Het weer Klaas van der Ham, voorzitter De Brandersstad: Sprong in het diepe De feiten overSpaland liegen niet" 20-50% korting Jeoinci GOED IS GOEDKOOP BIJ ALBERT HEIJN Stadsblad SjL f Zuid-Holland Tarieven onroerend goedbelasting gaan veranderen Live muziek in café 't Paard Raad hoe zwaar het brood is post Op onze totale voorjaars-, zomercollectie nu i Y MODE WOENSDAG 28 IUNI 1989 41e JAARGANG, NUMMER 51 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - De tarie ven van de onroerend goedbelasting zullen vol gend jaar waarschijnlijk drastisch veranderen. De hoogte van die' belasting hangt in Schiedam af van de waarde van het onroe rend goed en die moet op nieuw voor de periode van 1990 tot en met 1994 vast gesteld worden. Taxateurs zullen de komende maan den op pad gaan om de marktwaarde van huizen, fabrieken, garages, be drijfspanden en dergelijke te bepalen. In principe gaat het daarbij om de hoogste prijs die kan worden bedongen bij een denkbeeldige verkoop van het onroerend goed, waarbij wordt veronder steld dat van een redelijk aan bod en een in alle vrijheid han delende koper sprake is. Alvo rens tot de herwaardering over te gaan, wordt aan de hand van gerealiseerde verkoopcijfers (dus niet de vraagprijzen) een onderzoek ingesteld naar het binnen de gemeente geldende waardeniveau. Met behulp van deze verkoopcijfers wordt daar na een groot aantal referentie- objecten, die als voorbeeld die nen bij de waardevaststelling van de overige objecten, uitge breid getaxeerd. Deze werkwijze houdt in dat niet ieder object ook aan de binnenzijde behoeft te worden bekeken. De taxateur let onder meer op de grootte van het ob ject, de oppervlakte van de bij het object behorende grond, de bijgebouwen, de ouderdom, de ligging van het object en de ge bruikte materialen. Vrijstaande woningen, villa's, boerderijen, kantoren en bedrijven zullen over het algemeen individueel worden bezocht en getaxeerd. De fase Van het taxeren van de referentie-objecten is inmiddels achter de rug. Thans is dan ook het moment aangebroken om met behulp van de verzamelde gegevens al het overige onroe rend goed in de gemeente op nieuw te gaan taxeren. De waar deringswerkzaamheden worden verricht door gespecialiseerde taxateurs van de onafhankelij ke, in heel Nederland, werkza me Stichting voor Kadastrale en Financiële Administratie (KAFI). De taxatreurs die deze werkzaamheden uitvoeren zijn allen in het bezit van een door burgemeester en wethouders af gegeven legitimatiebewijs. Naar verwachting zullen de werk zaamheden eind september 1989 zijn voltooid. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - De sprong in het diepe van Christine van der Slot zal niet zon der gevolgen blijven voor het plaatselijke uitgaansle ven. De gloednieuwe eige nares van The Deep1 is erop uit om zoveel moge lijk Schiedammers op de dansvloer van haar disco theek, hartje centrum on deraan de Broersvest, te krijgen. Juist daarom om schrijft zijzelf haar zaak liever als een bar-dancing, waar het minstens zo rus tig babbelen als stevig uit- de-bol-gaan is. Om die twee uitersten onder een dak te krijgen werd het no dige denk-en-doe-werk verricht. Bar- en disco-gedeelte op de be gane grond zijn voorzien van een gekleurd waterorgel, uitge kiende verlichting, geavanceer de geluidsapparatuur en andere trendy snufjes. Hits van toen en nu en flashlight-effecten hebben in de bar op de eerste verdie ping net voldoende scherpte verloren om als ideaal decor voor rustiger stappers te dienen. Minstens zo doordacht als het interieur van The Deep is de rest van de aanpak. „We hebben een aantal vaste dj's, die als het even kan geen platen maar cd's draaien. Het geluid is dus voor zover moge lijk van topkwaliteit. Ik heb al ontdekt dat ze hier onvoorstel baar gek zijn op funk en ook blues en dixieland zijn erg in trek. Een James Brown of een Elvis als tussendoortje doen het ook niet slecht. Verder heeft de smaak van je publiek toch altijd iets onvoorspeelbaars. Het is de kunst om dat goed aan te voe len. Ik kan mijn disc-jockey's altijd een houvast geven: als ik achter de bar een beetje sta mee te swingen, dan doen ze het goed", aldus Christine, die af komstig is uit de Maasstad. Die intuïtie van een doorgewinterde horeca-vrouw overgoten met een nuchter Rotterdams sausje is er de oorzaak van dat zij juist in Schiedam op eigen benen ging staan. Knokken De eigenares van The Deep: „Je hoeft maar even uit te gaan in Rotterdam of je komt al hele horden Schiedammers tegen, die klagen dat er veel te weinig te beleven valt in hun eigen stad. Zo ben ik er eigenlijk over gaan denken om hier eens een discotheek te beginnen, maar verder dan dromen ging het niet. De bal kwam pas echt aan het rollen, toen via een adver tentie De Deep te huur werd aangeboden. Ik ben er meteen ingestapt, maar heb achteraf toch nog behoorlijk moeten knokken om te mogen draaien. De zaak, die overigens al een half jaar leegstond, had in de omgeving een slechte naam vanwege geluids- en andere overlast. In nauw overleg met de buren en de gemeente heb ben we de beste isolatie aange bracht. We zijn trouwens niet van plan de muziek zo hard te zetten dat ze staat op de maag. Je moet ook binnen verstaan baar blijven voor elkaar. Verder zal in de praktijk moeten blij ken dat het roer hier definitief is omgegooid. Die mond-op- mond reclame gaat snel, want nu al begint de loop erin te ko men". In de toekomst wil Christine al lemaal extra's gaan organiseren als live-optredens en dans- en tafelvoetbalcompetities. Inmid dels heeft ze al contact gelegd met de andere uit Rotterdam afkomstige horeca-ondernemer in Schiedam, Pim, de eigenaar van 't Paard op de Hoogstraat. Gezamenlijk zijn ze van plan om na de zomervakantie flink uif te pakken. De toegang tot The Deep is gratis en er worden geen hogere consumptieprijzen berekend. Voorlopig zal de bar/ dancing op donderdag, vrijdag en zaterdag geopend zijn. De andere 'dooie dagen' wordt de zaak verhuurd voor feesten en partijen. Ook is de disco met de vele spiegelwanden uitermate geschikt als' oefenruimte voor balletgroepen. SCHIEDAM - Als Klaas van der Ham ergens een hekel aan heeft, dan is het aan het woord 'Honden- problematiek'. De voorzit ter van de twee belangrijk ste plaatselijke hondesn- portverenigingen («De Brandersstad" en „De Ge- bruikshondensportvereni- ging Schiedam") is zich terdege bewust van <le overlast die de populaire viervoeters kunnen veroor zaken. Maar het steekt hem buiten mate dat zelfs in officële ambtelijke rap porten - zij het sluipender wijs - steeds met de be schuldigende vinger naar de verkeerden wordt gewe zen. „Ik voel me zo langer- zamerhand net een cliché mannetje. Toch kan ik het niet na laten er op te bijven hameren: je moet de eigenaren aanpakken, niet de dieren", aldus Van der Ham. Zijn kruistocht te gen de beestenboel in het plaatselijke hondengebeu- ren mag dan nog niet vol tooid zijn. Hij heeft al wel vruchten afgeworpen. De Brandersstad heeft niet al leen, als enige club in de regio landelijke erkenning gekregen van de Raad van Beheer op Ky- nologisch Gebied, maar be schikt inmiddels ook over twee instuctrices die volledig be voegd zijn om puppies te trai nen. Klaas van der Ham De verplichting voor alle bazen en bazinnen om met hun onbe zonnen blaffertjes zo'n vakkun dig begeleide basisinstructie te volgen, is de enige manier om de kloof tussen hondehaters en- liefhebbers te overbruggen, is Van der Hams vaste overtui ging. „Als je een auto wil bestu ren, moet je eerst je rijbewijs halen. Ik denk dat je ook alle hondeneigenaren een opvoe dingscursus moet laten volgen, voordat ze met hun beest de straat opgaan. Simpele dingen als poepen in de goot en liggen en zitten op bevel zijn met een paar simpele gehoorzaamheids- oefeningen aan te leren. Het zijn de onhandelbare beesten die het voor de anderen verpes ten en dat is niet nodig". Professionaliteit Aanvankelijk was Van der Ham een aktief lid van hondensport club Viifsluizen. Een intern conflict leidde tot een massaal vertrek van instructeurs en (be stuursleden en de oprichting van De Brandersstad. Over die ruzie zelf wil de met algemene stemmen gekozen voorzitter daarvan niets meer kwijt. Het grote verschil tussen zijn oude en zijn nieuwe vereniging noemt hij de professionaliteit: „Van het begin af aan hebben wij ernaar gestreefd om aan alle door de hoogste landelijke in stanties op hondensportgebied' gestelde eisen te voldoen. Beun hazerij is er niet beginnerstrai ningen moeten door deskundi gen gegeven worden. We zijn er verschrikkelijk trots op dat we in zo'n korte tijd en een officië le status hebben verworven en dat twee van onze mensen het diploma basisinstructie hebben weten te behalen. In de hele re gio is er geen club te vinden die op hetzelfde kan bogen". Accommodatie Over toeloop van leden en cur sisten heeft De Brandersstad geen klagen. De houding van de gemeente steekt daar volgens hun voorzitter schril bij af. Tot zijn grote verdriet heeft hij nog steeds geen eigen onderkomen toegewezen gekregen. Voorlopig worden daarom de cursussen op maandag- en woensdagavond én op zaterdag- en zondagoch tend gegeven op het OVG-veld aan de Olympiaweg in het Har- gapark. Van der Ham hoopt dat het stadsbestuur nu de discussie over de populaire viervoeter weer in alle heveigheid is losge barsten het belang van de hon densport in gaat zien en over de brug zal komen met een ge schikte accommodatie. Tot die tijd kan informatie over lestij den e.d. worden ingewonnen via telefoonnummer 4715103. SCHIEDAM - In cafe 't Paard op de Hoogstraat 162 speelt donderdagavond 29 juni, de John Packard Band. Deze Amerikaanse bluesformatie maakte eerder furoure in andere plaatselijke horeca-gelegen- heden als Podium en De Unie. Aanvang: 21.30 uur. Vrijdag 30 juni staat dezelf de groep vanaf 22.00 uur in café De Pascha. i Christine van der Slot SCHIEDAM - Op het stadskantoor wordt me vrouw C. van Hoek 'dat lastige wijf genoemd, zegt ie zelf. Omdat ze keer op keer wethouder Chris Zij develd (milieu) met pittige brieven bestookt over de Spaland-kwestie. De gifaf faire mag van haar zeker de doofpot niet in, sterker nog: het vuurtje moet, in dien smeulend, opnieuw aangewakkerd worden. En dat doet ze. Maar al te graag. Op onze broodafdeling ligt een brood van 2Vz meter lang. en maak kans op: 1e prijs een verswaardebon van 100.- 2e prijs een verswaardebon van 60.- 3e prijs een verswaardebon van 20.- ENTIE Als bewoonster van een flat op het Bachplein (alle ontwikkelin gen kan ze met een verrekijker vanaf haar ruim bemeten bal kon haarfijn volgen) laat ze geen mogelijkheid onbenut om haar gal te spuwen. Bijvoor beeld toen de energiezuinige warmtekrachtinstallatie voor alle vijf de flats officieel in ge bruik werd genomen. Tijdens de receptie in De Blauwe Brug haalde ze een spiekbriefje uit haar zak en trok van leer... te gen het Spalandbeleid van wet houder Zijdeveld. „Hoe kun je op die grond nou mensen laten wonen", zei ze (onder andere). Arob-procedure Mevrouw C. van Hoek heeft zich bij de nieuwbouw op de vervuilde grond van Spaland (nog) niet neergelegd. „We kun nen toch een Arob-procedure starten, zo komen alle gegevens boven tafel die nu door wethou der Zijdeveld worden verdonke remaand". Harde woorden, maar die naar haar stellige overtuiging op waarheid berusten. Ze recon strueert graag en citeert de eer ste regel van een kopie van een brief van professor L. Reijnders aan Zijdeveld, waarin de mi lieuprof. de gang van zaken rondom het bodemonderzoek afdoet als 'onvoldoende'. „Geachte heer, na een groot aantal mislukte pogingen u tele fonisch te bereiken..." „Hij werd gewoon niet doorver bonden", weet Van Hoek heel zeker. Feiten Ze gaat verder, „feiten liegen niet, toch!" Bewoners aan de Polderweg kregen toen de stor ting van havenslib uit de Petro leumhavens in volle gang was, zware hoofdpijn. Aan de Joppe- laan hing een indringende olie lucht. En boer Poot mocht een aantal jaren geen vee laten gra zen op stukken weiland, waar per ongeluk het zwaar veront reinigde slib op terecht kwam. En dan haar persoonlijke erva ringen met padden. Als aktief lid van de padden verkgroep heeft ze veel van die kikvor sachtige diertjes met lichamelij ke afwijkingen van de ene naar de andere kant van de Harre- en Kerkweg geholpen. „Ze hadden uitsteeksels op de poten en zwarte brandvlekken op kop en rug. Dr. D. Hillenius, die een autoriteit was op het ge bied van padden, zei dat dit kwam door vervuilde grond en vervuild water". Straatnamen 'Auberginehof, 'Kiwigaarde', 'Appelgaarde'. De straatnamen voor Schiedams nieuwe 3000 woningen tellende wijk zijn on langs bekendgemaakt. Namen die passen bij een tuindorp dat z'n gelijke niet krijgt, waar tro pisch hardhout uit den boze is en grasdaken het van dakpan nen glansrijk winnen. In haar laatste brief van 30 mei pro beert ze Zijdeveld op een ande re en, naar haar mening, meer eerlijke naamgeving te bewegen. „Wat vindt u van Zinkstraat, Tolueenstraat, Petroleumstraat, Stikstofstraat, Trichlooretheen- straat, Nikkelstraat, Calciet- en Kerosinestraat". Het interview in Het Nieuwe Stadsblad van 2 juni waar mi lieuwethouder zelf om vroeg om voor eens en altijd de nega tieve publiciteit omtrent Spa- land met 'argumenten' de kop in te drukken heeft in ieder ge val bij mevrouw Van Hoek een extra stimulans gegeven om nog vaker in de pen te klimmen en brieven op poten te sturen, rich ting stadskantoor. De nieuwe Albert Heijn Supermarkt Hagastraat 1, Schiedam-Zuid. Korte Hoogstraat 29-31a, 3131 BJ Vlaardingen telefoon 010-4355469 Hoe een vlooienplaag te voorkomen Plm Veeger wint triathlon Mevrouw C. van Hoek kijkt vanaf haar ruim bemeten balkon zo op Kethel en omgeving. „Spaland... niks de doofpot in. Dat giftig vuurtje moet aangewakkerd worden en blijven ih v H Bron: KNMI VRIJDAG 30/06 ZATERDAG 01/07 ZONDAG 02/07 zonnige perioden zonnig zonnig min°10° midd.temp. 19° mi^9° midd.temp. 20° min. 10 midd.fmp. 22° wind: N-3 wind: NO-3 wind. NO-3 Beunhazerij uit den boze in hondensport Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Vartoop Inruil Raparatia - Verhuur i voor uw weamachirm en koatkaatan. Niet aflatende kruistocht van 'een lastig wijf Morgen, donderdag 29 juni, is Het Nieuwe Stadsblad om 16.30 uur Ons postagentschap nu ook op donderdagavond van 18.00- 20.00 uur open en zaterdags van 9.00 t/m 12.00 uur open. en albert heijn Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1