Jazz; maar wel uitsluitend herkenbare melodieën VVD KIEZERS BEDANKT Triathlon opvallende nieuwkomer 1 9 PO LOOD K0PIEREN Groen Links Schiedameen feit s Stadsblad Pewe zonwering Jong Schiedam kiest rechts fn™ Zuid-Holland WbSt/n RuS2dSffl,S",ek 231 a,96laden V°' "idens ECU MUNT WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 41e JAARGANG, NUMMER 71 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 r+xïz Het bestuur van Groen Links Schiedam. Rechts op de voorgrond woordvoerder Eric Dijkhui zen. SCHIEDAM - Groen en rood; het zijn zowel de kleuren van Groen Links als van SW. De voetbal club miste ruim een week geleden op een haar na de periodetitel. Of het de nieuwkomer in de politiek wel zal lukken, hangt voor het grootste gedeelte af van inzicht en de juiste man of vrouw op de juiste plaats. Dat lijkt de milieu partij op landelijk niveau goed te beseffen. Ter gele genheid van de oprichting van de Schiedamse afde ling vrijdag werd voorma lig CPN-voorzitter Ina Brouwer als afgevaardigde Ook voor lamellen bellen tel. 4266755-4350518 VOOR UW STEM. gestuurd. Zij maakte er geen pleziertripje van, maar beperkte zich tot be zoeken aan Spaland, Wil ton en Huize Frankeland; waar de problemen die haar partij tot speerpunten van de verkiezingscampag ne heeft gemaakt voor het oprapen liggen. Groen Links Schiedam koos 's avonds bij haar eerste officië le optreden in de Roo Roosen zaal van het Passage Theater voor een totaal andere tactiek. Nieuwe bestuursleden als Bart de Leede (voorman PSP/PPR) en Ulferd Bruseker (CPN), die beiden hun sporen in de plaat selijke politiek ruimschoots ver diend hebben, bleven achter de tafel zitten. Het was Eric Dijk huizen, voormalig PvdA'er, die de openingsrede mocht behou den. Idioot Hij liet meteen blijken dat het Groen Links in elk geval niet aan een geschoolde ondergrond ontbreekt. „Idioot, betekent bij ons gek. Bij de oude Grieken had dat woord een heel andere betekenis. Het was de benaming voor mensen, die niet aan poli tiek deden", stak de kersverse woordvoerder zijn partijleden meteen een veer op de hoed. Hij vergat te vermelden dat een idioot in de oudheid oorspron kelijk een gewoon soldaat was en willig slachtoffer van de poli tici, die vanuit hun ivoren toren om 's mans onnozelheid lach ten. Het feest na afloop van de op richting van Groen Links Schie dam was niet druk bezocht, maar wel gezellig. Dat lag niet in de laatste plaats aan de uit- jaz: op uitdrukkelijk verzoek van de stekende jazzformatie, die zich top van de milieupartij helaas moest beperken tot voor het grote publiek herkenbare melo dieën. SCHIEDAM - Waarom zou je een succesformule veranderen? Deze uit spraak van de leden van de Stichting Brandersfeesten Schiedam legitimeert het feit dat het programma '89 op een enkel onderdeel na een blauwdruk van vorig jaar is. Een draaiboek dat - zo leert de praktijk - in negen dagen tijd een paar honderdduizend bezoekers naar de 'Jeneverstad' trekt. Mensen die, hoe kan het mooier, een paar mil joen gulden bij de plaatse lijke middenstand achter laten, rekende Ruud Pil- lard, lid van het dagelijks bestuur onlangs nog uit. Geld en bezoekersaantallen. Het is allemaal aardig om te ho ren en plezierig om met miljoe nen te goochelen, maar waar het dagelijks bestuur werkelijk om gaat is de kwaliteit van de Brandersfecsten zelf, maakt voorzitter Wil Vollering met dc programmafolder in de hand („Mijn bijbel dezer dagen") dui delijk. „Óveral moeten aktivi- teiten /ijn. Wij willen beslist geen lege plekken inhet cen trum hebben". Vollering die normaal zijn dag bij de Bondsspaarbank door brengt, maakt melding van het feit dat het dit jaar met de sa menstelling van het programma allemaal vlotter is verlopen dan het dagelijks bestuur aanvanke lijk dacht. „Als we meenden: dit wordt sowieso een probleem, dan bleek het achteraf allemaal heel erg mee te vallen. Het voorbeeld van de horecaonder nemers, verenigd in de HOS, kan wat dat aangaat als een 'voorbeeld' gezien worden. De relatie tussen beide clubs wat niet altijd even 'warm en 'harte lijk' te noemen. Dc beschuldi ging dat de horecabazen met hun jazznight 'aanschoven aan een gedekte tafel' is nog steeds een gevleugelde kreet in het ci- cuit. Maar gezien het stralende gezicht van voorzitter en voor malig caféhouder Frans van Rijsbergen op de persbijeen komst is alles nu koek en ei. „We hebben behoorlijk in de pot geblazen", maakt Rijsber gen duidelijk dat op financieel terrein overeenstemming is. Programma Behalve de bekende toppers als de zondagsmarkt, Heineken jazz-night, (22 café's), het stand- T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten werkersconcours, kermis en het 'watersportweekend' met een feestelijke omlijsting van talrij ke aktiviteiten zoals de verlich te gondelvaart, is een aantal ele menten in het programma best origineel te noemen. Bijvoor beeld dc openlucht bioscoop achter de Hema. Op een scherm van 7 bij 15 meter wordt de film 'The Blues Brothers' ge toond. Het dagelijks bestuur van de Stichting Brandersfees ten Schiedam bechouwt de bui tenbioscoop als een experiment dat bij voldoende belangstelling zeker een vast plekje op de ka lender van volgend jaar krijgt. Accu tillen Nieuw is ook de halve 'Bran- ders-triathlon' en een optreden van ncerlands sterkste man en wereldkampioen accu-tillen Ab Wolders (borstomvang 134 cm). Van een ander kaliber is 'Open Podium'. Iedereen die zich maar een beetje voordrachts- of kleinkunstenaar voelt of noemt kan in principe op de planken van theater dc Teerstoof gaan staan. Kandidaten moeten zich wel aanmelden bij de direktie van de Schiedamse Thaters. Opening De opening van de branders- feesten '89 wordt traditioneel een beetje geheim gehouden. Maar Ruud Pillard gaf al iets prijs over wat er zaterdag de 16e september om half elf alle maal gaat gebeuren. Duikers van de duiksportvcreniging Spondyle zullen in de Lange Haven op zoek gaan naar een lading jenever die honderd jaar geleden in het verlengde van de Brandcrsstceg overboord ging. Als ze een fles vinden zal de burgemeester persoonlijk proe ven of het geestrijke vocht nog aan de wensen van deze tijd voldoet. Het dagelijks bestuur van de Stichting Brandersfeesten Schiedam: Wil Vollering, Willy Volgt en Ruud Pillard. SCHIEDAM - De Film club in gebouw De Teer stoof heet voortaan Film huis en dat is niet voor niets. De leiding heeft be sloten met ingang van dit seizoen het allemaal pro fessioneler aan te pakken („club klinkt zo amateuris tisch"). Met de literaire avonden en de live-muziek is het zo goed als gedaan. Meer film is het credo. „De tijd dat wij 30 bezoe kers moesten wegsturen is voorbij", zegt algemeen bestuurslid Rob Eekman, „want draaien zowel vrij dag als zaterdag dezelfde film." Gerard Sparla (voorzitter), Rob Eekman en Gerard Brouwer (algemeen bestuursleden) en Marianne Looyen (bestuurslid vrouwenfilms.) geeft Raeijmaekers een duide lijk antwoord. „We hebben ge woon een brief naar het Cats- huis gestuurd met daarop de notitie dat er op onze scholen gemeenschap schaduwverkie zingen worden gehouden. Ken nelijk werkt dat aanstekelijk. De Rotterdammer Lubbers bleef vijf kwartier in Schiedam om vervolgens naar een volgen de afspraak te gaan die op zijn campagnelijstje stond. Lubbers optreden zorgde - zon der dat er veel betekenis aan toe te kennen valt - voor een suc ces voor zijn partij in de scha duwverkiezingen op Spierings hoek. Het CDA stak met kop en schouders boven de andere par tijen uit. de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - Niet lijst trekker Lubbers, maar premier Lubbers was maandag op bezoek op scholengemeenschap Spie ringshoek om daar 'gast colleges' te geven over hoe de politiek in Den Haag in elkaar stak. „En hij hield zich goed aan die taak. Hij deed het uitstekend", zegt docent Han Raeijmaekers, „vriend en vijand waren en thousiast over zijn optreden". Lubbers komst trok in zijn kiel zog een legertje journalisten en camaramensen mee naar Schie dam. De schoolleiding kon 's avonds op beide journaals nog eens nagenieten van de gratis reclame voor hun onderwijsin stituut. Op de vraag hoe ze staatsman Lubbers zo ver hadden gekregen naar de Brandersstad te komen, van 1 tot 1 miljoen stuks v.a. NU TE KOOP BIJ Nu alles op de speelfilm wordt gegooid staat 'uitdieping' van dit medium niets meer in de weg. „We kunnen bijvoorbeeld alle versies laten zien die op een bepaald thema gebaseerd zijn. Of een steengoeie klassieke scie- ne-fiction film", voorspelt de woordvoeder van het bestuur. Met de literaire avonden, waar de Stichting Filmclub Schiedam drie jaar geleden mee begon, is het niet definitief afgelopen. Als het kan wil men drie a vier keer per jaar de oude succesformule van stal halen en bekende au teurs naar Schiedam laten af zakken. Eekman: „Het is leuk om in de periode dat de AKO- prijs wordt overhandigd een van de genomineerden naar het Filmhuis te krijgen. Zo'n avond wordt dan ook een beetje span nend. Of er komen meerdere schrijvers op een avond. Zo verhoog je de amusementswaar de." Affaire „Kijk, legt Eekman uit, „We hebben in de afgelopen jaren natuurlijk alle grote namen hier gehad. Die kan je wederom uit nodigden en het jaar daarop weer, maar je merkt dat verza diging optreedt: de bezoekers aantallen lopen terug en dat is het signaal om het anders te gaan aanpakken. Daar komt bij dat het natuurlijk een dure af faire is. Film is veel goedko per." Nu vermoedelijk meer centen in de kassa van het Filmhuis blijven steken, wil het bestuur een aantal zaken die al jaren op haar verlanglijstje staat, realiseren. Eekman: „De zaal moet worden opgeknapt en het plafond omhoog zodat ook de mensen achterin goed zicht hebben. Ook zal er een projek- tiecabine komen. Vanaf de bar SCHIEDAM - Het CDA is op scholengemeenschap Spieringshoek (havo-vwo), waar dinsdag schaduwver kiezingen werden gehou den, de grootste winnaar ge worden. De christen-demo craten met staatsman Lub bers kregen ruim 40 percent van alle stemmen, oftewel 63 zetels. De socialisten on der aanvoering van Wim Kok kwamen er het slechtst vanaf: 18 zetels. Een verlies van 50 percent vergeleken met schaduwverkiezingen •in '86. De liberalen van Jo ris Voorhoeve verloren 8 zetels en kwamen op 29 uit. De partij van 'the one and only' Hans van Mierlo be-, haalde veel stemmen onder de jeugd en zou 25 (school- )bankjes voor zichzelf mo gen reserveren. Nieuwko mer Groen Links scoorde 12 zetels en de Centrum-de mocraten gingen van 1 naar 3. In totaal stemden 605 leerlingen in de leeftijd van 15 tot 18 jaar. wordt straks niet meer ge filmd." Het seizoen van de Stichting Filmhuis Schiedam begint op 8 september met de film 'Big'. De toegang blijft hetzelfde als vorig jaar. Eerste bezoek vijf gulden (direkt lid) en de keren daarop vier gulden. Vorig jaar bezoch ten 3000 mensen de toenmalige Filmclub. De eerste zaterdag van de maand wordt gereser veerd voor een 'vrouwenfilm'. Steentjesactie afgesloten 30.000ste reiziger op Koningin Beatrix Fouten nekken Hermes DVS Compositie met rozen r<» kunt u Groanalaan 26, Schiadam Pr. Handrikatraat 2, Vlaardingan Tevens verkoop van jalouzieën, rolgordijnen, zonneschermen, rolluiken etc. VRIJDAG 06/9 ZATERDAG 00/9 ZONDAG 10/9 zonnig af an loa zon zonnlga parlodan droog droog droog Bron: min. 12° midd.tamp. 24° min. 13° mldd.tamp. 19° min. 10 mldd.tamp. 19° KNMI wind: 0-2 wlnd:N-4 wind: N-4 Brandersfeesten 1989 succesformule gehandhaafd Wij helpen dlrektlll Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Votkoop - Innjil Roptnbo Vofhuur Ook voor uw wumtchhm to kotUttrtm. amateurisme spuugzat Lubbers bezoekt Spieringshoek Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Afwerking: ±25 mogelijkheden Ook kettingformulleren Haal en breng spoedservice! DRUKKERIJ GR0EN00RD Westvest 36, Schiedam ct Tel. 010-471 54 96 Fax 010-473 15 91 5 Nutsspaarbank, Gr. Marktstr. Den Haag Zie voor alle informatie verder in dit blad.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1