Het weer j Taptoe trekt veel bekijks Brinkman geeft Frankeland dikke voldoende Muziekspektakel van start Bouman i FEESTAANBIEDING BIJ B0UMAN 3 Stadsblad Fancy-fair bij De Ooievaars II Canon-EOS demonstratie Foto van Vuuren VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1989 41e JAARGANG, NUMMER 76 OPLAGE 40.095 Hans Klap van Filmnet (links) laat als blijk van waardering een decoder in bruikleen achter bij Henk Eikenbroek (ONS). Eikenbroek geeft het cadeau later weer door aan brandweercom mandant Arie Metaal die zijn manschappen ermee mag verrassen. „Overdag zal ie bij ons niet aanstaan", haast Metaal zich te zeggen. SCHIEDAM - Zonder één cent uit te geven aan publiciteit, hebben 75 klanten zich bij de dealers ingeschreven als abonnee van Filmnet. Filmnet is een speelfilmkanaal waar de zon nooit onder gaat. Er is een aanbod van zeven dagen per week, vieren twintig uur per dag. „Maar de ervaring leert ons dat niemand vierkante ogen krijgt. De mensen kijken zéér selectief', zegt Hans Klap, adjunct-direk- teur van Filmnet woens dagmiddag tijdens de offi ciële toelating van zijn be drijf op de Schiedamse ka bel. Filmnet is niet met een druk op de knop van het televisietoestel te ontvangen. Eerst moet een 'decoder' worden aangeschaft. Dit apparaat, dat men huurt van Filmnet, vertaalt als het ware het signaal dat per satelliet via de Openbare Nutsbedrijven bij de abonnee binnenkomt. Filmnet zit bijna door heel Ne derland en heeft honderddui zend kijkers. Het speelfilmka- naal is niet goedkoop. Voor acht uur kijkgenot per dag be taalt men bijna 38 gulden per maand. Wie 24 uur per dag wil kijken moet bijna vijftig gulden betalen. Als entreegeld is een eenmalig bedrag van 75 gulden aan de producent verschuldigd. De programma's zijn wel van ondertiteling voorzien. Zes landen Filmnet zendt uit in zes landen, waaronder België en heel Scan dinavië. „Dat komt", legt Klap uit, „omdat we een gemeen schappelijke culturele achter grond hebben en bovendien een zwakke filmindustrie". Mogen de verschillen interna tionaal klein zijn, nationaal zijn ze des te groter. Klap: „We kun nen er geen peil op trekken. In de ene stad hebben we acht tot tien procent van het aantal ka belaansluitingen terwijl we in de plaats ernaast nauwelijks tot twee procent komen. Wat we wel kunnen stellen is dat Film net het beter doet in steden waar een goed bioscoop- en vi deotheekklimaat heerst. Misdrijf Klap ontzenuwt de verhalen dat illegale decorders een goed en goedkoper alternatief zijn dan de apparaten die via de officiële dealers geleverd worden. „We kunnen de box af- en aansluiten per satelliet. Wat we ook doen is de frequentie veranderen. Dat gebeurt niet elke week, maar re- SCHIEDAM - Drum- en show fanfare 'DVS' uit Katwijk, mu ziek- en showband 'Juliana' uit Amersfoort en natuurlijk het 60-jarige Tamboer- en Trompet terkorps 'Rijnmondband' uit Schiedam maakten er tijdens de taptoe woensdagavond op het parkeerterrein achter de Hema een ware happening van. Vele honderden mensen genoten van het openluchtconcert, dat inmiddels zijn plaatsje heeft be wezen in het programma van de Brandersfeesten. Veel bezoekers waren al vroegtijdig aanwezig om hun klapstoeltjes op een zo gunstig mogelijke plek te statio neren. De Rijnmondband speelde tradi tiegetrouw weer voor gastheer, een jubilerende gastheer dit keer. Het uit 1929 daterende korps doet internationaal gezien nog steeds op het hoogste plan mee. Tijdens de zondagsmarkt bij Hoogstraat 104 gelmatig. We hebben het meege maakt dat na zo'n verandering er honderden telefoontjes bin nenkwamen van woedende mensen die geen Filmnet meer konden ontvangen. Ze hadden zich zo'n ding voor bijvoor beeld 500 gulden laten aansme ren. Het is bovendien een mis drijf ten opzichte van de au teursrechten om een illegale de coder in huis te hebben", ver volgt Klap, die sterke vermoe dens heeft dat de georganiseerde misdaad erachter zit. Service De Openbare Nutsbedrijven Schiedam zijn zeer verheugd met Filmnet. Zij zien het puur als een uitbreiding van het ser vicepakket aan de klant. Ook over Veronique en TV 10 ma ken ze zich geen zorgen. Henk Eikenbroek, adjunctdirekteur ONS: „Voor de kabelexploitant is het niet zo belangrijk waar bijvoorbeeld Veronique van daan komt: uit Luxemburg of Nederland. Het is het program ma-aanbod dat telt. SCHIEDAM - Twee vrouwen op leeftijd. Op hun paasbest gekleed, lek ker onderuit in het zonne tje, maar boos. Erg boos zelfs. „We mogen er niet in", zegt de één. „Een schande", mompelt de an der, terwijl binnen een strijkje speelt. Ze hadden zich veel voorgesteld van het bezoek van demissio nair minister Eelco Brinkman (WVC) aan hun fonkelnieuwe bejaardenoord Huize Franke- land dat woensdagmiddag offi cieel werd geopend. Maar veel meer dan zijn gladde rug en zijn zwarte haar hadden ze niet ge zien. De 'Havenzaal' zat vol met genodigden uit het wereldje van het verzorgings- en oude renbeleid. De bejaarden zélf, zo wel bewoners als 'aanleuners', moesten loten trekken om een plaatsje te bemachtigen. Zorgprodukten De speeches die gehouden wer den, gingen ook over de hoof den van de mensen waar het ge bouw feitelijk voor neergezet is. Nummer één had het over 'zorgprodukten', 'privacy' en 'vraag- en aanbodcurvers'. Nummer twee benadrukte nog eens duidelijk dat Huize Fran- keland als een onderneming moet worden gezien. Een dienstverlenende onderneming weliswaar. Alleen Brinkman was duidelijk. Meerdere malen richtte hij zich tot de ouderen en zei: „Het geld dat aan deze sector wordt besteed, heeft uzelf bij elkaar gebracht. D'66 raadslid Coby de la Rie vond geen van de sprekers krachtig overkomen. „Ze moeten gewoon zeggen: men sen, op deze verzorging heb je recht. Daar heb je vroeger kei hard voor gewerkt. Zoiets heb ik helaas niet gehoord". Nieuwe stijl Niettemin was het voor het be stuur van de Sint Liduinastich- ting een heuglijke dag om zijne excellentie te mogen verwelko men. Binnen tien jaar tijd heeft verzorgingstehuis Frankeland zich een vooraanstaande positie verworven. „Een tehuis 'Nieu we Stijl' is hier in praktijk ge bracht", zei Brinkman lovend. „Ik geef hier een dikke voldoen de voor". Het vernieuwde Fran keland telt 236 bewoners. In de 153 aanleunwoningen (zelfstan dig wonen, maar gebruik kun nen maken van de voorzienin gen in het 'hoofdgebouw', zoals keuken, kapsalon, bruin café. Minister Brinkman bezoekt verzorgingstehuis Frankeland voor de officiële opening van het vernieuwde woon- en zorgcentrum voor ouderen bieb, en recreatie-afdeling) wo nen nog eens 180 ouderen. „Frankeland heeft zich in de af gelopen jaren ontwikkeld tot een instelling met een zorgaan bod voor 800 tot 1000 'klanten' per week," aldus J. Dries, voor zitter van de St. Liduinastich- ting. „Maar dat we onze zorg naar de ouderen toe als een onderne ming durven te betitelen geeft ook weer aan dat we niet stil kunnen zitten. Dat ligt niet in onze aard. Steeds alert zijn op signalen uit de direkte omge ving. Inspelen op de behoefte, daar ligt onze kracht", maakte J. P. Poell, hoofd buitenwoners- zorg de minister duidelijk. Burgemeester Scheeres ging na der in op de vergrijzing van de samenleving en in het speciaal die van Schiedam. „We zitten hier op een gemiddelde van 16,3 procent, terwijl het lande lijke gemiddelde op 12,5 pro cent ligt. „Blijkbaar worden de mensen hier erg oud", grapte Scheeres. Brinkman zegde vervolgens toe 31 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de verpleegtehui zen en 20 miljoen voor de be jaardenoorden in Nederland. „Als ik de verkiezingsprogram ma's zie dan kunnen we conclu deren dat we meer geld gaan stoppen in de ouderenzorg", be sloot de minister een positieve middag in Schiedam. Bij aankomst van Brinkman liet een klein aantal verzorgers en verzorgsters van Frankeland tientallen aktieballonnen los om de eis voor een vijf procent loonsverhoging kracht bij te zet ten. Verder kreeg de toekomsti ge fraktieleider van het CDA een bril en een batterij: voor ex tra energie en een andere kijk op het beleid inzake de oude ren. Opening Verzorgingstehuis Frankeland werd door minister Brinkman en zijn vrouw geopend door onthulling van een beeld van Hanneke Nolet dat bij de in gang van het gebouw een vaste plaats krijgt. .I£eukens KEUKENS SCHIEDAM - Het mu ziekspektakel van het jaar staat voor de deur. In de nacht dat de klok een uur moet worden teruggezet, wordt in tenminste 22 ho recabedrijven de traditio- 70 jaar BOUMAN. Dat vieren wij met onze klanten. Deze week 70 JUBILEUM-AANBIEDINGEN. Zaterdag 23 september is Uw gastvrouw: TINEKE VERBURG. Elke klant krijgt van haar een fraaie verrassing. uman proms Footloose ('t Fust) nele Heineken Jazz-night gehouden. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 23 september van 20.00 tot 03.00 uur: De Dam - No Problem; Dirty Henry - Between the Sheets; 't Fust - Footloose; Juan-les-Pins - Tipico Tamicos; Kajuitbar - Quintet; Klein Thalia - The Curse; Onder de Pot - Surprise; 't Paadje - List Bedrog; 't Paard - Arie Kuit Barend Peterse; De Pacha - Keith Dunn John Packer; Podium - Jaap van Biezen Quartet with Maria Harp; Proosje - Kees van Krugten Coco York Trio; 't Stappertje - Piet Geurders Quintet; 't Weeshuis - Ed Baatsen Trio; Sitton Party House - Tuffie Vos Quintet; De Tender - Corrie en de Brok ken; Paragon - Footprints Trio; Amstelbron, het Sterretje, Trendy Kafe Bébe - The Sus- Maantje, 't Vierkantje' en de pender Belts. Knipoog zijn nog niet bekend. SCHIEDAM - De invaliden sportvereniging De Ooievaars organiseert op zaterdag 14 okto ber haar jaarlijkse fancy-fair. Voor dit evenement kan de ver eniging nog spullen gebruiken die mensen niet meer gebruiken of nodig hebben. De Ooievaars vragen die mensen kontakt met hen op te nemen. Dat kan van maandag tot en met woensdag van 09.00 tot 16.00 uur op het telefoonnummer 4269053. Langs brengen kan natuurlijk ook aan de Westmolenstraat 26. Meteropnemers beter herkenbaar Sport In Schiedaml Schiedam maakt zich op voor Zondagsmarkt Maria Harp (Podium) Filmnet op Schiedamse kabel Bron: KNMI VRIJDAG 22/9 ZATERDAG 23/9 ZONDAG 24/9 zonnige perioden zonnige perioden zonnige perioden .inatselijk regen droog droog min. 15° midd.temp. 25° min. 13° midd.temp. 20° min. 12 midd.temp. 21° wind: ZO-4 wind: W-4 wind: W-4 Bewoners niet welkom op openingsfeest Tol duizenden guldens voordeel Bel Kom Keukens voor TEL. vrijblijvende 01804-11300. informatie. IJsselmondselaan 175 Rotterdam-Kralingseveer (010)M5.08.033 Maandag 13-17.30 uur. Dinsdag t/m Donderdag 9.30-17.30 uur. Vrijdag 9.30-21 uur. Zaterdag 9.30-17 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1