Het weer* 'Tussenpersoon' naar Polen Handvol leden pakt draad weer op Gubhuis met 'overvloed' aan comfort Klassieke Schoonheid. Stadsblad Scheer es schrijft briefnaar collega Klok Koemarkt in revisie Nóg watersportvriendelijker 'Breidt openingstijden gemeentelijke instellingen uit V in Zuid-Holland CJ V-kamp Winkels niet open op vrijdagavond Reserveren theaters Asvlon heren blijven In eerste klasse Koninginnedag Gouden camera voor henk Vos Theaterprogramma SFC verspeelt titelkansen DINSDAG 2 MEI 1989 41e IAARGANG, NUMMER 35 OPLAGE 40.095 SCHIEDAM - Burge meester Scheeres heeft af gelopen donderdagmiddag een vriendelijke brief over handigd aan 'tussenper- soomn' J. Oosterhove, di- rekteur van basisschool „De Ouverture" op het Bachplein in Schiedam- Noord. Direkteur J. Oosterhof heeft Scheeres' schrijven inmiddels overhandigd aan de burgemees ter van het Poolse Brodnica, die al in een eerder stadium de pen had gehanteerd. Oosterhof vertrok op Koningin nedag in alle vroegte uit Maas sluis om precies op 1 mei (toe val) in Polen te arriveren. Daar bereidt hij de schooluitwisseling voor die niet lang meer op zich laat wachten. Vorig jaar was het de beurt aan 'De Ouverture' om gastheer te spelen voor tiental len Poolse kinderen. Bij die ont vangst kwamen zelfs vertegen woordigers van de Poolse am bassade opdraven. SCHIEDAM - De Schiedamse CJV gaat van 5 tot en met 12 augustus kamperen in Leusden. Er zijn drie verschillende kam pen die ieder een eigen thema hebben. Voor 7, 8 en 9-jarigen is er het Suske en Wiske kamp. Het Wilde Westen is het thema voor het kamp van kinderen van 10, 11 en 12 jaar. Voor tie ners van 13, 14 en 15 jaar wordt een Science Fiction Kamp gehouden. Op kamp gaan betekent avon tuur, spannende dingen bele ven, met een stel vrienden en vriendinnen vakantie vieren. In Leusden kampeer je een week lang midden in het bos, maak je een dagtocht naar het Henscho- termeer, beleef je een nachtspel. Een spannende speurtocht door het bos behoort ook tot de mo gelijkheden. Het kamphuis heeft een mo dern ingericht sanitair gedeelte (douches en w.c.'s). De keuken is ook in dit kamphuis, waar een vaste keukenstaf het eten en drinken verzorgt. Er wordt ge slapen in moderne acht-per- soonstenten. De kampprijsbedraagt 132,50 voor zeven dagen. Ook niet CJ V-leden mogen mee. Informatie bij B. v.d. Tuyn (4264599) of P. Feelders (4268697) en bij de informa- tiekraam op de Gravin Aleida- dag. SCHIEDAM - Schie dams bekende paalklok (officieel ook wel tijds- aanduidingsmast ge naamd), op de Koe markt, zal vanaf half mei enige weken uit het stadsbeeld verdwij nen. Er is roestvorming aan de uit 1965 stam mende mast geconsta teerd en dus zal hij binnenkort voor een grote onderhoudsbeurt in de werkplaats van de Nutsbedrijven onder handen worden geno men. Hier zal de mast zorgvuldig worden behandeld en van een nieuwe verflaag worden voorzien. Rob den Hollan der van de afdeling Open bare Verlichting, verwacht dat de klus ongeveer zes we ken in beslag zal nemen. Schiedam hoeft overigens niet om de tijd verlegen te zitten, want er zijn de laat ste tijd enkele nieuwe straatklokken bijgekomen, waaronder een aan de 's Gravelandseweg en een aan de Rotterdamsedijk. Eind juni is Schiedam weer volledig bij de tijd. SCHIEDAM - De watersportverenigingen moeten in de toe komst beter gaan samenwerken om - hoewel de laatste jaren in positieve zin veel is veranderd is - nog enkele zaken van de ge meente gedaan te krijgen. Sjef Franken denkt bijvoorbeeld aan het op diepte houden van het vaarwater en het bevestigen van lijnen in de Buitensluis. „Dat is nu een enorm gehannes, iedereen probeert zo goed en kwaad als het gaat, zich aan de sluismuur vast te houden." Schiedam moet nóg watersportvriendelijker worden, vindt Fran ken. SCHIEDAM - Een kleine 60% van de Schiedammers is voor andere openingstij den van de winkels. Dat is de uitkomst van een steek proef, die de gemeente heeft gehouden onder de bevolking. Van de 1035 vragenformulieren die over dat onderwerp werden ver zonden, kwamen er 612 te rug. Met merendeel van de invullers (68%) verklaarde ook redelijk tevreden te zijn over de huidige gang van zaken. Toch luidt de conclusie van het onder zoek, dat er onder de plaatselijke consumenten een behoorlijk draagvlak aanwezig is voor een ande re winkelopenstellingstij- denregeling. Als de ge meenteraad in september de aanbeveling overneemt dan de toegestane slui tingstijd verschoven wor den van 18.00 naar 19.00 uur. Daarmee zijn eerdere plannen van de baan om ondernemers helemaal zelf te laten bepalen wanneer hun zaak open of dicht is, als ze zich maar houden aan een maximum van 52 uur. De middenstanders zelf zijn echter totaal niet tevreden met deze tussenoplossing en willen het liefst alles bij het oude la ten. Voorzitter van de Hoog straat winkeliers Chris Cop- pens: „Ons bezwaar dat zo'n verruiming van de wet onduide lijkheid in de hand werkt, blijft gewoon bestaan. Je kan het je klanten simpelweg niet verko pen, dat de een wel geopend is en de ander niet. Wij hebben de indruk dat de gemeente kost wat kost het experiment wil doordrijven. Maar naar ons idee is de enquête veel te eenzij dig van opzet en op te kleine schaal verricht. Zeshonderd ingevulde formulie ren zijn nauwelijks representa tief te noemen. Bovendien verklaarde een grote meerderheid in eerste instantie tevreden te zijn. Als je dan doorgaat vragen komen er altijd wel wensen los. Op die manier kun je ieder antwoord krijgen dat je zelf hebben wilt". Eigen visie De middenstanders zijn van plan hun eigen visie op papier te zetten te te sturen naar de le den van de gemeenteraad, die straks over de wijziging van de Winkelsluitingswet moeten De Hooastraat straks meer in trek of juist minder door een uitbreiding van de openingstijden van de winkels? gaan beslissen, met het dringen de verzoek er terdege rekening mee te houden. Het stadsbestuur wil het experi ment op poten zetten in het ka der van het zogenaamde 'Pro ject D' Gemeenten'. Dat is in het leven groepen door het ka binet om uit te testen op kleine schaal hoe haar deregulerings- en decentralisatiebeleid uit zal gaan pakken. Er hebben zich nog veertien andere plaatsen aangemeld als deelnemer aan het project. Meteen toen bekend werd dat de Winkelsluitingswet een van de terreinen was waarop geëx perimenteerd zou gaan worden, werd er door de plaatselijke middenstanders aan de bel ge trokken. De gemeente besloot daarop haar officiële aanmel ding voor het experiment bij het Rijk nog even uit te stellen en eerst de behoeften bij de consument te peilen. De onder nemers op hun beurt beloofden zich neer te leggen bij de uitslag van het onderzoek. Steekproef Bij de enquête werd de leeftijds groep boven de 65 buiten be schouwing gelaten en ook de niet-Nederlandstaligen. De eer sten omdat ze over relatief veel vrije tijd beschikken en ruim te gelegenheid hebben om tijdens de huidigen openingstijden in kopen te doen; de laatsten om praktische redenen. Vertalen van de vragenlijst zou te tijdro vend en kostbaar zijn. De definitieve adressen werden tenslotte verkregen door een naar leeftijd representatieve steekproef uit het bevolkingsre gister. De geënqueteerden moes ten niet alleen qf ''Z .en verrui ming wilden van de winkelope ningstijden, maar konden ook kiezen uit vier verschillende mogelijkheden. Drie daarvan volledige vrijheid, een extra koopavond en aparte dag- en avondwinkels- bleken niet echt in trek. Maar het voorstel om de toegestane sluitingstjid naar 19.00 uur te verschuiven (de zo genaamde methode Groenman), viel bij velen in de smaak. Met name de centrum bewoners rea geerden positief. Een verklaring daarvoor is volgens de onder zoekers het feit dat daar veel mensen wonen met een volledi ge baan, die boodschappen moeten doen na hun werktijd. Hoewel de middenstand niet blij is met de uitslag en niet te vreden is over de manier waar op de enquête is verricht, kan ze er toch haar voordeel mee doen. Diverse invullers zetten spontaan wat op- en aanmer kingen op hun vragenlijst. Die konden niet statistisch worden verwerkt, maar staan wel in het uiteindelijke rapport vermeld. Consumenten bleken ontevreden over de hoeveelheden honde- poep op straat en een onvriende lijke houding van het winkelper soneel tegen sluitingstijd. Ook werutn r suggesties gedaan om in plaats van een tweede koop avond eenmaal per kwartaal op zaterdagavond alle winkels open te houden en de openingstijden uit te breiden van gemeentelijke instellingen. SCHIEDAM- Het merendeel van de middenstanders zal geen gebruik maken van de mogelijk heid om op vrijdagavond 5 mei hun zaak open te houden. De koopavond op donderdag vervalt in verband met de Dodenher denking. Bijna 90% van de win kels zal ook de vijfde mei 's avonds gesloten zijn. SCHIEDAM - Telefonisch reserveren kan het hele sei zoen door van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur en op za terdag van 12.00 uur tot 14.00 uur. Telefoon Passage Theater: 4269563 Theater de Teerstoof: 4269455. De kassa is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 uur tot 14.00 uur en vanaf een uur voor aanvang van elke voorstel ling. SCHIEDAM - Wethou der Aad Wiegman (finan ciën en ONS) heeft afgelo pen zaterdagmiddag het nieuwe onderkomen van watersportvereniging 'De Nieuwe Haven' heropend. Het clubhuis heeft een me tamorfose ondergaan. Maandenlang was een handvol fanatieke water sporters in de weer met het inbouwen van douches, toiletgroepen en een mini- wasserette. Behalve de leden zélf, kunnen de passanten profiteren van de huidige accommodatie van wsv 'De Nieuwe Haven'. Voorzitter Sjef Franken: „Wie Schiedam invaart bij de Rolbrug of bij de Buitensluis krijgt een routekaart uitgereikt met daarop alle facili teiten die onze stad te bieden heeft. Bij de VVV kan de sleutel van ons hek en de sleutel van ons clubhuis worden opgehaald. Alles tegen een geringe vergoe ding." Onenigheid De verbouwing van het club huis dat tegenwoordig 'le Pas sant' heet, heeft zes maanden langer geduurd dan gepland. „Onenigheid binnen de vereni ging," merkt Gorzenees Fran ken op. „De watersporter is individua listisch ingesteld. Als hij maar op z'n bootje zit, dan vindt-ie alles best. Maar goed, hier zijn toch een aantal leden die wél een clubgebouw ziet zitten, die wel de saamhorigheid opzoekt. Nou, die hebben dan ook de draad weer opgepakt en het kar wei afgemaakt." T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - Expansie drift kan watersportvereni ging „De Nieuwe Haven" niet ontzegd worden. Is op Koninginnedag het fraaie clubhuis met douche, toilet en mini-wasserette door wethouder Aad Wiegman hoogstpersoonlijk hero pend, de blauwdrukken voor een verdere uitbrei ding van ligplaatsen naar zowel de Kippebrug als de Willemsbrug liggen klaar. Op korte termijn komen er twaalf plaatsen bij. Richting Nieuwe Maas wel te verstaan. Daar is een gaatje dat best met sfeervolle motorboten en zeil jachten opgevuld kan worden. De andere kant is een ander verhaal. De Oranjebrug maakt deel uit van een belangrijke ver keersader in de binnenstad en kan moeilijk voor iedere boot omhoog. Bovendien: zitten de Watersporters nu buiten het ge zichtsveld van wie dan ook, daar liggen ze pal voor het vi zier van huiseigenaren, die aan de Nieuwe haven wonen. En of ze dat plezierig vinden? Voorzitter Sjef Franken hier over: „Ik zeg niet dat dit plan een-twee-drie te realiseren is. Er zal veel gesproken moeten wor den met gemeente en bewoners. De bloemenschuit zal verplaatst moeten worden, denk ik. Ik weet dat sommigen dat maar een roestbak vinden en het liefst zouden zien verdwijnen. Alleen al uit verkeerstechnisch oogpunt zou de bloemenman een stukje verder moeten liggen. Bij die nieuwe parkeervakken naast het benzinestation. Nu ontstaan er levensgevaarlijke si tuaties op de Nieuwe Haven omdat iedereen die een plantje koopt zo dichtbij mogelijk wil parkeren." Het bestuur van de w.s.v. De Nieuwe haven voor het vernieuwde clubgebouw „Le Passant". De Drentse kast is een van die \^<HTd€Mr* meubelstukken die een verrijking y zijn voor uw interieur. Zie pag 10 DB PASSANT ilUiiutf niiuni Wi| helpen direktü! Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Vortoop Inruil Reporolio Vorkuur Ook voor uw woomockinoo on koolkooton. Bron: KNMI DONDERDAG 4/5 zonnig droog min. 8° midd.temp. 20° wind: VAR-2 VRIJDAG 5/5 zonnig droog min. 8° midd.temp. 18° wind: VAR-2 ZATERDAG 6/5 zonnige perioden plaatselijk regen min. 6° midd.temp. 12° wind: NW-4 Middenstand niet blij met uitslag consumentenonderzoek WSV „De Nieuwe Haven" breidt uit

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1