Lampionoptocht K0PIEREN Goed is goedkoop bij Albert Heijn 3.10 17.18 Het weer Huurteriiggaaf bewoners St. Josefcomplex Huisvesting verdient geen schoonheidsprijs Sint Willibordusstichting bestaat honderd jaar Si PALAM) Aad Doelman Stadsblad Pewe zonwering 1 Zuid-Holland Schiedam- Albi afwas Albi totaal A.H. Hagastraat 1 (Gorzen) WAAR EEN VRIENDELIJK WOORD GEWOON IS. ouderwets winkelen '-Q WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1989 41e JAARGANG, NUMMER 73 OPLAGE 40.095 1 SCHIEDAM - De lampionoptocht - een van de hoogtepunten van De Brandersfees ten voor de jeugd - be gint zaterdag de 16e september stipt om 20.00 uur vanaf drie verschillende punten in Schiedam: het Edison- plein, het Rozenbur gerplein en het Frans Halsplein. Voorafge gaan door de jeugd Rijnmondband, Drumband Juliana en Drumband Ambrosius zullen de groepen dan naar de Lange Haven wandelen waar rond 21.00 uur het festijn wordt voortgezet met de verlichte Gondel vaart. Aan dit sprook jesachtige festijn zullen ditmaal niet alleen 75 schepen, maar ook di verse muziekkorpsen deelnemen. KABEL-INFORMATIE SCHIEDAM Ook voor lamellen bellen tel. 4266755-4350518 van 1 tot 1 miljoen stuks v.a. NU 3 HALEN 2 BETALEN van 4.65 voor fosfaatvrij van 25.17 voor uw groente- en fruitadviseur is weer terug van vakantie! Zie pag 4 SCHIEDAM - Bewoners van de 'St. Josef wonin gen' in Schiedam-West krijgen vanaf 1982 huur verhoging terug. Ruim een jaar nadat door het minis terie van VROM was be paald dat ten onrechte de jaarlijkse huurverhoging was gevraagd is de Wo ningbouwvereniging Schie dam (WBS) er nu dan toch toe overgegaan de huurver hoging terug te betalen. De beslissing van het ministerie was door akties van de Bewo nersvereniging Schiedam-West afgedwongen. De bewonersvere niging had aangetoond dat de renovatie van de 213 woningen zo slecht was uitgevoerd dat de renovatie nog niet als afgerond mocht worden beschouwd. Voordat de minister de uit spraak deed was nog wel een massale huur-weigeraktie nodig, een groot deel van de bewoners volgden het advies van de be wonersvereniging op om geen huurverhoging te betalen en de huurcommissie in te schakelen. De huurcommissie stuurde de weiger-formulieren door naar de minister, die na overleg met de huurcommissie en de wo ningbouwvereniging bepaalde dat de jaarlijkse huurverhoging pas kon worden gevraagd nadat de -inmiddels begonnen- 'her renovatie' was uitgevoerd. Omdat de WBS een jaar na de uitspraak van de minister nog steeds niet in staat was voor ie dere bewoner het juiste bedrag te bepalen heeft de bewoners vereniging op een voorschot aangedrongen, afhnakelijk van de tijd dat men de woning tus sen 1982 en "1988 heeft be woond, krijgen de bewoners nu een bedrag tussen de honderd en vijfhonderd gulden uitbe taald. De bewonersvereniging advi seert mensen die in die periode de woningen hebben bewoond kontakt op te nemen met de WBS, tijdens het wekelijkse spreekuur van de bewonersvere niging, elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de ruimte van de BVSW in de Erker. Zie pag. 6 7 SCHIEDAM - Nieuwe bezems vegen schoon. Een spreekwoord dat vast en zeker van toepassing is op Dirk Scherpenisse, koud vier weken de nieuwe coor dinator van Kluphuis Oost in de Galileistraat. Alhoe wel: de woorden 'schoon vegen' of 'veranderingen' neemt hij niet in de mond. De ex-Rotterdammer houdt het liever op 'ac centverleggingen'. Enige diplomatie aan de dag leg gen in het wereldje van het buurthuiswerk, waar vrij willigers dagenlang ploete ren voor nop en de lokale overheid de geldkraan bij voortduring dichtdraait, is wel gewenst. Scherpenisse wil zich voorberei den op de jaren negentig. Wat betekent Kluphuis Oost voor de omwonenden? Is het program ma-aanbod afgestemd op de wensen van de buurtbewoners? De kersverse coordinator heeft er (nog) geen kijk op. Wel weet hij dat de buurt in sneltempo verandert, „Kijk naar de L. Costerstraat", zegt hij, „de stadsvernieuwing heeft gezorgd voor een kompleet andere sa menstelling van de gezinnen. Er zijn veel meer jonge stellen met kinderen bijgekomen. Dat zou betekenen dat wij ons peuter- werk moeten omgooien naar dagopvang in plaats van een paar uurtjes in de ochtend zoals nu het geval is." Belang Peuterwerk is volgens de nieu we man van Oost van essen- tieeel belang voor een buurt huis. De ouders maken even eens kennis met alle aktiviteiten die er georganiseerd worden. „Vaak is er", merkt Scherpenis se somber op, „een vertekend beeld van een buurthuis. Als er een jongerenavond wordt ge houden, dan wordt het snel als een jongerencentrum be schouwd. Hetzelfde kan je in vullen voor migranten. Doe je iets voor die groep dan is Klup huis Oost direkt een migranten- centrum. Ik heb weliswaar met dit soort zaken in Schiedam niet zoveel ervaring, maar in de Maasstad waar ik 11 jaar werk te, lagen de zaken wel zo. Daar om moet er zoveel mogelijk pu bliciteit gemaakt worden. Laat zien wat je binenshuis doet!" Opknappen Eer het zover is, moet eerst het meest essentiële achter de rug zijn: het opknappen van zowel in- als exterieur van de voorma lige schoolgebouw op steenworp afstand van de Rotterdamse- dijk. Scherpenisse: „Toen ik hier voor het eerst naar binnen stapte, dacht ik: mijn eerste prioriteit is het geven van een ander uiterlijk aan dit pand. Het ziet er vreselijk armoedig uit. Neem de entree, stalen blauwgeverfde deuren met daar naast grafitti. Een schoonheids prijs verdient 't in ieder geval niet. Ook aan de binnenkant moet erg veel gebeuren. Pla fonds moeten worden verlaagd en een kwast er overheen is ook geen luxe zou ik zeggen." Stadsvernieuwing Scherpenisse hoopt dat de op rukkende stadsvernieuwing Kluphuis Oost niet links Jaat liggen. „We zijn momenteel een financieel plan aan het laten doorrekenen. Dat zullen we aan de gemeente presenteren. Doen we niks, dan worden we vast en zeker op een zijspoor gezet. Nogmaals, een face-lift hebben we o. zo hard nodig. Ik durf te beweren dat een aantal buurtbe woners het helemaal niet ziet zitten om naar binnen te stap pen. Puur omdat het uiterlijk van Kluphuis Oost niet bepaald uitnodigend is." Om niet alles op de schouders van de gemeente te gooien wil de leiding van het buurthuis aan fondswerving gaan doen. De opbrengst staat al vast, prio riteit nummer zoveel: de bejaar de sportzaal. De wensen zijn geinventariseerd, het dikke fondsenboek te hand genomen. Nu de centen nog. Om lijdzaam achterover te zitten en op Sin terklaas te wachten, daar voelt Scherpenisse niets voor. KEUKEN KOPEN? BEL 01804-11300 T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - Honderd jaar verleden, ook honderd jaar toekomst? vraagt B. J. Geerts voorzitter van de jubilerende Sint Willibor- dussschool zich af. Onge rustheid over eventuele sa mensmelting met het open baar onderwijs is niet bij hem te bespeuren. De in 1889 opgerichte stichting heeft acht scholen onder haar beheer. In andere cij fers uitgedrukt: 1600 leer lingen en dat is weer 28 percent van het aantal schoolgangetjes in Schie dam. Met een glimlach zegt Geerts dan ook: „For the time being, blijft er hier bijzonder onderwijs". De tijden zijn veranderd: Te ken' hebben de 'krijtjes' overge nomen van de zusters Domini canessen en de broeders van de Onbevlekte Ontvangenis, die de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen meer dan honderd jaar geleden helemaal uit Maasstricht kwa men om de jongensscholen te bemannen. Ook het bestuur van de jubile rende Sint Willibrordus-stich- ting die exact honderd jaar gele den werd opgericht omdat de bodem van de armenkas door de achteruitgang in de brande rij-industrie in zicht kwam, be staat uit leken. Tevreden leken wel te verstaan. Ze beschouwen de honderdjarige leeftijd van de stichting als een mijlpaal voor het katholieke onderwijs in de oude Jeneverstad. Hoewel de levensbeschouwelij ke grondslag van grote waarde is, is de stichting geen verleng stuk meer van de kerk en heeft zij primair tot doel om ervoor te zorgen dat op haar zeven scholen voor basisonderwijs en een voor speciaal onderwijs (L.O.M.-school) goed onderwijs wordt gegeven. 'Het produkt moet goed zijn', onderstreept de Sint Willibrordusstichting met dikke lijnen. Feest Het honderdjarig bestaan wordt feestelijk aangepakt: een sport dag voor alle leerlingen op de acht scholen (St. Bernardus, Domenico Savio, St. Jozef, St. Willibrordus, Albertus Magnus, De Notenkraker en Rijnmond), een theatervoorstelling, een feestavond met cabaretier Hans Liberg voor personeel en ouders die betrokken zijn bij de ouder en medezeggenschapsraden en op 27 september (D-day voor de stichting) een eucharistievie ring, voorgegaan door niemand minder dan de bisschop van Rotterdam, R. Ph. Bar. Forumdiskussie Ook begin 1990 is er iets' te doen, zij het van serieuzere toon. De stichting is van plan een forumdiskussie te organise ren met oud-leerlingen. Cen- itraal staat de vraag: wat is de invloed van ons onderwijs ge weest op de opvoeding van onze eigen kinderen. Eerst zal er een video-opname worden gemaakt waarop een aantal ou ders haar mening ventileert. Het is de bedoeling dat deze 'tape' op de bewuste avond wordt afgedraaid, waarop de diskussie in al haar hevigheid kan losbarsten. De stichting wil, of de eindre sultaten schadelijk dan wel on schadelijk zijn voor het 'imago' van het katholieke onderwijs in Schiedam, de resultaten in ieder geval aan het publiek bekend maken. Receptie Een receptie voor alle belang stellenden wordt op 27 septem ber in de aula van het Stedelijk Museum gehouden. Deze begint om 16.30 uur. Zeekadetkorps gaat andare koars varan Aktia Zuinig Stokan waar van start Schladam Marathon rPSC| slaapverwekkend! Visitekaartje SVV i De Lampionoptocht: hoogtepunt van De Brandersfeesten voor de jeugd. Vooruitlopend op de definitieve nieuwe TV Kanaalindeling, die officieel vanaf maandag 2 oktober geldt, zal met ingang van donderdag 14 september de zender Ned erland I verschuiven van Kanaal 11 naar Kanaal 11-. Duitsland I is vanaf 14 september te onvangen op Kanaal 26 in plaats van Kanaal 2. Op het nieuwe Kanaal 12 verschijnt een algemeen testbeeld De beeldkwaliteit van de zender BBC 2 kan door inregelwerk zaamheden enige dagen minder zijn. OPENBARE NUTSBEDRIJVEN SCHIEDAM kunt u Groenelaan 26, Schiedam Pr. Hendrikstraat 2, Vlaardingen Tevens verkoop van jalouzieën. rolgordijnen, zonneschermen, rolluiken etc. Afwerking: ±25 mogelijkheden Ook kettingformulieren Haal en breng spoedservice! DRUKKERIJ GR0EN00RD Westvest 36, Schiedam Ct Tel. 010-471 54 96 Fax 010-473 15 91 5 Bron: KNMI VRIJDAG 15/9 ZATERDAG 16/9 ZONDAG 17/9 opklaringen af en toe zon half tot zw. bew. plaatselijk regen droog plaatselijk ragen min. 11° midd.temp. 20° min. 13° midd.tamp. 22° min. 13 midd.tamp. 21° wind: ZW-4 wind: ZW-3 wind: VAR-3 Nieuwkomer haalt bezem door kluphuis oost Kluphuis Oost aan de Galileistraat. Het plein ervoor is ideaal voor festiviteiten, maar het pand zelf is zo langzamerhand aan een opknapbeurt toe, vindt de nieuwe coordinator Dirk Scherpenisse. KENS Wij helpen direkt!!! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Pspsrstie Verhuur Ook tooruw wasmachines en koelkasten. 'Het produkt moet goed zijn' Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Leden van de Sint Willibrordusstichting: (v.l.n.r.): W. van der Steen, J. J. Lindeman, B. J. Geerts, A. F. L. Geerdes en J. L. J. Dries.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1