De turnzusjes Larissa en Natasja van in Belastingen (2) SFC oefen programma Verkeersmaatregelen tegen smog vol haken en ogen LLJ 0 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 21 JULI 1989 PAGINA 9 WATERWEG-NOORD - Nederland vormt binnen het internationale turnen letterlijk en figuurlijk een kikkerland. Al jaren wordt getracht daar, echter te vergeefs, verandering in te brengen. Toch bedrijven in ons land veel mensen dé sport der lichaamsbewe ging. De toptalenten wor den zorgvuldig gekoesterd in het nationale sportcen trum Papendal. Een vreemde eend in de bijt is de 18-jarige Larissa van Hesse uit Schiedam. Sa men met haar 20-jarige zus Natasja proberen zij zonder nationale trainings faciliteiten op te boksen tegen het bolwerk Papen dal. En met succes. In 1988 werd Larissa van Hesse Nederlands kampioene turnen in de juniorenklasse en afgelo pen voorjaar behaalde zij de na tionale titel in de seniorenklas se. „De seniorenklasse is voor alle turnsters die niet op Papen dal zitten. Die komen uit in de Olympische klasse", verduide lijkt Larissa van Hesse haar ti tels. Maar dat de prestatie van de jongste van het Schiedamse duo op hoog niveau staat, blijkt uit het verschil met de nummer twee: 2 punt 4, zoals dat heet in turntermen. Papendal „Ik heb tot twee jaar geleden wel op Papendal gezeten", zegt Larissa van Hesse. „Maar tij dens wedstrijden ben ik twee maal door mijn linkerenkel ge gaan. Die blessure was zo ern stig dat ik niet meer mocht tur nen en Papendal moest verla ten. Dankzij de medische hulp van professor Marti uit het i Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur .zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur; 18.45-19.15 uur. PAAZ, za„ zo. en wo. 13.45-14.30 uur en 18.45- 19.45 uur, andere dagen 18.45-19.45 uur. Kraam- afdeling: 13.45-14.30 uur; 19.00-20.00 uur. Kinder afdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoedgevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag tm vrijdag van 9,00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag tm vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Waarnemende Dieren artsen: Voor dierenarts De Kaper, telefoon AMC, de beste orthopeet in Ne derland, kan ik nu weer voluit turnen, mits ik mijn enkel goed intape". „Dit was voor mij geen aanlei ding om weer terug te gaan naar Papendal. Ten eerste was ik te oud en had ik geen trek meer om daar intern te zijn en ruim 25 uur per week te trainen. Ik zou dan weer last van die enkel krijgen. Om meer te bewegen ben ik begonnen met RSG (Rit mische Sport Gymnastiek, een soort ballet met gereedschap pen-red.)". Een tak van het Gymnastiek Verbond waarin haar zusje Natasja al jaren uit blinkt en onlangs als tweede eindigde op de nationale kampi oenschappen. Ook Larissa van Hesse beoefent het RSG met succes, want ook zij behaalde tijdens de laatste kampioen schappen een tweede plaats. Blijdorp Bij de Rotterdamse gymnastiek vereniging Blijdorp trainen bei de zussen onder leiding van Bart Bisdom zo'n 15 uur per week. De vereniging Blijdorp staat in Nederland op bijzonder hoog niveau, want zowel bij het turnen als RSG is de Rotter damse vereniging nationaal kampioen. Larissa besteedt meer tijd aan trainen op de on derdelen balk, sprong, brug en vloer, terwijl haar zus zich voornamelijk bezighoudt met RSG. Natasja van Hesse werd afgelopen voorjaar tweede in de eliteklasse bij het RSG. Deze klasse zit evenals bij het turnen onder de klasse waarin de meisjes van Papendal in uit komen. „Ik doe alleen RSG. Toen ik klein was (haar ouders zijn altijd al aktief in het tur- nen-red.) heb ik wel aan turnen gedaan. Nadat ik een paar keer ben gevallen, heb ik alleen nog maar RSG gedaan. Voor turnen heb je meer lef nodig en dat heeft Larissa wel", aldus de Larissa van Hesse: „Dat RSG op Papendal lijkt wel een miss-verkiezina." oudste van de twee. „Ik ben al tijd al een wildebras geweest en ben nergens bang voor", valt haar zusje Larissa bij. Biafra „Ik heb ook op Papendal geze ten. Daar ben ik weggestuurd omdat ik te dik was", zegt Na tasja, die zeker niet onder de noemer dik lijkt te vallen. Haar brutalere zusje zorgt direkt voor duidelijkheid. „Het lijkt daar net Biafra, als je maar heel dun bent en lenig. Het is werkelijk belachelijk. Op Papendal tellen niet je prestaties, het enige dat daar belangrijk is, is dat je mooi bent. Je haar moet keurig zit ten, je moet de goede make-up op hebben. Echt alleen het ui terlijk telt", hekelt ook Natasja het nationale turnbolwerk. „Het lijkt wel een Miss-verkiezing," doet Larissa nog een duit in het zakje. Het is duidelijk, de Schiedamse zusjes hebben hun buik meer dan vol van Papen dal. „Het is voor ons nu een hobby, waarin we het hoogste willen bereiken", aldus Larissa, die afgelopen jaar haar HAVO- diploma haalde. Olympische klasse Ondanks dat Larissa van Hesse dan niet op Papendal traint wil ze volgend jaar toch uitkomen in de zware Olympische klasse. Het is in de klasse waarin ik Natasja van Hesse: „Ik was te dik voor Papendal, je moet daar zo dun zijn als in Bia fra." nu uitkom niet leuk meer. Het verschil is zo groot. Het pro bleem in de Olympische klasse is alleen de verplichte oefenstof, die moet je tot in de puntjes be heersen. Maar volgens Bart Bis dom moet dat wel lukken en daarom begin ik er ook aan. Als ik niet geblesseerd raak val ik al snel in de prijzen, want op Pa pendal zitten twaalf meisjes. Daarvan is bijna altijd de helft geblesseerd, van de andere helft raken er tijdens het kampioen schap ook nog een aantal ge blesseerd, zodat er weinig meis jes overblijven die de eind streep halen. Omdat die Olym pische klasse veel tijd kost, stop ik waarschijnlijk met RSG, het is afhankelijk van mijn rooster (zij gaat komend jaar fysiothe rapie studeren-red.)," aldus La rissa van Hesse. Haar zusje blijft voorlopig nog bezig met RSG. „Ik ga nu welis waar stage lopen, maar probeer toch te blijven trainen en zo goed mogelijk te presteren. In principe kan je RSG blijven doen tot je dertigste", aldus Na tasja van Hesse. Op 1 juli jl. is al een ge deelte van de voorstellen Oort in werking getreden, namelijk de aftrekbaarheid van gemengde kosten in de winstsfeer voor onderne mers. Naar alle waar schijnlijkheid zullen de overige voorstellen, waar onder de aftrekbaarheid van kosten voor werkne mers, op 1 januari 1990 van kracht worden. Wel licht dat in een later stadi um nader op deze plannen kan worden ingegaan. Het reeds ingegane wetsvoorstel betreft de beperking van de af trekbaarheid van gemengde kosten in de winstsfeer en geldt voor alle ondernemers, werk zaam in de inkomstenbelasting en vennootschapsbelastings sfeer. Het beperkt de aftrek van kosten (en kostenvergoedingen), die een "gemengd" karakter, dat wil zeggen zowel een zake lijk als privé-element, bezitten. Werden de plannen Oort in eer ste instantie als een vereenvou- digingsvoorstel gepresenteerd, nu blijkt daar in de praktijk echter weinig meer van. Aftrekbeperking Zo is er een gecompliceerde af trekbeperking ontstaan voor kosten, welke zonder twijfel ook in de adminstratie de nodige ex tra werkzaamheden met zich mee zal brengen. Ter illustratie: - Relatiegeschenken tot en met 50,-: 75% aftrekbaar. - Relatiegeschenken meer dan 50,-: niet aftrekbaar. - Vaartuigen met representatie ve doelen: niet aftrekbaar. - Voedsel, drank, genotmidde len: 75% aftrekbaar. - Representatiekosten: 75% af trekbaar. - Kleding (uitgezonderd werk kleding): 75% aftrekbaar. - Congressen, seminars, sympo sia: 75% aftrekbaar. - Kantinevoorzieningen: 75% aftrekbaar. Ingangsdatum De nieuwe regeling inzake de gemengde kostenaftrek geldt voor alle kosten die met ingang van 1 juli 1989 worden ge maakt, ongeacht of de uitgaven voor die datum zijn gedaan. Allerlei afwijkende regelingen, afspraken en contracten, zoals "horecastrippenkaarten" van voor 1 juli, welke na deze da tum kunnen worden gebruikt, zijn derhalve zinloos. Ook tegen andere vormen van oneigenlijk gebruik en misbruik zal de fis cus corrigerend gaan optreden (bijvoorbeeld in plaats van één jaarlijks relatiegeschenk van 135,- nu drie gesplitste ge schenken van 45,-). Oort Vaste kostenvergoeding In veel gevallen wordt aan me dewerkers een vaste kostenver goeding betaald ter bestrijding van al dan niet nader omschre ven kosten. Vrijwel steeds zal de aftrekbaarheid van dergelijke vaste kostenvergoedingen met ingang van 1 juli aanstaande worden beperkt door de nieuwe wettelijke regeling, omdat in zo'n vergoeding kosten zijn be grepen, die onder de nieuwe re geling vallen. Het is daarom raadzaam op korte termijn de betaalde kostenvergoedingen door te lichten en tot een, van uit de nieuwe regeling bezien, optimale samenstelling van ver strekte (vaste) kostenvergoedin gen te komen. Tevens zal daarbij rekening moeten worden gehouden met de op 1 januari 1990 ingaande plannen. Bestaande afspraken met de fiscus over het verstrek ken van vaste kostenvergoedin gen zullen in de meeste gevallen moeten worden herzien. In de voorlichitng aan belastingplich tigen zal de belastingdienst er in algemene zin op wijzen dat de afspraken geacht moeten wor den te zijn opgezegd. Het initia tief voor het maken van even tuele nieuwe afspraken zal van de belastingplichtige (werkge ver) uit moeten gaan. Inrichting van Uw admi nistratie Voor de fiscale winstbepaling over 1989 dient het niet aftrek bare deel van de ondernemings- kosten over de periode 1 juli tot en met 31 december uit het re sultaat te worden gelicht. Om straks de omvang van de niet aftrekbare kosten op eenvoudi ge wijze te kunnen vaststellen, is het raadzaam reeds met in gang van 1 juli aanstaande de administratie aan te passen. De kosten, die behoren tot één van de kostenposten uit voren staand schema, zouden op apar te rekeningen kunnen worden geboekt, zodat de kosten die voor 100% respectievelijk 75% respectievelijk niet-aftrekbaar 4268234. Voor dierenarts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, telefoon 4710715. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen- complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL SCHIEDAM - In de voor bereiding op het komende voetbalseizoen speelt zon dag tweede klasser SFC een aantal voetbalwedstrijden. Vanwege het slechte veld speelt de formatie van trai ner Martin Schaap al haar oefenwedstrijden uit. Op woensdag 9 augustus: Hoek van Holland (19.00 uur), zondag 13 augustus: Wit Rood Wit (14.30 uur), dins dag 15 augustus: Excelsior Pernis (19.00 uur), vrijdag 18 augustus: DHZ (19.00 uur), dinsdag 22 augustus: RK Deo (beker 19.00 uur), zaterdag 26 augustus: trai ningsdag met een gezellige avond, zondag 27 augustus: PFC (14.00 uur), dinsdag 29 augustus: eventueel tweede bekerronde tegen winnaar MVV'27 - Hermes DVS. zijn in de administratie niet door elkaar lopen. Hiertoe kan voor de diverse momenteel ge hanteerde kostenrekeningen worden geïnventariseerd, of daarop kosten worden geboekt, die met ingang van 1 juli aan staande onder de nieuwe rege ling vallen. Voorzover dat het geval is kunnen voor die kos tenposten aparte rekeningen worden geopend. Hieronder volgen enkele voorbeelden van per kostenrubriek nieuw te vor men grootboekrekeningen voor beperkt aftrekbare kosten: Personeelskosten: kantinekosten (75%), opleidingskosten (75%). Afschrijvingen: afschrijving kantine-inventaris (75%), af schrijving "beperkte" werkkle ding (75%). Verkoopkosten: representatie kosten (75%), relatiegeschenken boven 50,- (0%), relatiege schenken tot en met 50,- (75%). De vaste kostenvergoedingen moeten wellicht worden uitge splitst over meerdere groot boekrekeningen, al naar gelang die vergoedingen bestaan uit be dragen die voor 100%, 75% dan wel niet aftrekbaar zijn. Voor kostenvergoedingen, die "meelopen" in de loonadmini stratie, zal een vergelijkbare aanpassing in de loonadmini stratie kunnen worden gemaakt. Afhankelijk van de frequentie waarin genoemde posten voor komen, de inrichting van de boekhouding en de bekwaam heid van het administratief per soneel, kan worden overwogen vooralsnog niet in Uw bestaan de administratie tot aanpassin gen over te gaan, maar om de noodzakelijke uitsplitsingen ex tra-comptabel bij te houden, dat wil zeggen aan het einde van het boekjaar ineens te corrige ren. Tenslotte De Oort-wetgeving, waartoe en kele jaren geleden de eerste aan zet is gegeven in het kader van een voorgenomen belastingver eenvoudiging, kan, zo mag nu wel worden geconcludeerd, niet over de linie als een vereenvou diging worden beschouwd. De wetswijziging per 1 juli jongstle den inzake de aftrekbaarheid van gemengde kosten in de winstsfeer getuigt daarvan. De toekomst moet uitwijzen in hoeverre ondernemers in de praktijk met deze nieuwe rege lingen kunnen werken. Dat de plannen ingrijpende gevolgen zullen hebben in de relatie tus sen ondernemers en de fiscus staat nu reeds buiten twijfel. Dit artikel is geschreven door Mr. C. de Kramer, belastingad viseur bij Klaasse Co. Belas tingadviseurs B.V., Hargplein 103, 3121 VG Schiedam, tele foon 010-4705466. MAASSLUIS - Toen hij een paar jaar geleden monsters van zijn melk liet onderzoeken op de aanwezigheid van dioxine wist de 62-jarige Siem v.d. Kooy niet dat hij daarmee zijn eigen 'von nis' tekende. Jarenlang werd hij geconfronteerd met het feit dat zijn 50 koeien last hadden van vuil dat tot hen kwam via het gras dat ze aten. Bij de overwegend zuidwesten wind kregen Siem v.d. Kooy en de andere 13 landbouwers in het gebied vuil op hun graslan den dat voornamelijk komt uit de schoorstenen van de AVR. Een verhoogde concentratie flu or was onder andere het gevolg. Na lang touwtrekken vond men daar de oplossing via een be paalde bijvoeding. Het was geen ideaal middel, want beter was natuurlijk geweest om bij onder andere de AVR de rookgassen zo te zuiveren dat men dergelij ke hulpmiddelen niet meer no dig zou hebben. De eerlijkheid gebiedt om te zeggen dat het vee de laatste jaren in dit gebied gezonder is geworden. Toen bleek dat er te hoge concentra ties dioxine in de melk van de koeien zat, werd de situatie an ders. De koeien hebben er ken nelijk niet zoveel last van, maar voor de mensen is deze situatie bedreigend. „We zullen toch naar een situa tie moeten waarbij het gebruik van wegwerken van plastic be ter geregeld zal moeten wor den", zegt Van der Kooy. Bij het niet goed verbranden van deze stoffen schijnt juist dioxi ne vrij te komen. De boeren uit het gebied dat be grensd wordt door Nieuwe Wa terweg, Vlaardingse Vaart er Maaslandse vlieten mogen hur melkvee niet meer vrij verko pen. Men gaat de melk nu apar behandelen; hoe, dat moet noj besloten worden. Maar vooi Van der Kooy, in januari nair juist zoon Johan het bedrij over van zijn vader, is er de ex tra moe" id dat men geer kaas met maken of verko pen. Daai bedrijf juist op ingesteld. -en 7000 kazen die mome. mverkoopbaar zijn. Voorlopig gaat hij gewoon door met melken. In de ochtend doet zijn zoon dat en 's avonds va der Siem. De melk wordt met tankauto's opgehaald en apart behandeld. Zijn naamgenoot die juist een nieuwe boerderij aan het bouwen is naast de Een- denkooy is dubbel gehandicapt. Hij zit niet alleen, evenals de 13 anderen met de dioxine vervui ling, maar tevens zijn de heipa len voor zijn nieuwe boerderij gaan zwemmen in het drassige veen van zijn bouwgrond. Prestaties op hoog niveau zonder Papendal "Oort en de ondernemer" mm GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Zondag 23 juli Kethel „De Ark" (Hargplein 101), 9.30 uur: drs. T. Smit, Baren- drecht. Dorpskerk, 19.00 uur: ds. A. C. Kooyman, 's-Gravenhage Martinus, 09.30 uur: ds. N. K. Mos, H A. Magnalia Dei Kerk, Albarda- straat 69, 10.00 uur: ds. A. Prins; 17.00 uur: dhr. J. A. v. Lambalgen. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. J. Vlijm, Voorschoten. Christelijk Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Waran de, hoek B.K.-laan, 9.30 uur en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 9.30 uur: ds. D. W. Ftjan, Langerak; 16.30 uur: br. B. Sleeuwenhoek. Evangelische Lutherse Gemeen te, Oranjestraat, 10.00 uur: drs. N. Scheps uit Nijmegen. Zondags lied: gezang 480. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Burcht, 10.00 uur: ds. W. H Kooten, Mid- delharnis. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. G. de Lang; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk, Burg. Hon- nerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: hr. G. A. Bruin, Rijs wijk. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 10.00 uur: dr J M. Vlijm (Voorschoten), Heilig Avondmaal. Huize „Thomas", Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: ds. H. J. van Straalen, Oegstgeest. Dorpskerk, 09.30 uur: geen dienst. 19.00 uur: drs. A. C. Kooy man. Den Haag. St. Martinuskerk, 9.30 uur: mw. W. Weersma, Rotterdam. Ark, 9.30 uur: drs. T. Smit, Baren- drecht. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: dhr. A. Rot, Amersfoort. Leger des Heils, Lange Haven 27, 9.30 uur: bidstond; 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; 18.30 uur: verblijdingssamenkomst o.l.v. ma joor J. C. de Rijke. Jehovah's Getuigen, Gemeente Nieuwland. Jehovah's getuigen. Openbare lezingen. Stadhouders laan 26b. Gemeente Nieuwland zondag 10.00 uur. Thema: Wat de nabije toekomst brengt. Gemeente Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur. Thema: In welke verhouding staat u tot God? Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Grete laan, zaterdag 9.30 uur: ds. J. van Rijn. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 17.00 uur: met muzikale omlijsting; zondag 11.00 uur: met samenzang. Tijdens deze viering is er crèche voor de allerkleinsten. Preekbeurt dit weekend: pater J. Mahlmann o.p. R.K. Parochie van de H. Lidui- na en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Celebrant: pastoor P. M. Vismans. Predikant: P. M. Martens. Zaterdag, 18.30 uur: Eu charistieviering. Zondag, 9.15 uur: Hoogmis (met zang en orgelspel); 11.00 uur: Eucharistieviering. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Celebrant/pre dikant: Em pastoor C. van Dam. Zaterdag 17.15 uur: Eucharistie viering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Zaterdag 18.30 uur: Viering met orgelspel en samenzang. Zondag 9.30 uur: Viering met orgelspel en samenzang. De vieringen worden dit weekend begeleid door pater J. M. Mahlman o.p. In de komende week zijn er geen door-de-weekse vieringen! Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1. Zaterdag 19.00 uur: Eu charistieviering. Zondag 10.00 uur: Hoogmis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rot terdam-West. Eucharistievierin gen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Zondag 9.45 uur: Eucharistie met samenzang en or gel. Pastor D. Kool leidt de vierin gen St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eu charistie met samenzang en orgel. Zondag 8.30 uur: Eucharistie zon der zang; 11.00 uur; Eucharistie met samenzang en orgel. Pastor W. Flapper leidt de vieringen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Doper, Dam 30. Zondag, 10.15 uur: Eu charistieviering, Kerk Nobelstraat 24, Rotterdam. Joh. Maasbach Wereldzending, Havenkerk, Lange Haven 70. Vrijdag 19.30 uur: Bijbelstudie avond. Zaterdag: geen jeugddienst. Zondag 10.00 uur: Eredienst o.l.v. br. Holder vanaf 09.30 uur: orgel en trompetspel door Dorien en Tony Lissenberg. Toegang vrij. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a. Zondag 10.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. I? Softbal zaterdag: Van der Wal Groep - Onze Gazellen (2x) 17.00 uur. Softbal dinsdag: Van der Wal Groep Schiedam - Was senaar 19.00 uur. Cricket zaterdag: Hermes DVS - Koninklijke UD 11.00 uur; HCC - Excelsior'20 11.00 uur. Cricket zondag: Excelsior'20 - VRA 11.00 uur; VOC - Hermes DVS 11.00 uur. Tennis: Vanaf maandag: Open toernooi Los Bigotos Schiedam (Cl-Dl). Dioxinedrama in omgeving Vlaardingen en Maassluis

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 9