Ook Ben Wijnstekers, Leeuw van Oranje en Dick van Rijn komen J an Rietman schiet Lentelopers weg i m m m 5 Taveerne d'Ouwe Haven: voor de echte fijnproever asSBs,,., 39^ Rijnmondtocht Juventus nog één wedstrijd Excelsior'20 bekert tegen Kampong Koop uw eigen naamsteen in de Palmboom op het Schiedams Molenfestival in de stand bij de molen of haal de ADVERTORIAL NOG TIENTALLEN ANDERE LAAGGEPRIJSDE AANBIEDINGEN TEGELS EN PLAVUIZEN KEUKENS TEGELS SANITAIR HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 MEI 1989 PAGINA 9 WATERWEG NOORD - Op 27 mei zullen door het prachtige polderlandschap weer meer dan duizend lo pers het Midden-Delfland sieren. Dan gaat de 15e Lenteloop vanaf de Woud- hoekschool van start. De loop jubileert en terecht, want de organisatie kon «Ik jaar zijn eigen deelne mersrecords verbeteren. De organisatie vond de laatste jaren altijd een be roemde Nederlander be reid om de startschoten te geven. Het startpistool werd al gehanteerd door onder andere Gerard Kern- kers, Hein Vergeer, Mario Been, Lee Towers, Mario Been en wijlen Dr. Anne Vondeling. Dit jaar is een jubileumjaar en de organi satie vond het leuk om en kele vroegere mensen op nieuw uit te nodigen. „In eerste instantie werd voor al gedacht aan Jan Riet man, die vorig jaar te elf der ure opgeroepen kon worden om Johan Cruyfl te vervangen," vertelt Ton Groeneveld. ..Maar na tuurlijk doe ik dat," vertel de Jan Rietman de organi satie, „want jullie zijn zo klein begonnen, jullie or ganisatie is perfect, en het is een sportmanifestatie voor jong en oud. Ik voelde me vorig jaar bij jullie echt thuis. Bovendien heb ik voor jullie nog een verras sing in petto: Ik heb ge vraagd of de Nederlandse Leeuw, tegenwoordig altijd bij voetbalinterlands aan wezig, op de Woudhoek- school kan komen en dat is gelukt." „Een hele fijne man, een echte vakman," vindt Fer Schroeders, direkteur van de Woudhoek- school, „hij weet de sfeer van de Lenteloop aan te voelen en voor mij is het geen wonder, dat hij al jaren met Henny Huisman en Anita Meyer veel succes heeft." Tevens is Benny Wijnstekers weer aanwezig. De ex-aanvoerder van het Neder lands elftal gaf jaren geleden tij dens een verregende loop de startschoten. Hij bood zich spontaan aan. „Fantastisch," vindt Ton Groeneveld, „dat deze grote jongens zich zo ver bonden voelen met de loop. We hebben de redder van het Belgi sche Racing Mechelen" weer in ons midden. Oude baas Acte de presence gaf altijd al Dick van Rijn, oud-sportver slaggever en tegenwoordig voor zitter van de gehandicapten sportbond. Dick is nog steeds vol van sport. Ook van een loop door een school georgani seerd is hij uit de bol gegaan. Een krasse oude baas, die nog steeds weet waar de ware sport mensen vandaan komen, hoe kan het ook anders, hij versloeg zes maal de Olympische Spelen en organiseerde de AVRO- Cross. Testcar De Lenteloop staat nooit stil en heeft het in zich om steeds weer iets nieuws aan de deelnemers te presenteren. Ook dit jaar is de organisatie daarin geslaagd. Op het schoolplein staat name lijk een Nike-testcar. Deze sportfïrma heeft voor een groot gedeelte zijn sponsoring aan de loop gewijd. „Er komen geen gelden aan te pas bij deze spon soring," vertelt Ton Groene veld, „het gaat meer om steun in de vorm van materialen, die je bij de loop hard nodig hebt. Deze firma sponsort eigenlijk alleen maar grote lopen, zoals de 'Citv-Pier-City loop' of de 'Van Dam tot Dam-loop' in Amsterdam en niet zo'n loop als de onze. Toch een beetje er kenning dat ze met ons in zee zijn gegaan," vinden Fer en Ton met gepaste trots. In deze testcar krijgt men kosteloos een dynamische voetanalyse. De computer geeft een duidelijk beeld van de voetafwikkeling tijdens de beweging. Daarnaast is in de Testcar een uitgebreid voedingsadvies door middel van huidplooimeting en een vragenlijst verkrijgbaar. Binnen een week krijgt men een begrij pelijk testrapport persoonlijk thuisgestuurd. Gezelligheid „Waar het ons om gaat is dat we vernieuwen met beleid. De loop heeft een speciaal tintje," vertelt voorzitter Ton Groene veld, „het karakter van een ge zinsloop hebben wij altijd we ten te behouden. We willen niet in het rijtje van lopen passen, waarin prijzen het voornaamste gerecht is. Er moet sfeer en ge zelligheid heersen, er moet ge knokt worden om de eigen pres tatie te verbeteren en dus moeten er afstanden zijn, die voor kinderen en atleten aan trekkelijk zijn." Waar men ook in de opbouw van zijn lopen is, bij de Lenteloop is een afstand voor iedereen. Wedstrijd De kracht van de Lenteloop zit inderdaad in de vele afstanden voor jong en oud. Weer kunnen zij van start gaan op de een, drie, vijf en tien km en als klap stuk volgt dan de halve mara thon. Een loop dus voor het ge hele gezin. Tevens kunnen de gehandicapte wheelers deelne men. Zij strijden om de wissel beker van Dick van Rijn op de halve marathon. „Vorig jaar kregen we de eerste plaquette van Dick in verband met onze verdienste voor de integratie van gehandicapten in onze Lente loop. Daar zijn we erg trots op," vertelt Huib Boeren, die verant woordelijk is voor de afstanden tijdens de Lenteloop. „De afstanden zijn met een meetwiel allen nagemeten en op alle afstanden worden de exacte meters bekend gemaakt. Vooral de gevorderde atleten op de 10 km en halve marathon kunnen er op rekenen dat zij die ook echt lopen. Ze lopen over een perfect parcours, waarin onder normale omstandigheden ieder zijn eigen beste tijd kan verbete ren. De atletiekvereniging For- tuna uit Vlaardingen heeft er dit jaar zelfs voor de eigen vereni ging een wedstrijdloop van ge maakt." Bloemenkraam De loop biedt goede kleedgele genheid, douches, verzorging door fysiotherapeuten en een fraaie herinnering in de vorm van een tegel. Voor toeschou wers is er veel sfeer en gezellig heid op het schoolplein, er zijn snacks en drankjes te koop en er is gezellige muziek. Als nieu- wigheidje zal er een bloemen kraam komen te staan om de binnenkomende deelnemers te huldigen met een bloementuil. Zo kan men zelf meehelpen de loop een nog kleuriger aanzien te geven. Tevens zullen Radio Rijnmond en de ziekenhuisom- roep Holy weer aanwezig zijn. Informatie Inschrijfgeld: tot en met 12 jaar voorverkoop 3,-, aan de start 4,-; 13 jaar en ouder voorver koop 4,-, aan de start 5,-. De loop is gemakkelijk bereik baar door tramlijn 1 te nemen. Voorverkoopadressen: VVV, Buitenhavenweg 9, tel. 4733000; bibliotheek Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 163, tel. 4715870. SCHIEDAM - De toerclub Rijnmond organiseert zondag 21 mei de Rijnmondtocht. Dit is een fietstocht over een af stand van 200 kilometer, die voert over de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden naar het werkeiland Neeltje Jans. De start is om 07.00 uur op de wie lerbaan Schiedam in Sportpark Harga. Inschrijven voor deze tocht kan tussen 06.00 en 06.50 uur op het startadres. Voor leden be dragen de deelnamekosten vijf gulden, niet-leden betalen een gulden meer. Tijdens de tocht zal er tweemaal overgevaren worden, deze kosten zijn niet bij het inschrijfgeld inbegrepen. De aangehouden fietssnelheid bedraagt 25 kilometer per uur, vandaar dat een trim- of race fiets verplicht is. Er zijn onder weg twee rustpauzes. Voor in formatie kan gebeld worden naar TC Rijnmond 010-4357266 of 010-4703137. SCHIEDAM - De dames van Juventus hebben de belangrijke wedstrijd tegen C 1000 uit Oud Beijerland met 65-77 gewonnen. De Schiedamsen moesten dit duel winnen om gelijk te komen met de Beijerlandse dames, die aan de leiding staan. Juventus speelde een sterke folder met bestelformulier bij: wedstrijd en troefde haar tegen standster af met een full court man tot man press. Dit leidde tot een 30-41 ruststand in het voordeel van de Schiedamse basketbaldames. Hoewel Juven tus soms de taktiek iets te lako- niek opvatte, waardoor C 1000 kon scoren, handhaafden de Schiedamsen de gehele wed strijd een voorsprong van mini maal tien punten. De topscoor- sters bij Juventus: Mieke Dal- meijer (18 punten), Karin Coenradie (13 punten) en Ingrid van der Leij 11 punten). De Juventus-dames spelen aan staande zaterdag de kampioens wedstrijd tegen wederom C 1000. Deze wedstrijd, die in sportzaal Oost wordt gespeeld, P SCHIEDAM - Excelsior'20 zal het zaterdag aanstaande in de tweede ronde van de knock-out competitie (be ker) moeten opnemen tegen regerend landskampioen Kampong. De wedstrijd gaat over tweemaal veertig overs en begint om 13.00 uur in sportpark Thurlede. Excelsior'20 is bijzonder ge brand om deze wedstrijd te winnen, want de Schiedam mers hopen op een plaats in de finale. Die eindstrijd wordt namelijk gespeeld op het terrein van Excelsior'20. De Schiedammers zullen het in elk geval niet makke lijk krijgen tegen Kampong, waarin onder andere beken de cricketters als Pieter Cantrell en Ron Elferink spelen. Voor de reguliere competi tie speelt Excelsior'20 een dag later de uitwedstrijd te gen VRA. Dit duel, over 60 overs begint om 11.00 uur. Hermes DVS is in de eerste ronde van de KO-competi- tie uitgeschakeld en komt daarom komend weekend alleen in aktie voor de com petitie. Het speelt zondag op het eigen veld tegen het Rotterdamse VOC. Ook deze wedstrijd begint om 11.00 uur. SCHIEDAM - 28 april tot en met 3 mei 1989. Geboren: Jacob z.v. Poot-Baans; Michael K. z.v. van Klaveren- Tettero; Jaquemijn d.v. de Man-van Galen; Patricia d.v. van Oudenaarde-van den Bos; Hanneke L. d.v. Niehe-Dekker; Linda d.v. den Butter-Post; Roxanne d.v. Meerhof-Diep straten; Marc M. z.v. van der Hoeven-de Raaij; Remzi z.v. Savumlu-Savumlu; Kevin z.v. Wuisman-Ballijns; Ariane d.v. Koogje-Asmuss; Marvin z.v. de Vliegere-Vos; Danielle d.v. van Unnik-de Pater; Inge d.v. Bijl- Stappenbelt. Getrouwd: A. R. M. Hehen- kamp 54 jr en A. H. M. Jorissen 53 jr.; P. Haffmans 26 jr. en J. Kuiperij 25 jr.; M. Broeren 23 jr. en P. van der Belt 28 jr.; J. H. A. de Koster 30 jr. en I. Feenstra 27 jr. Overleden: T Marinus, man 77 jr.; I. N. Tan vr. 84 jr., echtgen van K. D. Liem; N. Eshuijs vr. 57 jr., echtgen. van G. van der Ent; M. Bel vr., 87 jr., geh. gew. met S. van Berkel; C. J. van Raaij vr., 58 jr. echtgen. van J. H. B. Melchers; W. C. Andries- sen vr-..75 Jr-> 8eh- gew. met H. van Wijk; J. A. van Buitenen man, 91 jr.; E. Vermaas vr., 82 jr. geh. gew. met J. T. G. van der Graaf; G. Moerkerken, man 89 jr.; H. Degeling vr., 87 jr., geh. gew. met M. Martijn; J. L. T. Jeijsman, man, 88 jr.; E. van der Kamp, vr., 87 jr., geh. gew. met J. A. A. Broxks; W. van Diggelen, man 78 jr.; P. A. Ou denaarden, man, 80 jr.; F. van Veen, vr., 68 jr., echtgen. van J. B. J. van der Waard; J. A. Kraaijeveld, man, 86 jr. Alweer 3 jaar weten echte fijnproevers hun weg te vinden naar het kwaliteitsrestaurant 'd'Ouwe Haven' aan de West- havenkade 10 in het centrum van Vlaardingen. Tel. 010- 4353000. Steeds meer gasten bezoeken het sfeervolle restaurant om dat men nu bevestigd weet, dat na de grote belangstelling van diverse culinaire bladen met uitermate goede en loven de recensies, het er erg goed vertoeven is. Moderne keuken met een chroom of messing kader. Leverbaar in VI twee kleuren. Wandkasten 99 cm. hoog. Metgas/elektro-kombina- cm./maatwijziging mogelijk). Bij Engelen Keukens/Tegels/San voor kwaliteit altijd veel minder. GROTE KEUS IN TEGELS EN PLAVUIZEN tair betaalt u Vjj VLOERVERWARMING schi» louwt DE PALMBOOM VVV Schiedam Keser Uitzendbureau Duton Reizen Drukkerij Mercator Foto Henk Vos Slijterij Bergers Van Geloven Assurantiën Afd. Burgerzaken Gemeentesecretarie ANWB Schiedam Restaurant De Mouterij Restaurant De Noordmolen Molen De Vrijheid Stichting De Schiedamse Molens Colorcenter Van Loenen Molen De Walvisch Slijterij Oranje Restaurant. De Dubbele Adelaar Dierenartsenpraktijk De Warande Echte Bakker Kees Hollander Slijterij De Romein Windsor House Boekhandel Mercurius Apotheek Woudhoek Dierenartsenpraktijk Veltenaar Het Nieuwe Stadsblad Hier ook verkrijgbaar de aktie-artikelen, tinnen miniatuur, prent en bouwplaat De Palmboom. Buitenhavenweg 9 Rotterdamsedijk 258 Rotterdamsedijk 403 Hoogstraat 26 Hoogstraat 91 Hoogstraat 188 Singel 92 's-Gravelandseweg 567 s-Gravelandseweg 565 St. Annazusterstraat 30 Noordvest 38 Noordvest 40 Kethelstraat 16 Dam 41/45 Westvest 229 Oranjestraat 10 Nieuwe Haven 97a Warande 99 Nieuwe Maasstraat 104a Rembrandtlaan 7 Mgr. Nolenslaan 600 Hof van Spaland 31 Scheepvaartweg 65 Scheepvaartweg (eind) Dam 2 S&*$£L__ r:}c- Het hoofd van Jan Rietman zat vorige week verborgen achter de voetbal. De pianist en presentator zal op 27 mei samen met de Leeuw van Oranje de startschoten los sen van de 15e Lenteloop. Is het 17e eeuwse pand aan de buiten kant al prachtig, binnengekomen heerst er een bijzonder warme sfeer door de manier waarop het interieur is samenge steld: robuust omdat het pand zich daar bij uitstek voor leent, met afgemeten witte kleuren, zodat het ietwat grove uit de jaren 1600 als het ware wordt onder vangen en er daardoor een zeer rustieke stemming aanwezig is. Jurgen Mulder en Marijke van Dorp zijn trots op de door hen geleverde kwaliteit en de daardoor ontstane belangstelling. „Maar", zeggen ze, „wij proberen ons zelf te blijven. Natuurlijk weten wij maar al te goed dat hier culinaire hoogstand jes geleverd worden, maar iedereen pro beert het zo goed mogelijk te doen en als je dan weet dat je met elkaar de schouders eronder moet zetten en dus hard moet werken, dan weet je dat je al leen op die manier het succes kan en mag verdienen." Het restaurant telt 40 zitplaatsen met een uiterst gezellige bar, maar er is ook een gescheiden bovenverdieping, even eens met een eigen bar, waarop nog eens 28 personen kunnen genieten van alles wat Taveerne d'Ouwe Haven te bieden heeft. Deze bovenverdieping is bij uitstek geschikt voor intieme diners, directie-bijeenkomsten en voor als er iets te vieren valt. Dezelfde stijlvolle am biance zorgt voor een intieme en onge dwongen sfeer, zoals deze als een rode draad door het gehele restaurant loopt. Taveerne d'Ouwe Haven heeft een zeer uitgebreide wijnkaart. Wel zo'n 100 soorten uit bijvoorbeeld Spanje, Frank rijk en ook de echte Californische wijnen zijn in ruime mate aanwezig. Deze rijke sortering wijnen is overigens ook in de kleinere fles te verkrijgen. Verse vruch tensappen en een breed scala aan ge distilleerd maken het assortiment dran ken helemaal compleet. De menu's wisselen maandelijks. Niet alleen omdat elk seizoen haar eigen specialiteiten kent, maar ook omdat Chef-kok Herman den Blijker zijn creati viteit wil botvieren, iets wat hem telken male uitstekend afgaat. Niet alleen voor uitgebreide diners, maar ook voor lunches kunt u terecht in d'Ouwe Haven. In één uur tijd wordt er een 3-gangen lunch geserveerd, „want tijd is geld", zegt het vriendelijke duo Mulder en Van Dorp. Eigenlijk moet u echt eens kennis gaan maken met d'Ou we Haven, zodat u het allemaal zelf kunt en zult ervaren. Jurgen Mulder en Marijke van Dorp he ten u graag van harte welkom, a vötre service. Openingstijden: lunch 12.00-15.00 uur, diner 18.00-23.00 uur. Zaterdag en zon dag vanaf 18.00 uur, 's maandags geslo ten. KWAUIEIT IS BU ENGELEN BU DE PRIJ&JNBEGRÉPEnI Komplete badkamer met anatomisch gevormd in- bouwbad en verchroomde handgrepen (170 x 75 cm.) Wastafel met zuil, plonchet emneniTn STme, klosetzitting Extra: 7 GEDY BADKAMER ACCESSOIRES qlamend wit 1.695.-, gnp manhaltan I .BW, mat wit 2.095.-, jasmin 1095^- Press Service Zwaar massief eiken front Leverbaar in vier kleuren 160 liter koelkast, gas elektro-kombinatie en af - ^bakATSU(270cm./ maatwijziging mogelijk) Moderne kunststof keuken met pvc omranding. Lever baar in drie kleuren. Wand kasten 100 cm. hoog, 240 liter dubbeld. koelkast en 1 /M«. I II 1 f 1 Jr 1 met energie besparend ">-sf menginjektie systeem. lQAAal >£j 30nv IOVV'1 ENGELEN Geopend: alle dagen behalve maandag Vrijdag koopavond: Rotterdam en Vlaardingen Donderdag koopavondGorinchem en Spijkenisse. ROTTERDAM Bergweg 283, tel. 010-4673044. GORINCHEM Schelluinsestraat 36, tel. 01830-36422. SPIJKENISSE Oberonweg 28, (eindpunt metro) tel. 01880-38003. VLAARDINGENHoekerstraat 14(naastSanders Meubelstad), tel. 010-4350028.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 9