DIERENAMBULANCE VERZORGT TRANSPORT DODE HUISDIEREN Voer geen "vliegende ratten" SCHIEDAM HOUDT DE VAART ER IN Fonds sociale noden naar de G.S.D. Allergisch Bestrijden N AMBULANCE RDAMf Bij de gemeente komen regelmatig klachten binnen over duivenoverlast. Het aantal verwilderde duiven is op sommige plaatsen van de stad zelfs zo groot dat zij schade en overlast veroorzaken. „Sommige vogelkenners noemen dui ven niet voor niets "vliegende ratten", schadelijke dieren die bestreden moeten worden. Niet meer voeren is een begin. Tot op vandaag heeft een aparte post bestaan, waarop mensen, die in zeer bijzondere omstandigheden verkeerden, een beroep hebben kunnen doen voor een incidentele financiële bijdrage ten behoeve van de kosten van ver vanging van bepaalde duurzame gebruiksgoederen. Dit fonds was in beheer bij het college van burgemeester en wethouders. De Gemeentelijke Sociale Dienst verrichtte het naar aanleiding van de aanvraag noodzakelijke financië le onderzoek ten behoeve van het gemeentebestuur. 4 ,44 ft J PAQINA 6 TSTADSERF VRIJDAG 28 APRIL 1989 - De nieuwe regeling tot het transporteren van dode huisdieren is inmiddels van kracht. Zoals u wellicht al bekend is, is het depot voor overleden huisdieren bij het dierena- syl Schiedam, per 1 maart, opgeheven. Vanaf 10 april zullen overleden huisdieren rechtstreeks naar het dierencrematorium in Rotterdam-Zuid worden vervoerd. Dit transport wordt door de vereniging Die ren Ambulance Rotterdam (D.A.R.) ver zorgd. Met deze vereniging heeft de gemeente Schiedam inmiddels een overeenkomst gesloten. De D.A.R. zal overleden huisdieren, zon der eigenaar, die langs de openbare weg gevonden worden, opnemen. Voorts zul len dieren van particulieren, die thuis of bij de dierenarts zijn overleden, door de ambulancedienst worden opgehaald en naar het crematorium worden gebracht. De D.A.R. zal twee maal per week de Schiedamse dierenartsen bezoeken. De dierenartsen zijn van deze regeling inmid dels op de hoogte gesteld. Particulieren kunnen, voor het afhalen van dode huisdieren, ook rechtstreeks met de dierenambulancedienst kontakt opnemen. Het telefoonnummer is: 010- 4155666. De nieuwe regeling werkt kostenverho gend. Een aanpassing van het tarief, dat voor de oude regeling 4,30 per overle den huisdier bedroeg, is op dit moment in voorbereiding. Na goedkeuring door het Gemeentebestuur zal het nieuwe tarief over enige tijd van kracht worden. Adressen dierenartsen: J. J. de Kaper, Jan Steenstraat 39; J. Veltenaar, M. Zeldenrustlaan 47; P. M. C. A. V. Eerd, Warande 99; A. M. Visee, Schiedamseweg 41d. De schade en overlast die duiven veroor zaken is groot. Duiven bevuilen met hun uitwerpselen onze kleren, terrasjes, bal kons, stations enzovoort. De - bijtende - mest doet de dakbedekking en goten ver gaan. Door mest èn nestmateriaal raken afvoerbuizen verstopt. Ook komen klach ten binnen over lawaaioverlast: mensen worden uit hun slaap gehouden door koe rende en klapwiekende duiven. Verwilderde duiven kunnen ook een ge vaar voor de hygiëne opleveren. Zij kun nen parasieten verspreiden. Verder zijn sommige mensen allergisch voor de mij ten die nogal eens bij nestjongen voorko men, en voor het stof van droge duiven- mest. Zoals gezegd is de duivenoverlast moeilijk te bestrijden. Zolang de duiven worden gevoerd blijven ze komen. En er komen er dan steeds meer. Vogelkenners advise ren de gemeente zelfs om ertoe over te gaan duiven af te vangen. Vooralsnog kiest de gemeente voor de oproep om niet te voeren. Door niet meer te voeren en hardnekkige voerders ervan te overtui gen dat ze verkeerd bezig zijn helpt u de duivenoverlast te verminderen. Steeds meer duiven bevolken de Koemarkt. Help mee de overlast te verminderen. De Havendienst van Schiedam treedt de laatste jaren meer op de voorgrond, het geen vooral toe te schrijven is aan de toe nemende binnenhaven-aktiviteiten. De komst van historische, zeilende bedrijfs- vaartuigen en de verhoogde activiteit van de Schiedamse watersportverenigingen, hebben daar zeker toe bijgedragen. Het aantal pleziervaartuigen, dat Schiedam bezocht, passeerde in 1988 de 1.000. Een aanzienlijke stijging ten opzichte van voorgaande jaren. En deze toename 'zal doorzetten', verwacht Havenmeester Theo Sabel. „De stijging is voornamelijk toe te schrijven aan evenementen, zoals de Molendagen, de Schiedamse Bran dersfeesten en de openingstochten van de watersportverenigingen". „Wat ook goed werkte", vervolgt Sabel, „waren de mogelijkheden om tijdens het vaarseizoen de bruggen en sluizen in onze gemeente te passeren. „Vele watersporters maak ten er dankbaar gebruik van". In zijn kantoor aan de Havenstraat vertelt de Havenmeester dat ook zeeschepen de Wilhelmina- en Wilton-Feyenoordhaven weten te vinden. In totaal meerden vorig jaar 368 zeeschepen af in de Schiedamse havens. Duidelijk is dat het Wilheiminahaven/ Nieuwe Maas-gebied voor off-shore be drijven, scheepsreparatie- en nieuwbouw- bedrijven een uiterst aantrekkelijke ves tingsplaats is. „Er is nog plaats", bena drukt Sabel. Bijzonder trots is hij, samen met zijn ha venbeambten, op de fraai gelegen jacht havens in Schiedam. Er zijn er op het ogenblik vier, te weten de jachthaven langs de Schie, een in de Schie, een in de Nieuwe Haven en een in de Spuihaven. Ze liggen gunstig ten opzichte van de vaar routes naar Delft, Leiden en de Brielse Maas. „Naar dit laatste gebied vanuit Schiedam slechts drie uurtjes varen", ver telt een van de actieve watersporters. „De verbinding tussen de Nieuwe Water weg en de Schie, richting Delft en Leiden, is geheel intakt en goed bevaarbaar". Deze route door Schiedam vervult een functie in het noord-zuid vaarverkeer, als alternatief voor de drukke vaarweg door de Parksluizen. De route door Schiedam heeft de aantrekkelijke bijkomstigheid dat gevaren wordt door een oud hollandse handelsstad. De situering van de Schie damse binnenhavens, ten opzichte van de historische binnenstad, met zijn prima winkel- en horecavoorzieningen, is ideaal. Kortom, Schiedam leent zich uitstekend, voor een kort of langer bezoek per boot". Wij zijn er klaar voor", besluit de baas van de havendienst Schiedam Theo Sa- ■->el. De Wilheiminahaven begrenst het industriegebied. Hierdoor is bij de burgers die een beroep deden op dit fonds enige onduidelijkheid ontstaan. Immers voor inlichtingen over de stand van zaken bij de afhandeling van de aanvraag en over de uitbetaling van de bijdrage bij toekenning van de aanvraag, enz., kon men zich wenden zowel tot het gemeentebestuur, als tot de Gemeentelij ke Sociale Dienst. Om aan deze verwar rende situatie een einde te maken, is met ingang van heden het met dit fonds sa menhangende budget overgedragen aan de Gemeentelijke Sociale Dienst. Wan neer men meent in zodanige moeilijke omstandigheden te verkeren, dat een beroep kan worden gedaan op het fonds, kan men zich dan ook met ingang van he den wenden tot de Gemeentelijke Sociale Dienst. Voor een dergelijk beroep op dit noodfonds is het niet noodzakelijk, dat men reeds cliënt is van de Gemeentelijke Sociale Dienst, ledereen, die moet zien rond te komen met behulp van een inko men op het minimumniveau, kan onder bepaalde voorwaarden in aanmerking ko men voor een soort van incidentele hulp verlening. Voor het indienen van een aan vraag kan men zich dus vanaf vandaag telefonisch wenden tot de Gemeentelijke Sociale Dienst voor het maken van een afspraak, telefoon 4732111. Dit is alleen mogelijk tussen 8.30 uur en 12.30 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 22