Het weer Podium programma Schiedammers verwezenlijken ideaal UL P' APK Koster L 0.95 iVüïfj Vrouwen adviescommissie timmert aan de weg 0.75 GRATIS Stadsblad m Zuid-Holland Verduistering personenauto Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK PRINT I Dubbelprint 24 uur Expositie in Huize Frankeland VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1989 41e JAARGANG, NUMMER 64 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Gringo's Sweet Revenge. SCHIEDAM - In café Po dium op de Lange Haven speelt vrijdagavond 11 au gustus de formatie Grin go's Sweet Revenge. Zan ger Gringo is een geboren entertainer. Ongeremde passie en energie zijn de woorden waarmee zijn per formance het best te om schrijven valt. Hij wordt muzikaal bijgestaan door de veelzijdige formatie Sweet Revenge, bestaande uit Mart Padmos (gitaar), Erik de Reus (toetsen). Peter Slager (basgitaar) en Henk Tjoonk (drums). Aanvang 22.30 uur, toegang 5,-. Zondag 13 augustus wordt in Podium een muziekfilm rond het jazzfenomeen James Brown gedraaid. Aanvang: 22.00 uur, toegang gratis. SCHIEDAM - Dagobert Duck pleegt er met genoe gen een duik in te nemen. Sommige anderen verza melen het puur voor de sport. Maar over het alge meen wordt spaargeld toch gebruikt om dromen mee te verwezenlijken in de sfeer van een luxe lederen bankstel, magnetronoven of grotere auto. De Eend, die Ida Amelsbeek en Achim Weiss, met veel fantasie hebben omgesleu- teld tot een doelmatige, maar sobere camper op miniformaat hoort niet echt thuis in dat rijtje comfortabele statussymbo len. Net zo min als de trip dwars door de Sahara, die zij van plan zijn er de ko mende maanden mee te gaan maken. En zelfs al verloopt de tocht zonder onverwachte tegenslag, dan nog is het een riskante onderneming vol ontberin gen in vergelijking met een verblijf aan een zuidelijke costa waar patat met in middels tot de inheemse gerechten is gaan behoren. De winst die de Schiedammers uit hun avontuur hopen te peu ren ligt dan ook wel op een heel ander vlak dan een lekker bruin kleurtje. „Het verruimt je blik om te ontdekken hoe andere volken leven en om eens helemaal op jezelf teruggeworpen te worden in de natuur. Alles wat hier vanzelfsprekend is - water, eten - daar moet daar voor geknokt worden. Op het moment zelf ben je het je haast niet bewust; eigenlijk pas later merk je dat je erdoor veranderd bent en nieu we ideeén hebt opgedaan. Dat weerspiegelt zich bijvoorbeeld in onze vriendenkring, die zieh niet in een hokje laat stoppen. Je leert mensen om hun eigen heid waarderen, niet om hun af komst". Honkvast Ida en Achim behoren van huis uit niet tot de honkvaste types. De Schiedamse werkte als au- pair in Engeland en Frankrijk. Haar vriend, Duitser van origi ne, trok de halve wereldbol rond voordat hij Ida in een kib boets in Israel ontmoette. Sa men bezochten ze daarna onder andere Marokko. Dat gebeurde alleen wel in va- kantietijd. Voor de uitgebreide tocht door de woestijn, die nu op stapel staat, heeft het tweetal hun baan opgezegd en besloten zes maanden lang van hun in de loop der tijd opgebouwde fi nanciële reserve te gaan leven. Veel van hun kennissen vinden het onverantwoord dat ze het zekere bestaan in de Branders- stad zomaar opgeven. Het duo zelf, telefoniste/receptioniste en computerprogrammeur van beroep, kan er niet mee zitten. Voor Ida was haar werk inmid dels toch al een sleur geworden. Ook Achim had het na zeven jaar bij dezelfde baas in feite wel gezien. „Goedbeschouwd verbranden we niet alle schepen achter ons", zegt Achim, „want ons huis houden we aan. Dat kan omdat we op lage lasten zitten, doordat we het helemaal zelf verbouwd hebben. Het enige IÈKL4 j*F Ida en Achim startklaar voor wat we opgeven is een carrière. Dat is een bewuste keus. Als we terug zijn, komen we best weer aan de slag. We zijn ook niet kieskeurig. Ik hoef geen direk- teur te worden". Hartstocht Zo slecht als die instelling lijkt te passen in deze snelle yuppie maatschappij, zo eigentijds nuchter en zakelijk hebben Ida en Achim hun expeditie voor bereid. De omgebouwde Ci troen bijvoorbeeld is meer het resultaat van kien rekenwerk, dan van onberedeneerde harts tocht. „We hadden uiteraard meer aan een jeep gehad, maar dat bleek te duur. Ik heb niets aan een wagen die ik hier voor de deur moet poetsen. Ik wil er ver mee wegkunnen", zegt Achim. Dankzij zijn 'uitvinderachtig- heid' - zoals hij het zelf noemt, beschikt hij trouwens over een karretje vol snufjes waar James Bond jaloers op zou zijn. De meest ingenieuze aanpassing is nog wel de aluminium schuifla, waardoor de achterbak in een handomdraai in een riant bed omgetoverd kan worden. De voor de Deux Chevaux haast spreekwoordelijke ruimte heeft hij tot op de laatste millimeter weten te benutten. Alle denkba re gereedschap, reserve-onder delen, serviesgoed, kookgerei en andere onontbeerlijke spullen hebben een eigen plekje in zelf- getimmerde laatjes gekregen. De twee woestijnreizigers heb- hun reis door de woestijn Het meest bijzondere aan de eend is de uitschuifla, waardoor van de achterbak in een hand omdraai een comfortabel bed gemaakt kan worden. SCHIEDAM - De Ad viescommissie Vrouwen emancipatie Schiedam wil meer ruchtbaarheid geven aan haar bestaan. Daarom gaat het twaalf dames sterke team voortaan alle belanghebbenden op de hoogte stellen wan haar be zigheden en vorderingen middels een uitgebreide nieuwsbrief. Het is de be doeling dat er drie maal per jaar zo'n gedrukte ver antwoording wordt uitge bracht. De eerste afleve ring verscheen begin vori ge week en vermeldt de wapenfeiten over de eerste helft van 1989. De com missie blijkt zich in die pe riode uitgebreid gekweten te hebben van de haar op gelegde taak. Een fors aantal gemeentelijke maat regelen werd ter dege doorgelicht en van com mentaar voorzien. Ver plicht om zich daar wat van aan te trekken is het stadsbestuur overigens niet. GROTE BEURT De VAC werd weliswaar in '88 officieel geïnstalleerd door wet houder emancipatie-zaken Luub Hafkamp, in de praktijk heeft ze geen enkele zeggenschap. Bij gebrek aan vrouwelijke politici blijven het de heren die de dienst uitmaken in het Schie damse. Vooruitstrevend Toch is de oprichting van de commissie een goede stap in de richting van een meer vrouw- vriendelijkbeleid, volgens secre taris Elly van der Est: „Schie dam is zacht gezegd niet zo vooruitstrevend op emancipa tiegebied. We moeten hier niet gewoon vanuit nul, maar vanuit -20 beginnen. In de gemeente raad zitten bijna uitsluitend en in het college van Burgemeester en Wethouders zelfs uitsluitend mannen. Het is triest dat de vrouwen genoegen moeten ne men met een plek in een com missie, die geen enkele vinger in de pap heeft. Bovendien staat er geen redelijke financiële ver goeding tegenover al het werk dat dat oplevert. Des te positie ver vind ik het dat dit team nu al door haar zakelijke opstelling en duidelijke argumenten veel indruk heeft weten te maken. Je kunt merken dat er steeds meer naar de uitgebrachte adviezen geluisterd wordt. Dat is, denk ik, heel hoopgevend voor de toekomst Elly van der Est is geen officieel lid van het VAC, maar ter amb telijke ondersteuning door de gemeente aan de commissie toe gewezen. Het secretariaatswerk kost haar gemiddeld een dag per week. Daarbuiten krijgen de vrouwen nog 9000 gulden subsi die per jaar. Elly van der Est: „Dat bedrag gaat bijna helemaal op aan zaken als het kopieëren van stukken en de kosten die zijn verbonden aan het volgen van congressen en studiedagen. Het uitbrengen van zo'n nieuwsbulletin hakt natuurlijk behoorlijk in het budget, maar is denk ik heel belangrijk. Als je zinnige dingen te zeggen hebt, dan moet je daar mee aan de weg timmeren. Anders bereik je nog niets." Een van de zaken, die de adviescommissie de afge lopen maanden onder de loep nam was het voornemen van het college van Burgemeester en Wethouders om meer gehandi capten en culturele minderhe- De Adviescommissie Vrouwenemancipatie Schiedam bij haar installatie. Op de achterste rij (tweede van links) voorzit- +f>r Marjp St'ina den in dienst te nemen. Daar voor was alle waardering. Tege lijkertijd echter werd erop gewe zen dat er nog geen handen en voeten zijn gegeven aan dit mooie streven omdat onder an dere de benodigde financiële middelen, begeleiding en coör dinatie ontbreken. Forse kritiek werd er onder meer geleverd op het gemeentelijk gebruik van achternamen. Daarin bestaat, volgens de commissie geen dui delijkheid. Alle vrouwen zou den gewezen moeten worden op het recht om hun eigen achter naam ook na het huwelijk te blijven gebruiken, alleen of in combinatie met die van hun echtgenoot. Op eigen initiatief heeft de VAC daarover inmid dels een informatief formulier ontworpen. Het stadsbestuur heeft nog niet laten weten of het bereid is daar op grote schaal gebruik van te gaan maken. De tweede helft van het jaar wil de VAC benutten om mee te wer ken aan een onderzoek naar de behoefte aan hulpverlening, die speciaal gericht is op vrouwen. Ook ligt het in de bedoeling om advies uit te gaan brengen over het gemeentelijk personeelsbe leid. k Wie het nieuwsbulletin van de commissie wil bestellen, kan dat doen bij Elly van der Est. Zij is bereikbaar tijdens werkdagen op het stadskantoor; telefoon 4760*00 ben maar weinig aan het toeval overgelaten, ook in minder voor-de-hand-liggende zaken. Zo heeft Ida deze zomer haar haar niet laten blitzen. „Er zijn daar gebieden waar vrouwen maar een oog bloot mogen heb ben. Ik wil die Arabische men taliteit niet met mijn kapsel of kleding provoceren". Koemarkt Vanzelfsprekend zijn dingen als verzekeringen ook tot in de puntjes geregeld. Alleen de rou te kon van te voren niet hele maal worden uitgestippeld. Achim: „Vast staat dat we via Spanje rijden en van daaruit overvaren naar Marokko. We zullen ons echter ter plekke moeten oriënteren hoe we het beste de Sahara door kunnen trekken. De conditie van de we gen daar verandert iedere maand. Wij hebben scheppen bij ons en speciale vletten om kleine zandvlaktes te kunnen overbruggen. Voor grotere pis tes heb je een ander soort auto nodig. Daar moet je reëel in zijn". /ATA urtp ICHIEDAMI Voor snelheid met kwaliteit 1 uur - f.m Nu bij ontw. afdr. MINI-ALBUM Dankzij de vele voorzorgmaat regelen - zoals voedselrantsoe nen, extra tanks voor water - is het tweetal niet bang om, moch ten ze stranden, om te komen van honger en dorst. Volgens Achim zou het veel riskanter zijn om dezelfde afstand af te leggen over de drukbereden Hollandse wegen: „Je loopt fei telijk maar één risico: dat ze drugs ergens in je auto verstop pen. Daarom laten we de wagen nergens onbeheerd achter. Zo'n opoffering is dat niet. Een pilsje pakken is er daar toch niet bij". Daar wachten Achim en Ida wel mee tot ze de Koemarkt weer in zicht hebben. Want een van de aardigste dingen van reizen, vinden ook zij de thuiskomst SCHIEDAM - In Huize Fran keland in de Sint Liduinastraat 20 is tot en met 18 september een expositie te bezichtigen van het werk van Loes van Prooijen en Henk de Deugd. Er zijn aquarellen te zien van vakantiebestemmingen in bin nen- en buitenland en een aan tal mooie plekjes in Kethel en Schiedam. De openingstijden zijn dagelijks van 09.00 tot 20.00 uur. VLAARDINGEN - Vrijdag werd bij een autoverhuurbedrijf aan de Spoorsingel een perso nenauto gehuurd door een per soon die zich opgaf te zijn ge naamd Conep. Tot op heden werd de auto die voor drie da gen gehuurd werd, niet terugbe zorgd. Op het adres wat de man had opgegeven bleek hij niet .te wonen. De gehuurde personen auto was een Toyota, type Co rolla, gekentekend XB-14-YS. Door de recherche wordt een onderzoek ingesteld naar de identiteit van de huurder. GRATIS LEGGEN VAN KURKPARKET? Wandeling door de Broekpolder Tennis toernooi voor rolstoelers Golf 4 ZATERDAG 12/8 af en toe zon gen Bron: KNMI ZONDAG 13/8 af en toe zon droog MAANDAG 14/8 af en toe zon plaatselijk regen plaatselijk regen r min. 13° midd.temp. 20° min. 13° midd.temp. 21° min. 14° midd.temp. 22° wind: W-4 wind: ZW-4 wind: ZW-4 Met een eend de woestijn door tirinii.i.. Meestal klaar terwijl u wacht vanaf 250-t- Emancipatie begint in Schiedam bij min 20 Burg. H. Gretelaan 273 telefoon 010-4738222. Hoogstraat 137, telefoon 010-4268225 fotosnelservice op 10x15 cm.... 2x 10x15 cm 4 OA bij 2 uur service. I bV service op 10x15 cm Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. We ontdekten dat het ARGUS kurkcentrum op de Statenweg 112 te Rotterdam alle. meer dan 200 soorten kurkvloeren v.a. 20 m2 gratis legt. Dat lijkt ons een zeer welkom Initiatief om dat het verhaaltje van 'dat legt u er even in' natuurlijk niet opgaat. ARGUS kurkcentrum heeft deze specialisatie door jarenlange er varing wel in huis. Maak er gebruik van en laat u eens voorlichten over het kurkparket. Er zijn veie rustieke bruine soorten, maar ook vele marmerwitte, grijze en beige uit voeringen. Naast kurkvloeren is ARGUS thans ook ge specialiseerd in Laminaat-Kunststof vloeren. Telefoon 010-4678310. m Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1