II Wolstudio Phildar Snackbar Freddy Toeras Travel TOE RAS „En dat is puur plezier..." Gezinsfietstocht bij TC Rijnmond Survival of the fittest zwaarder dan ooit II* Naar hartelust aenieten voor f.32,So SINK JSÏ MOD A SINKE O Volgende week fietsvierdaagse Laatste ruilavond HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 JUNI 1989 PAGINA 11 K SCHIEDAM - Marian Laker- veld en Ans Holten beschikken over de spreekwoordelijke 'gou den handjes'. Dat is er waar schijnlijk de reden van dat Wol studio Phildar op de Hoogstraat 13 zo populair is bij een groei end aantal handwerk- en brei sters. Dat ster hoeft overigens niet al te letterlijk genomen te worden. Zowel eigenares Mari an als medewerkster Ans staan onervaren doe-het-zelfsters met raad en daad ter zijde. Die ser vice-verlening gaat van het uit leggen van ingewikkelde patro nen tot het voordoen van moei lijke steken toe. „Klanten, die in wanhoop hun werk in een hoek gooien en er niets meer aan doen, zien wij niet meer te rug. Een eindresultaat zorgt er voor dat de mensen terugko men en steeds aan iets nieuws beginnen", verklaart Ans een stukje van het succes van de wolstudio. Tegen een billijk be drag zetten Marian en Ans ook truien en vesten in elkaar - met de hand - voor liefhebbers van iets zelfgemaakts, die echt niets kunnen doen. Phildar heeft naast de handwerkafdeling ook een stomerij en een uitgebreid assortiment panty's. SCHIEDAM - Joke en Joop Wigman zijn watje noemt terug van weggeweest. Jaren geleden al openden ze Snackbar Freddy in de Hoogstraat 116, vertrok ken vervolgens naar Rotterdam en verpachtten hun oude zaak steeds aan anderen. Omdat de ooit zo populaire eetgelegenheid toch wat verliep besloot het tweetal orde op zaken te gaan stellen in het Schiedamse. En aan de enthousiaste reacties af te meten, lijkt dat helemaal te lukken. „Mijn zelfgemaakte nierbroodjes, daar kwamen de mensen vroeger altijd op af. Hoe het rondgaat, weet je niet, SCHIEDAM - 'De service, hè' is het korte maar kernachtige antwoord van Cees Govaerts op de vraag wat de kracht is van zijn reisbureau Toeras Travel op de Hoogstraat 113. Hij spreekt met de resoluutheid van een man, die kan bogen op een jarenlange eigen reiservaring. Dat blijkt te kloppen. Niet al leen werkte Cees - voordat hij voor zichzelf begon - bij diver se andere bureaus, ook trok hij zelf de halve wereld rond. Met name daardoor weet hij zijn klanten net dat beetje extra te geven, waardoor hun vakantie trip of zakenreis echt onbezorgd verlopen kan. Dat laatste is ei genlijk ook de reden dat hij te gelijk met Toeras Travel een as surantiekantoor opende. Zijn klanten kunnen zich verzekeren tegen redelijke premies en reke nen op de beste voorwaarden. Als er onverhoopt wat misgaat dan volgt een snelle schade-af wikkeling. ASSURANTIËN WATERWEG NOORD - De fietstoerclub Rijnmond organi seert in het kader van het 10-ja- rig jubileum op zondag 4 juni een gezinsfïetstocht en een trim- fietstocht. De fietstocht voor het hele ge zin gaat over dertig kilometer. De start is tussen 10.00 en 12.00 uur. De eindcontrole sluit om 16.00 uur. De kosten om aan deze tocht deel te nemen bedragen 1,50 gulden en voor dat geld krijgt men ook nog een herinnering. De trimtocht gaat over een af stand van tachtig kilometer en ook voor deze tocht bedragen de kosten voor deelname 1,50 gulden. Starten kan ook gebeu ren tussen 10.00 en 12.00 uur, terwijl ook voor deze lange tocht de eindcontrole om 16.00 uur sluit. Een week later, zondag 11 juni, staat er een prestatie-fietstocht op het programma. De af te leg gen afstand is die dag 140 kilo meter. Om precies 09.00 uur wordt er vertrokken. De kosten voor deze tocht bedragen 4,50 inclusief een herinnering. De fietssnelheid is 25 kilometer per uur, daarom is gebruik van een trim- of racefiets verplicht. De tocht wordt door ervaren fiet sers begeleid. Vierdaagse Op maandag 12 juni gaat voor de twaalfde maal de Schiedamse fietsvierdaagse van start. In schrijven voor deze vier dagen per fiets kan vanaf heden bij de VW aan de Buitenhavenweg en rijwielhandel Hans Damme Bo- rodinlaan 60 Schiedam Kethel. Ook op de eerste vertrekavond kan nog ingeschreven worden. Om de vier dagen te mogen fiet sen moet 3,50 gulden betaald worden, voor dat geld krijgt elke deelnemer na afloop een herin nering. Er kan dagelijks tussen 18.30 en 19.15 uur gestart wor den op de wielerbaan in het sportpark Harga. Overigens vertrekken alle eerder genoemde tochten vanaf deze plaats. De afstand van de vierdaagse is on geveer 25 kilometer per avond. Over al deze evenementen kan informatie verkregen worden op telefoonnummer 010-4357266 of 4703137. VLAARDINGEN - Op donder dag 8 juni houdt de Vlaardingse afdeling van De Verzamelaar haar laatste ruilavond van dit seizoen in één van de bovenza len van de Lijndraajer aan de Baanstraat. Iedereen die postzegels wil rui len of bijvoorbeeld ansichtkaar ten en munten, is vanaf 19.00 uur welkom. De ruilbeurs duurt tot 22.00 uur en de toegang is gratis. maar ik heb al heel wat klantjes van vroeger speciaal daarvoor over de vloer gehad", vertelt Joke glunderend. Een andere specialiteit uit eigen keuken zijn de kroketten op superformaat en een groot assortiment sala des. Joke zelf tipt ook nog Wig mans softijs als bijzonder lek ker. De snackbar is gesloten op zondag en maandag en de rest van de week geopend tussen 10.00 en 18.00 uur en op don derdag tot 21.00 uur. SCHIEDAM - De Ram bo's hebben hun titel in de survival of the fittest weer terug. Vorig jaar prolon geerde het viertal zijn titel niet, want de gempo's wa ren hen te snel af. Dit jaar waren de Rambo's, be staande uit Frenk Kok, Michel Boutestein, Ri chard 't Hart en nieuwko mer Erik Vermaas onge naakbaar. Na verrekening van de behaalde bonusse conden kwamen de win naars uit op een tijd van 1 uur en 30 minuten. De leerlingen van de Rijn mond MTS bleven daar tien minuten achter en eindigden op een tweede plaats. De Gempo's moes ten dit jaar genoegen ne men met een derde plaats. De vierde survival of the fittest was zwaarder dan ooit, dat ga ven zowel parcoursbouwer Bert Lankester, als de deelnemers toe. De in totaal 21 teams had den allemaal zeker twee uur no dig om alle hindernissen te pas seren en sommige teams kwa men dan ook totaal uitgeput aan de finish. „De deelnemers moesten dit jaar aanzienlijk meer kracht hebben om het par cours te ronden", zei Bert Lan kester, die zelf deel itmaakte van de Gempo's. „Iedereen moest izhc echt inspannen, en was daardoor genoodzaakt zijn krachten goed te verdelen". Het team van Peter Lagerwaard had die krachten duidelijk niet goed verdeeld. Het viertal, met onder andere André Sparreboom en Willem Verhagen, lag lange tijd aan de leiding, maar zakte tij dens het laatste gedeelte van de toch volledig inelkaar en eindig den uiteindelijk op een teleur stellende 14e plaats. Opvallend was wederom de goe de klassering van de Rijnmond MTS. In tot nu toe elke survival eindigde de technische school in de voortste regionen van het klassement, ondanks dat het team jaarlijks uit andere leerlin gen bestaat. Nieuwe onderdelen Zoals elk jaar had Bert Lanke ster weer enkele nieuwe onder delen in de tocht door het Bea- trixpark opgenomen. Zo was er een splinterloop, waarbij het viertal met een ruim vier meter lange boomstam 3400 meter moesten hardlopen. Als of dit niet genoeg was moesten de deelnemers halverwege nog met luchtbuksen schieten. „Op zich viel dit onderdeel nog wel mee", vond Erik Vermaas van het winnende team. „Alleen het schieten tussen het sjouwen viel niet mee, omdat mijn armen nog trillen van het dragen van die boomstam, waardoor ik niet goed kon richten". Naast de vele hindernissen op land, wa ren er zoals gebruikelijk weer de nodige obstakels die het water kruisten. De 30 meter lange dubbele touwbaan over de Pol dervaart vormde wat dat betreft het zwaartepunt. „Die twee tou wen zitten niet aan elkaar en gaan daardoor, zeker in het midden boven het water, uitel- kaar. En dat kostte behoorlijk wat kracht om aan de overkant te komen", aldus Erik vermaas. „Het moeilijkste vond ik de tonnenbrug. Op het eerste ge zicht leek dat gemakkelijk, maar het viel bitter tegen", zie de nieuwkomer eerlijk. Aan het einde van het traject, waarbij de deelnemers ook tweemaal door een haag van brandnetels moes ten lopen, werd er pas gefinisht als de bel geklonken had. Het probleem was alleen dat de bel aan een zes meter hoge paal hing. Werd die niet geluid, dan werden de vijf bonuspunten niet verdiend. De meeste teams slaagden erin om de bel te be reiken, uitgerekend de Rambo's echter niet. „We waren als een van de laatste teams gestart en kwamen bij de finish toen het regende. Met onze natte banden kwamen we onmogelijk boven", luidde het commentaar van Vermaas op dit smetje op het blazoen van de winnaars. Dames Dit jaar werd er aan de survival door drie damesteams deelgeno men. De Vroeghe Vogels, dat als eerste damesteam eindigde en in de totaal rangschikking op de 17e plaats kwam, en Body and soul, tweede bij de dames, hielden Moustache Four, een herenteam, achter zich. Het der de damesteam, Team. Zonder Naam, eindigde als 20e. De Ya- wara's haalden de eindstreep niet, omdat één van de leden met een gekneusde pols de strijd moest opgeven. Overigens was dit het eerste ongeluk in de nu nog prille historie van de survival. Volgend jaar „De plannen met onder andere nieuwe hindernissen voor vol gend jaar liggen al klaar", sprak Bert Lankester na afloop. „Het zal volgend jaar niet nog zwaarder worden, want dit jaar was het al zwaar genoeg". Ove rigens zal er in 1990 tijdens de Brandersfeesten ook in de bin nenstad van Schiedam een sur vival worden gehouden, waarbij de havens als decor en hinder nissen zullen dienen. 4* Bel UW THU1SKRANT, 070 als u méér wilt bereik^Wil* 1*0.2», 333* B1STROT HOSMAN FRÈRES, <J KORTE DAM 8- 10, SCHIEDAM. J 7 ADVERTORIAL Hoewel het nog lang geen uitverkoop is, geeft Modehuis Sinke nu al 25% korting op de Delmod-collectie. Japonnen, blazers en deux-pièces van eerste klas kwaliteit nu voor uitverkoop-prijzen, de voorraad strekt! Hof van Spaland 32 Schiecjam-Kethel 'Mm RE1SBURO „Ik heb een hele goeie boekhouder. Altijd al gehad. Zoals die op de centen let! Fijn, dat je daar als man op kunt blind varen", vertelt de heer A. C. Hoogteyling. Die „boekhouder" - u had het al begrepen - is zijn eigen vrouw. Samen treffen we ze bij Bas van der Heijden. Sinds deze vroegere koeltechnicus met pensioen is, gaan ze namelijk met z'n tweeën naar Bas. „En dat is puur plezier", zo horen we. „Vooral bij die bakafdeling staan we op voorhand te genieten. Mijn vrouw maakt zo'n beetje van elke dag een soort moederdag door zelf allerlei lekkere dingen klaar te maken. Nu zie ik in deze supermarkt met eigen ogen hoe voordelig ze dat eigenlijk altijd heeft gedaan, ook toen onze drie dochters nog thuis waren. Nooit iets tekort gekomen, ook nooit iets tekort gehad", zo laat hij zich verder over zijn „boekhouder", mevrouw J. M. F. Hoogteyling-Brugmann, uit. Ook nu nog houdt die bij Bas de debet- en creditzijde in de gaten. „Dat doe je automatisch. Ook zoals je er eigenlijk automatisch vanuit gaat, dat de vakken altijd vol zijn. En het schoon is bijvoorbeeld. Op dat punt hebben wij hier niets te klagen. De heer en mevrouw Hoogteyling: volle vakken en altijd schoon bij Bas van der Heijden". We vinden het aldus een ook mensen. Rambo's pakken titel terug De tonnenbrug leek op het eerste gezicht niet moeilijk, vele teams verkeken zich daar echter behoorlijk op. i m Ia «s? De zwevende bal hing op een hoogte van vier meter en het kostte de deelnemers vaak veel moeite om er overheen te ko men. hier allebei grandioos", zichtbaar tevreden stel Een paal van zes meter met bovenin een bel was het laatste onderdeel van de survival.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 11