Programma Schiedams Molenfestival '89 Molenparcours ft D/ Openbaar Vervoer Bezichtiging Molens Optreden Anthonisgiide Scheepvaart- expositie Molen- ruilbeurs Molenmaaltijd Molen Muziek Festival Bedrijfslevt steunt initiatief MOLENFESTIVAL 19 MEI 1989 PAGINA 6 Het programma van het Schiedamse Molen- festival '89 (zaterdag 20 mei) omvat méér dan twintig onderdelen. Hier volgt het over zicht van de belangrijkste punten: Vanaf 10.00 uur: Het tweehonderdjarig bestaan van molen De Vrijheid was in 1985 aanleiding tot de eerste Schiedamse Molendagen., De Vrijheid is gra tis te bezichtigen en te beklimmen, evenals molen De Walvisch. In molen De Noord (een voortreffelijk restaurant), worden o.a. molen films gedraaid. Past u bij het bezoek aan de molens wel op: de stijle trappen zijn niet op 'toeristisch ver keer' berekend! Het progamma van de zakkendragers start om 10.00 uur met het luiden van de klok van het Zakkendragershuisje aan de Schie. Dan volgt het smakken (dobbelen) om het werk te verdelen. Dit historisch tafereel speelt zich voor het eerst buiten af. Vervolgens gaan de zakkendragers uren op pad om schepen te Het Molenparcours is zaterdag 20 mei a.s. helemaal naar eigen inzicht of wens te lopen. Interessante punten zijn: 1. Molen De Palm boom; 2. Molen De Noord; 3. Molenmaaltijd; 4. Molen De Vrijheid; 5. Branderij De Twee- lingh; 6. Oude ambachten; 7. Molen De Drie laden en te lossen. Het gaat om graan, kolen en vis. Overigens heeft het zakkendragersgilde ook gezorgd voor het bezoek van niet minder dan dertig historische bedrijfsvaartuigen die in de Lange Haven, de Korte Haven en de Schie liggen afgemeerd. Hieronder zijn tjalken, aken, kotters, sleepboten, schuiten en schou wen. De Korenbeurs aan de Lange Haven is geo pend en toegankelijk voor het bekijken van een scheepvaartexpositie, georganiseerd door het Anthonisgiide. De daaraan deelne mende organisaties zijn: - Stichting Openluchtmuseum Binnenvaart Rotterdam; - Vereniging Stoomvaart; - Zeekadettenkorps Schiedam; - Vereniging tot behoud van het zeilend be- drijfsvaartuig; -Zeilvloot de Zeeuwse stromen Zierikzee; - Lekko VBS Lisse; - M. v.d. Geer Rotterdam. Het dienstencentrum De 4-Molens aan de Korenbloemen; 8. Molenruilbeurs (Nieuwe Damlaan); 9. Diversen; 10. Molen De Wal visch; 11. Kerkgebouw Protestantenbond; 12. Vismarkt; 13. Gedistilleerd Museum; 14. Hoogstraat; 15. Oude Schepen; 16. Koren beurs; 17. Zakkendragershuisje; 18. Grote Kerk en 19. Distilleerderij Dirkzwager. Buiten 'beeld' 20. Café De Unie en 21. Distilleerderij De Kuyper. Nieuwe Damlaan zet vanaf 10.00 uur zijn deu ren open. Verzamelaars uit heel Nederland zullen hun waar daar tonen. Zo zal er een ver zamelaar zijn met meer dan honderd minia tuurmolens, maar er zijn natuurlijk molens op lepeltjes, schilderijen, spaarpotten, sigaren- banden, postzegels, etc. De schilderclub Vreelust en Kameleon komen met veertig schilderwerken die allen met mo lens te maken heeft. 10.30-13.00 uur: Opening van de molenmaaltijd door de bur gemeester van Schiedam, de heer R. Schee- res. De molenmaaltijd wordt gehouden tussen de molen De Noord en molen de Vrijheid en is georganiseerd door het Echte Bakkersgilde afdeling Rotterdam e.o. Kaarten voor deze maaltijd zijn verkrijgbaar bij de Echte Bakkerswinkels en bij de VW van Schiedam (vijf gulden per persoon). vanaf 11.00 uur: - Alle acht Schiedamse muziekkorpsen mar cheren op zaterdag 20 mei over het Molen parcours; de eerste fanfares zelfs dwars door de molens De Vrijheid en de Walvisch heen! In totaal zijn er vierhonderd muzikan ten en majorettes op de been. - Per open calèche trekken de Belgische Stoopkes door de stad., Deze trouwe gasten uit de jeneverstad Hasselt zingen drink- en andere vrolijke leideren. - Het gemengd koor Senectute verzorgt twee uitvoeringen; om 12.00 uur in het kergebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Westvest en om 14.00 uur in distilleerderij De Kuyper. - In dezelfde kerkzaal speelt om 14.00 uur het Eerste Schiedamse Mandoline Gezelschap O.N.I. - Vanuit de toren van de Grote Kerk geeft stadsbeiaarder Addie de Jong een Beiaard concert (met o.a. molenliederen) tussen 14.00 en 15.00 uur. - Bij café De Unie aan de Lange Haven (hoek Gerrit Verboornstraat) speelt de Bigband Waterweg-Noord tussen 14.00 en 18.00 uur. - Op het gehele parcours zal traditionele oude muziek worden gemaakt en wel door muzi kanten uit de 'Middeleeuwen en de Renais sance' in prachtige kostuums en met origine le instrumenten. Het bedrijfsleven steunt het Schied; lenfestival. Dat valt o.m. af te leidei vele advertenties in deze feestkrant verdient de medewerking te worder van de volgende ondernemingen; - Aannemersbedrijf C.J. van As BV den), Baartmans Internationaal Tra BV, Bank Mees en Hope BV, Insta Loodgietersbedrijf Bek BV, Braat S BV, Café De Unie, Autoschade-her: Dries Spaansepolder, Dupont Mak< BV, Eurotax BV, Garfield Lewis BV ger BV/Karcher Centrum Schiedan dersbedrijf C.J. Hertog BV, Bistro-, Hosman Freres, ITHO BV, A. de Jc Mak aannemingsbedrijf BV, Drukke cator, Meyer Stegemann BV, NIC KEN HOLLAND BV, Stukadoorsbee „Nieuwland", Post Stalen Steigers Post, Hoofdpostkantoor Schiedam, bank Schiedam-Vlaardingen, Rosen nelux, J. Soufflet Holland BV, Storl spoor Diesel BV, J. van den Tempe BV, Tempo-Team Uitzendbureau, L BV, Willems Schilderwerken BV. De Werfmaatschappij Wilton Feijenoori Festivalgangers wordt aangraden op 20 mei zoveel mogelijk gebruik te m het openbaar vervoer, aangezien de damse binnenstad beperkt voor aut gankelijk zal zijn. Met de trein bereikt u Schiedam via tion Schiedam/Rotterdam-west, dat muinuten loopafstand van het centri Vanuit Rotterdam kunt u ook tramli, nemen. Beide stoppen op de Koema Broersvest. Parkeerterrein nabij de binnenstad I zich aan het Emmaplein, de Buitenh achter het genoemde station en aar Noordvestsingel-Burgemeester Honr Gretelaan. Méér informatie? Wilt u i formatie over het Schiedams Molenl Bel dan de WV-Schiedam, Buitenha' (Hoek Koemarkt), Postbus 490, 3101 Schiedam. Telefoon 010-4733000. n

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 22