VERKIEZING LEDEN EUROPESE PARLEMENT STREEKMUZIEKSCH00L AKTIEVER DAN OOIT C0MP0STEREN STEMMEN BIJ VOLMACHT STEMMEN IN STEMBUREAU NAAR KEUZE KURSUSSEN VORMING VRIJDAG 26 MEI 1989 Op donderdag 15 juni worden de leden van het Europese Parlement gekozen. Vergeleken bij de laatste, in 1987, gehouden verkiezingen zijn er wat betreft de stembureaus de volgende wijzigingen: 'T STADSERF PAGINA 6 De Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord is aktiever dan ooit. Ver schillende nieuwe aktiviteiten zijn in de planning of zijn kort geleden al ge start. Onder de titel Midweekconcerten is in maart een concertserie van start gegaan. Elke eerste woensdag van de maand, vakanties uitgezonderd, ver zorgen gevorderde leerlingen van de schooi een kort programma met werken voor verschillende instrumenten. Bij deze informele concerten komen allerlei genres muziek aan bod. De eerste midweekconcerten trokken veel publieke belangstelling. Stembureau 2: verplaatst naar de Bejaarden Sociëteit ANBO, Lange Nieuwstraat 181/1 (achter de muziekschool). Stembureau 4 5: ondergebracht in de nieuwe Sint Jans- school, Van Swindensingel 66. Stembureau 14: weer terug in de basisschool Sint Willi- brordus, ingang Poortugaalsestraat 19. Stembureau 18: verplaatst naar de dependance van de basisschool Erasmus, Aleidastraat 71. Stembureau 20: vervallen. De kiezers zijn verdeeld over de stembureaus 19 (Sint Jacobs-Gasthuis, Burg. Knappertlaan 59) en 21, 22 en 23 (basisschool De Kring, ingang van Osta- delaan 52/zij-ingang Van Ruijsdaellaan). Stembureau 28: ondergebracht in het hoofdgebouw van de basisschool De Harlekino, Burg. van Haarenlaan 952. Stembureau 30: verplaatst naar de Magnalia Dei Kerk, Al- bardastraat 67. Stembureau 38 39: vanwege verbouwingswerkzaamheden in de basisschool Groenoord ondergebracht in het Gymlokaal, Peter van Anrooylaan 3. Stembureau 45: is normaliter ondergebracht in het Dien stencentrum De Woudhoek. Gepland was, dat het dienstencentrum vanwege een in grijpende verbouwing niet bruikbaar zou zijn in deze periode. Dit maakte het nood zakelijk om te zien naar en andere lokatie, die gevonden is in de dependance van de basisschool de Notenkraker, Bachplein 580. Inmiddels is gebleken, dat de verbouwing op 15 juni waarschijnlijk nog niet zal zijn begonnen. Omdat dit echter pas bekend werd, toen de oproepingskaarten al wa ren gedrukt, was het helaas niet meer mogelijk een en ander nog te herzien. Stembureau 50: basisschool De Regenboog, Warmoeze- nierstraat 40; een nieuw stembureau, no dig geworden door het nog steeds groei ende aantal kiezers in Woudhoek-Noord. In andere wijken waren enkele klein wijzi gingen nodig in de stemdistrict-indeling. Raadpleeg dus vóór u gaat stemmen eerst goed uw oproepingskaart. Dit voor komt, dat u naar het verkeerde stembu reau gaat! De volgende stembureaus zijn zij het soms met enige hulp ook voor rolstoel gebruikers toegankelijk: Stembureau 1: Stadhuis, Grote Markt 1 (zij-ingang) Stembureau 4 5: Sint Jansschool, Van Swindensingel 66. Stembureau 6: Wijkcentrum Trefpunt Oost, Celsiusstraat 2. Stembureau 7: Wijkgebouw Kluphuis Oost, Galileistraat 86. Stembureau 13: Wijkcentrum Zuiderkwartier, Leliestraat 10. Stembureau 15: M. C. M. de Groothuis, Stadhouderslaan 30. Stembureau 16: Huize Frankeland, Sint Liduinastraat 10. Stembureau 19: Sint Jacobs-Gasthuis, Burg. Knappertlaan 59. Stembureau 25 26: Wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165. Stembureau 27: Bejaardencentrum Thurlede, Nieuwe Damlaan 759. Stembureau 30: Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Stembureau 36: Bejaardencentrum De Harg, Hargplein 100. Stembureau 43: Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590. Stembureau 46: Basisschool De Woudhoek, Faassenplein 201. Stembureau 47: Verpleeghuis Driemaasstede, Voorberg- hlaan 35. Stembureau 48 49: Basisschool De Klinker, Warmoezenier- straat 38. Stembureau 50: Basisschool De Regenboog, Warmoeze- nierstraat 40. Moet volgens de oproepingskaart worden gestemd in een stembureau, dat niet of moeilijk toegankelijk is voor rolstoelge bruikers, dan bestaat de mogelijkheid de oproepingskaart te laten omzetten in een kiezerslegitimatiekaart. Op die manier kan men dan toch gaan stemmen in een stembureau, dat wel toegankelijk is. Voor het omzetten dient men zich uiterlijk vrij dag 9 juni te wenden tot bureau verkie zingen, 's-Gavelandseweg 567 (2e etage), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 15.30 uur en telefonsich be reikbaar onder nr. 4732111. Als u op 15 juni om welke reden dan ook niet in staat bent persoonlijk aan de stemming deel te nemen, kunt u iemand anders machtigen uw stem uit te brengen. Hiervoor zijn twee mogelijkheden. De eenvoudigste manier is iemand te machtigen, die in hetzelfde stemdistrict woont als uzelf. U behoeft dan alleen maar de voorkant van uw oproepings kaart in te vullen, uw handtekening te zet ten en ook degene, die voor u gaat stem men, te laten tekenen. De gemachtigde neemt dan behalve de eigen oproepings kaart ook uw oproepingskaart mee naar het stembureau en brengt daar tegelijk met zijn/haar stem tevens uw stem uit. Kunt u niemand uit uw eigen stemdistrict vinden, dan maakt u gebruik van de twee de mogelijkheid, n.i. iemand machtigen die elders woont. U dient daartoe een speciaal formulier aan te vragen bij bu reau verkiezingen en dit, ingevuld èn on dertekend, uiterlijk op donderdag 1 juni daar weer in te leveren. Degene, die u machtigt, krijgt dan een groene volmacht- legitimatiekaart toegezonden, waarmee hij/zij in elk willekeurig stembureau voor u mag stemmen. Voor het stemmen bij volmacht gelden de volgende regels: - een kiezer mag maximaal twee vol machten aannemen. Iemand, die al twee schriftelijke machtigingen heeft aangenomen, mag derhalve niet meer als gemachtigde worden aangewezen door middel van overdracht van de op roepingskaart en omgekeerd. - het verzoek om bij volmacht te stem men èn de keuze van de gemachtigde moeten van de kiezer zélf uitgaan! In dien het vermoeden bestaat, dat dit niet het geval is, zal hierop achteraf controle worden uitgeoefend, wat kan leiden tot afwijzing van het verzoek. - het formulier, dat u nodig hebt om ie mand te machtigen die niet in hetzelfde stemdistrict woont, moet in principe persoonlijk bij bureau verkiezingen worden afgehaald dan wel telefonisch worden aangevraagd. - indien aan het licht komt, dat er vol machten worden „geronseld", zal hier tegen worden opgetreden. Zowel dege ne, die een kiezer omkoopt om vol macht te geven als degene, die zich laat omkopen, zijn strafbaar. Kunt u wel zelf aan de stemming deelne men, maar wilt u liever in een ander stem bureau stemmen dan op uw oproepings kaart is vermeld, dan is dat ook nog mo gelijk. Dat kan tot en met donderdag 1 juni schriftelijk met gebruikmaking van een speciaal formulier, dat verkrijgbaar is bij bureau verkiezingen. U kunt ook zelf met uw oproepingskaart naar bureau verkie zingen komen en de kaart daar meteen laten omzetten in een kiezerslegitimatie kaart. Laatstgenoemde mogelijkheid staat open tot en met vrijdag 9 juni a.s. Wanneer u naar aanleiding van boven staande nog vragen hebt, schroomt u dan niet contact op te nemen met bureau ver kiezingen, 's-Gravelandseweg 567 (2e etage), telefoon nr. 4732111. Er is naast klassiek ook ruimte voor moderne muziek. Het blijkt dat de formule van een geva rieerd programma van niet meer dan 60 minuten zeer aanslaat. Voorlopig vinden deze concerten plaats in het hoofdge bouw van de muziekschool aan de Willem Beukelszoonstraat 62 in Vlaardingen, maar wanneer de formule ook op langere termijn succesvol blijkt wordt overwogen om de concerten ook in Schiedam te or ganiseren. De midweekconcerten begin nen om 19.30 uur en duren tot 20.30 uur. Hierdoor kunnen ook jongere kinderen de concerten bezoeken. Het eerstvolgende concert vindt plaats op 7 juni. De toegang is gratis. Jaarlijks organiseert de streekmuziek school een aantal vaste manifestaties. Zeer in het oog springend was het vijfde drumfanfarefestival, waarbij Schiedam geheel in het teken stond van de rond trekkende drumbands. Ter gelegenheid van het eerste lustrum werd dit jaar extra groot uitgepakt. Ook in het komende sei zoen zullen weer een aantal hoog gekwali ficeerde drum- en showbands Schiedam bezoeken bij het zesde drumfanfarefesti val. De jaarlijkse muziektiendaagse trekt steeds weer vele honderden bezoekers. Tijdens de tiendaagse worden op ver schillende lokaties vele concerten georga niseerd waarbij vrijwel alle leerlingen van de school betrokken v xden. Dat de muziekschool met beide benen in het hedendaagse muziekleven staat be wijst het uiteenlopende aanbod van kur- sussen. Niet alleen de klassieke opleiding maar ook lessen in lichte muziek, pop, jazz en de opleidingen voor leden van muziek- en accordeonverenigingen trek ken veel belangstellenden. Voor bespe lers van blaasinstrumenten staan twee improvisatiekursussen op stapel. Jazzmu ziek mag zich verheugen in een groeiende belangstelling. Steeds vaker wordt de muziekschool geconfronteerd met de vraag naar goede lessen in jazzinterpreta- tie en improvisatie. Te vaak wordt ge dacht dat improviserende muzikanten slechts door een bijzondere gave tot im proviseren in staat zijn. Improviseren moet echter geleerd worden. Zonder eni ge aanleg zal musiceren niet lukken maar een goede muzikale ontwikkeling is de eerste voorwaarde. Voor bespelers van blaasinstrumenten zal in het komende seizoen een tweetal korte improvisatie kursussen georganiseerd worden. Op het gebied van jazzmuziek heeft de muziekschool een reputatie op te houden. De Big-Band Nieuwe Waterweg Noord heeft zowel binnen als buiten de regio een naam opgebouwd als een van de beste amateur big-bands. Zij spelen geregeld op belangrijke festivals zoals het Oude Stijl Jazzfestival in Breda. Het niveau van dit orkest is zodanig dat alleen gerouti neerde muzikanten geplaatst kunnen wor den. Sinds kort is daarom een nieuwe big-band gestart waarin ook minder erva ren musici mee kunnen spelen. Elke dins dagavond repeteert dit ensemble in het gebouw aan de Lange Nieuwstraat 183 in Schiedam. Deelname is ook mogelijk voor hen die geen leerling zijn van de muziek school. Behalve kursussen voor instrumentalisten heeft de muziek'school ook kursussen al gemene vorming. Zowel voor kinderen als voor volwassenen bieden deze kursussen een brede eerste kennismaking met mu ziek. Voor velen werd dit het begin van een hobby voor het leven. Verder zijn er mogelijkheden voor muziektheoretische opleidingen en is er een kursus muziek- beluisteren. Het accent blijft echter liggen op het ak- tief musiceren. Naast instrumentale les sen is er een groot aantal mogelijkheden voor samenspellessen. Zowel voor kinde ren, jongeren als volwassenen en zelfs voor senioren zijn er mogelijkheden in het seniorenorkest, dat al vele uitvoeringen achter de rug heeft. Voor inlichtingen is de streekmuziek school dagelijks tussen 14.00 en 17.00 uur bereikbaar onder nummer 010- 4269680. Gedurende deze tijden is ook de gratis brochure waarin alle informatie over de kursussen is opgenomen, af te halen. De eerste warme dagen van het jaar zijn weer verstreken en velen hebben die da gen in de eigen tuin doorgebracht. De tuintjes liggen er weer blakend bij. Bij het op orde brengen van de tuin ontstaat tuinafval dat nog maar al te vaak in de vuilniszak gestopt wordt en aan de vuil nisman wordt meegegeven. Jammer, want u kunt met ditzelfde tuinafval de bo demkwaliteit van uw tuin flink verbeteren. Niet door het gewoon te laten liggen, maar door de natuurlijke kringloop haar werk te laten doen. Dat werk heet 'com- posteren'. Het is mogelijk zelf een composthoop in uw tuin aan te leggen, maar hier zijn toch wat nadelen aan verbonden (o.a. reuk). Al enige tijd verkoopt de afd. VROM, van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, com- postvaten tegen sterk gereduceerde prijs. Op vrij eenvoudige wijze wordt na vier tot zes maanden, een goede compost ge maakt. Als u besluit te gaan composteren levert u bovendien een bijdrage aan het vermin deren van de afvalstroom. Immers meer dan de helft van uw huisvuil bestaat uit organisch afval, dat uitstekend tot compost is te verwerken. Voor meer informatie: Openbare Nutsbe drijven Schiedam, telefoon 4622222 tst. 245 of 246.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 26