Grote prijsvraag met vele honderden prijzen OtVTlÊ Opel Corsa, de fijne kleine gezinsauto met vele mogelijkheden Renault 19 ook als Sedan over Vernieuwde Ibiza 1.5 Xi schoner, sneller, niet duurder Renault 5 2 miljoen Junifeestmand voor Opel en UW THUISKRANT Ook u met Opel9In Harmony9 llfl Eerste ronde '20x1 xZH' Nu zowel 9 als 11 opgevolgd 1/ Goed jaar Renault Pos'b^fi§frnpw Lee Towers: HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 2 JUNI 1989 PAGINA 7 De importeur van Opel, General Mo tors in Rotterdam-, viert dit jaar het feit dat zij voor het 20e achtereenvol gende jaar in de autobranche de nummer één in Nederland is. Opel is namelijk al 20 jaar lang het best ver kochte merk in ons land. Het moge dan zijn dat 20 niet zo'n bekende klank heeft als 25 of 50 toch is 20 jaar lang als automerk in Nederland de beste zijn een enorme prestatie. Vandaar dat GM-Opel dat niet onge merkt voorbij laat gaan. Er is echter op dit gebied al veel gebeurd... Opel is sponsor geworden van Lee Towers en heeft als zodanig het Lee Towers Gala in Ahoy gesponsord. Maar ook de ove rige concerten van Lee Towers worden gesponsord en middels allerhande akies bij de Opeldealers kan men daarvoor kaarten verkrijgen, winnen e.d. Ook heeft Opel aan al het perso neel gedacht, het eigen GM-personeel maar ook de Opeldealers en hun per soneel. Er zijn diverse feestavonden geweest met optredens van Lee To wers en vele andere artiesten, ook zijn er voor dealers en verkopers feestelijk reizen geweest. Inmiddels zijn bij de Opeldealers ook diverse shows geweest waar het pu bliek voor aantrekkelijke prijzen aktie- modellen kon kopen en waar men middels prijsvragen het Opel 20 jaar feest kon meevieren door winnen van mooie prijzen. Lee Towers Gala-avon den e.d. En ook in de komende tijd staan er nog diverse akties op stapel. Maar voor lezers van UW THUIS KRANT is er iets extra's, want voor onze lezers is in samenwerking met GM-Opel de maand juni als feest maand uitgeroepen. Vier weken In vier achtereenvolgende weken wordt middels een halve pagina als deze een grote prijsvraag gehouden. Een prijsvraag met iedere week volop prijzen en met over de vier weken heen diverse hoofdprijzen. De grote hoofdprijs is een geheel verzorgde twee-daagse trip naar de hoofdfabriek van Opel in het Duitse Riisselheim. Een prijs voor twee per sonen, de winnaar wordt geheel vrij gelaten hoe hij/zij er naar toe wil, wat hij/zij wil doen enz. Ook de mo gelijkheid er een weekendje aan te plakken is mogelijk. De reis kan per vliegtuig gemaakt worden, maar ook per zeer exclusieve Opel Senator. In elk geval zijn de twee Opel-dagen geheel verzorgd, inklusief maaltij den, overnachting in een prima hotel e.d. Daarnaast zijn er nog 20 hoofd-troost- prijzen. Dat zijn één-daagse trips naar de Opelfabriek in Antwerpen, ook reis jes voor twee personen, geheel ver zorgd met koffie, lunch, diner, fabriek- bezoek, winkelen in Antwerpen enz. Elke week zullen vijf 'Antwerpen win naars' gekozen worden, de hoofdprijs Rüsselheim wordt aan het eind bekend gemaakt. Maar er zijn veel meer prij zen. Opel Corsa GSi Het getal 20 is magisch, het is het feestgetal dus wekelijks zijn vele ma len 20 prijzen te winnen, zoals 20 schitterende kwaliteits jacks, 20 kwali- teits trainings- of joggingspakken, 20 schitterende shirts, 20 fraaie baddoe ken, 20 exklusieve paraplu's enz. En dat dus elke week Dat zijn totaal al ruim 400 prijzen, maar er is nóg meer... Lee Towers Elke week kondigt een bekende Ne derlander de feest-prijzen-aktie aan. De eerste keer, nu dus, is het Mr. Opel-himself: Lee Towers. En ook hij stelt nog 20 prijzen beschikbaar na melijk 20 gesigneerde LP's 'In Harmo ny'. En zo brengt elke bekende Nederlan- der wat mee. Daarnaast verdelen we nog wat kleine troostprijzèn zoals schaalmodellen, reissetjes enz. enz. Kortom er zijn vele honderden prijzen te winnen om zoveel mogelijk lezers mee te kunnen laten delen in de feest vreugde. De kans dat u ook een prijsje wint is dan ook heel groot! SUPERHOOFDPRIJS van de 4 weken durende aktie: Een tweedaagse geheel verzorgde, reis voor twee personen naar het Duitse Rüsselheim 5 hoofdprijzen per week: geheel verzorgde dagtocht naar Antwerpen voor twee personen en daarnaast wekelijks 20 schitterende jacks 20 trainings- of joggingpakken 20 T-shirts 20 fraaie baddoeken 20 exclusieve paraplu's 20 miniatuur auto's 20 reissetjes en elke week de exclusieve 20 persoonlijke prijzen, geschonken door de bekende Nederlander té Lee Towers: You'll never drive alone... De vra9en van de 1e ronde: Vraag t 'n welk land wordt de Corsa gebouwd? Vraag 2: Wa,isde "aam van de snelste Corsa? Vraag 3: Welke dieselmotoren kent de Corsa? deze vóór voloenrin Uil? en s,uur de redaktie 'UW THUISKrjwt^c039 naar doofdprijswinnaam St, 9emaak(- t 9/ng omJor^rgezamSefcnn!fn üitnodi" i uitreiking in RjisJk tTlll1 de priis' Fowers de suoer3nnl °men' waar Lea zal maken. winnaar bekend 8*5 Opel Corsa GL 4-deurs. Elke week van de UW THUISKRANT Opel '20x1xZH' Prijzenaktie vertellen wij u in samenwerking met onze au- toredaktie iets over een bepaald Opel model. We gaan daarmee de Opel-range door van klein tot groot en starten daarom nu met de klein ste Opel, de Corsa. hij er in vele uitvoeringen, zodat een heel breed publiek over hem kan be schikken. wat krachtiger 1.2 versie, maar dan houdt het wel op. Bij Corsa is er de keuze uit een 1.0 S motor, een 1.2 N, een 1.3 N, 1.3 S, 1.31 en 1.61 en zelfs in diesel ruime keus een 1.5 D of 1.5 TD (N staat voor normale benzine, S voor super, I voor injectiemotor, D voor diesel en TD voor turbodiesel). De vermogens variëren van 45 PK tot 100 PK, de 1.5 D heeft 50 PK, de 1.5 TD 67 PK, kortom de Corsa's zijn krachtige auto's, topsnelheden van 145 tot 190 km/u, de D en TD zeker niet mis, resp. 151 en 166 km/u. „Machtig, UW THUISKRANT-lezers, zo'n prijzenfestijn van Opel en uw ei- gen krant. Dat wordt een feest, dat weet ik nu al. En natuurlijk ben ik erbij als de hoofdprijzen, de fabrieksbezoe ken, worden uitgereikt. Sinds een half jaar ben ik ook Opel- rijder. Door mijn veie tournees met lange, maar snelle reizen heb ik geko zen voor de sportieve en comfortabele Senator en wel de 3.6i CD Irmscher. Een echt exclusieve maar ook perfecte auto: Natuurlijk zijn ook al die andere Opeis van Corsa via Kadett, Vectra en Omega naar Senator stuk voor stuk fijne auto's, waar ik, maar kennelijk ook vele anderen, heel graag in rijden. Ik heb het deze maanden weer lekker druk door mijn concerttour door heet Nederland en door het succes van mijn laatste LP 'In Harmony'. Ik hoop uiteraard dat u ook naar onze concer ten komt. Ik doe in elk geval mee aan deze '20x ixZH' prijsvraag en stel deze ronde 20 LP's 'In Harmony' beschik baar voorzien van mijn handtekening. Doe dus vooral mee, misschien is de LP voor u of wint u één van die veie andere prijzen en dan zien we elkaar misschien op 6 juli 's avonds wei bij de prijsuitreiking van de hoofdprijzen in Rijswijk... Succes. Lee Towers Al enkele weken worden onze le zers geconfronteerd met het kryptogram '20x1xZH'. We heb ben zelfs telefoontjes gehad met de vraag uit te leggen wat dat betekende... De oplossing is eenvoudig; we verdelen de kreet in twee stukjes: '20x1' betekent dat Opel twintig jaar het meest verkochte merk in Nederland is en met '1xZH' willen we iedereen nog eens vertellen dat éénmaal 'UW THUISKRANT' een heel rondje Zuid-Holland is! Wilt u graag een multifunctionele hatchback, de Corsa is er in 3- en 5- deurs. Wilt u liever een lekkere royale koffer, neem dan de Corsa 2-of 4- deurs sedan. Of eigenlijk zoekt u meer een snel beweeglijk sportief model De Corsa, die in Spanje wordt ge- met geavanceerde techniek en hoge bouwd, is een echte Opel, na de zeer prestaties, neem dan de Corsa GSi populaire Kadett is de Corsa het met de krachtige 1.6 injectiemotor met meest verkochte model. De Corsa 74 kW/100 PK, het snelste model. En hoort thuis in de kleine middenklasse, nu we het toch over motoren hebben, maar anders dan zijn concurrenten is lekker ruime keus, soms is er nog een Zuinig 1 Snelheid is leuk maar wat kost het. Bij A IfTTIT v'ZU' DZMVTTYI7 1 i de Corsa niet veel, afgezien van be- jtAJV 11H/ ZUX1 xz^rl - rvv^llXUlL 1 I keuringen uiteraard. De Corsa ver- bruikt bij 90 km/u tenminste altijd De antwoorden op de gestelde vragen zijn: 1:18, namelijk dat is de 1.6i motor, de meeste Corsa's zijn zuiniger bij 90 km/ 1I u. I De 1.2 bijvoorbeeld 1:19,2, de 1.3 ook 21:19,2, de 1.3i 1:20 en de diesels 1:25,6. Dat is alles bij 90 km/u, maar 3autoredakteur Leo de Ruiter heeft alle Corsa types gereden en heeft ook zijn Ingezonden door: testgemiddelden en dat is een goede leidraad voor het gemiddeld gebruik. Naam:De 1.2 komt op 1:14, de 1.3 op 1:13, de 1.3 i op 1:13,4, de 1.6i op 1:12,8, Adres:1 de 1.5 D op 1:19,2 en de 1.5 TD I 1:18,8. De tankinhoud is telkens 42 li- Postcode/Woonplaats: ter, met een volle tank kómt u bij de benzines zo'n 550 km ver, bij de die- Op briefkaart geplakt inzenden vóór donderdag 8 juni. 1 seis bijna 800 km ver. Wat de motor rijtuigenbelasting betreft de benzine Corsa's wegen zo'n 750 kg, de diesels 800 tot 850 kg. Corsa's mogen overi gens zo'n 500 kg laden, dat is niet mis, zij mogen afhankelijk van de mo tor 600 tot 800 kg trekken. Vlot Met recht dus een voordelige en vlotte gezinsauto waar echt heel wat in en zelfs achter kan. Tot slot het belang rijkste wat kost hij. Het is ondoenlijk alle prijzen te geven, er zijn maar liefst 52 Corsa modellen, wilt u dus echt al les weten dan moet u bij de Opeldea- ler langs. De Corsa start met de City 1.0 S en kost 17.225,-, dezelfde 3- deurs City met 1.2 N motor kost 17.930,-. De echt meest verkochte personenmodellen zijn de Swings, de 3-deurs 1.2 N kost 19.080,- met de 1.3i kost hij 19.530,-, voor 5 deuren moet u 900,- meer betalen, en voor de sedan met 4 deuren 1600,- meer dan de 3-deurs. De 1.5 D is er vanaf 22.920,- en de 1.5 TD vanaf 25.840,-. De snelle GSi start bij ƒ27.340, ADVERTORIAL Renault heeft op de Franse markt een vierdeurs sedan op basis van de Renault 19 gelan ceerd. Renault heeft daarmee het 19-gamma met de helft van het huidige aantal modellen uitgebreid. De sedan, die 19 Chamade heet, komt naast de huidige drie- en vijfeurs uit voeringen. door: Leo de Ruiter De Renault 19 Chamade, die begin december in Nederland leverbaar wordt, kan gezien worden als de opvolger van de Renault 9, waarvan er inmid dels circa 1,95 miljoen zijn ge produceerd. In zijn klasse, zal de Renault 19 Chamade het voornamelijk moeten opne men tegen de Volkswagen Jet- ta, Opel Kadett, Ford Orion, Mazda 323, Toyota Corolla en Nissan Sunny. Zeven procent van de Europese markt wordt op het ogenblik door deze klasse vertegenwoordigd. Nu de 19 dit jaar in hatchback en sedan leverbaar wordt, is zo wel de 9 als 11 vervangen. Lage drempel De carrosserie van de Renault 19 Chamade (tricorps) is tot en met de achterportieren identiek aan de Renault 19 (bicorps). De achterste stijl (C- stijl is smaller geworden, waar door de achterruit minder vlak in de carrosserie ligt dan bij de drie- en vijfdeurs versie. Het kofïerdeksel is voorzien van een geïntegreerde spoiler en loopt door tot op de bum per. Hierdoor heeft de Renault 19 Chamade een drempel van slechts 73,5 cm. De koffer van de Renault 19 Chamade heeft een inhoud van 463 liter. Dit betekent een toename van het volume ten opzichte van de Renault 19 (bicorps) met 20%. Vergeleken met de Renault 9 is de koffer ruimte 15% ruimer. Een in twee delen neerklapbare ach terbank (1/3-2/3) maakt het mogelijk de riante kofferruim te te vergroten tot een lengte van 160 cm (tot aan de omge klapte achterzitting). De Re nault 19 Chamade heeft hier door de praktische gebruiks mogelijkheden van een drie- of vijfdeurs model en behoudt daarbij de allure van een rui me vierdeurs berline. Door de conventionele koffieruimte is de 19 Chamade 11 cm langer dan de 19 (bicorps) en 14 cm langer dan de Renault 9. De Renault 19 Chamade komt in december in tien versies op de Nederlandse markt. Deze versies wijken niet af van het dan lopende 19-gamma, dat dan vrijwel volledig 1 voldoet aan de US83-norm. Het gamma van de 19 Chama de zal er als volgt uit zien: Renault 19 Chamade TR en GTR: 1397 cm3, 60 pk, US83, Renault 19 Chamade TS en GTS-Energy: 1390 cm3, 80 pk, 30.8, Renault 19 Chamade TS en GTS: 1721 cm3, 75 pk/ US83, Renault 19 Chamade GTX en TXE: 1721 cm3, 90 pk, US83, Renault Chamade TD en GTD: 1870 cm3, 65 pk, US83. De produktie van de Renault 19, die tot voor kort nog op een niveau van 2500 stuks per dag lag, is met de produkties- tart van de Renault 19 Cha made de 3000 per dag gepas seerd. Van die ruim 3000 per dag worden er 1000 van het type Chamade gemaakt. De 19 Chamade wordt geproduceerd in Douai (Frankrijk), Palentia (Spanje) en Setubal (Portugal). De prijs van de nieuwe Rer nault 19 Chamade voor de Nederlandse markt is nog niet bekend. Teler°on 070-fe nmn, *v SS H Vanaf eind april voert Seatim- porteur Pon Car b.v. nieuwe versies van het model Ibiza in, die voldoen aan de strengste (US '83 norm) uitlaatgaseisen. Het gaat dan om Ibizamodel- len die voorzien worden van een nieuwe 1.5 liter injektie- motor, waarvan de komst al werd aangekondigd bij de pre sentatie van de Ibiza Extra. De nieuwe gedaante van de Ibiza, met een volledig nieuw interieur en tal van andere verbeteringen, blijkt inmiddels uitstekend bij het publiek aan te slaan. Het moderne, ver zorgde en praktische dash board wordt gewaardeerd, de nieuw ontworpen stoelen met hun verbeterde comfort en zit- positie, de algeheel opgewaar deerde uitrusting. Zeker ook tevreden is de consument met het gunstig gebleven prijsni veau voor de nog altijd eigen zinnige en zo opvallend ruime Ibiza Extra. Niet voor niets werden er in het eerste kwar taal van 1989 25% meer Seats verkocht dan in dezelfde pe riode van het vorige jaar, waarbij de hoofdrol was weg gelegd voor de Seat Ibiza. Vroeg Wat betreft de beschikbaar heid van schone motoren, voorzien van een katalysator in de uitlaat, was Seat er steeds vroeg bij. Dat is nu een maal het voordeel van. een jong merk, met een gamma dat geheel in de jaren tachtig nieuw ontworpen werd. Met de hulp bovendien van de meest vooraanstaande techni sche experts, zodat bijvoor beeld de System Porsche mo toren gemakkelijk aan te pas sen zijn aan de zo snel in be weging zijnde uitlaatgasnor men. Op de eigen weg die de Nederlandse regering op dit punt besloot in te slaan was Seat daarom al enigszins voor bereid, ook al heeft de manier waarop de besluitvorming tot stand kwam voor heel wat on rust in de autowereld gezorgd. Moderne techniek Een eerste vereiste voor een optimaal schone verbranding is een uiterst exacte brandstof dosering. Met een inspuitsys- teem dus, dat Seat reeds ont wikkelde voor de sportieve SXi-versie van de Ibiza. Het ging daarbij om een Bosch LE2-Jetronicinstallatie, de mo dernste die beschikbaar was. Wanneer echter een geregelde driewegkatalysator met lamb- dasonde wordt toegepast, zoals op Seats nieuwe schone 1.5 li ter motor, heeft dat ook gevol gen voor de brandstofregeling. De nieuwe motor heeft daar om een nog geavanceerder LU-Jetronic injektiesysteem, waaruit al mag blijken dat het niet een kwestie is van wat ex tra onderdelen er op schroe ven om een motor nog scho ner te maken - dat vergt wel degelijk een totaal ontwikke lingsprogramma. Meer pit Zo was tevens een nogal uitge breide verandering aan de in richting van de motorruimte nodig, al is de motor zelf (her kenbaar aan het zwarte nokke- nasdeksel) uitwendig weinig gewijzigd. Het levert een 1.5 liter Systeem Porsche Motor op die 66 kW/90 pk produ ceert bij 6000 tpm., wat meer dus dan de 'beperkt schone' carburatieversie. Ook het maximum koppel steeg en wel tot 120 Nm bij 4600 tpm - niet alleen schonere uitlaatgas sen dus, maar tevens circa vijf procent meer pit in een toch al pittige motor. Een blik op de koppelkromme van de nieuwe schone motor leert dat de trek kracht uiterst gelijkmatig ver deeld is, de motorsouplesse verbeterde nog verder. In ver band met de wat hogere toe rentallen waarbij deze schone motor zijn maximale presta ties levert wordt de kortere eindoverbrenging van de Ibiza SXi toegepast. Niet duurder Dan mag het wel helemaal verheugend heten dat de meefprijs voor alle extra ver fijning op nul-komma-nul ge houden kon worden: mede, maar niet uilsluitend, dank zij de subsidie op de schoonste auto's. De modellen en prijzen zijn: Ibiza 1.5 XLi, 3-deurs19.995.- Ibiza 1.5 XLi, 5-deurs20.795.- Ibiza 1.5 GLXi, 3-deurs2.995.- Ibiza 1.5 GLXi, 5-deurs23.795.- Ibiza 1.5 SXi, 3-deurs26.995.- De Renault Super Vijf die in oktober 1984 werd geïntrodu ceerd, heeft de mijlpaal van 2.000.000 exemplaren over schreden. De Renault 5 sloeg meteen na de introduktie in geheel Euro pa goed aan, in Nederland 2,26 procent van de totale markt in 1985. Als best verkochte auto in Frankrijk in 1986, 1987 en de eerste zes maanden van 1988 en de vijfde plaats op de ver koop ranglijst van Oost-Euro pa in 1987 met 4 procent, blijft de Super Vijf marktlei der in zijn categorie en treedt hij in de voetsporen van zijn voorganger de Renault 5, waarvan meer dan 5,3 miljoen exemplaren over de gehele we reld gefabriceerd en verkocht zijn. De Renault 25 die in maart 1984 werd geintroduceerd en die eveneens eerste is in zijn marktsegment in Frankrijk, overschreed in juni van dit iaar de drempel van 500.000 geproduceerde exemplaren. Ondanks een vernieuwde con currentie wist de Renault 25 in 1987 een hoog verkooppeil voor een auto uit deze klasse te behouden. De geslaagde res tyling van het model in mei van dit jaar alsmede de nu al geboekte verkoopresultaten voorspellen een prachtige twee carrière voor de Renault 25. Renault heeft in 1988 we reldwijd ongeveer 1.850.000 personen-auto's en lichte bedrijfswagens verkocht te genover 1.787.000 in 1987. Dat betekent een toename van het volume met zo'n 63.000 eenheden. Op de Europese markt blijft Re nault vierde met 16.09.000 verkochte auto's en in Frankrijk wist Renault in ieder marktsegment de eer ste plaats te behouden. Met een marktaandeel van 10,2% van de Europese per sonenauto-markt bleef Re nault net achter Opel (10,3%) en Fiat en Ford met ieder een aandeel van 11,2%. Volkswagen werd vijfde met 9,8%, Peugeot zesde met 8,2%. Met dit aandeel heeft Renault haar doel voor 1988 bereikt. Postbus 5&«-eiefoon OW Xmc. ï^brictbijd fes 22/89

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 7