Strafschopschieten voor dames bij PPSC Grote toeloop verwacht bij 15e Lenteloop R VB-beker niet naar Schiedam „Door eigen falen verloren" Damtitel voor Ron Heusdens Vierde editie van Survival of the fittest MM» Sleutelrit MTC Schiedam Gewestelijke libre finale Sportagenda Schiedamse titelstrijd squash Wandel avond vierdaagse Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 26 MEI 1989 PAGINA 13 SJVJIT De nummers één, twee en drie in de hoofd- en eerste klasse in de strijd om het Schiedams damkampioenschap. SCHIEDAM - In navolging van DHS organiseert de jeugd raad van voetbalvereniging PPSC op dinsdagavond 30 mei, aanvang 19.00 uur, een toernooi strafschopschieten voor meisjes en dames. Er wordt gestreden om de titel 'Miss Pingel 1989'. Er wordt gestreden in twee cate- goriën, meisjes 10 tot en met 14 jaar en dames vanaf 16 jaar. Voor het toernooi heeft PPSC twee keepsters uit de hoogste af deling van het damesvoetbal uitgenodigd: Jacquelien Wub- ben uit Schiedam, die uitkomt voor het Rotterdamse Zwart Wit'28 en de Haagse Jolanda de gelegenheid gesteld op maan dag 5 juni (een dag voor de start) alvast in te halen. Het inschrijfgeld bedraagt vier gulden, scholen en verenigingen krijgen bij voorinschrijving twee kwartjes korting. De voor inschrijving sluit vrijdag 2 juni, dit kan gebeuren bij de VVV, Buitenhavenweg 9, tel. 4733000 of G. van Dongen, Numans- dorpstraat 5b, tel. 4268159. In de week voor de vierdaagse kan ook in de Blauwe Brug tussen 14.00 en 16.00 uur ingeschreven worden. Op maandag 5 en dins dag 6 juni kan er aan het start- bureau worden ingeschreven, men betaalt dan een gulden meer. Kuyper, die onder de lat staat bij Celeritas en afgelopen week meespeelde met het Haagse se lectieteam tegen Jong Oranje. Aan het toernooi kunnen alle voetballende meisjes en dames uit de regio deelnemen, ook zij die geen lid zijn van een vereni ging. Inschrijven kan schriftelijk bij PPSC, Rietkraag 19, 3121 TC Schiedam onder vermelding van naam, adres en geboorteda tum. Ook is het mogelijk om zich telefonisch aan te melden: Lies Ottenhof 4263288, Saskia Weergang 4730027 (na 20.00 uur), John Lourens 4260865 en Ron Wark 4704701. De kosten van inschrijving bedragen slechts 1,50 gulden. Voor dat bedrag krijgen de deelneemsters een nuttige herinnering. Diezelf de avond kunnen ook meisjes in de leeftijd van zes tot en met negen jaar strafschoppen ne men, alleen is dit niet voor een kampioenschap. De deelname hiervoor is gratis en vooraf aan melden is niet nodig. SCHIEDAM - Succes speelt dinsdag 30 mei voor het kampi oenschap van de afdeling Rot terdam voor senioren tegen Vi tesse. De wedstrijd, die om 19.15 uur begint, wordt gespeeld op het terrein van CKV Odi in het sportpark Thurleden. De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter A. van Mui den. SCHIEDAM - De Motor Toer Club Schiedam organiseert zon dag 28 mei de vijfde sleutelrit. Er wordt tijdens deze rit zoveel mogelijk over mooie 'stuurweg- getjes' gereden, terwijl verkeers lichten en de snelweg vermeden wordt. Kortom een tocht voor de motorrijders die houden van een rit door het mooie Hollandse landschap. Het vertrek is vanaf café Bau- mann aan de Rotterdamsedijk 259 te Schiedam. Er kan tussen 09.00 en 11.00 uur gestart wor den voor 15 gulden. Zonder aandenken betaalt men een rijksdaalder minder. KNMV-le- den en deelnemers op vetera nen-motoren (van voor 1970) krijgen een rijksdaalder korting. Tijdens de rit zijn er zes prijzen te winnen. Voor informatie kan gebeld worden naar: 010- 4513574 of 010-4739234. WATERWEG NOORD - De 15e Lenteloop, die aanstaande zaterdag wordt gehouden, kan rekenen op een grote toeloop. Enkele dagen voordat het eerste startschot gelost wordt, is er al een record aantal voor-inschrijvingen bin nen. Daarnaast heeft de organisatie ook zeker niet te klagen over toeloop van de media. Stads Omroep Schiedam zendt zaterdag voor het eerst na maanden weer uit en zal de gehele dag op het Faassenplein te vinden zijn. Ook de regio nale omroep Radio Rijn mond zal tijdens haar sportuitzending tussen 14.00 en 17.00 uur live aanwezig zijn bij het derde lustrum van de Lenteloop. Startschotlosser Jan Riet man zal voor de regionale omroep zelfs per motor verslag doen van de loop. Naast de inmiddels bekende startschotlosser Jan Rietman, zullen zaterdag nog enkele pro minenten hun opwachting ma ken op het plein voor de Woud- hoekschoool. Ben Wijnstekers, die zes jaar geleden ook al eens het wegschieten van de Lentelo pers voor zijn rekening nam, zal zaterdag moeten bewijzen of hij dat nog niet verleerd is. Zoals bijna gebruikelijk zal ook de gewezen radio- en televisie presentator Dick van Rijn aan wezig zijn. Zijn meeste belang stelling gaat uit naar de wheel ers, die hij een warm hart toe draagt en ook een stichting heeft opgericht om invalide mensen te stimuleren om te gaan sporten. Jan Rietman heeft aangekondigd ook de Leeuw van Oranje mee naar het Faassenplein te zullen nemen. WATERWEG NOORD - De gewestelijke finale zesde klas li bre klein wordt komend week end gespeeld in café/biljart De Kleine Confiance aan de Rot terdamsedijk 56 te Schiedam. De deelnemers aan deze finale zijn: D. Hardenbol ('t Spinne wiel), L. Schilders (Crecendo), R. de Jong (soc. De Haven), E. Clement (De Pui), P. Kooijman (Posthoorn), S. Slaman (soc. De Haven), C van der Lip (Jacobs- woude) en T. Philip (De Oude Markt). Reserve is W. de Win ter (Vlaardingen). De aanvangs tijd is 20.00 uur, zaterdag en zondag starten de biljarters om 13.00 uur. Deelnemers Of het record aantal deelnemers van vorig jaar, toen liepen in totaal 1450 mensen één van de vijf afstanden van de Lente loop, overtroffen zal worden is nog niet bekend. Veel zal afhan gen van de weersomstandighe- den. De organisatie hoopt dan ook dat het te warme weer Ne derland voor een dag zal verla ten, zodat er een ideale tempe ratuur zal zijn om te lopen. Dit jaar krijgt de Lenteloop ook een internationaal tintje; er zullen enkele lopers van buiten de SCHIEDAM - In het squash en tenniscentrum Klaverstede aan de Brauwweg 46 wordt ko mend weekend de open Schie damse squashkampioenschap- pen gehouden. Op vrijdag 26 mei wordt om 18.00 uur begon nen met de eerste partij. Op zondag 28 mei zullen vanaf 15.30 uur de finales gespeeld worden. landsgrenzen deelnemen. Regio nale toploper Michel de Maat is in elk geval niet van de partij. Hij is zaterdag assistent-wed strijdleider bij de Rotterdamse Triathlon. Wel is Jolanda Paar- dekam aanwezig. Deze invalide tafeltennisspeelster maakte tij den de laatste paralympics furo re door een zilveren medaille te behalen. Starttijden De Lenteloop bestaat zoals de laatste jaren gebruikelijk uit vijf afstanden. De starttijden zijn: 1 kilometer 13.00 uur, 3 kilometer 13.15 uur, 5 kilometer 13.45 uur, 10 kilometer 14.30 uur en de 21 kilometer 14.40 uur. In schrijven kan aan de start, de kosten bedragen voor lopers on der de 13 jaar vier gulden, oude re lopers betalen een gulden meer. Voor informatie kan ge beld worden naar het secretari aat: C. Vroom Buis 1, tel. 4708542. Het Faassenplein be vindt zich in De Woudhoek en is bereikbaar met tramlijn 1. SCHIEDAM - Dat SVDPW (zat) de RVB-be- ker niet mee naar Harga nam kon het zichzelf al leen verwijten. In de finale om de beker van de afde ling Rotterdam tegen Oude Maas kreeg de Schiedamse formatie van trainer Jan Rotgers voor rust drie opgelegde kan sen, die allen om zeep werden geholpen. De te genstander, die een klasse lager speelt dan SVDPW, sloeg na rust tweemaal toe en won op die manier ver rassend de RVB-beker. Dat Oude Maas in de finale stond was al een verrassing, want in de halve eindstrijd speelde het tegen Heinenoord, de ploeg die evenals SVDPW promoveerde naar de KNVB. De vereniging uit Poortugaal zette de kersverse KNVB-club met 3-1 aan de kant. Vooraf had Jan Rotgers zijn spelers al gewaarschuwd om niet dezelfde fout te maken als Heinenoord. Die waarschuwing nam zijn elf tal ter harte. Op het warme veld van Excelsior M. zetten de Schiedammers zaterdagmiddag Oude Maas de gehele eerste helft onder druk. Dit overwicht, waar Oude Maas niet aan te pas kwam, resulteerde ondermeer in drie opgelegde kansen. Zo speel de André Oosterwaal zich vrij voor de Oude Maas-doelman, maar schoot onbegrijpelijk voorlangs. Ook Goram Bogovac kon de hoek, staande op vier meter van de doellijn, uitkiezen. Het schot van de gekrulde aanvaller ging echter rond de cornervlag pas over de achterlijn! Dan werd een vliegend schot richting krui sing van Rob van Dalen op knappe wijze door Oude Maas doelman Pascal Scharink ge keerd. Vermoeid Door het missen van de kansen en daardoor uitblijven van een doelpunt ging SVDPW steeds meer parten spelen. De ver moeidheid van het intussen al ellenlange seizoen kwam boven drijven. Hoewel na het keren van de speelhelft de Jan Rot- gers-formatie nog enkele kansen kreeg, was de scherpte verdwe nen. Toen Rowdy Kok (buiten spel?) Oude Maas ook nog op voorsprong zette, werd SVDPW met nog twintig minuten te spe len weer wakker. Het startte weer een offensief, dat bijna leidde tot de gelijkmaker. SVDPW had zeker een straf schop verdiend, toen eerst An dré Oosterwaal en later Leon Klepke door doelman Scharink werden getorpedeerd. De arbiter besliste tot ontsteltenis van de gehele Schiedamse afvaardiging Goram Bogovac haalt uit voor een schot op het doel van Oude Maas, echter tevergeefs. tot een achterbal voor de Poor- tugaalse ploeg. Met nog zo'n vijf minuten te spelen, SVDPW hield achterin intussen open huis, besliste Oude Maas de wedstrijd. Nikki Venema speel de Ton de Deugd op links uit, zijn voorzet werd door de vrij staande Rowdy Kok ingekopt. Doelman Arvin Pit keerde in eerste instantie het leder, maar kon niet voorkomen dat de te rugspringende bal door Marcel Kranenburg eenvoudig werd binnengetikt. Dat André Oos terwaal in de slotminuten nog op de paal schoot was slechts van belang voor de statistieken. Tegenslag „We zijn onderuit gegaan door tegenslag," vond Jan Rotgers na afloop. „Doordat dat doelpunt uitbleef raakten we geïrriteerd en ging de vermoeidheid een rol spelen. Als je dan ook nog een buitenspeldoelpunt tegen krijgt, komen er helemaal problemen. We hadden het gewoon voor rust moeten afmaken en met een 3-0 voorsprong had ons niets meer kunnen gebeuren. We heb ben verloren door ons eigen fa len," stak Rotgers zijn hand in eigen boezem. SCHIEDAM - De gezamenlijke Schiedamse wandel avondvier daagse wordt dit jaar op 6, 7, 8 en 9 juni voor de 24e maal ge houden. De start is bij de korf balvereniging Harga, tegenover sporthal Margriet. Aan de vier daagse kan deelgenomen wor den door individuelen en groe pen, die dan uit meer dan twaalf wandelaars moet be staan. Vrijdag 9 juni is de laatste avond, maar de wandelaars die een dag niet kunnen, worden in SCHIEDAM - Ron Heus dens is damkampioen van Schiedam geworden. De topdammer van de Schie damse damclub won in de laatste ronde gemakkelijk van Floor Pauw. Ook in 1987 toonde de nationale meester zich de beste dam mer van de Jeneverstad. Ron Heusdens behaalde uit zijn tien partijen 17 punten, de drie punten die hij verspeelde waren allen remises. Hij werd dus on geslagen kampioen. Die status heeft ook de num mer twee, Gert van Willi gen, die echter twee remi ses moest toestaan dan de kampioen. Wim Vrijland eindigde in de hoofdklasse als derde. Ron Heusdens is na het wegval len van zijn enige echte belager Rob van Eijk zonder problemen kampioen geworden. Van Eijk was genoodzaakt zich terug te trekken, omdat hij vanwege zijn drukke werkzaamheden niet ge noeg tijd kon vrijmaken om zijn partijen te spelen. Omdat hij op het moment van terugtrekken nog niet voldoende partijen had gespeeld, is hij gedegradeerd naar de eerste klasse. Overigens neemt Ron Heusdens de titel over van Ronald van Egmond, die in Leidschendam woont en het op en neer reizen voor het verdedigen van zijn titel te ver vond. Succesvol De dag nadat Ron Heusdens zijn titel behaalde, kreeg hij de officiële beker overhandigd in het Schepphuis in Kethel. De bij de titel behorende wisselbe ker kreeg Heusdens echter niet, omdat die al enkele jaren zoek is. Diezelfde avond stond in het teken van het succesvolle sei zoen van damclub Schiedam. Het eerste tiental miste op een haar de promotie naar de hoofdklasse. Het tweede werd echter ongeslagen kampioen en promoveert naar de tweede klasse van de KNDB, één klasse onder het eerste team. Volgens de damclub is het in Nederland vrij uniek dat een damclub met twee tientallen uitkomt in de landelijke competitie. De suc cessen werden helemaal com pleet omdat ook het derde team, zonder puntverlies, kam pioen werd. Andere klassen Ook de prijswinnaars in de an dere klassen werden afgelopen zaterdagavond gehuldigd. In de eerste klasse ging de titel naar Dick van den Kerkhoff (11-17), tweede eindigde Ton Burger hout (11-16) en als derde kreeg Peter Lansbergen (11-15) een prijs. Van den Kerkhoff en Bur gerhout promoveren beiden naar de hoofdklasse. Broek toonde zich in de tweede klasse A de beste dammer, hij liet een drietal dammers, die op de tweede plaats eindigden, ach ter zich: Quist, Breman en Lui ten. Joop Bisschop eindigde zonder puntverlies bovenaan de tweede klasse B. Hij werd ge volgd door Daan van Velzen, Hans Hommel en Miranda Hueting. SCHIEDAM - De Survival of the Fittest zal op zaterdag 3 juni voor de vierde keer worden ge organiseerd door het Budo Insti tuut Schiedam en Fitness Cen trum Groenoord. Zoals in de drie voorafgaande edities zal het evenement plaats vinden in en rond het Beatrixpark en de om liggende polders. Enkele bekende onderdelen, zo als de lange touwbaan en het kanovaren, zullen hetzelfde zijn als vorig jaar. Wat de andere onderdelen en het parcours be treft zullen de deelnemers weer geconfronteerd worden met de nodige verrassingen. Vast staat in elk geval dat het gehele tra- jekt dit jaar zwaarder is dan vo rig jaar, een onderdeel is al be kend. De atleten, want dat moet men intussen zijn om met suc ces de survival te volbrengen, moeten in de polder een boom stam van zes meter over een af stand van 3400 meter meene men. Dames Dit jaar zullen er drie dames teams meedoen, die echter de survival via een aangepast par cours zullen afwerken. Bij de dames wordt het sjouwen met de boomstam bijvoorbeeld ver vangen door het meenemen van een brancard met zakken zand. Bij de heren zal de survival weer een spannende strijd ople veren, omdat elk jaar de teams getrainder aan de start verschij nen. Start en finish is zaterdag 3 juni het terrein van voetbalver eniging DRZ in Kethel, waar om 08.30 uur het eerste team wordt weggeschoten. Volgend jaar Plannen voor volgend jaar zijn er ook al, want in 1990 zal de Survival of the Fittest samen vallen met de Brandersfeesten. De organisatie hoopt het evene ment dan te kunnen verplaatsen naar de binnenstad, waar het gebruik wil maken van de ha vens en de bruggen. Voor infor matie over de tocht, tel.: 010-4715203. De drie organisatoren van de vierde Survival of the Fittest, (vlnr) Gerard Vroegh, Rinus Bosman en Bert Lankester Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. Cricket zondag: Kon. UD - Hermes DVS 11.00 uur; Excelsior'20 - HCC 11.00 uur. Softbal zaterdag: Wassenaar - Van der Wal Schiedam 17.00 uur. Sotbal dinsdag: Van der Wal Schiedam - Pirates 19.00 uur. Honkbal zondag: VUC - Holy (Den Haag) 16.00 uur; St. Lodewijk - Schiedam (Den Haag) 14.00 uur. Tennis zondag: BLTV - Holy 10.00 uur; Hambaken - KSVV 10.00 uur; Be Quick (M) - Be Quick (G) 10.00 uur; Maas Vld - Zwaanshoek 10.00 uur; TSF - Tennip- hil 10.00 uur; VLTC - CC 4 10.00 uur. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Zondag 28 mei Kethel „De Ark" (Hargplein 101), 10.00 uur: ds. J. de Kievit; H.A.; 19.00 uur: ds. J. Wildschut, Barendrecht. Magnalia Dei Kerk, Albarda- straat 69, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch; H.A.; 17.00 uur: ds. R. A. Bosch, ontmoetingsdienst. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. A. Prins. Christelijk Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Waran de, hoek B.K.-laan, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, Voorb. Avondmaal, 9.30 uur: ds. C. A. A. Struik; 16.30 uur: H. J. Bruins, Vlaardingen. Evangelische Lutherse Gemeen te, Oranjestraat, geen opgave. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Burcht, 10.00 uur: ds. D. J. Cuperus, Nieu- werkerk a/d IJssel. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister m.m.v. The Young Voi ces; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk, Burg. Hon- nerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. G. de Lang, Heilig Avondmaal. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 10.00 uur: ds. A. Prins, Kethel. Huize „Thomas", Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: ds. J. Visser, Heilig Avondmaal. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. J. K. Hoekstra. Oegstgeest. St. Martinuskerk, 9.30 uur: mw. R. de Graaff, Overschie Ark, 10.00 uur: ds. J. de Kievit, Barendrecht; 19.00 uur: drs. J. Wilschut, Barendrecht. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.00 uur: ds. L. H. v.d. Bilt. Leger des Heils, Lange Haven 27, geen opgave. Jehovah's Getuigen, Gemeente Nieuwland. Openbare lezingen, Stadhoitderslaan 26b. Nieuwland, zondag 10.00 uur. Thema: Stel ge loof in het goede nieuws. Ge meente Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur. Thema: Bent u voor overleving gekentekend? Pinkstergemeente „Morgen stond", 10,00 uur samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Grete laan, zaterdag 9.30 uur: ds. A. E. Dingjan. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 17.00 uur: met muzikale omlijsting. Zondag 11.00 uur: m.m.v. het Jongeren koor. Tijdens deze viering is er crèche voor de allerkleinsten. Preekbeurt dit weekend: p. J. M. Mahlmann o.p. R.K. Parochie van de H. Lidui- na en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Zaterdag 18.30 uur: eucharistieviering, celebrant: pas toor P. M. Vismans, predikant: di aken P. M. Martens; zondag 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. met meerstemmige latijnse zang); 11.00 uur: eucharistieviering; op deze zondag is de celebrant: kapelaan C. Biesjot, de predikant: diaken P. M. Martens; Sluiting van de mei maand, woensdag 19.00 uur: Lof en Rozenkransgebed. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Celebrant/pre dikant: pastoor M. van Zaal/em. pastoor C. van Dam. Zaterdag 17.15 uur: eucharistieviering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Zaterdag 18.30 uur: Viering met orgelspel en samenzang. Zondag 9.30 uur: Gezongen viering m.m.v het gemengd koor Polyhymnia De vieringen worden dit weekend geleid door pater J. Mahlmann o.p. Vieringen in de komende week: dinsdag 9.15 uur, vrijdag 9.15 uur i.v.m. de Eerste Vrijdag v.d. Maand. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1. Zaterdag 19.00 uur: Eu charistieviering met orgel en sa menzang. Zondag 10.30 uur: Hoog mis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rot terdam-West. Eucharistievierin gen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Zondag 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Ja- cobuskoor. Pastor W. Flapper leidt de vieringen St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eu charistie met samenzang en orgel. Zondag 8.30 uur: Eucharistie zon der zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van het Martienerkoor. Pastor K. Veltman leidt de vierin gen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Doper, Dam 30, zondag 10.15 uur: Eucha ristieviering. O.K. kerk Nobel- straat 24, Rotterdam-Noord: 2e zondag na Pinkster/Sacraments dag. Joh. Maasbach Wereldzending, Havenkerk, Lange Haven 70. Vrijdag 19.30 uur: Bijbelstudiea vond. Zaterdag 17.30 uur: Kader club 13 tot 17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst 17 tot 30 jaar. Zondag 10.00 uur: Eredienst o.l.v. Br. Hol der; 15.00 uur: Doopdienst o.l.v. Evangelist Joh. Maasbach. Toegang vrij. Tussen de diensten kunt u de prachtige kerk bezichti gen en een hapje eten in de foyer. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a. Zondag 10.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/ka pel, Juliana van Stolbergstraat. Eucharistieviering op zat. 27 mei om 18.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooij. Oecumenische zon dagviering op 28 mei om 10.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooij, met medewerking kerkkoor I Maassluis o.l.v. Meeuwes Rebel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 13