WIM VAN DUKE ZN TEL. 010-4267169 PHIUPSEN Meer dan glas VECOM TELEFONISTE/TELEXISTE/ RECEPTIONISTE VOOR SCHIEDAM- CENTRUM/OOST VAKANTIE- BEZORCERS/STERS cÊuneinjf Fikkie foetsie, poes pleiten IJ WRin TOERISMEE Legoland I' HERKENDE VERHUIZERS COMMERCIEEL MEDEWERKER VRIJWILLIGERS kassier/shop medewerker m/v Autobedrijf Unique B.V. Claire achter de telefoon Tien winnaars naar Q1 Zomer, zon, zien, beter zien r w EST ifHUlSj BEST] [p[ huls aan huis verspreidingen bv zoeken wij met spoed nog enige Bel voor inlichtingen: 010-4230388 (tussen 09.00 en 17.00 uur) SCHMEINK INDUSTRIAL B.V. SCHMEINK INDUSTRIAL B.V. Met mini-card om meer kans op terugbezorgen M Sla li a4/ I'll .fr*' u f 38 ff Aan al het goede komt een eind EJi IS1 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 14 JULI 1989 PAGINA 12 VRAAG DAN VRIJBLIJVEND PRIJSOPGAVE BIJ JAN STEENSTRAAT 35 SCHIEDAM AVORIAZ '88 BRENGT MENSEN BEWEGINGI West Kruiskade 35 Rotterdam Tel. 010-4143222 G. van Katwijk Verf- en glashandel Broersveld 134 SLIJPERIJ Gé Kleijheeg VECOM VOOR VERANTWOORD EN EFFICIËNT INDUSTRIEEL ONDERHOUD De Vecom Groep is een dynamische, snel groeiende en internationa le onderneming. Zij omvat een netwerk van eigen vestigingen en agenten in meer dan 30 tanden met een gezamenlijke omzet van 61 miljoen gulden in 1989 en een personeelsbestand van 240 hoogge kwalificeerde medewerkers. De Vecom Groep legt zich toe op: - de levering van chemische reinigings- en onderhoudsmiddelen aan de scheepvaart en industrie - het verlenen van technische service aan de scheepvaart en indus trie - het adviseren bij en het uitvoeren van chemische en technische reinigingen. Wij zoeken voor spoedige indiensttreding een enthousiaste Die: - bereid is 25 uur per week te werken in wisseldienst 07.45-12.45 uur of 12.45-17.45 - ervaring heeft in het bedienen van een telefooncentrale met 12 lijnen - op vlotte wijze met de telex/telefax kan omgaan - ervaring heeft met tekstverwerking - een goede kennis in woord en geschrift van de Nederlandse, Engelse en Duitse taal heeft - leeftijd tot 40 jaar. Geboden wordt: - een zeer zelfstandige werkkring - een goed salaris met secundaire arbeidsvoorwaarden. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de heer R. Baas, tele foon 01899-30399 toestel 230. Heeft u direct belangstelling reageert u dan door uw schriftelijke sollicitatie te sturen naar: VECOM B.V. Afdeling Personeelszaken, Postbus 27, 3140 AA Maassluis. GEMEENTE SCHIEDAM AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN groothandel in gereedschappen en machi nes vraagt in verband met uitbreiding van haar verkoopteam een Onze kandidaat dient aan de volgende ei sen te voldoen: - Technische opleiding b.v. Technische school en/of M.T.S. - Commerciële instelling - Goede kontaktuele eigenschappen - Bij voorkeur in het bezit van typediploma - Dienstplicht hebben vervuld - Leeftijd omstreeks 22 jaar Wij bieden: - Prettige werkkring - Goed salaris - Goede sociale voorzieningen - Pensioenregeling - Doorgroeimogelijkheden Uitsluitend schriftelijke sollicitaties. Postbus 240, 3100 AE Schiedam, t.a.v. de Direktie. Het verzorgingstehuis Frankeland Autobedrijf Unique B.V. zoekt: voor het Esso Selfservice station aan de Anna v. Saksenweg te Vlaardingen. De eigenschappen waarover de geschikte kandidaat moet beschikken zijn: Goede kontaktuele eigenschappen Geringe hoeveelheid technische autokennis Akuratesse en betrouwbaarheid Bereidheid om af en toe ook in het weekend te werken. Indien U interesse heeft in deze baan kunt U Uw schriftelijke sollicitatie richten aan: Postbus 199, 3100 AD Schiedam, t.a.v. A.J. Hordijk. Het is, dat we - terecht - geen lelijke woorden in de krant mogen schrijven, maar anders zou ik zeggen: het was een rot- kat. Een in rood gestreept vel ge stoken brok agressie. Als een aandoenlijk klein hoopje om zorg vragend babykatje had den we haar op de stoep van ons huis gevonden. Dacht ik nog in m'n onschuld: dat dier is verdwaald. Dus bij super markten briefjes opgehangen, een advertentie geplaatst en zelfs de politie gebeld. 'Aan komen lopen...' en de rest kunt u raden. Niks aan komen lo pen. Gewoon gedropt. Maar zo'n dier moet ondertus sen wel eten en drinken en via voedsel uit een poppezuigfles plus over-enthousiaste kinde ren, is toen de narigheid be gonnen. We hadden ineens een poes. Maar 't bleek bij 't op groeien een klein monster. Aaien? Je kon een haal krij gen. Onze moeders durfden niet meer naar binnen, want Tijger, zoals we dat gestreepte huisgenootje op haar onhoor bare voetjes hadden genoemd, vloog ze naar de benen. Haal de de panties en de huid open. De stof van ons bankstel ging kompleet naar de Filistijnen en de in liefde volhardende zo nen zaten onder de krabben. Maar toch... Wat hebben we voor de tuindeur gestaan toen Tijger eens een keer de poten had genomen. Roepen in het nachtelijk donker, in de omge ving speuren en zelfs weer briefjes opgehangen. Vier da gen en nachten later stond ze weer voor de ruit. Magerder, uitgehongerd en naar later bleek, zwanger. Haar binnen komst was te vergelijken met de entree van de verloren zoon. Extra brokken, extra aan dacht. Maar de aai-poes, weg- kat-liefde kreeg letterlijk toch een knauw toen ze mij, waar schijnlijk door een schrikreak- tie, met een sprong van de vensterbank naar de keel vloog. Je schrikt je lam en ik zat onder de halen. Toen hakte mijn wettige een knoop door en besloot ons huis niet langer op een oerwoud te doen lijken. Juist met zo'n rumoerig kat- tenverleden en zoekpartijen in het donker, kan ik me levendig voorstellen, dat er al heel wat bezitters(sters) van honden en poezen enthousiast bleken voor een sinds kort bestaand opspo ringssysteem, gelanceerd on der de naam 'Huisdier terug'. De computer en een klein kaartje aan de halsband van het huisdier, spelen de hoofd rollen bij dit landelijke sy steem met een centrale meld kamer in Alphen aan den Rijn. Ik sprak erover met Claire Ba- rakè uit deze gemeente, bij wie je voor 'Huisdier terug' terecht komt. Je krijgt dan niet met een idealistische vrijwilligster te maken, die zoiets 'er wel even bij doet', want het sy steem heeft een zakelijke in slag. Wat naar mijn gevoel de continuïteit van zo'n idee al leen maar ten goede komt. Natuurlijk zijn er al manieren om te laten weten, dat die hond of die kat van jou is. Via een penning of een kokertje aan een bandje om de hals. Dan kan iemand, bij wie een dier is komen aanlopen, zich met de eigenaar in verbinding stellen. De politie van zo'n losloper op de hoogte stellen kan natuurlijk ook. Want niet ieder beest is even handelbaar. Het unieke aan het nieuwe sy steem, in tegenstelling tot de gangbare methoden is, dat bij het vinden het huisdier ook onderdak krijgt als de eigena ren onbereikbaar of met va kantie zijn. Dan gaat Moortje of Bello zo lang in een asiel of pension. Ben je door je werk of anderzins niet permanent bereikbaar, dan is 'Huisdier terug' wellicht een uitkomst. Pet Card Degenen, die het er a raison van 12,50 het eerste jaar en daarna een tientje per jaar voor over hebben, ontvangen voor hun dier de twee bij twee centimeter kleine 'Pet Card'. Het woordje Pet heeft in dit geval alleen te maken met de Engelse benaming voor je lie velingsdier. Ben je dol op je beest, dat noem je die in Enge land 'Pet'. Op dat Pet Cardje staan een registratienummer en het telefoonnummer van 'Huisdier Terug', namelijk 01720-22054. Wordt het weg gelopen dier door iemand ge vonden, dan kan die dat cen trale telefoonnummer bellen om het nummer op de Pet een rubriek voor vrouwen en andere mensen... Card door te geven. Bij dat nummer hoort een dier en uit het computerbestand blijkt meteen wie de eigenaren zijn. Daar heeft 'Huisdier terug' twee telefoonnummers van. Het huistelefoon-nummer, het nummer op het werk of van iemand anders. „Familielid of goede buur" zegt Claire Bara ké. „Kan niet schelen, maar twee nummers vergroot de be reikbaarheid". Telefoonservice Omdat men nog maar pas van start is gegaan, is de meldka mer tot nu toe alleen overdag tussen de gebruikelijke kan tooruren bereikbaar. Claire Baraké heeft namelijk een bu reau voor telefonische marke ting. Dat is verkopen per tele foon van zaak tot zaak. Dus niet in de particuliere consu- mentensektor. Claire blijkt ook een secretaresse service te verzorgen. Vooral kleinere of éénmansbedrijven, die er geen secretaresse op na (kunnen of willen) houden, vallen steeds meer op zo'n vorm van dienstverlening, waar je de laatste tijd als vrij nieuw feno meen steeds meer van hoort, terug. Wat zoiets inhoudt, wil ik dan wel even weten. Het verzorgen van tikwerk, het aannemen van de telefoon, het schrijven van brieven en andere hand en spandiensten horen erbij. Claire Baraké is daar in Al phen dus zoiets als een 'kleine zelfstandige' met telefonische faciliteiten. Politie Zo zijn de makers van Pet Vi deo, die al langer met het idee van een opsporingssysteem speelden, dan ook bij haar te recht gekomen. Pet Video is een tv-programma, dat in de wachtkamers van 250 dieren artsen in ons land te zien is. Ingewijden dus in de huis- dierenwereld. „De dierenbescherming en de politie zijn inmiddels ook op de hoogte van Huisdier te rug", hoor ik van Claire Bara ké. „Dat werkt natuurlijk een stuk gemakkelijker, terwijl het voor politie of dierenbescher ming ook handig is als er bij het vinden van een dier met een Pert Card om, maar één nummer hoeft te worden ge draaid. Dan doen wij gewoon de rest". Dus inclusief de eventuele opvang bij afwezig heid van de eigenaar. Teckels Vier en twintig uur is de cen trale meldkamer dus nog niet bezet. Een telefoonbeantwoor- der wordt ingeschakeld als men er 's avonds of zondags niet is. „Maar die luisteren we wel trouw af', zegt Claire Ba- Claire Baraké, de telefoni sche vrouw achter 'Huisdier Terug', weet zich door haar teckels extra gemotiveerd. raké. „Weet u, we zijn pas be gonnen en hoe meer mensen zich opgeven, hoe meer geld er beschikbaar is om ook dat stukje service uit te breiden", legt Claire uit, zelf in het bezit van twee teckels, die ze 'voor geen goud van de wereld' zou willen missen. Bij vragen of andere reakties voor 'Huisdier terug', kan er naast gebeld (01720-22054) ook geschreven worden, 't A- dres is postbus 553, 2400 AN Alphen a/d Rijn. Voor wie meteen de zaak wil rondbreien vertel ik er even bij, dat bij aanmelding naam, adres, twee telefoonnummers, alsmede het ras en de naam van hond of kat nodig zijn. De tekenwedstrijd die UW THUISKRANT organiseerde in samenwerking met het Deens Verkeersbureau en Midtfly leverde heel wat origi nele en mooie tekenigen op. Op bijgaande foto de winnen de tekeningen. De kinderen die hiermee een tweedaagse trip naar Dene marken hebben gewonnen, met o.a. een bezoek aan Lego- land, zijn: Nancy de Zwart, Schiedam; Danielle Vermeu len, Brielle; Herman Verha gen, Dordrecht; Alexander Stolze, Maasland; Gijsbert Schouten, Rotterdam; Ragnar Niemeijer, Bennebroek; Fran- cien Stoffels, Scheveningen; Patrizia du Clou, Gouda; Ber nard Kok, Spijkenisse en Adri- aantje de Jong uit Hardinx- veld-Giessendam. Op maan dag 7 augustus vertrekken de jeugdige winnaars vanaf Zes tienhoven, uiteraard met een toestel van Midtfly! Zo vlak voor de vakantie-uit tocht is het goed om even stil te staan bij het zien. Neder land gaat er weer massaal op uit om aan zee, in de bergen of in mooie landstreken te ge nieten van een welverdiende vakantie. Waar we ook ko men, er valt ongetwijfeld veel te zien. Om hier volop van te kunnen genieten zou een ogen- test bij een opticien weieens een onverwacht beter zicht kunnen opleveren. Vaak gaat de gezichtsscherpte langzaam en ongemerkt achteruit. Juist in de vakantie, als je op wegen rijdt waar je normaal niet komt, is men veel meer aange wezen op richting- en ver keersborden dan normaal. Goed zicht is dan belangrijk, want als die borden van grote afstand herkend en gelezen kunnen worden, heeft men de tijd om veilig voor te sorteren en kan men dus het „We had den rechtsaf gemoeten..." voorkomen. We hebben maar één paar ogen waarmee we ons hele le ven voort moeten. Het is de moeite waard daaraan de no dige aandacht te schenken. Uw opticien beschikt over ap paratuur waarmee ogen snel en eenvoudig getest kunnen worden, 'n Afspraak voor een ogentest is snel gemaakt, dat hoeft geen maanden van tevo ren te gebeuren. Bovendien adviseert hij graag over goede zonnebrillen. Niets is voor eeuwig en dus ook onze wekelijkse rubriek voor hob byisten, doe-het-zelvers en modelbouwers niet. In de 3 jaar dat wij deze rubriek publiceerden hebben zo'n 150 werkstukken de revue gepasseerd. Om u als lezer van deze rubriek niet helemaal met lege handen te laten staan zijn al deze werkstukken overzichtelijk opgeno men in de "Maak Het Zelf Gids" van Karweipost. n Het verdwijnen van deze rubriek betekent overigens niet dat Kar weipost haar activiteiten staakt. Van alle in de afgelopen jaren gemaakte werkstukken kunt u de bouwtekeningen gewoon blijven bestellen en ook de ontwikkeling van nieuwe werkstukken gaat ge woon door. Voor wie op de hoogte wil blijven van de activiteiten van Karwei post raden wij dan ook aan de onlangs verschenen "Maak Het Zelf Gids" te bestellen. Op de foto hiernaast ziet u de voorzijde van de Gids afgebeeld. De Gids die u thuis ontvangt is na tuurlijk een flink stuk groter en bo vendien in kleur. Naast de in deze rubriek behandelde werkstukken vindt u in de Gids nog eens zo'n 150 andere werkstukken alsmede gereedschap, bouwpakketten en aller lei accessoires. U kunt in het bezit komen van de Gids door f 10,00 over te maken op giro 3567600 t.n.v. Karwepost, Vleuten. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de Gids dan per omgaande toegestuurd.. Een betaalcheque sturen kan natuurlijk ook. U kunt deze sturen na^r: Karweipost bv, Postbus 63, 3451 EC Vleuten. VERHUIZEN? Racefiets van topklasse tegen een zeer aantrekkelijke prijs en in bijzonder fraaie outfit met lugloos frame in de maten 50 t/m 64 cm en compleet uitgevoerd met Huret 10 vers. derailleur, Weinmann remmen en Dural al. crankstel. Ausbisque 12 versn alu velgen Van 689 - voor 499.- VENTOUX met Reynolds 501 frame Maten van 57 t/m 66 cm. Van 999 - voor 699.- NICE SUPER SPORTFIETS Alu. trommelrem- men 5 versn Van 799 - voor 599.- ADVIESPRIJS 599 Gereedschapmakerij Schie 178, telefoon 4261719 Voor hard metaal (Widia) cirkel-zagen Van 150 mm e tot 500 mm e Slijp en reparatie service binnen 8 uur. LANDELIJK - REGIONAAL - PLAATSELIJK Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergunning binnengekomen. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur, tst. 188/189. W. J. Kadee voor Kerkweg 85; woning verbouwen en vergroten J. J. Brouwer/G. Lanter voor Polderweg 166-168; twee dakkapellen vergroten Stichting Helpt Uw Medemens voor Sommeladijkaeatraat 3; wo ning verbouwen J. G. v.d. Lubben voor Zalmstraat 8; dakkapel aan de voorgevel ver groten Bontebal Bouw b.v. voor Vlaardingerdijk-Fabriatraat; 29 woningen bouwen Paul de Graaf Production voor Doelapiein; v.m. St. Joris Doelen verbouwen tot fotostudio/woonhuis Ir. C. J. Marcus voor Lange Haven 122-124; panden in- en uitwendig verbouwen Th. H. Hemmes voor Sportlaan; kantoorunit plaatsen W. A. M. Bergwerf voor Charlotte de Bourbonstraat 23; woning ver bouwen en vergroten B. Meulendijk voor Sommalsdijksestraat 8; woning verbouwen Gemeentewerken/Grootel voor Spaland; 86 woningen bouwen Wilma Bouw B.V. voor Spaland (Kerkweg): 55 woningen bouwen Ir. M: Treijtel voor 's-Gravelandseweg 557; kantoorruimte op de 4e en 5e verdieping verbouwen H. J. Sanders voor Laagland 5; woning vergroten M. L. P. Louer voor Spaland-Harreweg (bouwnr. 1); woning bouwen Gemeentelijk Woningbeheer voor Noordvest 18; kantoorpand ver groten D. N. Hart voor Schie 86 en Groenweegje 61-63; panden verbouwen tot garagebedrijf 2 appartementen Directeur O.N.S. voor Spaland (Kerkweg); trafostation bouwen R. L. C. v.d. Valk voor Oude Kerkhof 20; winkel verbouwen tot kap salon Dir. Gemeentewerken voor Singel 104; muur om Singelkerk bouwen Coop Beh. Bel. Vereniging Naaldwijk u.a. voor Lange Singel straat 105c; woning verbouwen Directeur O.N.S. voor Maasdijk (v.m. Gustoterrein); trafostation bouwen Ned. Coca-Cola B.V. voor 's-Gravelandseweg 391; expeditiehal bouwen C. Sitskoorn voor Spaland (kavel 15); woning bouwen Mw. L. P. Dingier voor Beierlandsestraat 19; dakkapel aan de voor zijde plaatsen H. v.d. Hoeven voor Van Leeuwenhoeckstraat 45 a/b; 2 woningen renoveren Freek Koelman Aann. bedrijf voor Oostsingei 2; fysiotherapeuten praktijk uitbreiden Agreio Agricultural Export Co. Ltd. voor De Brauwweg 20 en Sandvikstraat 35 t/m 59; kantoren inrichten Th. H. Hemmes voor Sportlaan; bestuurskamer uitbreiden T. Schouwenburg voor Westvest 74; pand verbouwen tot woning met werkplaats S. Steenbergen voor Westvest 76B; deur- en raamkozijnen in de voorgevel wijzigen, alsmede de 2 woningen samenvoegen A. J. Mosk voor Burgemeester Knappertlaan 39; woning vergroten Fa. Mannekus en Co B.V. voor Nieuwe Waterwegatraat; kantoor pand verbouwen Freek Koelman Aann.bedrijf voor Graal Florisstraat 58; achtergevel wijzigen B. G. S. voor Fokkerstraat 510; pand vergroten J. Gouka voor Bosrand 38; woning verbouwen en vergroten D. Hoogenboom voor Potgieterstraat 13; woning verbouwen K. Zoeteman voor Lange Haven 89; kantoorpand verbouwen tot woonhuis met praktijkruimte Ron Otferman voor Lange Haven 87; woning met praktijkruimte ver bouwen J. Dolk voor Laan van Spieringshoek 9; woning vergroten Ostade B.V. voor Willem Barentszstraat 1; bedrijfspand uitbreiden P. M. F. van Beurden voor Jan van Avennesstraat 23; schuurtje plaatsen M. A. Vink voor Rembrandtlaan 54a; woning verbouwen H. A. v. Mastrigt-v. Ouwerkerk voor Rembrandtlaan 47b; woning verbouwen en schuur vergroten Dhr. Hermans voor Ploegstraat 7; woning verbouwen J. J. R. van de Weg voor Grote Markt 25; woning verbouwen J. F. van der Linde voor Borodinlaan 46b; serre bouwen J. van Zellem voor Rozenburgerplein 12; hobbyruimte aanbouwen W. Heinsbroek voor Nieuwe Sluisstraat 3; balkon aan de achterge vel maken A. Breugelmans voor Boterstraat 14; woning verbouwen Multi Action B.V. voor Lange Kerkstraat 11; woning verbouwen J. Klijn voor Villastraat 60; woning verbouwen en vergroten J. M. L Vrinten en J. D. F. Companus voor Fazantlaan 33 en 39; woningen vergroten Dir. Gemeentewerken voor Spaland (Harreweg); 63 woningwetwo ningen bouwen zoekt nog enkele die hel leuk vinden om 's middags van 14.30 uur tot 17.30 uur te helpen bij het uitdelen van koffie, thee, drankjes enz. Heeft u nog een vrije middag over? Bel voor inlichtingen met de heer Jos Poell. Adres: Liduinastraat 10, 3117 CS, telefoon: 4264925. deze rubriek sfurenb'''dra8cn aan 'UW THUISKRawt" redaktie Postbus 5825^ 22^0 HV Rijswijk Telefoon 070-1902^2 H/SAAK HE' oo EEN ZEEMEERMIN! ZELF GIDS GuWlg tol olRd oktotMir 1990 Hobby's voor het hete gezin

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 12