Het weer L.J. VROON Bel 010-4184455 Wereldwijd dansfestijn Getuigen gezocht 2?s !5v/ëékendkoopjei Dus altijd een 2e kleurenfoto gratis! VjBB£Vf03° .DeWestergids Rubrieksadvertenties LET OP! DIT IS EEN NIEUW TELEFOONNUMMER in Zuid-Holland TT A WÊÊ-—M i. i *BB h aGFAI FUJUkodak OTOROLLETJES HALVE PRIJS bij inlevering van een vol fotorolletje. 1 DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1989 29e JAARGANG, NUMMER 31 OPLAGE 37.210 WALENBURGERWEG 78 Christoffeltaart Roomb. am. jan hagel Moccaroom-bonbons Zwitsertjes Geleroom-tompouce Hazelnootgebak Slagroomschnitt Nep G.E.B.ers De politie maakt de bewoners van alle wijken in Rotterdam er op attent dat er weer mannen bezig zijn die zich uitgeven voor G.E.B. controleurs, wat in werkelijkheid niet zo is. Zij pro beren binnen te komen met al lerlei smoesjes over gas- en elec- tracontrole. Als men de zaak niet vertrouwt bel dan de poli tie (4141414) en probeer een signalement van de mannen op te nemen. ROTTERDAM - Op zaterdag 5 augustus organiseert de Royal Scottisch Country Dance Socie ty onder de naam „Reel Aid" wereldwijd een dansfestijn waaraan naar verwachting meer dan 12.000 Schotse dansers zul len deelnemen. Lokale tijd in de avond zullen de afdelingen en Op maandag 31 juli, omstreeks 12.5S uur, werd een vrouw, die met een kinderwagen liep op de doorgang tussen de Vletstraat (nabij het speelterreintje) en de pandnummers 195/197 aan de Zwaanshals beroofd van haar schoudertas, waarin onder ande re geld zat. De dader rende na deze diefstal weg in de richting van de Zwaanshals met medeneming van de schoudertas. De dader had het volgende signalement: een blanke man van onge veer 20 jaar oud, ca. 1.70 - 1.75 meter lang, mager postuur, blond sluik haar tot op de schouders. Hij was gekleed in een spijkerbroek en een bruin jack en droeg gymschoenen. Een ie der die meent informatie te kunnen verschaffen omtrent deze diefstal met geweld, wordt verzocht contact op te nemen met personeel van de recherche district II, bureau Noord. Zij zijn te bereiken onder telefoonnummer: 4243225. door Jack van Geenen ROTTERDAM - In de reeks van wedstrijden ter voorberei ding op het nieuwe seizoen speelde Xerxes afgelopen dins dagavond zijn eerste oefenwed strijd tegen SW. Op het eigen terrein aan de Xerxesweg ging de ploeg kansloos met 0-6 ten onder tegen de Schiedammers. Veel belangrijker echter op die dag was de ondertekening (voor de wedstrijd) van een samenwer kingsovereenkomst tussen Xer xes en SW. Sponsors Voordat deze plechtigheid in de opgeknapte bestuurskamer plaatsvond, hield de voorzitter van Xerxes, Fred Meeuwissen, eerst een toespraak. Deze sprak allereerst zijn vreugde uit over het feit dat John van Dijk met zijn automobielbedrijven hoofd- en shirtreclamesponsor van Xerxes is geworden. Voorts wees hij erop dat SVV en Xerxes al jaren een plezierige relatie onderhouden en dat bei de clubs een rijke voetbalhisto rie hebben, wat aangetoond wordt door het feit dat zowel SVV als Xerxes dit jaar hun 85- jarig bestaan vieren. „Momen teel verkeren allebei de clubs in een fase van vernieuwing". Fred Meeuwissen sprak de hoop uit dat het samenwerkingsver band tussen SVV en Xerxes voor beide partijen het beoogde resultaat zal opleveren. Hij her innerde eraan dat in het verle den Xerxes in zijn contacten met betaalde clubs er altijd zeer bekaaid vanaf was gekomen. Hij pleitte er dan ook voor dat in zijn algemeenheid een be scheiden percentage van de transferbedragen bij doorver koop of contractaanpassing door betaalde clubs ten goede zou moeten komen aan de ama teurvereniging, die de spelers heeft opgeleid. „Immers, ook als amateurclub dien je te in vesteren in jeugdopleiding en dat kost veel geld". De heer Meeuwissen benadruk te daarbij: „Wij staan als Xer- xes-bestuur zeer positief ten op zichte van een overgang van Xerxes-talenten naar het Betaal de Voetbal. Wij wensen geen carrières te blokkeren en boven dien behoudt onze vereniging op die manier zijn aantrek kingskracht voor nieuw talent, dat wil doorbreken naar het Be taalde Voetbal". Fred Meeuwissen besloot zijn toespraak met: „Wij hebben alle vertrouwen in de positieve ef fecten van het nieuwe samen werkingsverband voor beide partijen. Van onze zijde hebben wij reeds medewerking verleend aan de overgang van junioren en zelfs een pupil richting SVV". Hierna volgde de ondertekening van de samenwerkingsovereen komst door de voorzitters van Xerxes en SVV, Fred Meeuwis sen en John van Dijk. Na af loop hiervan had de voorzitter van Xerxes nog wat symboli sche geschenken voor zijn colle- jk m van Dijk a van utolea vjtfi iLuk verankering x van Dijkatrtospo A S issafifi De elftallen van Xerxes en SVV. Xerxes draagt een gestreept shirt. ga, namelijk het vaandel van Xerxes en een Xerxes-speld 'om te dragen bij een bezoek aan het Xerxes-complex als er eens geen aktiviteiten bij SVV zijn'. Rob Binnenweg John van Dijk nam hierna ook nog even het woord. Hij gaf aan dat de contacten met Xerxes het laatste jaar vooral waren ontstaan dankzij Rob Binnen weg, die ook heeft bemiddeld voor spelers als Errol Refos (Ex celsior) en Jimmy Simons (Fey- enoord) om naar SVV te gaan. „Ik vond dat daar wel iets te genover mocht staan. Aange zien Rob Binnenweg een echte Xerxes-man is leek het mij de aangewezen weg om sponsor van Xerxes te worden. Boven dien is Xerxes de eerste club ge weest, waar ik zelf in heb ge voetbald. Dat was wel niet lang, maar het was wel een jeugdlief de, die je niet gauw vergeet". Ondanks dat het samenwer kingsverband voorlopig slechts voor één jaar geldt, sprak. John van Dijk de hoop uit dat die overeenkomst daarna door zal kunnen lopen. Hij gaf toe dat eerst maar afgewacht moest worden hoe zich dat zou ont wikkelen, maar merkte op dat hij geen man is om éénjarige contracten af te sluiten zonder de bedoeling die te continueren. Tenslotte stelde Van Dijk: „Overal worden fouten ge maakt. Ook bij SVV. Ik vind dat als er iets is tussen Xerxes en SVV dat altijd uitgepraat moet kunnen worden, maar niet via de pers. Ik hoop dat de sa menwerking goed zal verlopen en dat Xerxes volgend jaar een klasse hoger zal spelen". Inhoud In het samenwerkingsverband tussen SVV en Xerxes zal wor den gestreefd naar bevordering van onderlinge oefenwedstrij den, het scheppen van mogelijk heden voor het meetrainen van enige Xerxes-talenten met de SVV-selectie gedurende bepaal de tijdvakken eq de mogelijk heid van overheveling van uit de selectie verdwenen SW-spelers naar Xerxes. Xerxes op zijn beurt zal daarbij medewerking verlenen aan een optierecht van SW bij het aan werven van Xerxes-talenten, scouting ten behoeve van SW en publiciteit over deze samen werkingsovereenkomst waarbij reclame wordt gemaakt voor de sponsoring van de automobiel bedrijven van John van Dijk. Enige uitvloeisels van de samen werking zijn thans reeds te be speuren. Zo zijn Ricardo Boston en Vincent Dors in plaats van naar Xerxes nu naar de A-jeugd van SW overgegaan, waar men een tekort had aan spelers. Minder bekend is bovendien dat SW ook negen amateurs dit seizoen heeft aangetrokken, die in het tweede elftal zullen spe len, maar waarvan wellicht ook een deel bij Xerxes terecht kan komen. Wedstrijd Ongeveer 400 betalende bezoe kers van de ongeveer 500 toe schouwers waren ondanks het enigszins gure en regenachtige weer toch op het duel afgeko men. Zij zagen twee bijna com pleet 'vernieuwde' teams aan het werk, dat wil zeggen met heel veel nieuwe spelers. Bij SW waren als 'oudgedien den' alleen nog maar Frank Roosa, Ton Rietbroek en Robin van der Laan van de partij. Van vorig seizoen waren overgeble ven Eric Tanis en Eddy Ridder- hof, waarbij aangetekend moet worden dat Keje Molenaar, Chris Verkaik en Pier Tol we gens blessures niet konden wor- aangesloten groepen een bal or ganiseren, waarbij overal het zelfde programma gedanst zal worden. Dit gebeurt niet alleen in Schotland, maar ook in o.a. Engeland, Noord Ierland, Ne derland, Zweden, Duitsland, Zwitserland, Canada, Verenigde Staten, Zuid Afrika, Zimbabwe, Kenya, Australië, Nieuw Zee land en Japan. De opbrengst van deze aktiviteiten komen ten goede van charitatieve instellin gen ten behoeve van kinderen. Vanzelfsprekend heeft de Delft- se afdeling van de R.S.C.D.S. ook besloten om mee te doen; deze houdt het bal op zaterdag avond in de zaal van de Scots Church, Schiedamsevest 119 te Rotterdam; aanvang 19.30 uur. De toegangsprijs is 7,50 per persoon. De omvang van diverse aktivi teiten zal overigens niet overal gelijk zijn: in Stirling (Schot land) verwacht men zo'n 500 dansers, terwijl op de Norfolk Eilanden in de South Pacific slechts op 7 dansers wordt gere kend. Verdere inlichtingen bij de secretaris de heer Aad Boode, tel. 010-4741141. De aanvoerders van Xerxes en SVV drukken elkaar de hand'voor het begin van de vriendschappelijke wedstrijd. den opgesteld, maar wel bij die lichting horen. Verder bestond het elftal van SVV uit gerenommeerde 'nieu welingen' zoals Carlo l'Ami (Ex celsior), Errol Refos (Excelsior), Marcel van der Net (DS'79), Jos Luhukay (VVV), Peter van Velzen (Beveren), Ab Plugboer (Volendam) en Jerry Cooke (PEC). Door de strubbelingen van het afgelopen seizoen bij Xerxes voor de rust beter en produktie- ver was dan hun vervangers. De aanval van Xerxes kwam er nauwelijks aan te pas. Verdedi gend maakten de tweede klasser amateurs wel een redelijk solide indruk in aanmerking genomen dat deze de gehele wedstrijd on der druk stonden. Opvallend was verder dat de Xerxanen, die ook veel wisselspelers in brachten, conditioneel niet ten onder gingen, hoewel zij slechts De overeenkomst wordt bekrachtigd met een handdruk. Links op de foto Fred Meeuwissen, voorzitter van Xerxes, naast hem John van Dijk. rond de wisseling van het trai nerschap zijn er niet al teveel spelers daarvan overgebleven, zodat ook Xerxes praktisch met een compleet nieuw team aan trad. Dankzij de vele aanmel dingen van spelers bij de club in de laatste tijd heeft Xerxes thans ook weer ruime keuzemo gelijkheden. Maar het werd wel snel duide lijk dat de amateurs van Xerxes het toch niet konden bolwerken tegen de (semi) profs van SVV. Al na drie minuten scoorde Dean Gorré een van de opval lendste spelers van de Schie- damse club, 0-1 voor de bezoe kers. Daarna duurde het echter tot de 21e minuut alvorens Jer ry Cooke middels een vrije trap, fraai langs het muurtje gescho ten, voor 0-2 zorgde. Alvorens te gaan rusten bepaal den Jos Luhukay en Dean Gor ré een comfortabele stand van 0-4 op het scorebord. Na de rust trad een volledige ander voorhoede van SVV het veld in, bestaande uit Virgil Breet- veld, Robin van der Laan en Winston Bogarde. Ondanks dat zij ook wel voor het nodige gevaar zorgden, scoorden zij door enige missers voor open doel nog slechts twee keer, waarvan bovendien na een goal van Winston Bogarde de zesde treffer voor rekening werd genomen van alweer Dean Gorré. De algemene indruk was dan ook dat de voorhoede van pas met de training begonnen waren en SVV al enkele weken langer bezig is. Met de uitslag was een ieder te vreden. Xerxes was niet afge gaan en SVV had zijn 'stand' hoog gehouden. Het ging dan ook maar om een oefenwed strijd, waaraan niet al teveel waarde moet worden gehecht. Vanavond speelt SVV op Harga een wedstrijd tegen de FC Bar celona van Johan Cruyff, wat vermoedelijk wat inspirerender zal zijn. Overval Zondagavond omstreeks kwart voor elf vond een gewapende overval plaats op een gokhal aan de Katshoek. Op genoemde tijd kwamen drie mannen de hal binnen gewapend met een geweer en een stroomstok. Al leen de bedrijfsleider en twee andere personeelsleden waren op het moment van de overval aanwezig. De personeelsleden werden onder bedreiging van de wapens gedwongen op de grond te gaan liggen. Er werd tape rond hun hoofden gewikkeld en hun handen werden vastgebon den. Vanuit de kluis en vanaf de balie werd een geldbedrag van ongeveer 40.000,- wegge nomen. Hierna verlieten de overvallers het pand. Na onge veer een half uur zagen de slachtoffers kans zich te bevrij den en alarm te slaan. De lotgevallen van Lotje Zaterdagmiddag te ongeveer 14.50 uur was 'Lotje', een hond je, al jagend achter een konijn die het hazepad koos in een duiker met een lengte van onge veer 20 meter gekropen in het Kralingse bos. Lotje kon de dui ker niet verlaten omdat in de lekke duiker aarde viel. Met hulp van politie en brandweer werd een gedeelte van de wal naar het wandelpad weggehaald. Verder moesten twee bomen omgezaagd en twee delen van de duiker verwijderd worden om het hondje te bevrijden. Het reddingswerk vergde drie uren. Steekpartij Om vooralsnog onbekende re den ontstond onenigheid tussen vier mannen zondagmorgen te circa 03.00 uur aan de Blaak. Een 24-jarige man uit Krimpen a.d. IJssel werd een aantal ma len met vermoedelijk een mes in z'n rug gestoken. De man werd opgenomen in het Dijk- zigtziekenhuis. Later werd een drietal Rotterdammers aange houden, 21, 22 en 26 jaar oud. Zomercarnaval tel 4 67 23 33 Vrijdag an zaterdag: van 11.95 voor 8.95 van 5.25 voor 3.95 Hale week: 250 gr. van 8.75 voor 6.75 200 gr. van 4.60 voor 3.90 van 1.70 voor 1.4Ö van 1.70 voor 1.45 Maand, t/m dond.: van 9.25 voor 7.25 AFHAALPRIJZEN m W"r Tel 070-999305 Hel gezelligste familie-park in de Randstad' Bron: KNMI VRIJDAG 04/8 ZATERDAG 05/8 ZONDAG 08/8 af an toa zon af an too zon af an too zon droog droog plaataolijk ragon min. 13° midd.fomp. 21° min. 12° midd.tomp. 21° min. 13 midd.tomp. 22° wind: VAR-3 wind: VAR-3 wind: VAR-3 Xerxes en SVV sluiten samenwerkingsovereenkomst «Bidorssen vas w») Video-cassette E180 geschikt voor het systeem VHS (speelduur 3 uur) \jyer>en kIk e r Toiletblok-verfrisser met aangename citroengeur. Perstuk 1,95 NU VOOR Transparante wespenvanger, werkt zonder chemische hulpstoffen zeer effectief tegen wespen. Zowel hangend als staand te gebruiken Formaten: 9 x 9 cm 9 x 11 cm 9 x 13 cm Kunststof boodschappenmand, in grote maat, met extra stevige handgrepen. Keuze uit diverse fraaie dessins. Slechts Geldt niet voor nabestellingen en zwart'wit. Bij Blokker met fotoservice

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1