Excelsior'20 door laksheid in de problemen U4UL BEUG OvS ZUID <£o Hairvision; ruimdenkende kapper Record visvangst bij Jeugdland Weinig dames inschrijvingen baart zorgen k Paul Berg verkoopt brillen en heeft zelf uitstekende ogen! Uit de bocht Portemonnee weg Bewoners vereniging Schiedam West groeit HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 12 JULI 1989 PAGINA 14 SCHIEDAM - „Luuk van Troost wilde alleen maar een zes slaan en Jan Westland staat te hengelen naar een 'wide'. Dat mag toch niet". De kritiek van Koos Gouka, de begeleider van het eerste Excelsior'20 cricketelftal, was duidelijk en terecht na de ternau wernood gewonnen wed strijd tegen Bloemendaal. „Er is na de wedstrijd in de kleedkamer dan ook een hartig woordje gespro ken", aldus Koos Gouka, voor wie het laatste uur van het duel een ware lij densweg was. Toch had Gouka ook complimenten, zij het dat alleen Erik Dul- fer en Ronald Groen daar voor in aanmerking kwa men. „Chapeau voor de laatste twee", aldus Gou ka. Erik Dulfer en Ronald Groen mochten terecht de redders voor de Schiedammers ge noemd worden. Dat het uitgere kend de laatste twee batslieden waren die voor de winst moes ten zorgen is tekenend voor de problemen waarmee Excel sior'20 zondag kampte. Met en gelengeduld sprokkelde het tweetal in maar liefst acht overs de laatste 14 runs bij elkaar. Na de laatste run, een 'wide' van bowler Hans Beyma, kregen Erik Dulfer en Ronald Groen een terecht ovationeel applaus. Captain Bloemendaal, als eerste aan bat, zette een totaal neer van 153 all out. De score van de Bloemen dalers werd voornamelijk ge produceerd door Peter Holland (40 runs en bowled door Erik Dulfer) en Tim Ritchie (76 runs, knappe vang Jan West- land). Geen van de antere spe lers van Bloemendaal kon bo ven een score van tien runs ko men. Van de laatste vier bats- men gingen er drie voor nul Het gaat er Paul Berg niet zozeer om of u een bril wilt of lenzen. Hij hééft dan ook fantastisch mooie monturen. Omdat hij zelf uitstekende ogen heeft hoeft hij zelf dus geen keuze te doen, dat maakt het voor hem nog makkelijker om een eerlijk en objec tief advies te geven. Jammer voor 'm want 'wie appelen had gevaren, had appelen gegeten...' Maar als u komt kunt u rekenen op 'n eerlijk advies. Daar komt u toch voor!? ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 naar de kant. De verantwoorde lijke man voor deze snelle af gang was voornamelijk captain Erik Dulfer die bowlde met de cijfers, vijf wickets voor het verlies van slechts 16 runs in 14 overs. Collis King haalde twee wickets neer na twaalf overs, waarin hij 22 runs moest incas seren. „Met Colhs King ga ik deze week een hartig woordje spre ken", liet Koos Gouka duidelijk weten en gaf daarmee aan dat hij niet meer zijn hand houdt boven de met veel ophef bin nengehaalde gewezen testcricke ter. Opener Carl Schewe kreeg na King zijn broertje Marcel te genover hem, samen gingen zij op weg naar de zeventig runs. Marcel Schewe was samen met Benny Putters invaller voor An- dré van Troost en Erik Gouka, die in Engeland verblijven voor het Colts-toernooi. Carl Schewe was de enige Excel- sior-speler die een hoog totaal neer wist te zetten, 45 met zes vieren. Nadat ook Luuk van Troost en Emerson Trotman tot goede totalen waren gekomen, beiden 27 runs, ging het heel snel bergafwaarts met de thuis ploeg. Johan Gordinou de Gou- berville was na een afwezigheid van ruim een maand weer terug in de hoofdmacht van de Thur- ledevereniging. Hij vierde zijn terugkeer zonder runs (LBW op bowlen van Reisig), ook Jan Westland (14) en Benny Putters (0) konden het totaal van Bloe mendaal niet overtreffen. Uit eindelijk moesten de twee laat ste batsmen, Erik Dulfer en Ro nald Groen, nota bene de min sten van Excelsiors battingside, het karwei afmaken. Evenals in de aanval toonde international Dulfer aan dat hij steeds meer het team kan dragen. Zaterdag Door de winst op Bloemendaal staat Excelsior'20, samen met Quick Haag, op de derde plaats met twaalf punten uit tien wed strijden. Koploper is Kampong (11-18) gevolgd door HBS (10-14). Hermes DVS dat zon- SCHIEDAM, vrijdagavond - Een 20-jarige Schiedamse auto mobiliste verloor omstreeks tien uur op het Kethelplein de macht over het stuur. Ze vloog uit een scherpe bocht en klapte twee maal met haar wagen tegen de vangrail aan. De vrouw moest haar fout met en gebroken arm bekopen. SCHIEDAM - Een bezoek ster van de weekmarkt van vrijdag 7 juli is van haar portemonnee (inhoud 700 gulden) beroofd. Volgens de gedupeerde is de rits van haar tas tijdens haar wan deling langs de kraampjes door de dief omzichtig opengetrokken. Alle verzekeringen Hypotheken-financieringen-pensioenen Boekhoud- en administratiekantoor Beleggingsadviezen Raaphorstlaan 4-12 2532 BH Den Haag 070-939111* Onze adviseur voor Schiedam e.o. MEVR. A. DAPPER Alberdastraat 16, Schiedam. 010-4269578. Carl Schewe was met 47 runs de meest produktieve Excelsior-speler in het duel met Bloemendaal. dag ten onder ging tegen HBS (HBS 277 voor 9, Hermes 138 all out), staat nog steeds op de onderste plaats met vier punten uit tien wedstrijden. Komende zaterdag staat de eerder verre gende derby tegen Hermes DVS op het programma. Excelsior'20 zal dan zonder Johan Gordinou de Gouberville aantreden, die moet werken. De twee 'young sters' André van Troost en Erik Gouka zullen echter weer terug zijn. Bij Hermes ontbreekt in elk geval John Verweij, die nog steeds herstellende is van een zweepslag. Bij mooi weer zal de jaarlijkse derby in het Harga- park weer een drukbezocht sportevenement worden. SCHIEDAM - Kapsalon New Hairvision, de naam zegt het al, knipt volgens de laatste nieuwe modellen het haar van dames en heren. De twee eigenaren Ber de Bruin en Daan Schultheis, zijn twee jonge ambitieuze kappers, die nu ruim een jaar hun zaak aan de Rubenslaan 4 hebben. „We knippen ook zoals de men sen dat zelf willen en zijn bij zonder ruimdenkend. Niks is voor ons onmogelijk of vreemd, zegt Ber de Bruin. New Hairvision heeft sinds kort de beschikking over een buiten terras achter de zaak, die als wachthoek is ingericht. Zeker met het mooie weer van de laat ste dagen veraangenaamd zo'n buiten dit wachten. Al is wach ten in veel gevallen niet nood zakelijk, want New Hairvision werkt volgens afspraak. Toch kan men altijd even binnen lo pen om te kijken of er toevallig een gaatje is. In de wachthoek, die obk binnen is voor het geval dat het weer slecht is, kan de klant onder het genot van een tijdschrift en een drankje wach ten op zijn beurt. New Hairvi sion is elke werkdag, behalve maandag geopend van 9.00 tot 17.30 uur. Voor afspraken kan gebeld worden naar telefoon nummer: 010-4267636. SCHIEDAM - Een veer tigtal jeugdige vissers waaronder deze keer op vallend veel meisjes, heeft (V.l.n.r.) Jeroen van Ingen (477 cm), John Romijn (84 cm) en Martijn Bravenboer (234 cm). afgelopen zaterdag aan de Poldervaart een fijne vis- middag beleefd. De weer goden waren ondanks de wat sombere voorspellin gen bijzonder gunstig ge stemd en het buitje na af loop van de wedstrijd deed de bij de inschrijving ver kregen Jeugdlandpet dan ook beslist niet kreuken. De publieke belangstelling was zoals gewoonlijk weer bijzonder groot. Een aantal vissers van de hengelsportvereniging "Schie dam en Omstreken" die de vis wedstrijd begeleidde waren 's morgens al vroeg in touw ge weest om alle visplekjes in orde te maken. De vissen lieten zich deze mid dag vrij gemakkelijk verschal ken en de controleurs kwamen dan ook handen tekort om alle gevangen vis te meten. Winnaar in de leeftijd tot 9 jaar en win naar van de Jeugdlandbokaal werd Martijn Bravenboer met 234 cm; een zilveren medaille was er voor Dennis Faasse met 123 cm en het brons ging naar visser Den Hoed die 104 cm vis ving. In de leeftijd van 10 tot 13 jaar werd John Romijn met 84 cm verrassend eerste, won Erik Vis ser het zilver met 66 cm en mocht Vincent Houtkamp met 43 cm het brons mee naar huis nemen. In de categorie van 14 tot 17 jaar was Jeroen van Ingen de beste visser die maar liefst 477 cm vis aan de haak wist te slaan wat hem de Jeugdlandtrofee op leverde. Tweede en goed voor het zilver werd Ronald Hollan der met 465 cm en John de Groot kreeg het brons voor 198 cm gevangen vis. De speciale pechprijs ging naar de vijfjarige Desiree Romijn. Na afloop reikte Jeugdlandcoör dinator Joop van Broekhoven de prijzen uit en bedankte de controleurs voor hun medewer king. De overige deelnemers gingen ook niet met lege han den naar huis en mochten alle maal een prijsje uitzoeken. tSgHSö SCHIEDAM - Het ledental van de BVSW is in de eer ste helft van 1989 met 128 nieuwe leden gestegen. De vereniging telde op 1 janua ri 522 leden, op 1 juli wa ren dat er 650. De reden van deze opzien barende groei is onder an dere de toeloop van nieuwe leden uit de omgeving van het Vlaardingerdijkpark. De akties van de vereniging om de bouw van drie luxe- koopflats in dat park te ver hinderen doen veel mensen besluiten lid van de BVSW te worden. Ook een groot aantal bewo ners van de 213 St. Josef- woningen hebben zich de afgelopen maanden als lid aangemeld, de inspannin gen van de bewonersvereni ging om de teveel betaalde huur terug te krijgen is voor die bewoners de reden om de vereniging te steunen. Gezien de snel stijgende toename van nieuwe leden verwacht het bestuur dat de BVSW in 1990 het magi sche aantal van 1000 leden ^al bereiken. Vissen aan de wallekant. WATERWEG NOORD - Mark Steenbergen is win naar geworden van het open toernooi van tennis vereniging ROVS. De Holy-speler versloeg in de eindstrijd de op zijn eigen park spelende Erwin de Kievit. Opvallend bij het toernooi van ROVS was de bijzonder geringe be langstelling van dames. Door te weinig inschrijvin gen werden de enkel-on derdelen in C2 en D2 niet gespeeld. „Elk toernooi schijnt met dit verschijnsel te maken te hebben", ver zuchtte ROVS-voorzitter en wedstrijdleider Bob van Nes. Het open ROVS-toernooi werd afgewerkt op de zes geheel ver nieuwde banen in het sportpark De Vijfsluizen. Hoewel het park er na de vernieuwing prachtig uitziet, hadden de deelnemers klachten over de banen, die vol gens hen te zacht waren. Of dat ook de reden was van de vroege uitschakeling van de in C2 als eerste geplaatste Max Koster (Holy) is niet bekend. Koster ging in elk geval wel in zijn eer ste partij, in de tweede ronde, tenonder tegen zijn clubgenoot en de latere winnaar Mark Steenbergen, 7-6 en 6-1. „Op kunststofbanen heb ik dit seizoen al een keer van Max verloren, omdat hij een sterke service heeft. Op gravel (de baansoort op het ROVS-park red.) is die service minder door slaggevend", aldus Steenbergen. In de onderste helft van het wedstrijdschema kwam Ewin de Kievit als winnaar uit de bus.' In de onderlinge eindstrijd leid de Mark Steenbergen in de eer ste set met 4-0, maar moest toestaan dat de ROVS-speler de eerste set alsnog met 6-4 naar zich toe trok. In de twee volgen de sets bleek de Holy-speler toch de sterkste en zegevierde Mark Steenbergen met 6-1 en 6-4. Samen met de door hem uitgeschakelde Max Koster won Mark Steenbergen eveneens het herendubbel in C2. Met 6-4 en 6-1 versloeg het Holy-duo Frank Koonings en Dick van Gelderen. De finale in het damesenkel Dl was een ROVS-onderonsje. Zo wel Marjolijn Degens als Els Moret komen uit voor de be drijfsvereniging van de Shell. In de eindstrijd werd duidelijk dat Els een klasse beter was, zij stond slechts drie games af aan haar clubgenoot, 6-3 en 6-0. Theo Vervoort (Holy) drukte nadrukkelijk zijn stempel op de heren Dl klasse. In het enkel spel schakelde de olijke tennis ser van Brabantse afkomst in de halve finale de als eerste ge plaatste Theo van Gogh (KSVV) uit, 4-6, 6-4 en 6-0. In de eindstrijd ontmoette Ver voort de eveneens ongeplaatste Ronald Utens (ROVS). Theo Vervoort maakte ook in de finale zijn faam als liefheb ber van drie sets waar, alleen trok hij in deze finale aan het kortste eind, want ondanks het verlies van de eerste set (6-2) won Ronald Utens de tweede en derde set met 7-6 en 6-3. In het herendubbel legde Theo Vervoort samen met zijn part ner John Heilker wel beslag op de eerste prijs. In de finale won nen zij in twee sets (6-2 en 6-1) van het tweetal A. de Blok en G. Bijkerk. Zware strijd Kees Warmerdam won na een lange en zware strijd het heren enkel D2. In de finale bleef Warmerdam, die overigens ont brak op de prijsuitreiking, Jan de Koning met 6-4, 6-7 en 6-4 net de baas. Het gemengd dub bel D werd een overwinning voor W. De Koning/A. Verwa ter, zij wonnen in de eindstrijd van E. Moret/R. van Dijk, 6-3 en 6-3. Met een 6-2, 6-7 en 7-5 winst op W. de Koning/M. Verwater werd het damesdubbel een overwinning voor het duo J. van Bragt/J. Maarleveld. Koos Gouka bekritiseert zijn spelers m m I mn SSy- Mark Steenberg heerst op ROVS fS ËNfl

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 14