Halve triathlon nieuw onderdeel Brandersfeesten c 6TM24 Het weer /a 'Ambassadors in Schiedam' r„r'ziJr Matthieu Levens, voorzitter De Witte Spa 'Spaland wordt een ideale wijk' 0 rciLflnn Dit is geen kunst 'Formule is goed en wordt gehandhaafd' A 2T t. 99 99 Zuid-Holland Pewe zonwering mSi Stadsblad m i mr w J WOENSDAG 26 JULI 1989 41e JAARGANG, NUMMER 59 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 door Arne van der Zande SCHIEDAM - Al in een vroeg stadium worden de inwoners van Schiedam en omstreken dit jaar attent gemaakt op de Branders- feesten. Op vele .muppi's werd in juni de jaarlijkse feestweek van de gewezen Jeneverstad aangeprezen, ook in september zullen de aankondigingsposters weer op het straatmeubi- lair prijken. „Vorig jaar hebben we gebruik ge maakt van grote eigen bor den en dat bleek heel suc cesvol te zijn", zegt Wil Vollering. „Vooral men sen vanuit de regio die langs de borden reden, die op de toegangswegen van Schiedam geplaatst waren, kwamen naar het feest. Omdat reclamemaken op het nieuwe straatmeubilair iets nieuws is en wij daar wel vertrouwen in hebben, besloten wij van dit medi um gebruik te maken. Wat de kosten betreft, die zijn ongeveer gelijk aan het zelf maken van de borden, zoals vorig jaar", aldus de voorzitter van de Stichting Brandersfeesten Schiedam. De zesde Brandersfeesten heb ben slechts één nieuw onderdeel, een halve triathlon, met de start op het Doeleplein en de finish op de Markt. De triathlon, die alleen voor echt goed getrainde atleten is, vervangt de traditio nele Brandersloop op en rond de binnenhavens in de Schiedamse binnenstad. „De inspanningen die we moesten doen om die loop te laten plaatsvinden wogen niet meer op tegen de belang stelling die wij verwachtten. Daarvoor in de plaats hebben we gedacht een halve triathlon te moeten organiseren", zegt Ruud Pillard, direkteur van de Schiedamse VW en mede-orga nisator van de Brandersfeesten. Of de organisatie zich realiseert wat een halve triathlon bete kent, kan Pillard niet beant woorden, want de man achter dit onderdeel is Ferdinand van Helden van de dienst sport en recreatie en die is momenteel met vakantie. Of de stichting Brandersfeesten Schiedam zich niet vertilt aan de organisatie van zo'n lange triathlon (1900 meter zwemmen, 90 kilometer fietsen en 21 kilometer hardlo pen) zal op de eerste zondag van de Brandersfeesten blijken. Overal in de stad werden de passanten attent gemaakt op de naderende Brandersfeesten. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten Tel. 4260778-4733961 Van 29/7 tot 12/8 gesloten. Groenelaan 95 Vtrkoop kmi - Rtpmtit tortuur Ook net uw wutmehum tn koutkuutun. Sponsors Het totale budget van de stich ting Brandersfeesten Schiedam voor de feestweek bedraagt 100.000 gulden, voor zo'n om vangrijk evenement niet veel. Van deze ton moet 38.000 gul den opgebracht worden door het Schiedamse bedrijfsleven. „We werken hier dagelijks aan", laat de VVV-direkteur weten. „Zoals het er nu naar uitziet gaan we dat streefbedrag halen". Indien er meer geld bin nenkomt na het benaderen van alle Schiedamse bedrijven, wordt dit aangewend om de verschillende onderdelen van het programma extra aan te zet ten, zoals Pillard het noemt. Zoals bijna gebruikelijk, moet er tijdens de Brandersfeesten weer een landelijk bekende ar tiest voor een hoogtepunt zor gen. Vorig jaar was dat Gerard Joling, die de harten stal van de duizenden aanwezigen op de Grote Markt. „Momenteel zijn we druk bezig om weer zo'n ar tiest naar Schiedam te halen. Er is nog geen contract getekend, maar voor het einde van de maand moet dat rond zijn", al dus Pillard. De Brandersfeesten beginnen wederom met een groots water sportevenement in en rond de Lange Haven. Onder aanvoe ring van coördinator Mari Din- genouts en enthousiaste mede werking van de Havendienst onder aanvoering van haven meester Sabel, zijn nagenoeg alle watersportverenigingen druk in de weer om de derde editie van de verlichte Gondel- vaart tot een succes te maken. De tocht wordt gehouden op de avond van 16 september. Uiteraard wordt er vooraf weei een lampionoptocht gehouden en zal op het Emmaplein weei de kermis draaien. De horeca ondernemers van Schiedam, verenigt in de HOS, verzorgen op 23 september de Heineken- Jazznight. Liefhebbers van drumbands kunnen op woens dag 20 september hun hart op halen tijdens de taptoe op het parkeerterrein achter de Hema. De zondagmarkt en het vuur werk vormen de overige gebrui kelijke ingrediënten van de Brandersfeesten. x - -i ufP- De 'American Musical Ambassadors" SCHIEDAM - Ze beginnen in New York en eindigen in New York, maar de drie weken die er tussen liggen, doen ze vele grote en middelgrote steden in Europa aan: de 'American Musical Am bassadors". De jongens en meisjes in de leeftijd van 16 tot 20 jaar kwa men afgelopen donderdagavond naar Schiedam. Niet voor de eerste keer. Wat dat betreft lijkt de Brandersstad een vaste pleis terplaats van de American Mu sical Ambassadors te gaan wor den. Het repertoire bevatte werken van John Philip Sousa en vele andere Europese en Amerikaan se componisten. Klassiek, klas siek/populair. De muzikale lei ding was in handen van Richard L. Floyd, een professor aan de Universiteit van Texas. De or ganisatie in Schiedam berustte bij de Rijnmondband en de dienst sport en recreatie van de gemeente Schiedam. Ook voor lamellen bellen tel. 4266755-4350518 SCHIEDAM - Op het m TTr, r» plaatste voor een premie- A-woning in Spaland- West, spitte Jan Hagen doorn van Gemeentebelan gen Schiedam met een paar kameraden zowat in zijn achtertuin op twee meter diepte naar veront reinigde grond. Het illustreert maar weer eens hoe er over Spaland-West ge dacht wordt. De een wil er dol graag wonen en de ander wil eerst zekerheid over de gifgraad van de vervuilde bodem voor dat de eerste heipaal de grond ingaat. Levens heeft de open brief van Gemeentebelangen Schiedam aan alle toekomstige Spaland-bewoners gelezen en de hele affaire van begin af aan in de media nauwlettend gevolgd. Dat er zoveel ophef over is be grijpt hij wel, maar leuk vind-ie het niet. „Er moet rust in de tent ko men", zegt hij resoluut. Levens, 23 jaar oud en werkzaam bij een drukkerij in Den Haag is onlangs tot voorzitter gekozen van de bouwvereniging 'De Witta Spa'. Spa als afkorting van Spaland en wit, omdat het huizenblok van 52 woningen pal aan de Harreweg witgeschil derd wordt. De vereniging telt 40 leden. Maar Levens sluit niet uit dat 'De Witte Spa' de voor loper wordt van een bewoners vereniging in Schiedam-Noord, Bewonersvereniging Schiedam Spaland (BVSS) bijvoorbeeld. Tegels Hoewel de bouwvereniging zich vooral bezighoudt met het be palen van de kleur van de dou che- en toilettegels, vindt ze het ook tot haar taak horen om Spaland-West in een positief zonnetje te zetten. „Alleen de grond krijgt aandacht", lispelt de momenteel nog in Overschie wonende drukker. „Maar straks leven hier wel duidenden men sen. Laten we daarom dit hoofdstuk afsluiten en de toe komstige bewoners een kans ge ven zich goed te settelen". Op verjaardagen wordt Levens doodziek van opmerkingen in de trend van: „zo, ga jij in Spa land wonen, op die gifgrond". Met zijn toekomstige buurtjes is de bodemgesteldheid niet het gesprek van de dag. Eerder wordt er amicaal gekeuveld over tuinaanleg en milieuvrien delijke verf. Putten Een blindelings vertrouwen in de gemeente Schiedam kan de toekomstige bewoner van Spa land-West niet ontzegd worden. „Zou je aan zo'n woningbouw- projekt beginnen als je niet ze ker van je zaak bent", zegt Le vens met moed-insprekende stem. Hij heeft inmiddels een dik rapport bij elkaar gesprok keld. Alle Spaland-bulletins, brieven van de gemeente, en milieu-instanties en rapporten over zijn nieuwe woongebied heeft hij zorgvuldig opgeslagen in een ordner. „De gemeente heeft, vind ik, duidelijk uit de doeken gedaan hoe de vork in de steel zit toen de 'schitteren de' verhalen over Spaland bo ven kwamen drijven. Wij heb ben garanties van de gemeente gekregen. Hoewel als je haar aansprakelijk stelt, is ze vaak niet thuis", 27 - 28 - 29 JULI DRIE DAGEN LANG RESTANTEN ZOMERKOLLEKTIE TEGEN SPOTPRIJZEN. spreekt Levens zichzelf tegen. „En"..., dat vindt hij een punt van enige importantie, er zijn putten in de grond geslagen. Zo dat ten alle tijden metingen kunnen worden verricht". Opperbest Spaland wordt, heeft hij van de bouwtekeningen kunnen aflezen een plezierige wijk waar je op perbest woont. In huizenbouw gevarieerder dan de Woudhoek, en bijna alle tuinen op noord- Matthieu Levens (23) voorzitter van de vereniging 'De Witte Spa' staat op de plek waar dadelijk zijn huis wordt gebouwd. In Spaland dat als toekomstig woongebied positiever in het nieuws moet komen. Levens doet zijn best. zuid. Kan het idealer. En over de vervuilde bodem zegt Le vens tenslotte: „Overal ligt rot zooi. Elke koper is voldoende gewezen op de situatie zoals die hier is. Elke koper heeft zich via de kranten kunnen laten infor meren. Iedereen trekt daarom maar z'n eigen konklusies. de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM, vrijdag - „Dit is geen kunst, dit is niets". Mu seumdirecteur Hans Palman werd op de opening van een tentoonstelling van de Schie damse kunstenaar Jacques Tan- ge in café 't Paard 'aangenaam' verrast door een kunstwerk dat opmerkelijk veel gelijkenis ver toonde met de creatie van Pie- ter Geraerdts. „Nee, hoor. Dit kun je niet als kunst bestempelenherhaalde Paalman geamuseerd. Eigenlijk was het de bedoeling dat Paal man met de raadsleden Coby de la Rie (D'66) en Jantje Boonstra (PvdA) op de foto zou gaan. Al thans dat hoopte Pim Zaal (en wie niet!), de eigenaar van 't Paard waar de ene na de andere expositie wordt gehouden. Coby kwam wel. Maar later dan afge sproken. Een briefje in de bus met de boodschap „beslist niet naar 't Paard te gaan" nam ze ter kennisgeving aan. De stunt van Zaal nam - geluk kig voor Jacques Stange - geen centrale plaats in. Tange deed goede zaken. Paalman en Zaal schaften twee werken aan en een Schiedamse uitgever liet zich ook niet onbetuigd. Eerder trapte hij „a la Coby" nog tegen de emmers. Dat leverde hem een vermanend woordje op van het publiek in 't Paard. Ook Kor Kegel, de scheidende chef van het Rotterdams Nieuws blad (Waterweg-editie), deed zijn voordeel. Hij kon zich vele postzegels besparen door het uitdelen van uitnodigingen voor zijn afscheidsreceptie. (Voor alle duidelijkheid, en tot op luchting van het Stedelijk Mu seum: Kor Kegel vertrekt naar Rotterdam. Overigens het woord afscheid verdraagt hij niet, 't is maar dat u het weet als u hem tegen het lijf loopt). Record aantal daelnamers Jeugdland SVV-Fel janoord Plusmarkt sport DHS Museumdirekteur Hans Paalman legt uit aan Doop Wiegman, de nestor van de Schiedamse kunst\dat de zeven emmertjes in café 't Paard absoluut niet tot kunst gerekend mogen wor den. w- StadsM Wij helpen direktü! Bron: KNMI VRIJDAG 28/7 ZATERDAG 29/7 zonnig zonnige perioden droog droog min. 13° midd.temp. 25° min. 15° midd.temp. 28' wind: VAR-3 wind: ZO-3 ZONDAG 30/7 zonnige perioden pleeteelijk regen min. 18 midd.temp. 23° wind: NW-4 kunt u Groenelaan 26, Schiedam Pr. Hendrikstraat 2, Vlaardingen Tevens verkoop van jalouzieën, rolgordijnen, zonneschermen, rolluiken etc. UnVERttOpP ROTTERDAM - WINKELCENTRUM LIJNBAAN ROTTERDAM - WINKELCENTRUM OOSTERHOF GOUDA - WINKELCENTRUM NIEUWE MARKT ...A—M jursp -»W Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging en bejaardentehuizen, scholen en kantoren s Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 iS#**"" Tel 070- 99 93 05 ^Het gezelligste familie-park in de Randstad' t-

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1