Ook sportschool Peter Lagerwaard succesvol Excelsior'20 ontloopt vernedering Tamboer bridge Finale Schiedams kampioenschap zaterdag 17.00 uur UI II li Schiedamse turnster Larissa van Hesse Nederlands kampioen SCHIEDAMS VOETBAL KAMPIOENSCHAP Paul Berg verkoopt brillen en heeft zelf uitstekende ogen! GEZIEN I ADVERTORIAL Vari Schiedam B.V., De Nijverheidsstraat 15, Schiedam (Spaanse Polder), 010-4624922 Holland', Biedt WATERWEG NOORD - Twee Nederlandse all style karatetitels zijn bij de Vlaardingse- en organise rende vereniging Sung-I gebleven. Wilfred Javois kwam als uitdager win nend uit de strijd in de ge wichtsklasse tot 75 kilo gram. Javois behaalde te vens de open titel in deze gewichtsklasse. Zijn club genoot Arjen van den Bos prolongeerde zijn titel in de klasse tot 80 kilogram en is daarmee voor het derde jaar kampioen van Nederland. Sung-I's titel verdediger Jan Fredriks moest zijn titel afstaan aan Corputty uit Utrecht. Van de Schiedamse sportschool Peter Lagerwaard behaal den Marcell Hugoosgift en Mohammed Azzati respec tievelijk de eerste en twee de plaats in de open titel strijd in de klasse tot 65 kilogram. Willem Kooy, eveneens van Lagerwaard, eindigde als derde bij de zwaargewichten boven de 80 kilogram. De Vlaardingse all style karate- vereniging Sung-I had de Ne derlandse karate kampioen schappen naar Vlaardingen ge haald en de sporthal Westwijk deed dienst als plaats van han deling. Aan de open titelstrijd, waaraan iedereen kon deelne men, deden in totaal 110 kara- teka's mee, in de ogen van orga-. nisator Peter Arkenbout een te genvallend aantal. „De reden is volgens mij dat het te laat in het seizoen is. Vorig jaar in Hengelo deden 170 mensen mee, maar toen werden de kam pioenschappen een maand eerder gehouden. Nu hoorde ik van veel sportscholen dat veel leerlingen al gestopt waren met trainen vanwege vakantie," al dus de organisator, die wel te vreden was over de publieke be langstelling. Over de gehele dag bezochten zo'n 300 karate-aan- hangers de Westwijk sporthal. Selecteren De organiserende vereniging Sung-I, die overigens vijftig le den telt, nam met acht leerlin gen déél aan de titelstrijd. „Dat zijn er op zich niet veel, maar wij als vereniging selecteren onze leerlingen voor dit soort wedstrijden. Niet iedereen kan zo maar inschrijven, het moet een eer zijn en de vechter moet ook capabel zijn," meent Ar kenbout, die bij Sung-I tevens trainer is. De 25-jarige Arjen van den Bos trad na de pauze aan om zijn Nederlanse titel in de klasse tot 80 kilogram voor de derde maal te verdedigen. Zijn uitdager was Dongor uit Amsterdam. In het gevecht, dat tweemaal twee mi nuten duurt, nam de Vlaardin- ger in de eerste ronde zonder problemen een 4-2 voorsprong. Na de pauze van een minuut toonde de Amsterdammer dat hij niet voor niets als uitdager was aangesteld. Hij bracht de stand in evenwicht tot 6-6. Aan het einde van de tweede ronde besliste Van den Bos de wed strijd door twee stoten op het gezicht en won zo met 8-6. Van den Bos liet de open titelstrijd schieten. „Ik wilde me volledig concentreren op de Nederlandse titel, die ik voor de derde maal kon winnen. Die titel telt name lijk veel zwaarder," aldus Arjen van den Bos die tevens be stuurslid is van Sung-I. Uitdager Wilfred Javois werd uitdager door in een circuit van acht wedstrijden de meeste punten te behalen. De 19-jarige Vlaardin- ger werd vier maal eerste en eenmaal derde en dat leverde genoeg punten op om de con currentie achter zich te laten. Daarmee mocht hij zich voor de tweede keer uitdager noe men, want ook vorig jaar stond hij in het veld om de titel te veroveren. Riemer de Haan uit Groningen was hem toen echter net iets te slim af en Javois ver loor met 4-3. Zondag waren de rollen omge draaid, Javois nam in de eerste ronde een 5-2 voorsprong, die in de tweede ronde door De Haan werd weggewerkt, 5-5. Tijdens het rinkelen van de bel, ten teken van het einde van de partij, wist Wilfred Javois de beslissende stoot op het lichaam van zijn tegenstander te plaat sen, 6-5. „Na het verlies van vorig jaar was ik nu vastbera den om de titel te veroveren en dat is gelukt," aldus de tevreden karateka, die in december derde werd op de Europese kampioen schappen. In de open titelstrijd won hij vijf partijen op rij zon der problemen. In de finale maakte hij met een 6-2 over winning korte metten met zijn opponent Earl Voois uit Spijke- nisse. „Met twee Nederlandse kampioenen, een open kam pioen en een tweede plaats ben ik bijzonder tevreden over de resultaten van onze vereni ging," vond Peter Arkenbout. Geheimen Omdat de leerlingen van de Schiedamse sportschool Peter Lagerwaard van huis uit taek- won-doka's zijn, namen zij niet deel aan het circuit voor uitda gers van de Nederlandse titels. Zij streden slechts voor de open titels en niet zonder succes. Het tweetal Mohammed Azzati (22) en Marcel Hogoosgift (31) be heersten samen de strijd in de klasse tot 65 kilogram. Na vijf gevechten troffen de twee Schie dammers elkaar in de finale, die ongemeen spannend was, om dat zij elkaar door en door ken nen. Na de eerste ronde had geen van beiden dan ook een punt weten te scoren. „Ze trai nen driemaal per week samen en hebben geen geheimen voor elkaar," wist coach Fred Ton te vertellen. In de tweede rondgang forceer de Huggosgift een beslissing met een rake stoot op het li chaam. Willem Kooy, kwam na verlies tegen de latere winnaar A. Vient, niet verder dan een derde plaats. Europees taekwon do kampioen Adri van Ooster hout, taekwon-do is een tech niek die ook onder all style ka rate valt, verloor van de latere winnaar Edwin van Delden. Overigens ging Van Oosterhout pas na een verlenging onderuit. Een andere sterke leerling van Lagerwaard, Richard Voets, ontbrak op dit kampioenschap door een blessure aan zijn mid denvoetsbeentje. SCHIEDAM Dit jaar bestaat Van Bekkum 80 jaar. Thans zijn er drie filialen nl. Broersvest 72-C te Schiedam, Zuid plein 117, Goudsesingei 223 te Rotterdam. Tevens is er een speciale afdeling incontinentie- en stoma verzorging aan de Strevelsweg 738 te Rotterdam. Er is een grote categorie mensen, welke nog niet eerder met dit soort zaken in aanraking is gekomen. „Dat is nu juist het punt", zegt verkoopleider dhr. Van Ewijk. Voor een grote groep mensen kunnen wij iets betekenen, met name de laatste jaren hebben we ons mede op produk- ten geconcentreerd voor de sporter, mensen met een staand beroep, zwangere vrouwen enz. Kortom: ons advies om toch eens een kijkje in het onbekende te komen ne men". Grote verscheidenheid aan produkten Wat kan Van Bekkum precies voor u be tekenen? Dhr. Van Ewijk hierover: „Wij beschikken over een ruim aanbod van artikelen, nl. verschillende wandel stokken, krukken, aangepast bestek en artikelen voor de thuisverpleging. Artikelen die een preventieve funktie vervullen op het gebied van sport (en kel-, knie- of armbandages bijv.) maar ook bandages voor nabehandeling zijn mogelijk. Elastieken kousen, bandages, o.a. om gezwollen benen of spataderen te voor komen. Zeer geschikt voor zwangere vrouwen of mensen welke in de dienst verlenende sector werkzaam zijn. Mooie foundation, ook voor de vrouw die ge woon van een goede verzorging houdt. Tevens zijn er speciale (leuke) badpak ken te krijgen voor vrouwen met een borstprothese. Tevens is er een ruim aanbod van voetverzorgingsartikelen en gezondheidssandalen. Ook steunzolen en voetbedden worden geheel naar gipsmodel vervaardigd. Voor verschei dene van deze artikelen kunt u boven dien mogelijk een vergoeding van het ziekenfonds ontvangen. Bovenstaande gegevens zijn nog lang niet volledig. Duidelijk moge zijn, dat het voor ieder een „jong of ouder" de moeite waard is de „drempelvrees op te bergen" en ge woon eens een filiaal binnen te stappen. Van Bekkum heeft u „symbolisch" al geholpen door het filiaal Broersvest 72- C te Schiedam drempelvrij te maken en te voorzien van een elektronisch ope ningsysteem". Dhr. Van Ewijk wil nog graag op de af deling stoma- en incontinentieverzorging wijzen. Met name op dit gebied zijn de mensen nog huiverig om hierover advies te vragen, terwijl het toch zo'n veelvul dig voorkomend probleem is. Van Bek kum heeft hiervoor een speciale info-lijn ingesteld: 010-480.75.11 toestel 230. Door een goed contact met wijkver pleegkundigen, artsen en leveranciers is Van Bekkum continu op de hoogte van de veranderde wensen van de cliënten. Het filiaal Schiedam verdient extra ver melding, vanwege de gunstige ligging, waardoor het een sterke regio-funktie vervult. Tevens is het filiaal uitgerust met een servicewerkplaats voor cliënten met een beugel of beenprothese. Bovendien is er ruimschoots de moge lijkheid om uw auto te parkeren, aldus dhr. Van Ewijk. Stapt u dus gewoon eens een filiaal in uw omgeving binnen en u zult deskundig advies krijgen indien u daar prijs op stelt. Daarnaast kunt u ook gewoon een kijkje komen nemen... Schiedam: Broersvest 72-C, tel. 010- 4.26.79.64 Rotterdam: Goudsesingei 223, tel. 010- 4.11.84.42 Strevelsweg 738, tel. 010-4.80.75.11 Zuidplein 117, tel. 010-4.85.00.1: Erik Gouka aan bat voor Excelsior'20, hij zou samen met zijn broer in de dubbele cijfers eindigen. SCHIEDAM - John Beij- er speelde 27 jaar in het eerste cricketteam van Hermes DVS en maakte Wilfred Javois trapt titelver dediger Reimer de Haan in het gezicht, mede door deze techniek zou hij zich later Ne derlands kampioen mogen noemen. in die periode vele Derby's tegen stadsgenoot Excel sior'20 mee. Maar zelfs hij kon zich niet herinneren dat de Thurlede-ploeg met slechts 53 all out hun in nings afsloot. Het was echter de regen die de stunt van Hermes DVS verstoorde, want de thuis ploeg kwam na de ver vroegde thee op het inmid dels doorweekte veld niet meer aan bat, zodat het duel werd afgelast. De met vele sentimenten omringde wedstrijd wordt nu zater dag 10 juni gespeeld. Het zag er zondag in het Harga- park lange tijd naar uit dat er geen enkele bal gebowled zou worden. Uiteindelijk besloten de umpires Huising en Ohm om half twee dat de wedstrijd, zij het ingekort tot 46 overs, als nog kon beginnen. Het nog puntloze, daardoor hekkesluiter in de hoofdklases, Hermes won de toss en begon zelf met fiel den. In tegenstelling tot wat de stand op de ranglijst zou ver moeden, ging het veldwerk de thuisploeg bijzonder goed af. Slechts twee Excelsior'20 spe lers, Erik Gouka (10 runs) en Dennis Gouka 19 runs) kwman in de dubbele cijfers. De twee buitenlanders van de Thurlede- ploeg, Collis King en Emmer- son Trotman, zijn na hun ver blijf in het warme Zuid-AFrika nog niet gewend aan het soms ook natte Nederland. Bei den gingen voor nul aan de kant, waarbij King op formida bele wijze in de 'slips' werd ge vangen door John Verweij. Alle overige spelers wisten niet meer dan een handvol runs te verga ren, wat zeker een verdienste was van de uitstekend op dreef zijnde aanval van Hermes. „We hebben perfect gefield", vond de John Verweij. „Vanaf de eer ste over hebben we de druk op de ketel gehouden en vielen de wickets. Dat we het karwei niet hebben mogen afmaken is bij zonder triest, want we hadden niet alleen Excelsior'20 verplet terd, maar ook onze eerste overwinning behaald", aldus Verweij. „We zijn gered door de regen", was het enige commen taar dat Koos Gouka. manager van Excelsior'20, wilde geven op de blamage van zijn team. Pakistan Luuk van Troos, speler van het eerste team van Excelsior'20, kan binnenkort op vakantie naar Pakistan, tenminste de vliegticket voor de reis heeft hij al. Dat plaatsbewijs verdiende hij afgelopen zaterdag met de ti tel 'man of the match'. Van Troost maakte, nota bene als in valler, deel uit van het national jeugdteam in de wedstrijd tegen het Pakistan Community Ele ven, een team van Pakistaanse spelers, die uitkomen in de Ne derlandse cricketcompetitie. In dit duel, op het terrein van Groengeel, sloeg hij in 10 overs 51 runs bijeen, waarvan vier maal een zes. Deze prestatie werd na afloop hoger gewaar deerd dan de 76 runs die Rob Schoof bijeen sloeg. SCHIEDAM - De Schie damse turnster Larissa van Hesse is zondag in Cuijk Nederlands kampioen tur nen in de seniorenklasse ge worden. De 18-jarige Schie damse komt uit voor de Rotterdamse vereniging Blijdorp, waar ze onder lei ding van Bart Bisdom weke lijks 20 uur traint. De wedstrijden in Cuijk vie len onder de afdeling top sport van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond. Omdat Larissa van Hesse niet op Papendal in tern verblijft en traint, komt ze niet uit in de Olympische klasse, al is deze klasse van hetzelfde niveau en zijn haar prestaties te kwalifice ren als ware topsport. Larissa van Hesse werd met een groot verschil in punten op nummer twee kampioen van Nederland. Zij behaal de voor haar paardesprong, een gehurkte tsukahara, 9.30. Op de brug gaf de jury de Schiedamse 9.60 en op de balk 9.00. Haar hoogste score behaalde Van Hesse met haar break-dance oefe ning op de vloer, 9.70. Dit leverde een totaalscore op van 37.60, 2.40 meer dan de nummer twee. SCHIEDAM - Met een score van 66, 15% hadden de dames Marrevee-Tamboer nog bijna beslag gelegd op de tweede plaats in de huishoudelijke competitie van de bridgesocië- teit Tamboer. De dames moes ten, toen de ranglijst na 36 speelronden werd opgemaakt, met een derde plaats genoegen nemen. Het echtpaar Meerwaldt eindigde als eerste en mag zich het komende jaar clubkampioen noemen. De dames L. Brussé en Van de Dool eindigden als tweede. Volgend seizoen begint de huis houdelijke competitie op 6 sep tember in het cultureel centrum Landvreugd. De aanvang is dan 19.45 uur. Mensen die informa tie willen over deze competitie, kunnen kontakt opnemen met het telefoonnummer 4708610. SCHIEDAM - De finale om het derde Schiedams voetbal kampioenschap zal zaterdag 10 juni om 17.00 uur gespeeld worden tussen SFC en Excelsior'20. Als voorwedstrijd spelen om 15.15 uur de regionale sportjournalisten tegen een team be staande uit trainers en bestuursleden van de Schiedamse voet balverenigingen. De hekken van het SFC-terrein, de plaats van handeling, gaan vanaf 15.00 uur open. SFC kan zaterdag haar seizoen goedmaken, het kampioen schap in de tweede klasse werd in de laatste wedstrijden ver speeld, door de Schiedamse titel voor de derde achtereenvol gende maal te veroveren. Ook Excelsior'20, dat zal aantreden met het team van spelers tussen de 18 en 23 jaar, heeft nog iets recht te zetten. De zondag derde klasser degradeerde afgelopen seizoen bijna. Omdat het A-l juniorenteam, met trainer Ed van der Roer in Duitsland deelneemt aan een toernooi, zal Excel sior'20 zaterdag gecoached worden door eerste trainer John Corver. Het gaat er Paul Berg niet zozeer om of u een bril wilt of lenzen. Hij hèeft dan ook fantastisch mooie monturen. Omdat hij zelf uitstekende ogen heeft hoeft hij zelf dus geen keuze te doen, dat maakt het voor hem nog makkelijker om een eerlijk en objec tief advies te geven, jammer voor 'm want 'wie appelen had gevaren, had appelen gegeten...' Maar als u komt kunt u rekenen op 'n eerlijk advies. Daar komt u toch voor!? ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 graag gezien in geheel Zuid - Holland, ftledt u via het uitgebreide editiestelsel een ongekend aantal mogelijkheden om te bereiken wat u bereiken wilt in deze provincie. Van Alkemadelaan 7 te Brielle Woonkamer 8.20 meter lang, open trap, nette open keuken, 3 slaapkamers, douche, grote zolderkamer met dakkapel. Achtertuin met schuur op het zuiden. Prijs slechts ƒ110.000,- k.k. Over inruil valt te praten. VASTGOED BV Telefoon 01899-15458 (ook na werktijd). De Suzuki Carry. Raaazend handig. Al vanaf!11.695,- SUZUKI HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 JUNI 1989 PAGINA 19 Twee nationale karate- titels voor Sung-I Geen drempel, geen vrees... Regen verstoort stunt Hermes MEDE GESPONSORD DOOR AUTOCITY B.V. V. BEVERENSTRAAT 5, SCHIEDAM Vrije bezichtiging. Donderdag 8/6 en vrijdag 9/6 staat 's avonds van 7 tot 9 uur de deur open voor een geheel vrijblijvende bezichtiging van de leuke eengezins woning aan de (exclusief BTW en afleveringskosten) Press Service

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 19