GROENEVELD OPTICIENS HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 MEI 1989 PAGINA 7 De vlootschouw leverde schilderachtige plaatjes op SCHIEDAM - Schippers mogen te boek staan als een fesloten volkje, maar over et 'Molenfestivalvan afge lopen weekend kwamen ze complimentjes tekort. ,,De leukste die ik tot nu toe heb meegemaakt, zei een 'boots vrouw' die besloot een week je Schiedam eraan vast te plakken en koers zette naar de Korte Haven. Waarom ze dat vond maak te ze niet duidelijk. Mis schien omdat vorig jaar bij na geen boot naar de Bran- dersstad kwam omdat er in Zeeland een grote botenhap- pening gaande was; en het jaar daarvoor je over de bo ten in de Lange Haven kon lopen: zo druk. Burgemeester Reinier Scheeres en zijn echtgenote Hanneke legden 's morgens een stevige volkorenbodem voor een lange dag kuieren Ook het jeit dat de Koe- marktbrug niet permanent open was, en dus er dus geen sprake was dat aken, klippers, schouwen, kotters, botters en tjalken in proces sie de Lange Haven uitvoe ren, deed geen afbreuk aan hun opperbeste stemming. Overigens, vorig jaar was dat geen probleem, de Koe- marktbrug drie kwartier open. Misschien is de werk groep Molenfestival in haar poging tot professionalise ring dit 'kleinigheidje' wel vergeten te regelen. Rusten in de schaduw van een eeuwen oude kastanjeboom met de swingende klanken van Big Band Nieuwe Waterweg Noord op de achtergrond De Hercules nam traditioneel het voortouw bij de vlootschouw Enfin, het oudste schip dat Schiedam de afgelopen da gen aandeed, was de 'Vrede Best', een ijzeren boeier schuit die pas na 1988 haar oude naam heeft terugge kregen en daarvoor 'Ver trouwen' en 'St. Lucas' heet te. De schuit is in beheer van de Van Waningstich- ting, die ook de eveneens aanwezige 'Zelderust' onder haar hoede heeft. De 'Vrede Best' werd gebouwd in 1883 op de werf van Jacob Vis te Capelle aan de IJssel. Zoals vanouds blies de 'Hercules', een in 1915 gebouwde zee sleper die nu in Schiedams beheer is van de Stichting Calorische werktuigen, weer het hoogst van de toren. alleen de troep in de haven vormde een dissonant Schiedam, Hoogstraat 73. Vlaardingen, Hoogstraat 146. Vlaardingen, Van Hogendorplaan 71A

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 7