Wm Nieuwe Stadsblad SrauyiD Hernia na onvrijwillige glijpartij Hot Bluezz Band in café 't Paard mm EffiPQM Personeel De Horg en Huize Fr ankeland met rug tegen muur H0 Zuid-Holland Pewe zonwering KLAMBOE CliEIS l 111 SS Singel afgesloten Politiek forum voor vrouwen Etalagepop tegen wil en dank Golf vakantie-inbraken teistert Schiedam Politie doet grote vangst Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - De storm in 'de witte wereld' is nog niet gaan liggen, ondanks de nieuwe CAO die on langs is afgesloten met het ziekenhuispersoneel. In de bejaarden- en verzorgings huizen door het hele land zal de komende maanden hard aktie worden gevoerd voor 5% meer salaris - de betrokkenen zelf spreken van het inhalen van loon achterstand - zonder dat daarvoor de pensioenreser ve wordt aangesproken. In Schiedam werd maandag ochtend het spits afgebe ten door het VIP, het ak- tie-comité van bejaarden centrum Frankeland in de Sint Liduinastraat. In plaats van om half acht werd er om half negen begonnen met werken. Vandaag (woensdag) staat er bij de balie in de ont vangsthal van het centrum een luie stoel met voetenbankje. Alle personeelsleden, van de verpleging tot de keukendienst, mogen daar om beurten een half uur gaan zitten bijkomen van de overmatige drukte. Vertraging Vrijdag wordt er in Frankeland helemaal volgens het boekje ge werkt. Ondanks de verwachte grote vertraging, die dat zal op leveren, zullen de bewoners Ook in Verzorgingshuis De Harg zal de komende maand hard aktie gevoerd worden. Muggenjacht niet meer nodigl Originele, SS slaapcomfort geen overmatige hinder van deze zogenaamde 'stiptheidsak- tie' ondervinden, volgens Je roen Verveer, verpleegkundige en woordvoerder van het VIP. „We hebben familie en vrijwil ligers opgeroepen ons dan te ko men helpen. Ér zijn daarvoor al zoveel aanmeldingen binnen dat we die dag waarschijnlijk re delijk door zullen kunnen ko men. We zijn van plan dan alle handelingen naar de letter van de wet te verrichten. Als ver pleegkundige mag ik bijvoor beeld geen bloeddruk meten. Normaal doe ik dat toch, nu bellen we de dokter. Tillen moet officieel met twee perso nen gebeuren. Als we al die ex tra hulp niet zouden krijgen dan zouden we bij wijze van spreke het ontbijt pas rond lunchtijd kunnen serveren. Het is de be doeling om dit misstand vrijdag nog eens goed duidelijk te ma ken", aldus Verveer, die bena drukt dat de akties officieel via de AbvaKabo (de Ambtenaren Vakbond) lopen. Puinhoop Volgende week wordt in verzor gingshuis De Harg op het Harg- plein hetzelfde draaiboek afge werkt als in Huize Frankeland: maandag start het personeel een uur later; woensdag wordt er een anti-stressdag gehouden compleet met leunstoel bij de receptie en vrijdag een stipt- heidsaktie. Woordvoerder van het aktie-comité van het verzor gingshuis Bert Touw zegt met klem, dat de eis voor meer per soneel voor hem minstens zo belangrijk is als die voor 5% meer salaris; „Ik wil niet zeggen dat het hier een puinhoop is, maar behelpen is het wel. Voor al in de vakantietijd hebben we zo weinig pesoneel dat onze pa tiënten daar de dupe van wor den. We zijn het beu om uit tijdgebrek noodzakelijke verzor ging achterwege te moeten la ten". Zowel De Harg als huize Fran keland zullen deelnemen aan de grote landelijke 24-uurs staking, die is gepland op 4 september. Volgens Jeroen Verveer zal die harde aktie belangrijke financië le gevolgen voor de bejaarden en verzorgingshuizen hebben: „Alle diensten doen mee. De di- rektie zal dus bijvoorbeeld een duur catering-bedrijf in moeten schakelen omdat de keuken dicht is. Dat gaat handen vol geld kosten. Het is het uiterste machtsmiddel waar je pas op het laatst naar grijpt, maar het enige dat ons nog overblijft", al dus de woordvoerder van het VIP. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - In café 't Paard op de Hoogstraat 162 speelt donderdagavond 3 augustus The Hot Bluezz Band. Het repertoi re van deze vijf man sterke formatie bestaat uit een flinke portie rhythm and blues, opgediend met een jazzy saus onder het motto 'swing en zweet'. Nummers van onder andere de volgende artiesten worden op authentieke wijze uitgevoerd: Eddy 'Cleanhead' Vinson, T- bone' Walker, Muddy Waters en Ray Charles. Alle leden van de Hot Bluezz Band hebben rui me ervaring in het circuit van kleine zalen en podia in Neder land en Duitsland. Een aantal van hen heeft jarenlang in de 'Flardingha Blues Slempers' en de 'O.C. Hooijmeijer's Blues Band' gespeeld. De bezetting van The Hot Bluezz Band is als volgt: Peter de Koning, bas en zang; Ron Boers, gitaar en altsax; Guust de Koning, tenorsax; Jos van der Molen, gitaar en Richard van de Raad, drums. Aanvang ongeveer 21.30 uur, toegang gratis. SCHIEDAM - Dinsdag 8 au gustus wordt de Singel, tussen de Oostsingel en de Emma- straat, voor ongeveer tweeën halve week afgesloten. De be strating wordt opgeknapt, nu de bouw van het blokje woningen ter hoogte van het Land van Ris gereed is. De werkzaamhe- The Hot Bluezz Band. SCHIEDAM - De Stich ting Vrouwen Vormings werk Schiedam zal in het kader van de Tweede Ka merverkiezingen in septem ber voor alle vrouwen een Politiek Forum-avond hou den op dinsdag 22 augustus. Deze avond wordt gehouden in het Dienstencentrum 'De 4 Molens' aan de Nieuwe Damlaan 766 te Schiedam. Een verkiesbare kandidate van elk der vijf grootste partijen zal dan een toelich ting geven over haar partij en het verkiezingsprogram ma. Daarna zal er gelegenheid zijn om vragen te stellen, terwijl na de pauze er een mogelijkheid wordt geboden voor een persoonlijk ge sprek. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. den bestaan uit het uitbreken van de verharding, het ophogen met zand en het opnieuw be straten. De Singel en de zijstraten van de Singel blijven voor het be stemmingsverkeer bereikbaar vanaf de kant van het Stations plein. Aktie Tankslag maakt mllieutljdbom onschadelijk Daan Poot wint slijtageslag historische tentoonstelling In Stedelljhk Ook voor lamellen bellen tel. 4266755-4350518 SCHIEDAM - Een 23-jari- ge Schiedammer heeft vrij dagochtend tegen wil en dank als etalagepop gefun geerd bij Caroussel Kinder mode op de Hoogstraat. De man reed op zijn brom fiets bij de bocht vanaf de Lange Haven rechtdoor in plaats van rechtsaf met alle gevolgen van dien. Drankgebruik bleek na een blaastest er de oorzaak van, dat hij zijn stuur niet had kunnen houden. De Schie dammer liep lichte verwon dingen op bij de slippartij, maar kon na een EHBO-be- handeling weer huiswaarts keren. Wel werd hem een rijverbod opgelegd. INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen de vakman in huis SCHIEDAM - Ron Jas pers dacht eerst nog dat hij bofte, die maandagmid dag de 24ste april op de hoek van de Mathenesser- laan/Heemraadsingel in Rotterdam. Hij werd aan gehouden door de politie omdat hij in zijn auto reed zonder veiligheidsgordel om, maar hij kreeg niet meteen een dikke prent onder de neus geduwd. "Of meneer maar even uit wilde stappen en plaats ne men in de botssimulator, een apparaat dat langs de kant van de weg stond op gesteld. Dan kon hij aan den lijve ondervinden wel ke risico's zijn rijgedrag met zich meebracht; en zou hij het voorlopig wel uit zijn hoofd laten zijn gordels te vergeten". Op dat moment kon de 34-jari- ge Schiedammer die onder meer ook de muzieknachten van de plaatselijke horeca pro grammeert, nog niet bevroeden hoe letterlijk hij die woorden van de wetshandhavers moest opvatten. Maar nu, vier maan den na dato, heeft hij nog iedere dag pijn in zijn rug en een paar maal per week fysiotherapeuti- sche behandelingen nodig. De afgelopen periode heeft hij een tijd in het ziekenhuis gelegen; lang staan, tillen, een wagen be sturen en zelfs lopen waren tot voor kort totaal onmogelijk. willige basis moet plaatsvinden. De Rotterdamse agenten heb ben mij niet eens laten kiezen tussen de simulator of een bon; laat staan dat ze de risico's van die glijbaan vermeldden. Maar eerlijk is eerlijk, zelfs dan zou ik niet gekozen hebben voor een boete. Ik had immers nooit eerder ook maar de minste last van mijn rug gehad". Te gek feest Vooral omdat Ron ervan over tuigd was dat meer onwetende mensen hetzelfde zou kunnen overkomen, nam hij een advo caat in de arm, die een proces aanspande tegen Veilig Verkeer Nederland en de gemeente Rot terdam. Uit reakties op de daar uit voortvloeiende artikelen in diverse bladen bleek dat de si mulator al meer slachtoffers heeft gemaakt. Inmiddels heeft zelfs VARA's Achter het Nieuws aandacht aan de zaak besteed. Afgelopen zondagavond mocht Ron zijn verhaal vertellen voor de televisie. De Schiedammer hoopt dat door alle publiciteit de 'nep-botser', die ook vaak wordt ingehuurd als attraktie op braderieën, buiten gebruik ge steld zal worden. En mocht de rechter hem ooit nog een scha devergoeding toekennen voor al het materiële en immateriële leed, zoals het in officiële ter men wordt genoemd, dan heeft hij voor dat geld ook al een be stemming. „Ik ga dan een te gek feest geven voor alle vrienden die me geholpen hebben in de maanden, dat ik zelfs mijn bed niet uit kon". WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1989 41e JAARGANG, NUMMER 61 OPLAGE 40.095 SCHIEDAM - De politie is het afgelopen weekend bedolven onder een lawine van inbraak aangiftes. Die werden voorna melijk gedaan door Schiedam mers, die voor de planten of huisdieren van vakantievieren de buren of familie zorgen. Ingebroken werd er onder ande re in woningen in de Bellstraat, de Sporthalstraat en de Boter- straat en ook in huizen aan de Julianalaan, de Vlaardingerdijk en de BK-laan. Wat er precies vermist wordt, kon in de meete gevallen, door afwezigheid van de bewoners zelf, niet worden opgegeven. Bijzonder gedupeerd was de ei genares van een woning aan de Westvest. Uit haar huis werden sieraden en een geldbedrag ter waarde van 24.000 gulden ge stolen. De daders kwamen bin nen door de voordeur te force ren. Hernia Aanvankelijk, meteen na zijn roetspartij langs de stalen niet eens zo lange glijbaan voelde hij niets, vertelt Ron Jaspers: „Ik stapte meteen weer in mijn auto, blij dat ik aan de boete van 35 piek ontkomen was. 's Avonds kreeg ik pijn in mijn onderrug en de dag daarop in mijn been. Tegen het eind van de week kon ik niet meer lopen. De dokter constateerde een her nia. En om een lang verhaal kort te maken: eerst moest ik het ziekenhuis in en daarna heb ik thuis nog weken plat op bed gelegen, afhankelijk van vrien den en familie voor mijn ver zorging". Kermisstunt In die periode had Ron Jaspers tijd genoeg om de zaken eens nuchter op een rijtje te zetten. Last van zijn rug had hij nog nooit gehad. Het kon niet an ders of zijn 'onvrijwillige ker misstunt' was de oorzaak van de ellende. Mede op aanraden van zijn artsen schreef hij een brief naar Veilig Verkeer Neder land (VVN), waarvan de politie de botssimulatoren in bruikleen heeft. De onfortuinlijke Schie dammer: „Het antwoord dat ik kreeg vond ik ronduit niet af doende. Veilig Verkeer stelde dat er nooit eerder klachten wa ren ontvangen over de botssi mulator. Alleen werd er tegelij kertijd bij vermeld dat het ap paraat niet geschikt is voor per sonen met rugklachten en dat een 'nepbotsing' altijd op vrij- SCHIEDAM - De politie heeft met de aanhouding van een 16- jarige jongen uit Nieuwegein, zondagmiddag op de Rotterdam- sedijk een grote vangst gedaan. De knaap is waarschijnlijk schuldig aan een groot aantal inbraken de afgelopen weken in Schiedam. Op zijn verblijfadres werd een 68-tal goederen, die als vermist waren opgegeven, teruggevon den. Het feit dat de Nieuwegeiner steeds opereerde op ongeveer dezelfde plek - rond de Koe markt - is hem uiteindelijk noodlottig geworden. Buurtbe woners konden daardoor de po litie een redelijk signalement van hem verschaffen. Toen agenten de jongen zondag middag oppakten, had hij een paar sieraden in zijn bezit. Die bleek hij kort daarvoor uit een woning op de Rotterdamsedijk gestolen te hebben, nadat hij met een schroevedraaier de voordeur had geforceerd. Wat de knaap allemaal precies op zijn kerfstok heeft, moet nog blijken uit het nader verhoor dat deze week wordt afgenomen. Ron Jaspers droog droog plaatMlijk r min. 13° midd.temp. 21° min. 12° midd.tamp. 21° min. 13 mii wind: VAR-3 wind: VAR-3 wind: VAR-3 Harde akties in bejaardenzorg Geschikt voor alle maten bedden. VOOR GOED EN GEZOND SLAPEN siaapvoaichte^ beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46-48 3111 HJ Schiedam tel.: 010-4 26 87 17 Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 Van 29/7 tot 12/8 gesloten. Groenelaan 95 Vorkoop kni Roporotio Vorim Ook nor uw wêtmtchkm on koolkooton HM"lêl 070- 99 93 05 j Hel gezelligste familie-park in de Randstad' Nieuwe Stadsblad kunt u Groenelaan 26, Schiedam Pr. Hendrikstraat 2, Vlaardingen Tevens verkoop van jalouzieën, rolgordijnen, zonneschermen, rolluiken etc. Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging en bejaardentehuizen, scholen en kantoren VRIJDAG 04/8 at en toe zon ZATERDAG 05/8 af en toe zon ZONDAG 06/8 af en toe zon Schiedammer botst met Veilig Verkeer

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1