Oudste Schiedamse 102 Expositie Schieland galerie Nicaragua vereniging viert bevrijdingsfeest Grootvaders trommel Pluk de hoge lente-rente! Bij Tempel vindt u de nieuwste ontwikkelingen op brilgebied! SCHEPER Themadag over het strand natuurcentrum De Boshoek bondsspaarbank m- De bank met de S doet meer voor spaarders. Nieuw onderkomen voor BVSC Orgelconcert Tempel Brillen en Contactlenzen ADVERTORIAL SCHIEDAM - Mevrouw Mar- grieta Trommel-Bochove vierde maandag 22 mei haar 102de verjaardag en werd daarmee Schiedams oudste inwoonster. Uiteraard kwam burgemeester Reinier Scheeres haar feliciteren met het behalen van deze mijl paal. Mevrouw Trommel werd in 1887 geboren in Heinenoord. Momenteel woont zij in Huize Spaland waar uitgebreid aan dacht werd geschonken aan de heuchelijke gebeurtenis. SCHIEDAM - In de Schieland galerie afdeling polikliniek BK- laan exposeert tot en met 30 juni Ismail Tabit. Het werk van deze Rotterdam mer is in de afgelopen jaren ontwikkeld van het uitdrukken van specifiek menselijk gedrag, zoals in de show-wereld, naar algemeen menselijk gedrag, zo als in het dagelijks leven. Ge lijktijdig met deze ontwikkeling zijn de mensfiguren van de drukke achtergrond naar de rus tige voorgrond getreden. Het drukke lijngebruik van vroeger is veranderd in gevarieerde structuren en vlakken, waar door het beeld helderder wordt en de figuren meer tot hun recht komen. Op deze tentoonstelling ij zowel het vroegere als het meest re cente werk van Ismail Tabit te zien. De galerie is geopend van 09.00 tot 17.00 uur op werkda gen. Informatie bij: C. J. Hol laar, tel. 010-4268669. Reis- en caravanverzekering pleziervaartuigen SCHIEDAM - Zaterdag 27 mei wordt er een orgelconcert ge houden in de aula van het Ste delijk Museum op de Hoog straat. Wim Veldhuyzen zal dan het orgel bespelen. Hij genoot zijn opleiding bij Adr. Blankensteijn te Leiden en André Verwoerd te Schiedam. Aanvankelijk was Wim Veld- huijzen organist te Oegstgeest maar sedert een aantal jaren is hij de vaste bespeler van het or gel in de Dorpskerk te Kethel. Zijn programma vermeldt com posities van Sweelinck, De Neufville, Telemann, Alcock en Sorge, terwijl hij besluit met een interessante fantasie van Jan Kr. Kuchar. Aanvang van dit concert op zaterdag 27 mei 15.00 uur, toegang gratis. SCHIEDAM - Het tienja rig bestaan van een bevrijd Nicaragua zal komend weekend door de Vereni ging Schiedam Nicaragua uitgebreid gevierd worden. ADVERTORIAL SCHIEDAM - 12 tot en met 18 mei 1989. Geboren: Shane D. z.v. Kolen- brander-Valster; Marthijn z.v. Salomé-Sieuwkoemari: Nisa d.v. Aissati-Aissati; Rick z.v. Jansen-van Ree; Thijs z.v. den Blaauwen-Bosman; Fleur d.v. Pijper-Bekkering; Priscilla d.v. Schruijer-Adams; Timothy W. G. z.v. van den Eshof-van den Berg; Wesley M. z.v. van der Het Nieuwe Stadsblad Weijden-Verwaal; Kelly d.v. van Hooijdonk-Knol; Eva A. d.v. Smit-Tervooren; Harry J. S. z.v. Brul-McKenzie; Eliza beth M. T. d.v. van Kan-Stap per; Fabian P.M. z.v. Peters- Garcia Fortes; Sebastiaan z.v. Kerkhof-Verberk; Anna H. J. d.v. Vellekoop-van der Geer; Jacques S. z.v. Holierhoek-de Wit; Manouk M. d.v. Hölscher- Collignon. Ondertrouwd: J. H. J. Dreuning 24 jr. en A. A. de Jong 25 jr.; J. C. van Gerven 24 jr. en C. C. Turkenburg 24 jr.; R. de Goede 30 jr. en K. Suttorp 23 jr.; J. C. van der Grijp 27 jr. en P. J. van Hees 26 jr.; J. van Oudheusden 64 jr. en A. N. van den Berg 50 jr.; T. Sewnath 23 jr. en S. Ja- walapersad 20 jr.; D. H. van der Weij 27 jr. en P. G. Otten 24 jr. Getrouwd: R. Wasman 28 jr. en S. J. van Willigen 21 jr.; N. H. Buitendijk 29 jr. en S. van Eijk 23 jr.; L. W. A. Smits 31 jr. en C. Koning 24 jr.; L. A. J. de Groot 24 jr. en O. Jansen 26 jr.; J. Brand 20 jr. en N. E. Schrae- pler 20 jr.; J. H. Visser 30 jr. en J. H. M. Post 26 jr.; A. de Bruijn 30 jr. en A. van Delft 24 jr.; P. F. J. Olsthoorn 25 jr. en A. J. M. van der Plas 20 jr.; J. H. Schilder 31 jr. en B. L. H. Rombout 40 jr.; M. A. Polder man 29 jr. en M. H. de Ligt 27 jr.; J. J. M. M. Vervuurt 28 jr. en P. J. F. M. van den Maag denberg 25 jr. Overleden: J. Mulder, vr., 8 jr., geh. gew. met M. van der Vlugt; G. Nieuwenhuizen, man 70 jr.; R. L. M. Roost vr., 67 jr., geh. gew. met J. M. Linden; G. H. de Heij, vr., 75 jr., geh. gew. met J. J. A. Knol; J. van der Grond vr., 78 jr., geh. gew. met H. J. M. Schoonbrood; G. Wit- tebol, vr., 91 jr., geh. gew. met A. Nieuwstraten; W. P. van Bunderen vr., 79 jr., echtgen. van J. J. van Eek; C. de Jong, vr., 86 jr., geh. gew. met M. Malcorps; P. Moret, man, 72 jr.; G. J. Koetsier, man 76 jr.; C. J. Kegel, man, 87 jr.; F. R. Asmus, man 74 jr.; P. C. Noomen man, 79 jr.; P. van Waart, vr., 86 jr. geh. gew. met J. van der Meer; M. W. Ballijns vr., 91 jr.; A. van Cittert, man 73 jr.; S. M. van Steensel, vr., 79 jr. echtgen. van L. van Otterloo; J. L. Et- man, vr., 84 jr.; F. M. Kuiler vr., 92 jr., geh. gew. met C. B. van Noort; R. van der Kraan vr., 87 jr. geh. gew. met M. Zuidgeest. SCHIEDAM - Donderdag 25 mei houdt de Spirituele Vereni ging Harmonia een bijeenkomst in wijkcentrum Nieuwland op het Dr. Wibautplein 165. Gast spreker is dan de heer Do Le- mette uit Grootenbroek. Aanvang: 20.00 uur, toegang 10,-. Metha, een stichting voor Ont wikkelingssamenwerking, houdt dinsdag 30 mei een Zambia- avond aan de Platanendreef 150 in Vlaardingen. Aanvang: 20.00 uur. Opgeven bij Hans Vermeulen, telefoon nummer 4751287. Het programma luidt als volgt: Vrijdag 26 mei: feestelijke avond in Theater de Teerstoof, toegangsprijs 10,-, optreden muziek/theatergroep Rapalje, dia-show over een zeer recent bezoek aan Somoto (plaatsje in Nicaragua) en een gezellig na praten met muziek van een Zuidamerikaanse band. Zaterdag 27 mei: stand met mu ziek op de Hoogstraat, samen met Wereldwinkel verkoop van Nicaraguaanse produkten (ba nanen, koffie, suiker e.d.) van 12.00 tot 16.00 uur, tevens wordt door ons op het terras van café 't Oude Weeshuis kof- ,fie met rum geserveerd; diezelf de middag voetbalt een team van de vereniging Delft, waar een zusterclub aldaar ter zelfder gelegenheid een toernooi orga niseert. Ook de Wereldwinkel in Schie dam besteedt aandacht aan Ni caragua. In hetzelfde weekend staan zij met bananen vrijdags op de markt en zaterdag op de Hoogstraat. Als bijzondere bijdrage aan 10 jaar jiaast Nicaragua doet de Vereniging mee aan de landelij ke aktie van de Stichting Kun stenaar Nederland-Nicaragua. Die aktie is opgezet om de nieu we muziekschool in Somoto van instrumenten en lesmateri aal te voorzien. Van alles is no dig variërend van muziekpapier tot gitaren, metronomen, sna ren, blokfluiten, etcetera. Wie van dit soort spullen over heeft, kan ze op 26 mei inleve ren in De Teerstoof of op ande re data bij Lies Dekker, Oude Sluis 15, telefoonnummer 4738001. SCHIEDAM - In natuur centrum De Boshoek wordt zondag 28 mei - heel toe passelijk met de vakantie voor de deur - een themadag gehouden over hetstrand". Het programma luidt als volgt: Film van Jan v.d. Kam over het Noordzeestrand; video films over strand, met mi croscopen kan men het zeel even nader bekijken; 3-di- mensionale projektie over een bijenvolk; nieuw: onder gronds diorama; diorama van Zuid-Holland met het leven van en rondom de stad; groene winkel; verder nog buttonpers - bijen kijk kast - slootaquarium - 3d kijkkasten met vlinders en bijen. Natuurcentrum De Boshoek KNNV is geopend op zon dag 28 mei van 11.00 tot 16.00 uur. Het centrum ligt in Schiedam Noord, achter het Bachplein. Vanaf de rijksweg 20 afslag Schiedam Noord en bewegwijzering volgen, of tramlijn 1 (halte Mozartlaan). Toegang gra tis. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 MEI 1989 PAGINA 3 Als u op een verantwoorde en veilige manier ten volle profijt van uw spaargeld wilt hebben, dan bent u bij de Spaarbank aan het juiste adres. Immers, wij zijn de experts bij uitstek op het gebied van hoge spaarrente. Neem bijvoorbeeld onze Mei-rekening met een looptijd van één jaar vast en maar liefst 6V2% rente. Kom dan tussen 19 en 31 mei bij ons langs, u legt een bedrag van minimaal f 500,- in, of ho gere bedragen afgerond op honderden guldens. Dit bedrag staat dan één jaar vast. In mei '90 kunt u dan alles opnemen of weer verlengen. De Mei-rekening is niet aan leeftijd gebonden. Iedereen kan hem openen en u hoeft geen klant van ons te zijn. Wilt u dus wat meer van uw spaargeld maken, open dan een Mei-rekening en doe dat tussen 19 en 31 mei 1989. SCHIEDAM - Het 'T oonkunst-kinder koor geeft op 3 en 4 juni in het Passage Theater een uit voering van de musical ge naamd 'Viva Mexico'. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW, het Passage en het gebouw van de Christelijke Sociale Belan gen aan de Lange Haven 73. De entree bedraagt zeven gulden en vijftig cent. De uitvoering op zaterdag begint om acht uur. Zondag vangt 'Viva Mexico' om half drie aan. SCHIEDAM - De Be wonersvereniging Schiedam-Centrum (verder BVSC) krijgt - een subsidie van ruim 20.000,- om het zo juist in gebruik geno men verenigingsge bouw aan het Broers- veld 144 (voormalig BKR-opslagplaats) op te knappen en het pand te voorzien van een toiletgroep annex kitchenette. De BVSC is de laatste wijk- organisatie, waarmee de ge meente een rechtstreekse relatie onderhoudt, die van een passende werkruimte wordt voorzien. Door zelf werkzaamheid weten de le den de kosten zo laag mo gelijk te houden. SCHIEDAM Er zijn nog al wat mensen die met het pro bleem worstelen dat ze zowel voor het ver-zien als voor het lezen een bril nodig hebben. Velen behelpen zich door öf telkens weer een andere bril op te zetten öf 'door hun ar men als leesbril te gebruiken...Geen van beide oplossingen zijn natuurlijk juist, want op een gegeven moment worden 'de armen te kort...of 'je bent telkens je leesbril kwijt... Het kinderkoor van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. vens vertelt de heer Tempel ons dat, welke sterkte van glazen men ook nodig heeft, de bril licht is, omdat de glazen ook van kunststof gemaakt worden. Omdat hierop een harde laag is aange bracht, worden krassen en/of beschadi gingen tegengegaan, waardoor dus ook dit probleem nu is opgelost. Ziekenfonds Dat ook het ziekenfonds deze nieuwe ontwikkeling onderschrijft, blijkt wel uit het feit dat een fors gedeelte bij aan schaf kan worden vergoed. Deze ver goeding bedraagt, afhankelijk van de sterkte tussen de 25,- en 86,- per glas. Als u hierover meer wilt weten, neemt u dan gerust eens contact op met de mensen van Wie tot voor kort dit probleem oploste door een bril aan te schaffen die ge schikt is voor ver-zien en lezen, onder vond vooral in het begin veel hinder van die 'lastige en lelijke' scheidslijn van bei de glazen. Maar de ontwikkelingen ook op 'brilgebied' staan natuurlijk niet stil en inmiddels behoort dus ook dit pro bleem tot het verleden. Bij Tempel Bril len en Contactlenzen kunnen ze u hier over alles vertellen. Geen gewenningsproblemen „Een bril met mutifocale glazen maakt het voor mensen mogelijk om in één montuur en zonder een hinderlijke scheidslijn zowel een bril voor het ver zien als een leesbril te bezitten", vertelt de heer Tempel van Tempel Brillen en Contactlenzen ons. „Door toepassing van de nieuwste technieken behoren de gewenningsproblemen nu ook tot het verleden, doordat in die nieuwe glazen alles wat meer in elkaar overloopt. Dit wil ook zeggen dat men een dergelijke bril, die door onze specialisten geheel aan de persoon wordt aangepast, goed kan verdragen en dat deze eveneens geen vermoeidheid teweeg brengt". Te- Broersvest 50, Schiedam, tel. 010-4735919. Zij willen u graag met raad en daad ter zijde staan. Hartstikke Auurantie S financmringtburesu Lange Haven 102 Schiedam Telefoon 010-4262638 Vaartuigenverzekering: no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaal- premies mogelijk. Vier en twintig broden. Zeventien pakken karnemelk. Een kar vol toiletpapier en dat is nog maar het begin.... Je vraagt het natuurlijk niet, maar zou die meneer soms zelf een winkel willen beginnen, denk je dan bij het zien van zo'n voorraad. Helemaal fout gedacht. De heer L. van der Stelt gaat voor zijn gezin van vijf personen, plus zijn be jaarde vader, gewoon een keer per veertien dagen in z'n eentje naar Bas van der Heijden een hele voorraad bood schappen halen. „We hebben een flinke diepvrieskist waar veel in kan. Als je dan gaat rekenen: een brood van f 1,39 in plaats van meer dan twee gulden per brood bij de bakker, heb ik al leen al met dat brood25,- verdiend. En zo is het met al les. Jullie zijn gewoon de goedkoopste tot in de wijde om geving. De hele auto, een kleintje maar hoor, zit dan zó vol, dat er niemand meer bij kan. Vandaar, dat ik eigen lijk alleen kom" krijgen we als toelichting. Wat de heer Van der Stelt niet zou willen, amper zou dur ven overslaan, zijn een paar zakken met lekkers. „Want dan is het huis te klein. Die koop ik voor mijn vader. Hij woont bij ons in, maar dan helemaal nog zelfstandig. Nou, dan begrijpt u het wel. Snoep in de trommel en elke dag wippen z'n kleinkinderen dan wel even bij hem langs. Ze zeggen dat ze voor opa gaan, maar ik denk, dat het ook een beetje voor die trommel is. Gezellig toch". Dat klinkt inderdaad naar vroeger, maar de heer Van der Stelt bezigt een meer dan eigentijdse uitdruk- Alleen al via het brood van Bas van der Heijden verdien ik/ 25,-per maand", aldus de heer L. van derStelt. king als we hem naar het Bas van der Heijden assortiment vragen. ,Daar heb ik maar één antwoord op. goed". UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPII Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-89 mm Schiedam Vlaardingen Press Service

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 3