Het Nieuwe Flat na twintig jaar toe aan grote renovatie Het weer De kunst van het laveren tussen werkelijkheid en illusie K0PIEREN Tarief vuilnisophaal omhoog Aad Doelman Goed is g bij Albe oedl rtHe toop ijn 0.99 TIJOELIJK KORTING OP V/RRIFVBELE GLRZEN n I Woonblok in Nieuwland opgeknapt Hollandse bloemkool <s> in uid-Holland Pewe zonwering Pin Up dancers geschrapt ff» A.H. Hagastraat 1 (Gorzen) WAAR EEN VRIENDELIJK WOORD GEWOON IS. BRILMIJ WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 41e JAARGANG, NUMMER 75 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - Vandaag is het officiële startsein ge geven voor de uitvoering van een groot onderhouds plan van 182 woningen aan de Alphons Ariensstraat, de Burg. van Haarenlaan, Jan van Zutphenstraat en Burg. Honnerlage Grete- laan. Het onderhoudsplan houdt on der andere in dat kozijnen in de gevelvlakken vervangen worden door kunststofkozijnen, elektri citeit wordt aangepast, nieuwe keukenblokken worden ge plaatst en schakelmateriaal wordt vernieuwd. Ook buiten de huizen wordt het een en an der gedaan: de riolering evenals de dakbedekking wordt ver nieuwd, de trappenhuizen en balkonhekken worden geschil derd, het binnenterrein opnieuw ingericht en de centrale deur - op verzoek van de bewoners - afgesloten. Dit alles wordt zon der huurverhoging uitgevoerd. Geriefsverbetering De betrokken bewoners kunnen bovendien voor een aantal extra 'geriefsverbeteringen' kiezen, waar ze dan wel meer per maand voor moeten gaan beta len. Dit zijn: aanpassing in de douche, centrale verwarming en tegels en fontein in het toilet. Door het aannemersbedrijf Muwi, dat ook de huizen begin jaren zestig bouwde, is een mo delwoning ingericht waar weke lijks spreekuur wordt gehouden. De voorbereidingen voor deze grootscheepse aanpak werden april '88 gestart en ontwikkeld in nauwe samenwerking met een afvaardiging van de bewo ners, de wijk- en bewonersvere- nigingen 'Wonen en Leven Nieuwland', het Instituut On dersteuning Bewoners Stadsver nieuwing, het Bouwadviesbu- S reau Alphaplan en de Woning bouwvereniging Schiedam die beheerder is van dit complex achter de 's Gravelandseweg. Hanneke de Bruyn, afdelings hoofd verhuur- en bewonersza ken van de Woningbouwvereni ging Schiedam, spreekt liever van groot onderhoud dan van renovatie. „Subsidie voor een dergelijke opknapbeurt zoals wij die voor ogen hebben, was vroeger alleen mogelijk met huizen die ouder waren dan 25 jaar. Tegenwoor- SCHIEDAM - Werke lijkheid en illusie: sfeer scheppen is hetzelfde als de kunst verstaan om daar tussendoor te laveren zon der overstag te gaan. Op de keper beschouwd waren het misschien niet meer dan wat met lampen ge tooide bootjes, die door de oude vertrouwde Schie- damse havens voeren. Toch had de Gondelvaart zater dagavond net dat wat zo veel andere evenementen node ontberen. Was het de spiegeling van lichtjes in het dpnkere water? Zat het 'm in het verwachtingsvolle geroezemoes van z'n nau welijks te onderscheiden mensenmenigte op de duis tere kades? Lag het aan de flarden muziek vermengd met een zwart fluwelen na- zomerlucht? Feit is dat de varende lichtstoet - op po ten gezet door de plaatse lijke watersportverenigin gen samen met Mari Din- genouts, voorlichter van de Nutsbedrijven - van het stadscentrum iets bijzon ders maakte. Spanje, Venetië, Duizend-en- een-nacht, net de Efteling, hè mamma?; het slot van de eerste dag van De Brandersfeesten leek bij iedereen andere maar even zoete herinneringen op te roe pen. De Rietzeilers, die de Gon delvaart openden, moet het hele maal vreemd te moede geweest zijn. Jarenlang tevergeefs pogin gen gedaan om hun stadgenoten aan het karnavallen te krijgen. En dan blijkt zo'n versierde boottocht daarin moeiteloos te slagen. Niks geen sluikreclame achter een bloemstuk. Nee, Sha- ka Zulu in vol ornaat swingend tussen was rieten hutten met 'n club angstaanjagende stamgeno ten. Niet zo luidruchtig en meer voor de doordenker was een an der pronkstuk van de stoet: een serie helverlichte emmertjes die boven het water leken te zweven en verdacht veel leken op een laatste omstreden aankoop van het Stedelijk Museum. Schippersbal Voor de jury onder aanvoering van wethouder Aad Wiegman moet het een haast ondoenlijke klus geweest zijn om uit zoveel hoogstandjes prijswinnaars te kiezen. Het uitreiken van de be kers tijdens het schippersbal na korenbeurs afloop in de korenbeurs was daarentegen een uiterst simpel karwei, want op dat moment waren de deelnemers allang meer in de ban van het spel dan van de knikkers. En van een Afrikaan en een Dood-van-Pier lala bijvoorbeeld die hand-in- hand hossen op Hup-Holland- Hup kun je nauwelijks verwach ten dat ze zo'n stukje eremetaal serieus nemen. Het Nieuwe Stadsblad publiceert verderop in deze krant een uit gebreid fotografisch overzicht van het openingsweekend van De Brandersfeesten. Ook voor lamellen bellen tel. 4266755-4350518 van 1 tot 1 miljoen stuks v.a. dig is die grens tien jaar naar beneden geschroefd", aldus de beleidsmedewerkster. Dat de bewoners geen huurverhoging onder hun neus krijgen gewre ven is bij de wet geregeld. Dat geriefsverbeteringen worden doorberekend is eveneens bij de wet gelegimiteerd. De omrin gende woningen van het com plex Arienstraat zijn in handen van Gemeentelijk Woningbe- heer. Ook deze flats krijgen vol gens De Bruyn een onderhouds beurt. „Alleen duurt het wat langer dan bij ons. Zij hebben zoveel in beheer", zegt De Bruyn. SCHIEDAM - Hoewel het uitgangspunt van de gemeente is de tarieven- stijgingen op nul te hou den, moeten de kosten die verbonden zijn aan het op halen van huisvuil er vol gend jaar wel aan geloven. Een verhoging van tien percent staat op stapel, al dus vermeldt de begroting van volgend jaar. „We kunnen niet anders", zegt wethouder Aad Wiegman in een reactie op de op handen zijnde impopulaire maatregel. De hoe veelheid Schiedams huisvuil dat de VAM in Drente te ver werken krijgt, is met tien per cent tot twintigduizend ton ge stegen. De vervoerskosten van liiwimmaiMBiiit) uw groente- en fruitadviseur de verrassingen van deze week. Zie pagina 4. SCHIEDAM - De Super Chan nel Road Show komt donder dagavond niet naar Schiedam. Ook de 'Pin-Up dancers', een van de meest aansprekende on derdelen van de show, geVen geen acte de presence. Het be stuur van de Stichting Bran dersfeesten heeft bezwaar aan getekend tegen deze door een kermisexploitant georganiseerde activiteit die vlakbij de ruine plaats zou vinden. de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen stuntprijs de NS zijn omhoog gegaan en de kostprijs van de VAM valt door talloze 'milieu'-investerin- gen van de gemeenten steeds hoger uit. „We hebben jaren niets gedaan aan het oude ta rief, maar nu wordt het echt tijd om de boel te gaan gladstrij ken", aldus Wiegman. Rijksmiddelen Over gladstrijken gesproken: zo wel de begroting over '90 als de meeijarenbegroting is sluitend. Er kan volgens de wethouder een kleine twee miljoen gulden vrijgemaakt worden voor nieuw beleid. Milieu, groenvoorzie ning en ouderenbeleid staan hoog op het prioriteitenlijste van B en W. Met cultuur en re creatie is het minder florissant gesteld. Opnieuw zullen er min der rijksmiddelen naar deze sec tor toevloeien. Hetzelfde geldt voor het minimabeleid: on danks de aantrekkende econo mie zal er geen sprake kunnen zijn van een financiële verbete ring voor iedereen die van een inkomen op minimumniveau moeten rondkomen. Wel zal meer aandacht geschonken wor den aan ouderen en groepen dié langdurig op de Algemene Bij standswet zijn aangewezen. Jenaplan De plannen met onderwijs voor de komende jaren zijn opmer kelijk. De gemeente sluit niet uit dat er volgend jaar een aan vraag kan komen van een groep ouders om bijvoorbeeld een Montessori, Jenaplan- of Dal tonbasisschool op te mogen richten allemaal vallend onder de noemer 'neutraal-bijzonder' onderwijs. Een dergelijk ver zoek werd in '88 nog afgewezen. De kans bestaat en is groot te noemen dat een dergelijke school veel leerlingen zal trek ken die nu het openbaar basis onderwijs" bezoeken. Een tweede ontwikkeling die grote gevolgen heeft voor het openbaar onder wijs is de geplande oprichting in Schiedam van een Islamistis^he school. De gemeente is allesbe halve gelukkig met deze ontwik keling die integratie tussen Ne derlanders en migranten vol gens deskundigen ondergraaft. Toch zal B&M op een correcte manier - de wet schrijft het voor - gehoor moeten geven aan de wensen van de islamieten. Volgende week zal de gemeente raad een oordeel vellen over het financiële plaatje dat wethouder Aad Wiegman voor het komend jaar heeft opgesteld. ed~l Y Schiedam (A Vtaardingen Rotterdam Spijkenisse T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten B randersf eesten kunnen nu al niet meer stuk Theaterselzoeinraij start! Stadsbl Complex Ariensstraat Bron: KNMI VRIJDAG 22/9 ZATERDAG 23/9 ZONDAG 24/9 zonnige perioden zonnige perioden zonnige perioden plaatselijk regen droog droog min. 15° midd.temp. 25° min. 13° midd.temp. 20° min. 12 midd.temp. 21° wind: ZO-4 wind:W-4 wind: W-4 7A SST"""» kunt u Groenelaan 26, Schiedam Pr. Hendrikstraat 2, Vlaardingen Tevens verkoop van jalouzieën, rolgordijnen, zonneschermen, rolluiken etc. Afwerking: ±25 mogelijkheden Ook kettingformulieren Haal en breng spoedservice! DRUKKERIJ GR0EN00RD Westvest 36, Schiedam Ct Tel. 010-471 54 96 Fax 010-473 15 91 5 Gemeentelijk huishoudboekje voor '90 nu al rond Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen, en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Srarnnn Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 O Aad Wiegman, de beheerder van Schiedams schatkist. Variabele glazen zijn glazen waardoor kunt zien zonder hinderlijke overgang, maantjes dus. Veel mensen vinden dat staat het mooier. Brilmij geefu/m 14 oktober a.s. tegen maar liefetTFO,- korting bij aankoop van (Geen andere kortingen te zelfder tijd.) En u mag twee maanden proberen of ze u bevallen u op alle afstanden goed Glazen zonder halve- prettiger en in ieder geval inlevering van deze bon, een paarvariabele glazen. In de PEARLE VISION CENTER In de Gouden Gids vindt u de adressen Wij helpen direktüi Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vérkoop Inruil Reparatie Verhuur Ook voor uw wetmachinet en koelkasten. iwe Stadsblad

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1