Jongens van Spectaculaire groei cosmetica m V Klokje met duinroosjes m TOER-ISMEE 1 Na Ibiza ook Malaga en Marbella vernieuwd PUTO Preventief auto-onderhoud juist nu belangrijk r BladZij op pad met: wat gebruik jij? 11 nr SI r we :STff* l(S' BES' Lü Prijswinnaars vierde ronde '20x1 xZH' Wegenkaart die nooit kan scheuren m 1 Vakantiepech, dubbele pech Opel in Japan Voorzitter Opel Meer ABS HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 7 JULI 1989 PAGINA 5 Daar stonden we dan. Hartje Den Haag. Op de hoek van de Vlamingstraat en de Vene straat. Een van onze fotogra fen en ik. Observerend. En vooral lettend op jongens tus sen de, pakweg, dertien en ne gentien. Want die wilden we wel eens aan de tand voelen. Van hen zelf horen of dat spectaculaire cijfer over het toenemend gebruik van cosme tica door jongens van die leef tijd hen persoonlijk iets zei. Zo'n 240.- per jaar besteden die knapen voor zichzelf. Meisjes leggen er 380.- voor neer. Per hoofd van de bevol king is dit cijfer 140.-, zo hoorde ik onlangs op de jaar vergadering van de Ned. Cos metica Vereniging. Zijnde de organisatie, waarin producen ten, importeurs en groothande laren van al die lekker ruiken de, ons frisser, en als het kan, ook nog een stukje mooier ma kende produkten zijn vertegen woordigd. Niet de wenkbrauwen optrek ken en denken: maken Neder landse jongens zich tegenwoor dig nu ook al op. Onder cos metica verstaat die club tevens zeep, deodorant, tandpasta en shampoo, dus onmisbare spul len voor elke dag. Neem ik aan tenminste. Maar hoe staat het met de rest van die verzorgen de potten, tubes en flesjes? Dat wilde ik best eens weten. Dus aan het 'flitsviewen', zoals ik korte straat-interviews pleeg te noemen. Mijn vragen aan die tussen de middag willekeurig aangespro ken jongelui: gebruik jij iets, wat dan en vooral: waarom. De reakties staan bij de foto's, ge maakt door Ed Dewaerheyt. Je voelt je frisser Twee schoolvrienden. Uit Voorburg (krijgen daar UW THUISKRANT Groot Voor burg). Matthijs de Wolf en Arno La Haye. Alletwee zes tien, alletwee vierde klas gym nasium. Matthijs blijkt een 'gebruiker'. Elke dag een beetje aftershave. Zijn merk? Mennen. „Het hoort er bij. Je voelt je ge woon frisser" Wie betaalt het? „Ik zelf. Van m'n zakgeld." Arno La Haye komt er eerlijk voor uit. „Ik scheer me nog niet, dus waarom zou je dan after shave gebruiken". Ga je dat wel doen? „Jazeker. Binnenkort". Wat koop je dan? „Ga ik uitzoeken. Hier eens kijken, daar eens ruiken. Maar 't moet wel onder de twintig gulden blijven, dat weet ik nu al". Arno's 'waarom' blijkt precies hetzelfde als die van Matthijs: „om je frisser te voelen". Met gel springen ze zeer zuinig om „Alleen voor een feestje of zo. Anders gaat je haar zo plakken". Als je zestien bent kunnen - doorsnee genomen- ook meis jes een rol in je leven (gaan) spelen. Dus vraag ik: Denk je, dat jongens ook al dat spul kopen om bij de meisjes beter te scoren? „Vast wel" denken beiden, wetend dat zo'n beetje de hal ve, wat schrijf ik: bijna de hele school, wel iets op de wastafel heeft staan. Om op te vallen Brian Rooy, 18, HTS-er. Uit Den Haag. Dus een UW THUISKRANT 'Posthoorn'- ontvanger. Is samen met z'n 14-jarige zuster Deborah op stap. 't Is raak bij Brian. Altijd gel. Elke dag. Is te zien ook en 't staat hem leuk. Met merken weet hij net zo goed weg. Ca- charel, La Coste, Opium, daar hoeft hij niet lang over na te denken. Koop je dat zelj? „Nee, m'n moeder" Hoe krijg je die zo gek? „Nou, gewoon". Waarom verzorg jij je zo goed? „Om op te vallen" antwoordt Deborah nog voordat Brian z'n mond ook maar een secon de heeft kunnen opendoen... Je onderscheid je Pablo Delfos, 19, woont in Rijswijk, krijgt daar van ons 'Groot Rijswijk' in de bus en werkt in Voorburg. In een fo tozaak. Naar mijn gevoel geeft hij exact het tijdsbeeld van nu weer met: „Je wilt je onder scheiden door er goed en ver zorgd uit te zien. Daarom be steed je aandacht aan jezelf, ook door die produkten. Je ui terlijk is zeker niet het onbe langrijkste deel van jezelf. Dan ziet iedereen het eerst." Jouw merk? Hier spreekt een werkende jongere via: 'Davidoff. Dat's niet niks... „Al die merken zijn op het ogenblik in. Van Gils, Boss, noem maar op, die doen het 't best". Tegen puistjes We stappen ook op een stel jongens af, dat het met een stel meisjes op die gezellig drukke Haagse straathoek best uithoudt. Van links naar rechts: Vincent Kippersluis, 16 jaar, uit Leid- schendam, gaat werken (de bouw in) en wil prof-voetbal ler worden. John Noorder- meer, even jong, uit Den Haag en leerling op een LEAO. Naast hem Olaf Verbruggen, zelfde leeftijd, uit Voorburg, zit op de MAVO. Ook uit Leidschendam (waar UW THUISKRANT 'De Leid- schendammer' heet) komt Pa trick Bergonje, 15, eveneens MAVO. Vincent en Olaf snijden aan, waar de voorzitter van de Ned. Cosmetica Vereniging me ook al op attendeerde: het gebruik van middelen tegen acne. Zeg maar jeugdpuistjes. Hoort er dus ook bij. Een van dit kwartet gebruikt het, Clea- rasil, maar zelf betalen hoeft niet. Zegt er èèn, dat hij La Coste koopt, roept Patrick: „hij liegt, veel te duur". „Goed, soms dan" blijft de waarheid in het midden. Gel blijkt bij twee van hen onmisbaar, allemaal vinden ze persoonlijke verzor ging zonder meer belangrijk. Hebben ze ook wat voor over. Veel? „Wat heet. Wij werken er ten minste voor", wil een van hen de be-oogschaduwde meisjes blijkbaar niet alleen een eau de toilette, maar ook een poe- pie laten ruiken... Hoezo? Het bezorgen van een och tendkrant, folders en vakken vullen in een supermarkt, bie den uitkomst om al dan niet geurende spullen voor jezelf te kunnen kopen. En dan maak je zelf wel uit of het La Coste of een ietsie goedkopere wordt. Dat komt nog Taco Platenburg. Met z'n 13 jaar de jongste uit de groeien de 'doelgroep' waar de cosme- ticawereld succesvol op mikt. Heeft de gele sweater van de Haagse Voetbal Vereniging aan, deze jeugdige Hagenaar. Volgt het VWO. Gebruikt al leen nog deodorant, want over zeep en tandpasta hebben we het maar niet bij deze Flits- views. Kun je wel een naam noemen van zo'n mannengeur? Na enig denkwerk: „Irish Mosh. En iets met Pui". „Puig" vult m'n fotograaf feil loos aan. Zal in de nabije toe komst zonder meer iets op dit vlak gaan kopen. In navolging van z'n vijftienjarige broer Rutger en (uiteraard) lui van school. De hoofdprijswinnaars van de vierde, laatste, ronde zijn ook bekend. Deze winnaars heb ben minstens een dagtocht naar Antwerpen gewonnen. Dat kan echter ook de super hoofdprijs worden, want deze week zal, in hun aanwezig heid, door Lee Towers uit de 21 hoofdprijswinnaars de win naar van de super-hoofdprijs worden getrokken. De gelukki gen van deze laatste ronde hebben inmiddels een schrifte lijke uitnodiging gekregen. Hun namen: L.C. v. Haften, Vlaardingen M. de Jong, Gouda Th. Verbeij, Voorschoten J.C. de Bus, Zwijndrecht Lian Stolwijk, Spijkenisse M.M. Bijl, Den Haag De winnaars van de overige prijzen krijgen die zo spoedig mogelijk na afloop van de ak- tie toegestuurd door GM. De hele kazerne Jpost Roskam, 19, in militaire dienst, komt uit Leiden en ontvangt daar ons blad 'Leidse Post'. „Je haar moet schoon en fris zijn, vind ik. Soms gebruik ik een beetje gel. Mijn favoriete geur op het ogenblik is Drak- kar Noir. Daar heb ik zo'n beetje alles van. Zit je niet met al die luchtjes door elkaar." Ben jij merkentrouw? „Niet helemaal. Toen ik min der geld had ben ik met Amanda Noir begonnen. Paar jaar geleden al weer. Cacharel vond ik ook een tijdje nogal lekker". Hoe kom je op zo'n aankoop? „Ik denk, dat je in de eerste plaats daarvoor door de rekla- me wordt aangezet. Daarnaast wil toch bijna niemand naar transpiratie ruiken. Dan pak je zo'n flesje". Bij jou in de kazerne allemaal? „Kun je wel zeggen". De hier afgebeelde klok van ca. 30 cm diameter is een nieuw ontwerp uit onze serie klokjes waarvan u de wijzerplaat zelf kunt borduren in kruis steek. het borduurwerk, met een versiering van duinroosjes, wordt om een stuk triplex of dik karton gespanen en ingelijst waarna achter de wijzerplaat een ultra dun kwarts uurwerkje wordt bevestigd dat heel nauwkeurig loopt en waarvan u de bat terij slechts eens per jaar hoeft te wisselen. Het borduurpatroon voor dit klokje kunt u apart of tesamen met het kwarts gestuurde uurwerkje bestellen. Informatie over borduurstof en garen en over de goudkleurige messing lijst die u voor dit klokje kunt gebruiken, vindt u op het patroon. Borduurpatroon, bestelnr. 4033-RE. Prijs 5,75. Borduurpatroon uurwerkje, bestelnr. P4033-RE. Prijs 26,95. Te bestellen door het betreffende bedrag over te maken op po- strek.nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten, onder vermelding van het bestelnr. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u het bestelde per omgaande toegestuurd. V Wij signaleerden een nieuwtje dat vooral voor mensen die hun (auto)vakantie in Frank rijk gaan doorbrengen prak tisch, simpel, precies en duur zaam is: een wegenkaart in een doos! De kaart, die is ingedeeld in 24 zones, is vooral in de auto heel erg handig. Geen grote kaarten meer, die uitgevouwen moeten worden en daardoor zelfs wel eens onveilige situa ties veroorzaken, maar een platte doos, waar door middel van schuifjes aan de zijkant het gewenste gebied, gedrukt op een soort lamellen die keu rig op elkaar aansluiten, voor een venster tevoorschijn ge bracht kan worden. De op de randen van de kaarten gedruk te zonenummers verwijzen naar de volgende kaart. De kaart is niet écht goedkoop 59,-). Voorlopig is alleen de kaart van Frankrijk beschik baar, maar het is de bedoeling dat in september een 'Tanas- cop' (want zo heet de kaart) van de Benelux op de markt wordt gebracht. De importeur is Del-Rain Europe bv (tel. 02522-17433). 2?/g9 Seat heeft na diverse vernieu wingen en moderniseringen aan de Ibiza nu ook de Malaga en Marbella onder handen ge nomen. Over de wijzigingen bij de Ibiza meldden wij u begin februari met nog eens een test van de nieuwe Ibiza Extraserie begin maart. Enkele weken ge leden, eind mei, konden wij u over de Ibiza melden dat hij ook volop leverbaar was met 3- weg geregelde katalisator waardoor de Seat Ibiza Extra l.Si volledig US'83 schoon is. Eenzelfde verhaal geldt vanaf heden voor de Seat Malaga, ook deze is op tal van punten gemoderniseerd, een gefacelift uiterlijk, een nieuw interieur en motorwijzigingen waardoor ook de Malaga l.Si met 3-weg- katalisator US'83 schoon is. door: Leo de Ruiter Om nog even op de Ibiza te rug te komen, wij meldden u destijds de talloze vernieuwin gen zoals de nieuwe voorzijde met nieuwe lamellengrille in de kleur van de auto, nieuwe wielen c.q. wieldoppen, nieu we stootstrips e.d., het nieuwe interieur met een nieuw dash board, nieuwe stoelen, bekle ding, stoffering e.d. en vele moderniseringen en verbete ringen aan de techniek, aan de motor, de stuurinrichting, de versnellingsbak, de remmen, kruislings gescheiden en rem- bekrachtiger enz. enz. Ook meldden wij bij de nieuwe 1.5i-motor met katalisator de nieuwe prijzen o.a. de 1.5 XLi vanaf 19.995,- en de 1.5 GLXi vanaf 22.995,-, abusie velijk viel echter een 2 weg en IS*** leek het dat de Ibiza slechts 2900 gulden kostte. Dat kan natuurlijk nooit, een zetfoutje wat nu eenmaal meer voor komt als mensen aan het werk zijn. Onze excuses daarvoor. De Seat Ibiza is overigens ook nog met 900 en 1200 benzine motor verkrijgbaar, de laatste overigens ook juist geheel ge moderniseerd, maar daarover elders meer. Wat de prijzen betreft is de Ibiza 900 natuur lijk de goedkoopste, hij is er al vanaf 15.995,-. De tendens bij de fraai gestroomlijnde en sportief gevormde Ibiza gaat toch steeds meer de kant uit Ondanks de alsmaar voort schrijdende technologie be staat er nog steeds zoiets als 'autopech' en zeker met de va kanties in zicht is het belang rijk aan preventief onderhoud te doen. Tenslotte wordt de auto tijdens vakanties vaak veel zwaarder belast dan gedu rende het dagelijkse woon- werk gebruik. Het trekken van een caravan of boot - met het complete gezin in de wagen - al of niet door bergachtige ge bieden, is hiervan een spre kend voorbeeld. Preventief onderhoud is dus belangrijk en daarbij hoort ook het gebruik van een smeerolie-additief. Enorm in opkomst op dit moment zijn de motorolietoevoegingen op basis van PTFE. Een van de nieuwste ontwikkelingen hier in betreft 'Moton CT-104'. Mengbaar Volgens de fabrikant is dit produkt technisch een stap verder, omdat de deeltjes grootte van het materiaal ui terst fijn is (gesproken wordt immers van vaste deeltjessme ring). Het bestaat puur uit smerende componenten, die volledig mengbaar zijn met olie. Zo iets kan - hoe vreemd dit ook mag klinken - niet van alle additieven gezegd worden. 'Moton CT-104' laat hierbij de specificaties van de olie pre cies zoals ze door de fabrikant zijn opgegeven. Minder motorlawaai en -slijta ge en een interessante verla ging van het brandstof- en eventueel olieverbruik zijn volgens de fabrikant van 'Mo ton' de belangrijkste effekten van de toepassing. Een goed PTFE additief kan de smering van de zuigerveren en cylinderwanden aanzienlijk verbeteren, twee motor-onder delen die nog steeds slijtagege- voelig zijn. Deze slijtage zorgt evoor, dat het brandstofver bruik van de auto met de ja ren stijgt. Dat vermindering van deze slijtage effekt heeft op het brandstofverbruik mag duidelijk zijn. De vaak lange vakantieritten lijken een uit stekende gelegenheid om de proef op de som te nemen. 'Moton CT-104 baar bij steeds en automaterialenzaken is verkrijg- meer garages van de schone, milieuvriende lijke en sportieve 1.5i-motor. De verwantschap tussen de Ibiza, de 3-5-deurs hatchback en de Malaga, de 4-deurs se dan, is duidelijk en vernieu wingen bij de Ibiza beteken den dan ook vernieuwingen bij de malaga. In feite zijn het dezelfde soort vernieuwingen. De 4 a 5 jaar praktijk van de huidige Ibiza en Malaga waren goed voor tal van verbeterin gen en die heeft Seat nu alle maal doorgevoerd. Vernieu wingen en moderniseringen zijn dus allemaal verbeterin gen, er is geluisterd naar de klant, geluisterd naar zijn/haar commentaar. Het zal duidelijk zijn dat de vernieuwde Ibiza en Malaga ook kwalitatief enorm vooruit zijn gegaan, daarbij is ook heel duidelijk de invloed van VW-Porsche merkbaar. Evenals de Ibiza verandert de Malaga niet dras tisch van uiterlijk en is het meeste nieuws in het interieur te vinden. De indelen van het gamma wordt gelijkgetrokken met die van de Ibiza Extra. Het motorisch nieuws, in de vorm van een verbeterde 1.7- liter dieselmotor, is een apart hoofdstuk dat betrekking heeft op zowel de nieuwe Malaga als Ibiza Extra. De vernieuwde 1.5i-motor is gelijk aan de mo tor in de Ibiza en dus US'83 schoon. Uiterlijk Uiterlijk begint het met een nieuwe grille, voorzien van een groter Seatmerkembleem. Bij alle modellen, behalve de Special, is die grille uitgevoerd in de kleur van de carrosserie. Op de flanken vinden we nieuwe stootstrips op gordel lij nhoogte. Deze maken niet alleen optisch een meer ver zorgde indruk. Niet zelden missen de lager op de flanken gemonteerde stootstrips hun effekt bij het voorkomen van parkeerschade door het portier van een andere auto, als dat portier een andere bolling heeft dan uw eigen portier. De hoger geplaatste stoottrip biedt dan wel bescherming. Verder heeft de Malaga nieuwe wiel doppen gekregen en een sier- paneel tussen de achterlichten. Kijken we naar de details, dan komen de ruitewissers onder de aandacht met anders ge vormde armen en een groter bereik - de oude wissers wer den wel bekritiseerd omdat ze vrij hoog op de voorruit lagen. Tevens zijn andere ruite- sproeiers toegepast die voor een betere reiniging zorgen. Wat betreft de exterieuruitrus- ting valt te melden dat alle modellen twee buitenspiegels meekrijgen. Interieur Het interieur biedt analoog aan de Ibiza Extra nieuw zit- en bedieningscomfort. De stoelen zijn nieuw, evenals de bekleding. De deurpanelen kregen een aantrekkelijker af werking, met stoffen inzet bij de GLX- en Injectionmodel- len. Het stuurwiel (in drie ver schillende uitvoeringen met drie of vier spaken) heeft een nieuwe vormgeving, die beter zicht op de instrumenten en bedieningsorganen brengt. Het dashboard is wat minder ingrijpend van model veran derd dan bij de Ibiza, maar wel belangrijk verbeterd. Het nieuwe meterpaneel bevat met name makkelijker afleesbare secundaire meters (tempera tuur/brandstof). De niet door iedereen gewaardeerde bedie ningsknoppen op de stuurko- lom zijn evenals bij de Ibiza vervangen door meer gebrui kelijke, conventionele, goed geplaatste hendels voor rich tingaanwijzer en ruitewisser, overzichtelijke accessoirek- noppen op het dashboard. Ook de bediening van het krachtiger verwarmings/venti- latiesysteem werd aangepast. De knoppen van de elektri sche raambediening (GLX/In- jection) verhuisden van het middenconsole naar een han diger plaats op het portier zelf. Programma De technische vernieuwingen komen overeen met die uit de Ibiza, zoals een verbeterde transmissie, betere stuurin richting, remmen e.d. Nieuws ook op motorisch gebied. Standaard in alle Seat Mala ga's is een nieuwe 1.5-liter in jectiemotor met geregelde driewegkatalisator en 66 kW/ 90 pk die aan de strengste uit laatgassen voldoet. Daarnaast is de vernieuwde 1.7-liter die selmotor ook in de Seat Mala ga leverbaar. En een nieuwe indeling van het gamma, voortaan ook bij de Malaga bestaande uit de modellen Special, XL, GLX en als speci fieke Malagatopmodel de In jection. Laatste aanduiding is wat verwarrend, want alle Ma- lagamodellen hebben de 1.5- injectiemotor. De uitlevering van de Seat Malaga naar de dealers is reeds op gang geko men. De schone Malaga 1.5 Special i voor 19.995,- en de Malaga 1.5 XLi zijn in juni le verbaar. De GLXi is vanaf juli verkrijgbaar, het topmodel, de Malaga Injection volgt later. Isuzu heeft in het Okura hotel in Japan een speciale Opel in- troduktie show georganiseerd. De Senator en Omega 3000 zijn sinds 10 maart op de markt in Japan, in juni ge volgd door de Vectra CD en Omega CD. Momenteel zijn er 58 Japanse Opel-dealers, een aantal dat na de Vectra intro met 20 zal worden verhoogd. In Japan verwacht men dat de import van auto's in 1989 met 20% zal stijgen tot 160.000 eenheden, dankzij de belas tingverlaging voor personen auto's met een motor van twee liter of groter. De heer Louis R. Hughes (40) is per 1 april a.s. benoemd tot Algemeen Direkteur en voor zitter van de raad van bestuur van Adam Opel A.G. Sinds maart 1987 was hij vice-presi dent Financiën van General Motors Europe te Zurich. Hij volgt de heer Horst W. Herly (57) op, die werd benoemd tot vice-president Economische Zaken van GM Europe. Hé© m ÊsSkii MALAGA 1.5 XL In Duitsland neemt de vraag naar auto's met ABS toe; de planning is dat 25% van alle auto's dit jaar met ABS zal zijn uitgerust, de verwachting voor geheel Europa is 12%. De vernieuwde Kadett kan ook worden geleverd met ABS remsysteem, evenals de Escort en Golf. De vernieuwde Seat Ibiza en Malaga met 1.5 Injectie motor komt in Nederlandse uitvoe ring alleen met 3-weg katalyi- sator met lambdasonde op de markt. In het thuisland Spanje alsmede in Frankrijk en Italië is de Ibiza en Malaga l.Si er ook zonder katalysator en le vert dan 74 kW/100 PK met 125 Nm. Met katalysator is dat teruggebracht tot 66 kW/ 90 PK en 120 Nm. Overigens vorig jaar was deze motor in de Ibiza SXi ook bij ons nog leverbaar. Nu het milieu ons zo ter harte gaat is bij Seat voor Neder land, België, Luxemburg, Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk gekozen voor de US'83 norm schone motoren, dus met gewijzigd injectie sy steem en met 3-\yeg geregelde katalysator. Een eerste vereiste voor een optimaal schone verbranding is een uiterst exacte brandstof dosering. Met een inspuitsys- teem dus, dat Seat reeds ont wikkelde voor de sportieve SXi-versie van de Ibiza. Het ging daarbij om een Bosch LE2-Jetronicinstallatie, de mo dernste die beschikbaar was. Wanneer echter een geregelde driewegkatalysator met lamb dasonde wordt toegepast, zoals op Seats nieuwe schone 1.5 li ter motor, heeft dat ook gevol gen voor de brandstofregeling. De nieuwe motor heeft daar om een nog geavanceerder LU-Jetronic injectiesysteem, waaruit al mag blijken dat het niet een kwestie is van wat ex tra onderdelen er op schroe ven om een motor nog scho ner te maken - dat vergt wel degelijk een totaal ontwikke lingsprogramma. Zo was te vens een nogal uitgebreide verandering aan de inrichting van de motorruimte nodig, al is de motor zelf (herkenbaar aan het zwarte nokkenasdek- sel) uitwendig weinig gewij zigd. Het levert een 1.5 liter Systeem Porsche Motor op die 66 kW/90 pk produceert bij 6000 tpm., wat meer dus dan de „beperkt schone" carbura- tieversie. Tijdens de introduketie van de vernieuwde Seat-modellen in Spanje hebben wij helaas slechts kunnen rijden met de niet gekatalyseerde modellen. Wij konden de Seat Ibiza 1.5 injectie en de Malaga 1.5 in jectie aan de tand voelen, maar dan dus wel de modellen met het hogere vermogen. Dat kwam natuurlijk direct tot ui ting in de topsnelheid en acce leratietijden. Met de 100 PK motor reikten de tellers van de Ibiza en Malaga tot boven de 200 km/u. Dat moet dan te ruggerekend ergens tussen de 185 en 190 km/u liggen. Voor de Nederlandse katalysator modellen zal dat echter toch lager uitkomen, net even tegen de 180 km/u. Gezien de maxi mum snelheden en de vele fi les is dat dus toch nog ruim voldoende. Exacte metingen konden we dus niet verrich ten, wel kunnen wij U iets over de rij-eigenschappen ver tellen. Zowel de Ibiza als Ma laga heeft met deze vernieu wingen betere rij-eigenschap- pen gekregen, zich uitend in een betere en comfortabeler wegligging, een betere bestu ring, betere remmen en betere bedieningen o.a. van de scha kelaars, maar ook van de ver snellingspook, het koppelings- en rempedaal. Wat ons nog wel tegenviel is de zware be sturing bij lage snelheden of parkeren en de voor een der gelijk compacte auto toch for se draaicirkel. Daartegenover staat dat in alle gevallen ook de prijs in ogenschouw geno men moet worden. Zo start de Ibiza al bij 15.995.-, de Ibiza 1.5 XLi begint bij 19.995.- en de Malaga 1.5 Special bij 19.995.- en de 1.5 XLi bij g ƒ21.495.-, kortom prijzen die^ zeer scherp concurrerend zijn. 9» X &K ALS IK TEGEN JE ZEG DAT JE EEN JSJE VAN ?S MAG KOPEN CENT een rubriek voor vrouwen en andere mensen... Reakties op of bijdragen aan d-UWrUTHUlSKRANTn EXTRA va "~7 V

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 5