Biljartbond op zoek naar meer vrouwen Binnen twee jaar geheel geïntegreerd in Nederland" Zondag 32 tennissers in rolstoel integratietoernooi Volgende week fietsvierdaagse Collis King speelt mee Nu ook op zondag Deelnemers EK golf in Broekpolder uit 15 landen Russell Weir wacht meer tegenstand BELOOFD: Sportagenda 8? 9 mmm m-mk Met alcohol op en toch autorijden Restaurant ii ii r ALLIANTIE °HieO^ TE huur! PV De Vrijheid 'het NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1989 PAGINA 9 ZONDAG WATERWEG NOORD - De Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, die met 33.000 leden deel uitmaakt van de Nederlandse Sport Federatie, de organisatie ook, die via haar §6 districten competities uitschrijft voor alle speelsterkten en in alle spelty pes, richt zich de komende we ken en maanden op een landelij ke aktie, die tot doel heeft veel meer vrouwen dan nu tot het be oefenen van de biljartsport over te halen. Uit onderzoeken en enquêtes is gebleken dat de vrouwen in het algemeen drempelvrees verto nen als het gaat om een spelletje biljart, dat door de eeuwen heen ten onrechte tot het domein der mannen werd gerekend. Weinig takken van sport zijn zo vrouw vriendelijk als juist de biljart- sport in een daartoe geschikte gelegenheid, die definitief heeft afgerekend met imago kroegs feer. Biljarten vergt nauwelijks of geen spierkracht. Wel precisie. Souplesse. Improvisatie. Door zettingsvermogen. Concentratie. Wie durft beweren, dat die ei genschappen niet heel goed als vrijetijdsbesteding kunnen ge dijen in een sfeer van vrienden en vriendinnen onder elkaar op het groene of blauwe laken heeft het mis. Zegekar De praktijk heeft aangetoond dat vrouwen een eeuwenoude achterstand binnen een enkele generatie kunnen wegwerken als na de eerste kennismaking met de sport integratie volgt in een bestel, waarin mannen en vrou wen nauwelijks voor elkaar be hoeven onder te doen. Schaak- sters, die een halve eeuw gele den op sporttechnisch gebied niets betekenden, leveren nu wereldkampioenen op, die heel wat Nederlandse topschakers moeiteloos aan haar zegekar binden. Vrouwen hebben in de aanzet naar topbiljart tenslotte wel de ervaring van de mannen nodig. Ze moeten haar niveau in con frontaties met de aloude man- nensport kunnen toetsen en scherp slijpen. Het district Nieuwe Waterweg Noord van de KNBB, doet mee aan die aktie, welke in de twee de helft van 1989 wordt afge wikkeld. Alle vrouwen, die wil len kennismaken met de biljart- sport kunnen zich van nu af schriftelijk of telefonisch mel den bij: Coeni Jans, K. Hasse laarstraat 3, 3132 XP Vlaardin- gen, tel. 4344329. Men krijgt dan bericht over plaats, tijdstip en mogelijkhe den om onder deskundige hulp een biljartcursus onder auspici ën van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond te volgen. SCHIEDAM - Het aantal van 32 deelnemers aan het derde rolstoeltennis inte gratietoernooi van TSN geeft al aan dat deze nieu we groep tennissers steeds groter wordt. „Steeds meer mensen, die gebruik moeten maken van een rol stoel, raken bekend met het tennis. Ook de integra tie binnen de tenniswereld gaat steeds beter. Bij TSN zijn de vier leden die ten nissen in een rolstoel vanaf dit seizoen volledig geïnte greerd en kunnen net als alle andere leden spelen wanneer ze willen en met wie", zegt Rob Bonneur, voorzitter van de commis sie rolstoeltennis bij TSN. Het jaarlijkse integratietoernooi heeft in grote mate bijgedragen aan het wegnemen van twijfels bij veel leden. Om steeds meer mensen in aanraking te laten komen met die manier van sport bedrijven blijft TSN het toernooi jaarlijks organiseren. Niet alleen in Schiedam wordt hard gewerkt aan rolstoeltennis, ook landelijk gezien mag het rolstoeltennis zich verheugen op een groeiende belangstelling. Zo is er onlangs de Vereniging Rol stoeltennis Nederland (VRN) opgericht. Deze vereniging is zowel bij de Nederlandse Inva liden Sportbond (NIS) als de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) aange sloten. De VRN heeft tot doel het rol stoeltennis in ons land te bevor deren en de belangen van rol stoeltennissers te behartigen. Daarnaast streeft de vereniging naar een volledige integratie binnen de bestaande tennisvere nigingen. Nederland telt mo menteel 250 tennissers in een rolstoel, onder wie Olympisch kampioene Chantal van Dieren- donck en wereldkampioene Mo nique van den Bosch. Deze laatste zal zondajg deelnemen aan het toernooi van TSN, evenals de winnaar van vorig jaar, Gerard de Sterke uit Rot terdam. Tevens verwelkomt TSN zondag enkele spelers uit België. Open toernooien Naast de vier leden biedt TSN elke zondagochtend aan rolstoe lers de mogelijkheid om op haar banen te tennissen. Zo'n vijf spelers uit de regio maken daar wekelijks gebruik van. „Ik ver wacht zeker dat binnen twee Chr. Gymn. Ver. jaar rolstoeltennissers ook kun nen deelnemen aan de competi tie. Nu kunnen zij al op beperk te schaal open toernooien spe len", blikt Bonneur in de toe komst. De 32 deelnemers worden zon dag opgedeeld in twee poules. In de zogenaamde A-poule spelen de sterke tennissers, dit wordt bepaald aan de hand van eerder behaalde resultaten in toernooi en, want bijna wekelijks wordt ergens in Nederland een rol stoel-tennistoernooi georgani seerd. De deelnemers in de A- poule spelen dubbels - de part ner is een valide speler - en en kelspelen. „Dit doen we alleen in de A- poule omdat die spelers zo vaar dig zijn dat ze ook single kun nen spelen", aldus Rob Bon neur. In de B-poule spelen de overige deelnemers. De wedstrij den beginnen zondagmorgen om 09.00 uur. Vanaf dat tijdstip is iedereen welkom om eens met eigen ogen de vaardigheden van de tennissende rolstoelers te aanschouwen. In tegenstelling tot de twee eerdere edities wordt er dit jaar volgens het Proset- systeem gespeeld. Winnaar van de partij is diegene die het eer- TSN-ers die nauw betrok ken zijn bij het rolstoeltennis. Wil Garnaat (I) heeft de toer- nooi-leiding, Frits de Jong is één van de TSN-ers die zon dag aan het toernooi deel neemt, en Jos Tammens is de trainer die op zondagoch tend het rolstoeltennis zal begeleiden ste acht spelen heeft gewonnen. De toegang is gratis. Het toer nooi wordt rond vijf uur beslo ten met de prijsuitreiking, waar na een gezamenlijke maaltijd volgt. VLAARDINGEN - Van maan dag 21 augustus tot en met don derdag 24 augustus staat weder om de Vlaardingse Fiets (avond) vierdaagse op het programma. Het evenement is een onderdeel van het zomerprogramma van het bureau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen, die uiteraard wordt gesteund door tal van medewerkers zoals: de Bondsspaarbank Vlaardin gen, Rijwielhandel Jan de Graaf, die sinds jaar en dag de "pech onderweggers" voor z'n rekening neemt, fietsclub t.c. Rijnmond en de E.H.B.O. afde ling Vlaardingen. Tijdens de vier avonden wordt een afstand van ongeveer 25 km gefietst. Dit zijn hele ge makkelijke kilometers want het belooft dit jaar geen alledaagse fietsvierdaagse te worden aange zien de organisatoren wederom leuke routes uit de hoed hebben getoverd. Zoals u weet is dit een echte gezinsaktiviteit waar ie dereen van jong tot oud aan mee kan doen. Uiteraard is fietssnelheid eveneens van on dergeschikt belang. Het startpunt is de handbalver eniging "Hollandiaan" hoek Le pelaarsingel/Amsterdamlaan. Er kan tussen 18.00 en 19.15 uur worden gestart, terwijl iedereen om 21.30 uur terug moet zijn. De fietsvierdaagse kost 3,50 in de voorverkoop en 4,- op de startavond. De startkaarten zijn te verkrijgen bij filialen van de Bondsspaarbank (in Vlaar dingen) en Vlaardingse Rijwiel handelaren. VLAARDINGEN - Tegen de 26-jarige Vlaardinger M. Z. is op dinsdag proces-verbaal opge maakt ter zake het rijden met een personenauto terwijl hij verkeerde onder invloed van al coholhoudende drank. De ademanalyse gaf een indicatie van 470 AAG (1,10 promille). Rijverbod vier uur. Een transaktie ter grootte van 250,- werd aangeboden ter zake het rijden onder invloed van alcoholhoudende drank aan de 27-jarige Vlaardinger H. R. Rijverbod van twee uur. Adem analyse 345 AAG (0,8 promil le). Tijdens de korte controle op maandag zijn drie rijverboden uitgedeeld aan bestuurders van personenauto's. De controle vond plaats op de Hoflaan. SCHIEDAM - Collis King speelt zondag mee met Ex- celsior'20 in de belangrijke uitwedstrijd tegen het Haagse HBS. King liep af gelopen zondag in de Schie- damse cricketderby tegen Hermes DVS bij het maken van zijn 100e run een bles sure op aan zijn hamstring. Met Carl Schewe als sub stitute kwam King daarna tot een totaal van 145 runs, zijn record in dienst van Excelsior'20. Vanwege zijn blessure kwam Collis King niet in aktie als bowler en keek tussen de vele toe schouwers naar de verrich tingen van zijn team. „Door de intensieve behan deling van Karei Koerts is Collis King zondag in staat te spelen", laat manager Koos Gouka weten. „Of hij ook zal bowlen is nog niet zeker. De kans dat hij in derdaad de bal zal hanteren schat ik nu op negentig pro cent". Overigens zal Excelsior'20 volgende week beslissen of Collis King volgend jaar weer op Thurlede zal spe len. „King wil zelf graag blijven", weet Gouka. „Wij hebben echter nog geen be slissing genomen". Wellicht hoopt Gouka dat Collis King daardoor gebracht zal zijn om goed te presteren, iets dat Excelsior'2 in de laatste drie duels, waarin het nog alle kans heeft op het kampioenschap van Ne derland, goed kan gebrui ken. Het staat intussen wel vast dat Emerson Trotman vol gend jaar weer bij Excel sior'20 zal spelen. open vanaf 17.00 uur 's-Gravelandseweg 622, 3119 NA Schiedam, v Telefoon 010-4735501. Enkele van de kanshebbers blikken vol begeerte richting de dit jaar te verdienen tro fee. Vlnr: Willem Swart, Joost Hage, titelverdediger Russell Weir (met zijn wisselprijs), voorzitter Hans Knottenbelt, John Woof, Roger Brown en Mark Maddison. Lid K.N.C.G.V. Met ingang van maandag 14 augustus a.s. starten de lessen van c.g.v. Alliantie in alle zalen van Schiedam. inlichtingen tel. 4745434 WATERWEG NOORD - Met de komst van enkele sterke Britse golfers hoopt de organisatie van het tweede European Cham pionship for Teaching Pro fessionals een aantrekke lijker strijd om de eerste plaats te krijgen. Twaalf maanden geleden was de 36-jarige Schot Russell Weir met een veschil van maar liefst tien slagen win naar. De meeste concur rentie zal Weir te verduren krijgen van zijn landgeno ten Ged Furey, Philip Hinton, Gary Stafford en Martin Gray. Dit viertal zat Weir vorig jaar tijdens het Wilson Club Profes sional Championship het meest op de hielen, zij het met respectabele afstand. Maar ook vanuit ons eigen land zal de winnaar van vorig jaar geduchte tegenstand krijgen. Jo nas Saxton, van golfclub De Haar, en John Woof, Leusden, plaatsten zich tijdens het on langs gehouden KLM Open voor de finale, waarmee ze blijk gaven van hun kracht. Van de organiserende vereniging zullen Mark Maddison, Joost Hage, Johan Stoop en Irwin Oedaya- rajsingh Varma deelnemen. „Het is voor mij geen extra druk om mijn titel te verdedi gen", zei Russell Weir dinsdag middag vlak na zijn aankomst op de Broekpolder. Weir heeft intussen al ervaring met het prolongeren van belangrijke ti tels, want het eerder genoemde Wilson kampioenschap won hij ook twee jaar achtereen. Broekpolder pro Mark Maddi son, die vorig jaar als 30e ein digde, wil zich dit jaar nadruk kelijk verbeteren. „Het waarma ken van de verwachtingen zal echter moeilijk worden. Als thuisspeler rust er natuurlijk een extra druk op mijn schou ders", aldus Mark Maddison. Zijn collega Joost Hage, die vo rig jaar teleurstelde met een 27e plaats, hoopt dit jaar zijn pres tatie van enkele jaren geleden, toen hij in de top 10 eindigde, te herhalen. „Ik heb me zeker de laatste week bijzonder goed voorbereid, zowel op mentaal als fysiek vlak. Ik heb heel veel gespeeld en hoop dat dat zijn vruchten zal afwerpen". Aanzien Het Europees golfkampioen- schap voor leraren krijgt steeds meer aanzien in dit continent. Dat blijkt vooral uit het feit dat dit jaar deelnemers uit 15 lan den, zes meer dan vorig jaar ko men. De zes nieuwe landen zijn IJsland, Finland, West Duits land, Noorwegen, Spanje en Ita lië. Het totaal aantal deelne mers bedraagt dit jaar 49. De jaarlijkse stijging van het prijzengeld is dit jaar 10.000 gulden, waarmee het totaal prij zengeld op 90.000 gulden komt. De winnaar mag 15.000 gulden bijschrijven op zijn bankreke ning. Het stijgende aanzien van het EK blijkt ook de steeds strengere eisen die landen stel len aan uitgezonden deelne mers. In sommige landen wor den er zelfs al kwalificatie-wed strijden gespeeld. „Wij zijn dan ook niet bang om het predikaat Europees kampioenschap te verliezen. In Europa zijn we ei genlijk het enige toernooi van deze allure", zei Hans Knotten belt, die dit jaar voorzitter van de organisatie is geworden. Programma Vanochtend is het European Championship for Teaching Professionals van start gegaan met de eerste ronde over 18 ho les. Vrijdag (morgen) is waar schijnlijk de dag waarop het kaf van het koren gescheiden zal worden. De 49 deelnemers spe len dan tweemaal 18 holes. Zon dag wordt het toernooi met nog maals 18 holes afgesloten. De zaterdag betekent voor de gol fers geen rustdag. Samen met vier amateurs, waaronder prins Claus en prins Friso spelen de pro's een pro-am toernooi. De zondag is voor golfliefhebbers de aantrekkelijkste dag om te komen kijken. Niet alleen kan men dan getuige zijn van de strijd om de eerste prijs, maar tevens kan genoten worden van een ware golfshow, waarbij en tertainment en show samen gaan. Deze show start om 13.00 uur. Enkele uren later zal be kend zijn wie de nieuwe Europe se kampioen is. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 SCHIEDAM - De postduiven vereniging De Vrijheid nam af gelopen weekend deel aan een wedvlucht vanuit Arras over een afstand van 215 kilometer. De 428 duiven werden om 07.20 uur gelost. De eerste duif arriveerde om 10.22 uur, de laatste duif kwam om 10.40 uur thuis. De uitslag: 1. Combinatie Van der Vijver, tevens winnaar van de fiets; 2 en 7. combinatie Van Ray; 3. Cor en Nel; 4 en 10. Baan vin ger-Aarts; 5. L. Triel; 6 en 8. J. Bakker; 9. J. van der Vijver jr. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL - A i en u vindt UW THUISI Honkbal zondag: Holy - VUC 14.30 uur; St. Lodewijk - Schiedam 14.00 uur. Softbal zaterdag: Van der Wal Groep Schiedam - Was senaar 17.00 uur. Cricket zondag: HBS - Excelsior'20 11.00 uur; Hermes DVS - Quick Hg. 11.00 uur; Asvion - CCG 11.00 uur. Tennis: Zondag: finales open toernooi VLTC (BI/2, Cl/2 en Dl); zondag; rolstoel integratietoernooi TSN 09.00 uur; Vanaf maandag: open toernooi TV Holy (Bl/2m Cl/2 en Dl). Golf: Zaterdag: pro-am Golfclub Broekpol der; zondag: laatste 18 holes European Championship for Teaching Professio nals. Demonstratie Noel Hunt 13.00 uur. Hockey: toernooi Asvion 11.00 uur. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Zondag 11 augustus De Ark, 10.00 uur: ds. A. Prins. Dorpskerk, 19.00 uur: ds. R. A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albarda- straat 69, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch; 17.00 uur: dhr. J. A. v. Lambalgen. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. G. H Bruin, Rijswijk. Christelijk Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Waran de, hoek B.K.-laan, 09.30 uur en 16.30 uur: ds. H. v.d. Ham, Zuid- land. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 uur en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Evangelische Lutherse Gemeen te, Oranjestraat, 10.00 uur: de heer J. W. Faasse uit Schiedam. Zondagslied: gezang 15. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Burcht, 10.00 uur: ds. J. T. Cazander, Mid- delharnis. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. H. W. Hemmes, Oegstgeest; 17.00 uur: ds. K. Schipper, Dordrecht. OpstancBngsl nerlage Gretelaan, Schiedam, skerk, Burg. Hon- 10.00 uur: ds. G. de Lang. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 10.00 uur: de heer G. A. Bruin, Rijswijk. Huize „Thomas", Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister, Heilig Avondmaal. Dorpskerk, 09.30 uur: ds B. C. Bouwen, Barendrecht; 19.00 uur: ds. R. A. Bosch. St. Martinuskerk, 09.30 uur: wordt nader bekend gemaakt. Ark, 9.30 uur: ds. A. Prins. Nederlandse Protestanten Bond. kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: mw. W. A. Drenthe, Middelharnis. Leger des Heils, Lange Haven 27, 09.30 uur: bidstond; 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; 18.30 uur: Verblijdingssamenkomst o.l.v. kapt. J. J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Gemeente Nieuwland, Openbare lezingen, Stadhouderslaan 26b. Zondag 10.00 uur: Thema: Het hoofd bie den aan de zorgen des levens. Ge meente Oud-mathenesse, zondag 17.00 uur: Thema: Een hart van wijsheid verwerven. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings- kerk. Burg. Honnerlage Grete laan, zaterdag 09.30 uur: ds. A. E. Dingjan. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 17.00 uur: met muzikale omlijsting; zondag 11.00 uur: met samenzang. Tijdens deze viering is er crèche voor de allerkleinsten. R.K. Parochie van de H. Lidui- na en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Celebrant en predi kant: pastoor P. M. Vismans. Za terdag 18.30 uur: Eucharistievie ring. Zondag, 09.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door ons he renkoor I.H.D. met meerstemmige Latijnse zang); 11.00 uur: Eucha ristieviering. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Celebrant/pre dikant: Em. pastoor C. van Dam. Zaterdag 17.15 uur: Eucharistie viering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Zaterdag 18.30 uur: Viering met orgelspel en samenzang. Zondag 9.30 uur: Viering met orgelspel en samenzang. De vieringen worden dit weekend geleid door pater L. Klinkenberg o.p. Vieringen in de komende week: dinsdag en don derdag 9.15 uur Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1. Zaterdag 19.00 uur: Eu charistieviering. Zondag 10.00 uur: Hoogmis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rot terdam-West. Eucharistievierin gen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Zondag 09.45 uur: Eucharistie met samenzang en or gel. Pastor K. Veltman leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eu charistie met samenzang en orgel. Zondag 08.30 uur: Eucharistie zon der zang; 11.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Pastor D. Kool leidt de vieringen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Doper, Dam 30. Geen opgave. Joh. Maasbach Wereldzending, Havenkerk, Lange Haven 70. Vrijdag, 19.30 Sur: Evang. Wilson uit de V.S., een dynamische predi ker. Toegang vrij. Zaterdag 15.30 uur: Kaderklub 13 tot 17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst 17 tot 30 jaar. Zondag 10.00 uur: Eredienst o.l.v. Br. Holder vanaf 9.30 u. Or gel en trompetspel door Dorien en Tony Lissenberg. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a. Zondag 10.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/ka pel, Juliana van Stolbergstraat, zaterdag 12 augustus 18.30 uur: Eucharistieviering. Voorganger: pater W Oostrum. Zondag 13 au gustus 10.30 uur: voorganger ds. Y. Stienstra. Muzik. medew. van het Liduinakoor o.l.v. de heer P. v.d. Veerdonk. .i.w5 f t.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 9