Mager programma op Koninginnedag s MOLENFESTIVAL KRANT Programma Podium Lintjesregen MEDEDELING Bloemerie Madelon Baartmans viert 25-jarig bestaan Gemeentelijke kantoren eerste week mei gesloten b loemwerK Concert Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK Schiedams Molen festival UW THUISKRANT Het NIEUWE STADSBLAD G. PET Tienmansformatie in café 't Paard Muziek in 't Sterretje Live-muziek in De Unie en Proosje Zaterdag 20 mei Ter gelegenheid van dit Schiedamse Molenfeest verschijnt Volop informatie over de festiviteiten rondom de Schiedamse molens. Bedrijven en winkeliers, welke hieraan mee willen werken, kunnen hun aanbiedingen kenbaar maken in deze Molenfestivalkrant. Gaarne reserveren vóór 4 mei a.s. bij Uw Thuiskrant Het Nieuwe Stadsblad, telefoon 4732877. HET NIEUWE STADS BLAD l.v.m. HEMELVAARTSDAG DINSDAG 2 MEI VRIJDAG 5 MEI verschijnt normaal. bloemerie c? «U HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 28 APRIL 1989 PAGINA 3 SCHIEDAM - Koningin nedag wordt in Schiedam toch al nooit zo uitbundig gevierd, maar ditmaal ziet het programma er hele maal magertjes uit. De Groenelaan-winkeliers, die traditiegetrouw eind april een braderie organiseren slaan een jaartje over om dat hun straat opengebro ken ligt. Alleen in Kethel is de Wilhelmina-vereni- ging met weinig mankracht en veel inzet erin geslaagd een waarlijk vorstelijk feest op poten te zetten. Het complete overzicht van alle Oranje-aktivitei- ten op zaterdag de 29ste luidt als volgt: Kethel 08.00 uur: Luiden van alle kerkklokken gedurende vijf minuten. Uitsteken van de vlaggen. 09.00 uur: Aubade. Leerlingen van de scholen in Kethel en Schiedam-Noord. Op het plein van de Ned. Herv. Kerk, Noordeinde Kethel. De zang wordt geleid door de bekende koordirigent Frans van Rhijn en muzikaal begeleid door de pianist Kees van der Meer en het Harmonieorkest „Sint Rad boud". 10.00 uur: „Kethelse feest- markt" in het oude dorpscen trum. Organisatie Oranjevereni ging „Wilhelmina". De markt duurt tot 17.00 uur. Als bijzondere attrakties zijn er: een luchtkussen voor de jeugd, een schiettent, een kop van Jut, paalklimmen, films van oude Oranjefeesten. Verder een play-back show, die de gehele dag doorgaat. De play-back show wordt afgewis seld met diverse optredens van de enige echte „imitatie" Doris. De prijsuitreiking is gepland om 15.45 uur. 15.00 uur: Ringsteken op paar den. De prijsuitreiking hiervan is gepland om 16.00 uur. 19.30-24.00 uur: Het Oranjebal op straat met levende muziek. Uiteraard is er een feesttent in dien het weer het Bal op straat niet toelaat. Traditiegetrouw is het dorp ver sierd met een verlichte Wilhel- minaboom, vlaggen en feestver lichting. Dit feest werd mogelijk ge maakt door de bijdragen van 50 sponsors met als hoofdsponsor de Rabobank. Centrum De hele dag kermis. 10.00 uur: Schietwedstrij den in het clubgebouw van Schietsportvereniging Het Nieuwe Stadsblad UW THUISKRANT „Schiedam", Lange Haven 57a. De wedstrijden wor den gehouden met lucht- geweren en duren tot 22.00 uur, waarop aanslui tend de prijsuitreiking plaats vindt. Het Westen, „De Erker", Jan van Avennestraat. 10.30 uur: Ballonwed strijd. Buurthuis Nieuwland, Al- bardastraat 10.30 uur: Kindermarkt. 13.00 uur: Straattekenen. Schiedam Noord Schoolplein Koningin Ju- lianaschool 11.00 uur: Straattekenen. 10.35 uur: Straattekenen. 11.30 uur: Kinderspelen. 14.00 uur: Kindermarkt met on der andere rommelmarkt, schminken, het spiraal, poffer tjeskraam en groot luchtkussen. 10.30 uur: Rommelmarkt. 1100 uur: „De Branderstad- "veren. van gedrag, gehoor zaamheid en behendigheid in de hondensport. Demonstratie van gehoorzaamheidsoefenin gen. 17.00 uur: Sluiting van de da- gaktiviteiten. 20.00 uur: Oranjebal, toegang 2,50. Trefcentrum Oost, Celci- usstraat 2. 10.00 uur: Kinderkennis: blik gooien, grabbelton, ballon trappen, zaklopen, appelhappen, stoel ballon- spel, touwtrekken, steltlo pen, poppenkast, skirace, schminken, playbackshow, driewielerwedstrijd. 11.00 uur: Straattekenen. 17.00 uur: Sluiting dagaktivitei- ten. 19.00 uur: Taptoe, parkeerter rein achter de HEMA, met me dewerking van de Schiedamse drumbands: Ambrosius, Julia na, O.B.K., Jeugd Rijnmond- band, Harpe Davids, Gusto en de Majorettenpelotons: Juliana, Gusto, OBK en Harpe Davids. SCHIEDAM - In café Po dium op de Lange Haven wordt vrijdag 28 april een avondje raggen met the Rhinocaps uit Tilburg en de Schiedamse meiden van Jamrax. Samen staan zij op de verzamelelpee „Who wants to be a popmusician nowadays" die afgelopen najaar is verschenen. Bij de presentaties van dit al bum beviel de samenwer king zo goed, dat voortzet ting van dubbeloptredens voor de hand lag. Als eerste op de avond spelen the Rhinocaps, winnaar van de parel van Tilburg'88. Zij staan garant voor een uurtje gitaar muziek met onvoorspelbare breaks, smerige gitaarsolo's en meerstemmige refreintjes die niet zouden misstaan in Beat les-composities. De Jamrax vervolgen de avond met hun trashy gleuvenpunk. De meiden van Jamrax zijn geen onbekenden meer op de Nederlandse podia. Zij mochten al eerder de voorprogramma's opsieren van onder andere Claw Boys Claw, Jesus the Marychain en Spasmodique. Ook bij de VPRO-radio zijn ze favoriet. Met hun uitvoeringen van Billy Idol-, Prince- en Sto- nesnummers worden ze veel vuldig gedraaid. Aanvang: 22.30 uur. Entree 5,-. Zaterdag 29 april speelt in Podi um „Rudy L". Deze vierkoppi ge formatie heeft een repertoire dat nog het best te omschrijven is als bakolie- jump en frituur- bop. Aanvang 22.30 uur. Toegang/ 5,-. SCHIEDAM - 't Paard, de nieuwkomer in de Schie damse horecawereld pakt het komend weekend flink uit. In het cultureel café aan de Hoogstraat speelt zater dag de 29e vanaf 16.30 uur 'Bring in the beef. Na een kleine rondgang in het Rotterdamse clubcircuit, met als hoogtepunten de bij na legendarisch geworden optredens in café B, Ro- town, Spot the Loony en Plan C, verheugt deze tien mansformatie zich thans in een enorme populariteit. Met zangers Theo Braams en Steef Vooren in de voor ste gelederen, stoomt 'Bring in the Beef twee uur lang voort met zeer dansbare rock en funk, gegarneerd met een aantal prachtige soulballades. De naam van de groep is afkomstig uit de Argentijnse B- en SF-film 'Beefsteak', waarin buiten aardse wezens het voorna melijk gemunt hebben op het rundvee. 'Bring in the Beef bestaat verder uit gita rist Erik Hantelman, toet senman Lino Vishnudatt, drummer Domien Wel- schen, bassist Jan Betist, percussionist Robbie IVagel- mans en blazers Pieter Ub- bels, Peter Westerbeeke en Peter Broekhuizen. SCHIEDAM - Bij de jaarlijkse lintjesregen zijn de volgende Schiedammers in de prijzen gevallen. Ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zil ver aan: de heer B. A. Braad in verband met zijn 43-jarig be drijfsjubileum als chef Binnen dienst binnenlandse verkoop en publiciteit van Distilleerderij Joh's de Kuyper Zn. B.V. te Schiedam. De heer B. J. van Eijk die zich gedurende 46 jaar verdienstelijk heeft gemaakt voor de voetbalsport in Schie dam en voor de vereniging P.P.S.C. in het bijzonder. De heer J. van Hartingsveld sinds 1957 zeer actief betrokken bij het kerkewerk in Schiedam in verschillende funkties o.a. in het scribaat en als lid van de Commissie van Beheer. Thans is hij scriba van de wijkkerke- raad van Schiedam. De heer P. van der Kuil in verband met zijn 40-jarig bedrijfsjubileum als werkvoorbereider/calculator bij de Dok- en Werfmaatschap- pij Wilton-Fijenoord B.V. De heer J. H. M. Malais in verband met zijn 40-jarig ambtsjubileum als chef van de afdeling Ver- huurzaken van de Dienst Ge meentelijk Woningbeheer Schiedam. De heer T. Masten broek in verband met zijn 40- jarig bedrijfsjubileum in de funktie van carrouseldraaier kotteraar bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij B.V. en 22 jaar bestuurslid van de voetbalvereniging G.S.S., waar van 9 jaar voorzitter. De heer R. van Rutten in verband met zijn 40-jarig ambtsjubileum als chef van de afdeling Algemene Zaken van de Dienst Gemeen telijk Woningbeheer Schiedam. Mevrouw J. M. Simmers in ver band met haar 34-jarig ambtsju bileum als Administratief Amb tenaar op de secretarie van de gemeente Schiedam. Zij heeft inmiddels vervroegd afscheid genomen van de gemeente dienst. De heer J. A. Steijl in verband met zijn 40-jarig be drijfsjubileum als Administra teur van de afdeling bedrijfs- dienst van de Dok- en Werf- maatschappij Wilton-Fijenoord. De heer J. H. van Gils in ver band met zijn 40-jarig bedrijfs jubileum als afdelingschef Be drijfsleiding Montage (nieuw bouw) bij de Dok- en Werf- maatschappij Wilton-Fijenoord B.V. De heer Van Gils heeft het bedrijf inmiddels vervroegd verlaten. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: mevrouw E. M. Hengst in verband met haar 40-jarig jubileum als lera res bij de Katholieke Pedagogi sche Hogeschool/West Neder land Pabo Thomas More te Rotterdam. De heer drs. R. A. Kollewijk in verband met zijn 25-jarig jubileum als bestuurslid en secretaris van de Stichting Pensioenfonds Wilton-Fije noord. Van 1969 tot 1983 was hij hoofd van de personeels dienst van Wilton-Fijenoord, waaronder ressorteerde de afde lingen Personeelsadministratie, Sociale Zaken, Vorming en Op leiding met de bedrijfsschool en de bedrijfsgeneeskunidge dienst. Na zijn vervroegd uittreden in 1983 is hij de funktie bij het pensioenfonds blijven vervul len. In september j.l. heeft hij afscheid genomen. Benoeming tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: de heer prof. drs. H. Meij, lid van de Raad van Be stuur van Unilever N.V. te Rot terdam en Hoogleraar aan de faculteit Economische Weten schappen van de Vrije Univer siteit van Amsterdam. Daar naast heeft de heer Meij vele belangrijke funkties bekleed voor Unilever in binnen- en buitenland. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: mevrouw W. A. Nijhof-Moonen adjunct inspecteur bij de afdeling Zie- SCHIEDAM - In de eerste week van mei vallen enkele feestda gen: Dag van de Arbeid 1 mei, Hemelvaartsdag 4 mei en 5 mei Bevrijdingsdag. In deze week zijn alle gemeentelijke kantoren gesloten op een enkele uitzondering na. Burgerlijke stand: Het Bureau Burgerlijke stand is op maandag 1 mei, dinsdag 2 mei, woensdag 3 mei en vrijdag 5 mei telkens van 09.00 tot 12.00 uur geopend maar uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden. Bibliotheek: Op zaterdag 29 april, maandag 1 mei, donderdag 4 mei en vrij dag 5 mei zijn alle vestigingen gesloten. Op 2 en 3 mei zijn de vestigingen op ge normale tijden geopend. Op zaterdag 6 mei zijn alleen de Jeugdbibliotheek aan de Korte Haven en de Hoofdbibliotheek aan de Lange Haven geopend van 10.00 tot 13.00 uur. Alle andere vestigingen zijn op 6 mei gesloten. Nutsbedrijven: De Nutsbedrijven (ONS) zijn op 1, 4 en 5 mei gesloten, maar zijn dan wel bereikbaar voor storingen in de levering van ener gie, drinkwater en radio- en t.v.-signalen. Op dinsdag 2 en woensdag 3 mei werken de ONS met een beperkte bezetting. Op donderdag 4 mei wordt er geen huisvuil opgehaald. Dit ver schuift naar maandag 8 mei. Op 1 mei en 5 mei wordt er nor maal opgehaald. Het overlaadstation is op 1 en 5 mei geopend. Op 5 mei is er, zoals iedere vrijdag, in het centrum een waren markt. P.T.T. De postkantoren zijn op Hemelvaartsdag (donderdag 4 mei) dicht en er vindt ook geen postbestelling plaats, zoals gebruike lijk. Op vrijdag 5 mei gaat het postverkeer zijn gewone gang. Voor al Uw SCHIEDAM - Piet Scha per vond vijf jaar West- Duitsland genoeg. Ik woonde wel in Schiedam, maar was natuurlijk vaak van huis. Mijn vrouw wil de op een gegeven moment dat ik thuis bleef. Ik ook trouwens. Sinds begin maart is Piet Scha per een bloemisterij en potterie begonnen aan de Broersvest nummer 10. Zijn vrouw Roos helpt hem in de zaak, net als as sistente Hilga. „Ik heb altijd in de bloemen gezeten. Welke Schaper niet. Het zit echt in de familie, dat hoef ik een rasechte Schiedammer niet te vertellen als ik mijn achternaam ver klap". Behalve bloemen verkoopt Piet Schaper ook kamérplanten, bui- tenplanten (coniferen en rodo dendrons) grafarrangementen en bruidsboeketten. „Tsje, wat niet. Ik zou het werkelijk niet weten. Zelfs keramische pot ten". SCHIEDAM - In het kader van de viering van de Koninginne dag 1989, vinden er op zaterdag 29 april een optreden plaats van het Nederlands Klarinetkwartet in de aula van het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat 112 in Schiedam, des middags om twee uur. Dit kwartet bestaat uit de heren Jan Jansen (es-klarinet, bes-klari,iet, bassethoorn), Mar ten Hemminga (bes-klarinet), Kees Vos (bes-klarinet) en Henri Bok (bas-klarinet, contra-altkla rinet). Het werd opgericht in 1978: het muzikale terrein waarop het zich beweegt is zeer breed en omvat zowel het tradi tionele als het eigentijdse reper toire. Het feit dat dit klarinet kwartet als fenomeen in de mu ziekgeschiedenis nog vrij jong is, zorgt ervoor dat de muziek van na de tweede wereldoorlog een belangrijke plaats in het reper toire inneemt. Aan het voor dij concert opgestelde programma wordt medewerking verleend door Huib Christiaanse, vleugel De toegangsprijs bedraagt twee fulden (incl. koffie). In voorver- oop zijn de kaarten verkrijgt baar bij de V. V. V. en aan de ba lie van het Stedelijk Museum. kenhuiswezen van het Ministe rie van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur. De heer J. van Ravens, Referendaris ter In spectie der Registratie en Suc cessie te Rotterdam. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, met de zwaarden: de heer F. J. van Kralingen, Luitenant ter Zee van Vakdiensten der 2e klasse jongste categorie der Koninklij ke Marine. De onderscheidingen werden vanmorgen uitgereikt door bur gemeester Scheeres. SCHIEDAM - De band 'Man hattan Coco York' treedt za terdagavond 29 april op in café 't Sterretje. Aanvang rond tien uur. De bezetting van de groep is als volgt: Pieter de Bruin (piano), Sjoerd Plak (gitaar), Kees van Krugten (drums) en Tijmen Zinkhaan (bas) SCHIEDAM - Heel Schiedam heeft zaterdag gemerkt dat dé internationale transportonderneming Baartmans 25 jaar be- staat. Een stoet van 25 vrachtwagenkombinaties maakte die ochtend een rondrit door Schiedam. De stoet, die een lengte had van 500 meter, passeerde de 's-Gravelandseweg, Burgemeester van Haarenlaan, Burgemeester Knapperlaan, Nieuwe Haven, Oranjestraat, Broersvest en weer de 's-Gravelandseweg. Na de terugkomst op het terrein aan de Ringerstraat 11 werd het feest voortgezet in een ter Scheeres en J, van het NOB-transport. SCHIEDAM - De café's 't Proosje (op de Hoogstraat) en De Unie (hoek Oranjegalerij/Lange Haven) spelen op muzikale wijze in op Koninginnedag. In De Unie treedt vrijdagavond 28 april rond middernacht de Amerikaanse bluesformatie Session" aan. Achter deze naam gaan John Packer en Keith Dunn schuil, twee heren die hebben opgetreden met bands met klinkende namen als Muddy Wa ters. Zaterdag 29 april speelt in De Unie Solid Soul met een reper toire van rythm and blues. Dezelfde avond staat in Proosje „De Sting" op het programma. De groepen worden in beide café's rond 22.30 uur verwacht. Sluitingstijd: 2.30 uur. Alleen Kethel houdt Oranjevlag hoog Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-89 Schiedams grootste Oranjefan de heer De Groot bij de jaarlijkse aubade op het Kerkplein in Kethel geen praktijk tot 11 mei Waarnemende doktoren: G. v. Rooy, Mgr. Nolenslaan 412 C. Kortekaas, Swammerdamsingel 7 H. Klamp, Jul. v. Stolbergstraat 3 Huisbezoeken opgeven voor 9.00 uur. Spoed-, avond- en weekenddiensten, boodschappendienst: tel. 4206611 Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Tel. 4732877 zal onze krant op verschijnen Inzenden van advertenties tot maandag 1 mei 17.00 uur. (Rubrieksadvertenties tot 16.00 uur). Redactiecopy maandag 1e post. Onze krant van Inzenden van advertenties tot woensdag 3 mei 17.00 uur. (Rubrieksadvertenties tot 16.00 uur) Redactiecopy woensdag 1e post. Bloemerie Madelon.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 3