Het weer/. W- Dierenbescherming zoekt inspecteur il H TAXI [EUR0TAX 4151122 Twee brillen halen en maar één betalen... 'Hondenmop'van WD-voorman valt verkeerd 'Vijfsluizen' stapt gedeeltelijk over op alternatieve energiebron APK S3 «>fr Stadsblad MS |250.- ±i m 7 Zuid-Holland ,,Je moet hier geen Rambo voor zijn Jeugdtennis- toernooi TSM ^teChJ Eef Dolman opent Honki-Ponk I •fc* Diefstal wieldoppen II 24 UUR PER DAG "j Kunst te kijk in café 't Paard GROTE BEURT VRIJDAG 16 JUNI 1989 41e JAARGANG, NUMMER 48 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - Wodan ziet er niet uit. Zijn ogen staan dof, z'n staart hangt slap en zijn vacht vertoont grote kale plekken. De oorzaak van dit verval van de eens zo fiere bastaar dreu is niet het klimmen der jaren, maar chronische ondervoeding. Zo slecht als Wodan zijn maar wei nig honden eraan toe, die bij dierenasiel De Harga- hoeve worden afgeleverd. Toch verkeren twee van de tien beesten die er worden binnengebracht in min of meer belabberde toestand. Volgens Clementine Biek- man, de beheerster van het asiel aan de Hargweg te genover het Novotel, is dat vaker aan onkunde dan aan onwil van de eigenaren te wijten. Maar feit blijft dat ze samen met haar me dewerkers alleen al aan het oplapwerk van de ei gen gasten haar handen vol heeft. Om de vele klachten over die renmishandeling in Schiedam die wekelijks binnenkomen naar behoren te onderzoeken is de hulp van een vrijwilliger geen overbodige luxe. De afge lopen tweeënhalf jaar heeft de heer W. van Dijk die onbezol digde funktie van inspecteur meer dan tot ieders tevreden heid vervuld, maar nu moet hij vanwege drukke werkzaamhe den elders stoppen. Vandaar dat de Hargahoeve naarstig op zoek is naar een vervang(st)er. Rambo „Aan wat voor eisen die moet voldoen? Veel vrije tijd hebben, want dit baantje kost toch ge middeld wel een tien uur per week", blijft de opstappende in specteur in eerste instantie be scheiden. Na enig aandringen wil hij nog wel kwijt dat zijn opvolg(st)er beslist geen Rambo moet zijn. „Meneer van Dijk wil zijn eigen werk niet ophemelen. Maar een inspecteur moet rustig en sta biel zijn, een zeker natuurlijk overwicht hebben en situaties goed kunnen inschatten. Daar bij is gevoel voor mensen min stens zo belangrijk als gevoel voor dieren", vult Clementine Biekman hem aan. Spijkerplank De heer Van Dijk kreeg het af gelopen jaar in Schiedam een honderdtal klachten'te verwer ken, variërend van een anti-kat- ten-spijkerplank tot het onge- Zo slecht als Wodan zijn niet alle beestyen er aan toe oorloofd afmaken van reptielen. Een gesprek met de aanstichters van het kwaad bleek, in de meeste gevallen, afdoende. Een paar maal werd er rapport uit gebracht bij de rayonpinspec- teur van de dierenbescherming of werd de politie ingeschakeld. De nieuwe man of vrouw kan rekenen op een gedegen inwerk- periode en zal aangesteld wor den als vrijwillig inspecteur on der auspiciën van de LID, on derdeel van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren. Het hoort niet alleen tot zijn- /haar taak binnengekomen klachten te onderzoeken en eventueel op te lossen, maar ook om schriftelijk rapport uit te brengen aan het landelijk in stituut en om kontakten te on derhouden met de politie en de afdeling Bijzondere Wetten van de Gemeente. Geïnteresseerden in de funktie kunnen zich telefonisch aanmel den via nummer 4714151, tus sen 10.00 en 12.00 uur en tus sen 13.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM - Tennisvereni ging Schiedam Noord organi seert van 18 tot en met 25 juni een open jeugdtoernooi. Het is een puntentoernooi in de klasse 5, waaraan dit jaar zo'n 160 tennissers deelnemen. In totaal zullen er die week 240 partijen gespeeld worden. De deelne mers komen uit de districten Rotterdam, Den Haag, Leiden en Noord Brabant. Onder hen veel spelers die hoog op de na tionale ranglijst staan. De loting voor het toernooi is verricht door bondsgedelegeerde Dick van der Ende. telefoonnummer ONGEWIJZIGD ^511 r0ïJ ZIEKENFONDS GAK - DETAM - 65+ KORTING VIA BONBOEKJE SCHIEDAM - Eef Dol man komt vrijdag 23 juni het Internationaal Kinder dagverblijf Honki-Ponk openen aan de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan. De voorzitter van de Twee de Kamer heeft zich voor dat klusje laten strikken omdat Honki-Ponk be hoort tot het eerste in zijn soort in Nederland. Het Internationaal Kinderdag verblijf biedt: - professionele opvang voor zo wel autochtone als allochtone kinderen van 8 weken tot 13 jaar; - plaatst alle kinderen in een in terculturele omgeving; - biedt kinderopvang aan bedrij ven en instellingen ten behoeve van de bij hen werkzame of stu derende personen; - verruimt de mogelijkheid voor kinderopvang in de regio. - is een leer-werk-projekt voor allochtone vrouwen en mannen voor het beroep van leid(st)er intercultureel kinderdagverblijf; - biedt kinderopvang aan ou ders, die de primaire beroepsge richte volwassen-educatie vol gen. - en schept het arbeidsplaatsen. Zie elders in dit blad. SCHIEDAM - Gerard Verhulsdonk kreeg in '87 de eerste Gravin Aleida- penning. De gemeente riep die onderscheiding in het leven als blijk van waarde ring voor stadgenoten, die zich bijzonder hebben in gezet voor Schiedam. De penning werd uitgereikt aan de fraktievoorzitter van de WD omdat hij een kwart eeuw achtereen niet alleen aktief, maar vooral smaakmaker was in de plaatselijke politieke are na. Door zijn milde gevoel voor humor wist de libera le voorman menigmaal in het vuur van de bestuurlij ke strijd escalaties te voor komen en verhitte gemoe deren juist op tijd te sus sen. Als geen ander ver stond de bonbonmaker van de Hoogstraat daarbij de kunst om niet op de man, maar op de bal te spelen. Toch lijkt die eigenschap, die hem zo geliefd heeft gemaakt bij vriend en vij and zich nu tegen hem te gaan keren. Tijdens een ellenlang debat over de overlast van honden vorige week in de commissie vergadering Algemene Bestuur lijke Zaken werd het gedraai om de hete brei de VVD'er even te machtig. Helemaal op zijn Ver- hulsdonkiaans probeerde hij de impasse die was ontstaan in het welles/nietes spelletje rond de poepzakjes en milieuwachters te doorbreken met een grapje. Vergif „Volgens mij zit er maar één ding op: we zouden het eens met vergif moeten proberen", voegde hij de tijdens de verga dering naast hem zittende D'66- iger Adri Reijnhout toe. Wat als een mop bedoeld was, haalde als een serieus voorstel de kranten. Verhulsdonk werd in een paar plaatselijke bladen zelfs opgevoerd als 'de gifmen ger'. En daarmee lag de knuppel in het hondehok. De VVD'er wordt de afgelopen dagen be stookt met boze telefoontjes en brieven, die soms regelrecht be dreigend zijn voor hem en zijn familie. Moedeloos Verhulsdonk is verdrietig en verbijsterd door wat hij 'die rot- reakties' noemt, maar vooral verontwaardigd omdat een gek scherend bedoelde opmerking zo uit het verband werd gelicht: „Er zijn hondenbezitters die dol zijn op hun dier en zich enorm gekwetst voelen. Dat vind ik heel erg en best begrijpelijk. Die grap is helemaal vertekend weergegeven met alle kwalijke gevolgen van dien. Het is toch om moedeloos van te worden dat je in een urenlang debat een heleboel zinnigs zegt en dat dan vijf woorden er op zo'n tenden tieuze manier worden uitge- prikt. We waren een hele avond bestookt met dia's en verhalen over de overlast van poepende en loslopende honden. En ik moet zeggen: dat loog er niet om. Alleen kwamen we er voor de zoveelste keer niet uit over de manier waarop het probleem moet worden aangepakt. Extra controles, daarvoor heeft de po litie geen tijd, een verhoging van de hondenbelasting - wat ook geopperd werd - daar zie ik weer geen heil in. Je schiet er weinig mee op en bovendien is juist vaak voor ouderen die het niet zo breed hebben, de Gerard Verhulsdonk: geen gifmenger, maar chocolademaker van huis uit. vriendschap van een dier extra waardevol. Burgemeester Schee- res, die voorzitter is van de commissie, zag het verplicht stellen van poepzakjes weer niet zitten. Kortom de slotconclusie van de vergadering luidde: we weten het niet. De serieuze argumenten vind je dan achteraf nergens terug en zo'n mopje wordt wel officieel opgepakt. Daar word je toch be roerd van", aldus de WD- voorman. Hot-dogs Gerard Verhulsdonk is zo ont daan over de kwestie, dat zijn gebruikelijke gevoel voor hu mor hem zelfs even in de steek lijkt te hebben gelaten. Hij kan tenminste niet lachen om de vraag of zijn gewraakte opmer king ook positieve reakties heeft opgeleverd. „Ik ben nota bene 30 jaar lang lid van de dierenbescherming. Muizen zijn de enige beesten, die ik bestrijd met alle toegesta ne middelen", blijft de liberaal ernstig. En om alle geruchten uit de we reld te helpen: in Verhulsdonk's winkel op de Hoogstraat wor den uitsluitend bonbons, choco lade en andere zoete lekkernijen verkocht. Voor hot-dogs kun nen Schiedammers nog steeds niet bij hem terecht. SCHIEDAM - Geen ge luid- en stankoverlast van door dieselmotoren aange dreven aggregaten en mo- torpompen. Geen hernia van het sjouwen van bloed zware accu's over een tra- jekt van tenminste een ki lometer lengte. Voor de 35 leden van Neerlands grootste volk- stuindersvereniging, S.V. 'Vijfsluizen', op steenworp afstand van de rijksweg A4, behoren dergelijke on gemakken tot het verle den. Zonne-energie is het toverwoord waar nog geen tien procent van het aantal tuinders de portemonnee voor opentrok. „Niet iedereen kan na tuurlijk duizend gulden ophoesten voor een zonne paneel met randappara tuur", is de reaktie van Sjaak Ossewaarde op het 'geringe' aantal deelne mers. „Maar ik verwacht voor de volgende ronde toch zeker weer een man netje of veertig, tenminste als ik nu de reakties peil". Uiteraard hoopt Sjaak Osse waarde, voorzitter van de in koopcommissie, dan wederom bij de rijksoverheid voor een subsidie in aanmerking te ko men. Ossewaarde: „Dat was een hele toer. Pas bij een investering van boven de 2.000 per aanvraag kon ik bij het Ministerie van Economische Zaken aanklop pen. En dat terwijl we niet ver der kwamen dan 1.700. Bij het inwinnen van nadere infor matie bleek het mogelijk een 'totaalaanvraag' in te dienen. We treden namelijk altijd als eenheid op. De gemeente doet ook geen zaken met de indivi duele huurders, maar met het bestuur om maar een voorbeeld te noemen. Maar goed, onze aanvraag werd geaccepteerd, wat veertig procent scheelde". Wethouder Zijdeveld overhandigt de eerste 'solar modules'. Het idee om zonnepanelen te gaan gebruiken leefde al twee jaar bij de inkoopcommissie van de Schiedamse volkstuin- dersvereniging 'Vijfsluizen', waar normaliter de gesprekken eerder over pootaardappelen dan over 'noviteiten' gaan. „In die tijd laten de prijzen voor zonnepanelen veel hoger. Bovendien moesten de leden aan het idee wennen. Toen ik op mijn werk de brochure van het ministerie zag liggen, kwam alles in een stroomversnelling terecht". Nieuw systeem De zonnepanelen worden door de tuinders zelf op het dak van het huisje gemonteerd. Nieuw bij het systeem van Solar Cen ter 'De Pittenspecialist' uit Am sterdam (een naam waar de di- rekteur van dit bedrijf niet echt weg van is) is dat de zonne- energie foto-electrisch wordt omgezet in gelijkstroom van 12 volt voor bijvoorbeeld radio en teevee, verlichting en besproei- ingsapparatuur. 'Overtollige' energie wordt opgeslagen in ac- cu's. zodat 's avonds en 's nachts gebruik kan worden gemaakt van de overdag opge wekte energie. Sjaak Ossewaarde: „Laten we zeggen dat er een energiebespa ring wordt bereikt die overeen komt met het gebruik van 500 tot 700 liter benzine per jaar. Wellicht niet spectaculair, maar wel milieuvriendelijk en zeker de moeite van het investeren waard. Tintje Aan de komst van de panelen in 'Vijfsluizen' werd gisteren middag een formeel tintje gege ven. 'Milieuridder' Chris Zijde veld overhandigde het eerste pak solar modules aan een tuin der die zich in hoge mate had ingezet voor dit projekt. Aanwe zig waren het bestuur van de S.V. 'Vijfsluizen', de leverancier en vele genodigden. SCHIEDAM - In café 't Paard op de Hoogstraat 162 is vanaf 16 juni tot 21 juli een expositie te bekijken van Pieter Scholten. Pieter Scholten heeft zich tijdens zijn studie aan de Vrije Academie te Rotterdam en Den Haag bezig gehouden met tekenenen, schilderen, etsen en boetseren. In zijn loopbaan als kunstenaar heeft hij diverse periode's gekend. Geïnspireerd door mensen, beelden en objecten in de stad, waarbij vorm en kleur leidraad zijn, komt hij tot een scala van abstracte en kleurrijke werken. De expositie is dan ook een reflectie van zijn huidige pe riode waarin hij gefasci neerd is door gezichtsvor men. Door middel van grove toetsen weet hij op een ab stracte manier zijn 'portret ten' vast te leggen. De grove techniek en het kleurge bruik geven de litho's en schilderijen een duistere uitstraling. VLAARDINGEN - Vrijdag morgen in alle vroegte heeft men van een auto, die gepar keerd stond aan de Achter straat, de wieldoppen gedemon teerd. Voor de eigenaar van de auto, merk Opel Kadet, bete kent dit een schade van onge veer 250,-. Prinses Beatrixschool jubileert Tour van 13 vrijdag van start VOOR VAKANTIEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRUDEN, TELEFOON 4370733 Bron: KNMI ZATERDAG 17/6 ZONDAG 18/6 MAANDAG 19/6 zonnige perioden zonnig zonnig droog droog droog min. 12° midd.temp. 24° min. 12° midd.temp. 24° min. 13° midd.temp. 24° wind: NO-3 wind: NO-3 wind: NO-3 Gerard Verhulsdonk serveert geen hot- dogs f M Zonne-energie niet haalbaar voor alle volkstuinders Meestal klaar terwijl u wacht vanaf mïM Burg. H. Gretelaan telefoon 010-4738222. ian 273 38222. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1