om eens iets an ders te horen dan de muziek die ze thuis opzetten. Ik heb expres strips en een schaakbord neer gelegd en geen dichte gordijnen opgehangen. De boel is lekker open. Je kan zien wat hier ge beurt en stapt makkelijk bin nen." In de zeer nabije toekomst wil Pim, behalve drankjes ook klei ne hapjes gaan serveren: „Niet teveel. Ik maak liever een paar dingen, maar dan echt goed. Voor de lunch wil ik zelf brood jes bakken en dan tof beleg erop. In die richting moet je het zoeken." Thema De eerste, die zijn werk ten toonstelt in 't Paard en tevens tot programmeur gebombar deerd is van alle volgende expo sities is de Rotterdamse kunste naar Dick Jacobs. Zijn vaste thema is het menselijk figuur, waarbij dan niet de nadruk ligt op de erotische kant daarvan. Jacobs: „Die richting moet je het niet uit zoeken. Ik probeer de beweging uit te drukken. Daarom werk ik altijd naar mo del en snel. In tien minuten, een kwartier moet het neergezet zijn. Anders gaat het spontane weg en straalt het geen kracht meer uit." De Rotterdammer heeft inmid dels allerlei technieken losgela ten op zijn favoriete onderwerp van etsen tot schilderen en alles dat daar tussenin ligt. Op de Hoogstraat zijn zorgvuldig uit gelicht een aantal van zijn com posities in kleur en zwart/wit te zien. Net als Pim Zaal is Dick enthousiast over de combinatie cultuur en café: „Ik verkies dit misschien zelfs wel boven het officiële circuit in de kunstwe reld zoals galeries. Werk komt hier goed uit en er komen ten minste mensen. Moet je na gaan, mijn schilderijen hangen hier pas één dag en ik heb nu al te gekke reakties gehad. Nee, ik verwacht op deze plek allerlei facetten van de beeldende kunst en dan ook nog op een behoor lijk niveau, te kunnen laten zien." SCHIEDAM - Met de groei van het aantal be handelingsmethodes in de gezondheidszorg, is ook het aantal hulpmiddelen gestegen. Dat is de reden dat het filiaal van de firma Van Bekkum bv in de St. Liduinastraat veel te klein werd. Hartje Schiedam op de Broersvest 71c vond het bedrijf een nieuw veel rui mer onderkomen, dat don derdagmiddag officieel werd geopend door burge meester Reinier Scheeres. In oktober 1909 begonnen de heer en mevrouw Van Bekkum hun eerste orthopedische bedrijf en startten als orthopedische in strumentmakers van prothesen, orthesen, korrektie-apparaten en steunzolen. Medio maart 1989 telt Van Bekkum inmiddels vier filialen en een modern orthopedische instrumentmakerij aan de Mo torstraat te Rotterdam alwaar pro- en orthesen en speciaal aangepaste korsetten worden vervaardigd. Dankzij de kwali- teitsprodukten en het brede, veelzijdige assortiment in com binatie met het deskundige ad vies heeft Van Bekkum in de loop der tijd een uitstekende landelijke reputatie opgebouwd bij vele artsen en hun patiënten. De nieuwe winkel is uitstekend bereikbaar door de speciale en tree voor invaliden en het open baar vervoer dat vlak voor de deur is. Daarnaast is er ook vol op parkeergelegenheid vlakbij. Het ruime pand zelf biedt de nodige faciliteiten: twee gipska- mers, een invaliden-toilet en een orthopedische service-afde ling. Verder is het assortiment weer belangrijk uitgebreid en daardoor kan Van Bekkum praktisch aan elke vraag en spe ciale wens voldoen. SCHIEDAM - De vrije trap waarmee Jan van der Velde trainer van het eer ste van SW, het nieuwe onderkomen opende van Verwaijen Slaapcomfort, was wat je noemt een schot in de roos. En het zelfde geldt in feite voor de behuizing die de bedden specialist betrokken heeft in het voormalige pand van Mak aan de Hoogstrat 125. De extra ruimte, die Verwaijen door de verhuizing heeft gekre gen, doet het uitgebreide assor timent nog beter tot haar recht komen. Zo zijn alle houtsoor ten, die in het slaapkamerge- SPECIALIST IN SANITAIR EN TEGELS beuren worden gebruikt, van ei ken tot de nieuwe trend- het paarlemoer- nu in het echt te bewonderen. Op de compleet verbouwde souterrainverdie ping hebben Elisabeth en Wim Verwaijen, die bijna een kwart eeuw geleden het familiebedrijf overnamen, een van hun harte- wensen kunnen realiseren. In een studio die daar is gecreëerd staan alle verschillende type bedden van de boxspring en Auping tot het waterbed toe op gesteld. Klanten kunnen daar in alle rust proberen welke ligging hen het meest bevalt. „Een paar schoenen van 50 gul den wordt uitgebreid gepast. Een slaapameubelement is heel wat duurder, moet langer mee en is minstens zo belangrijk voor de gezondheid. Deze stu dio ligt zo beschut, dat iedereen ongestoord kan testen. Ik hoop dat er druk gebruik gemaakt gaat worden van deze mogelijk heid", aldus Elisabeth Verwaij en, die haar nieuwe onderko men helemaal op maat noemt: „Het is niet te klein, maar ook niet te groot. We kunnen nog de persoonlijke service bieden die nodig is in deze branch. Eigen lijk wilden we al langer verhui zen, maar Verwaijen zit al ruim 78 jaar op de Hoogstraat en dat wilden we zo houden. Het was een buitenkansje dat dit pand vrijkwam en daar hebben we natuurlijk meteen gebruik van gemaakt". Door de verhuizing heeft de beddenspecialist haar collectie uit kunnen breiden met kleingoed als handdoeken en dekbedovertrekken. Aan de gevel van het 'oude' pand op de Hoogstraat 134 blijft overigens de naam Ver waijen prijken. Half april zal dochter Truus daar haar 'Jong Slapen' speciaalzaak openen. SCHIEDAM - Of je va der nu clown, slager, poli- tie-agent of onderwijzer is, vaders hebben de neiging te denken dat ze weten wat goed voor je is. En natuur lijk moet je ook nog net even beter worden dan zij zelf al zijn. Dus tenminste hoofdclown, keurslager, hoofdcommissaris of on- derdirekteur van de school. Maar ja, zelf heb je ook zo je ideeën over wat je later wilt gaan doen en vaak is dat juist niet SCHIEDAM - In café Po dium op de Lange Haven speelt vrijdagavond 31 maart de Freddy Cavalli- band. Freddy Cavalli is de voormalige bassist van Brood die ging zingen en pianospelen en uiteindelijk een band om zich heen verzamelde. Cavalli biedt Bier en Blues, Soul Swing. Cavalli's carrière omspant vele bands en vele kilometers. Het begon allemaal in 1973 met een elpee van Armand, samen met Bertus Borgers. Daarna volgden vele jamsessies en begon z'n op gang als bassist in Herman Brood's Wild Romance. Toen deze droom voorbij was begon Cavalli's Cavalcade langs diverse Nederlandse topbands als de Meteors, Vitesse en de Managers, welke laatste eigen lijk een reünie van Brood-oud gedienden was. Al doende leer de Cavalli, noodgedwongen, goede songs te schrijven en te zingen. Hij cultiveerde dit Ca- vallisme in jamsessies met bij voorbeeld Hans Duffer, maar vooral door solo optredens ach ter de piano in blues- en bruin- café's. Aanvang 22.30 uur, toegang 5,-. Zaterdag 1 april staat Omuzo op het programma in Podium. Deze formatie, bestaande uit vijf muziekdocenten, brengen een repertoire dat bestaat uit ei gen composities en covers van onder andere Aretha Franklin en Stevie Wonder. Aanvang 22.30 uur, toegang f 5,-. SCHIEDAM - Zondag 2 april wordt er een ruilbeurs gehou den voor munten, postzegels, prentbriefkaarten, ED-envelop- pen en stripboeken in dc „De 4 Molens" vanaf 13.30 uur. Toegang en taxatie gratig. De Stichting „Evolution through love" houdt op woens dag 5 april een openbare de monstratie-avond Helderziende Waarnemingen door middel van bloemen - voorwerpen - fo to's en/of handen in het zand. Deze avond wordt verzorgd door Edith Wachtels, in het wijkcentrum „De Blauwe Brug" Bachplein 590. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.15 uur. Entree f 7,50, donateurs 5,- per per soon. Informatie tel. 4701956 of 4506830. De Spirituele Vereniging Har- monia Schiedam heeft op 6 april het medium Marchien Bakker uit St. Maarten te gast met een bloemenseance. De avond vindt plaats in het wijk centrum Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 163. Zaal open 19.30 uur, aanvang 20.00 uur, toegang voor niet-leden 7,50. Telefo nische informatie 4733809. SCHIEDAM - „Velen doen mee, maar slechts en kelen winnen." Wedstrij den in de kappersbranche maken op deze regel geen uitzondering. Elke kapper of kapster hoopt eens een ereplaatsje te bereiken in een sterk bezet „coiffure- festival". Hans Gieszen, Ilona Jumelet en mevrouw I. Tettelaar van kap salon „La Belle Epoque" (Wi- bautplein nummer 1) sleepten tijdens een van de voorronden van het „Gala de la Couleur" (op 18 september in de Jaar beurs in Utrecht) de eerste prij zen in de wacht en plaatsten zich direkt voor deze grote fina le in het najaar. „Zowel de jury als het publiek in het Nederlands Congresge bouw in Den Haag waren het erover eens dat de combinatie kapsel, haarkleur, kleding en make-up, ook dat doen we bij „La Belle Epoque", volledig tot zijn recht kwam bij onze mo dellen," zegt Hans Gieszen met gepaste trots. Het „Gala de la Couleur" \£ordt georganiseerd en gesponsord door L' Oreal Nederland b.v. wat je vader van je wil. En dan komen er natuurlijk problemen. Daarover gaat „Clown en Zoon" dat woensdag 5 april wordt opgevoerd in het Passage Theater. Pa Confetti wil dat zijn zoon ook clown wordt en wel met hetzelfde nummer als hij zelf al tijd heeft gebracht: „Hij heeft het toch immers weer van zijn vader geërfd en er altijd succes mee gehad? Maar Pepponi weet het nog niet zo, misschien wil hij wel hele maal geen clown worden, maar acrobaat. In ieder geval is hij zelf aan het oefenen gegaan en misschien wordt dat wel een nieuw nummer, maar wel een heel ander nummer dan dat van pa. En of pa dat ooit goed zal vinden? Woensdag 5 april. Passage Theater/Roo Roosen zaal Aanvang: 14.00 uur Toegang: 3,75 Leeftijd: vanaf acht jaar. Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het week end: gebouw Stadhou derslaan. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam telefoon 4733733, (ook voor afspraken po- likli ieken). Bezoektij den algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur; 18.45-19.15 uur. PAAZ, za., zo. en wo. 13.45-14.30 uur en 18.45- 19.45 uur, andere dagen 18.45-19.45 uur. Kraam- afdeling: 13.45-14.30 uur; 19.00-20.00 uur. Kinder afdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoedgevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 9.00- 12.30 uur. Weekend dienst informatie: tel. 4602611. Waarnemende Dieren artsen: Voor dierenarts De Kaper, telefoon 4268234. Voor dierenarts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, telefoon 4710715. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151., Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. SPECIALIST IN BADKAMERS „De kroeg is de hoeksteen van de samenleving" UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN. SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MAT HEN ESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groene veld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-89 -»-V Pim Zaal(rechts op de foto) en Rick Jacobs bij 't Paard De familie Verwaijen. Baderie Vari der Moezel ontwerpt en installeert met 24 maanden garantie. Een speciaalzaak met uitsluitend eersteklas merken. O.a. Sphinx, F. Grohe, Venlo, Koralle, Gedy, Bette, Ucosan, Aquaglas, Geberit, Pressalit enz. INFORMATIE VERKOOP SERVICE Schie 40-52, 3111 PN SCHIEDAM Telefoon 0104732077 Burgemeester Scheeres opent het nieuwe filiaal van de firma Van Bekkum bv aan de Broersvest Baderie Van der Moezel levert een kompleet programma badkamers van bijzonder hoge kwaliteit. Sanitair van uitsluitend eersteklas merken zoals Sphinx, F. Grohe, Venlo, Koralle, Gedy, Bette, Ucosan, Aquaglas, Geberit, Pressalit enz. In onze showroom geven wij u graag vrijblijvend advies Baderie Van der Moezel óók specialist in tegels, C.V., gas en dakbedekking. INFORMATIE VERKOOP SERVICE Schie 40-52, 3111 PN SCHIEDAM Telefoon 0104732077 4*

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 3