TAXI 4151122 Celwacht in particuliere handen De laatste penseelstreken... SAM SAM 1 V Stadsblad alarmnummer 06-11 Heemtuin- excursie V Zuid-Holland EXTRA BIJLAGE EEN PUBLICATIE VAN DE GEMEENTE SCHIEDAM BELEDIYE HABERLERI 24 UUR PER DAG Hoogstraat 120, Schiedam Morgen 30/9 laatste dagl Vrijetijds- - - kleding! 1 |J m uitzoeken I \w I Zie advertentie verder in deze krant. GRATIS LEGGEN VAN KURKPARKET? 4/ uJLJ TELEFOONNUMMER ONGEWIJZIGD De Plantage SCHIEDAM - Schiedam is een groene stad, maar mag best wat groener. Aanbevelingen hierover worden gedaan in de nota met de titel 'Een groene stad' van de gemeentefrak- tie van de Partij van de Arbeid. Een rapport dat tot discussie moet leiden met andere partijen en als een bijdrage gezien moet worden voor het PvdA-ver- kiezingsprogramma voor de jaren '90 tot '96. De PvdA stelt vast dat de Schiedamse groene long (een wat groot woord voor de aan eengesloten groengordel van Maasboulevard tot Midden- Delfland via Sterrebos, Vijfslui zen, Beatrixpark) iets unieks is. Iets waar omringende gemeen ten jaloers op zouden zijn. Daarom moet dit zuurstof ab sorberende 'lichaamsdeel' via bestemmingsplannen zoveel mogelijk gepanserd worden te gen aanvallen (lees: woning bouw, bedrijven) van buitenaf. Overdreven Klagen over de groenvoorzie ningen in de wijken? De socia listen vinden dat lichtelijk over dreven. In het centrum is de Plantage, het oudste aangelegde park van Schiedam. Omwonen den klagen al jaren steen en been over de aftakeling van het stadspark tot uitlaatzone voor honden. De PvdA hoort deze geluiden kennelijk niet. Over Schiedam-West zegt de nota: „West ligt als het ware in gebed tussen de groengebieden Volkspark, Julianapark, Vijf sluizen en het groengebied in de volle leng,te van de Vlaardinger- dijk. Over de nieuwbouw op de grens Nieuwland en Schiedam- West, precies op de hoek van de Vlaardingerdijk en Burg. van Haarenlaan moet, zeggen de so cialisten niet al te moeilijk over gedaan worden. „Want je kunt niet zeggen dat die omgeving karig met groen is bedeeld. Talud Verder wijst de grootste partij van Schiedam erop dat ook Groenoord nog best groen is. „Bijvoorbeeld de grens met het ZIEKENFONDS - GAK - DETAM - 65+ KORTING VIA BONBOEKJE VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1989 41e JAARGANG, NUMMER 78 OPLAGE 40.095 talud van rijksweg 19", staat er in het rapport te lezen. Of je er veel plezier van hebt als dade lijk de nieuwe autobaan er ligt is een tweede. Maar er blijven wel veel wensen over, constateert de gemeente- raadsfraktie. Bijvoorbeeld de wens om in het centrum de straten en pleinen meer met groen te 'bekleden'. Of in Nieuwland de ruimtes tussen de flats als privétuin aan de bewoners van de begane grond in bruikleen af te staan, of in de vorm van een volks tuin voor bewoners of specifie ke gebruikersgroepen als kinde ren, tuinders, bejaarden. Of in de oude woonwijken zelfs tot sloop over te gaan om ruim te te maken voor groenvoorzie ningen. De socialisten hebben ook gedacht aan de bewoners rondom het Faassenplein. Daar verdwijnen struiken en bomen voor de bouw van 16 pyramide- woningen. De nota: „het gras veld moet tot beschikking van de bewoners blijven". SCHIEDAM - De ge meentepolitie Schiedam gooit het roer drastisch om. Het 'kwetsbare' sy steem van de zes wijk teams wordt geperfectio neerd om zo de criminali teit beter aan te pakken en de relatie met de bevolking te verbeteren, of zoals korpschef Van den Hengel zegt: „We willen geen noodverbandleggers zijn, maar ons méér bezighou den met de fundamentele zaken die zich in de sa menleving afspelen. De veranderingen die maandag al ingaan zijn ingrijpend zeggen alle betrokkenen. Er komen drie sterke wijkteams die op werkda gen van acht uur 's morgens tot tien uur 's avonds opereren. Er komt een centrale balie voor het publiek waar tal van admi nistratieve zaken kunnen wor den behandeld en de celwacht wordt overgedragen aan het particulier beveiligingsbedrijf Randon. Meer mensen op straat en minder mensen achter de schrijfmachine. Dat is het credo van de Schiedamse politie. In cijfers uitgedrukt houdt - na de structuuraanpassingen - 70 pro cent van het korps zich bezig met echt politiewerk. Veertien procent wordt opgeslokt door ondersteunende taken (bijv. lei ding) en 16 procent werkt bij de administratie. Mond Het woord 'mislukken' van hel in '85 geïntroduceerde model met de wijkteams neemt nie mand in de mond. „We hebben te weinig condities geschapen om het tot een succes te laten uitgroeien", zegt Van den Hen gel en Scheeres voegt daaraan toe: „Het was een systeem met haken en ogen. Een kwetsbaar systeem, vooral als er zieken of vakantiegangers waren. Boven dien besloot de minister in '85 de sterkte van het korps naar beneden te brengen. Achter de rug Die problemen lijken met de in voering van de omvangrijke re organisatie achter de rug. Het korps is per 1 juli van 142,8 ar beidsplaatsen naar 158,2 opge trokken. En de groei zit er waar schijnlijk nog wel in tot het ma gische getal van 185,2 in 1993. Hoewel de landelijke politiek in duigen ligt, vernam Scheeres in de Haagse wandelgangen dat aan de in gang gezette landelijke reorganisatie niet getoornd zal worden. Het lijkt een voorwaar de voor het al dan niet slagen van de nieuwe opzet met drie wijkteams van 25 man sterk. Officier van Justitie, mevrouw C. M. D. Flint-Van Noord (de andere baas van korpschef Van den Hengel) kon zich net als Scheeres vinden in de nieuwe werkwijze van het Schiedamse korps. Dat er minder ruimte is voor 'specialisten' kon zij begrijpen, maar hoeft in haar ogen niet te leiden tot een eindprodukt dat justitieel onverantwoord is. „Er is sprake van een kwantitatieve vergroting. Maar dat kan best leiden tot kwalitatieve verbete ring", aldus de vertegenwoordi- Op de foto van links naar rechts: J. K. Meijer (stafmedewerker uitvoerende dienst), J. P. van Hoff (plaatsvervangend korpschef), C. M. P. Flint-Van Noort (Officier van Justitie), R. Scheeres (burgemeester van Schiedam), P. J. van den Hengel (korpschef), L. C. Buijnink (hoofd uitvoe renden dienst), H. v.d. Putte (extern adviseur), P. van Giessen (hoofd afdeling beheersdienst). ger van het Openbaar Ministe rie. Vacatures Een probleem waar de korpslei ding danig mee in de maag zit is de moeilijke invulling van maar liefst twintig vacatures. Dolgraag zou zij vooral vrou wen en migranten zien sollicite ren. „Voor die laatste groep is vaak de Nederlandse taal het grootste struikelblok", verklaart de korpschef. Landelijk gezien blijft er van de vijftig geïnteres seerden slechts één over die in vaste dienst komt. SCHIEDAM - Met zweetdrup peltjes op hun neusjes, de pen selen vast in hun handen ge klemd, legden leerlingen van de Paperclip-school donderdag de laatste hand aan de 22 meter SCHIEDAM - De eerst volgende heemtuinexcursie in het Prinses Beatrix- park, op zondag 1 oktober staat in het teken van de natuurpaden in de heem- tuin. Dit zijn educatieve routes, speciaal bedoeld voor schoolkinderen. Hans Buisman, de beheerder van de heemtuin en Roel van Raay, medewerker van het bureau gemeentelijk on- derwijsconsulent, geven tekst en uitleg bij deze na tuurpaden. En uiteraard kan men met de kinderen of kleinkinderen zelf ook één of meer paden ontdek ken. Zoals iedere eerste zondag van de maand start de excursie om 14.00 uur bij de ingang van de heem- tuin. Deelname is gratis. lange muurschildering, waarmee de nieuwbouw van het kantoren- huis aan de Parallelweg aan het oog wordt onttrokken. Het project is gecoördineerd door Karin Bakker van de Edu catieve Dienst van het Stedelijk Museum. Karin: „Er werd aan mij gevraagd of ik niets leuks wist voor die schutting. Hij blijft per slot van rekening een paar jaar staan en voor je het weet, is hij volgekliederd met allerlei rare tekeningen en tek sten." Beeldend kunstenaresse Lies- beth Kleuver zorgde voor het ontwerp: een aantal grote enve loppen met postzegels, die door de kinderen zelf ingevuld kon den worden. De leerlingen van de nabij gelegen Paperclip- school werden uitgenodigd hun verhaal op de schutting te gaan vertellen. Karin: „De kinderen kozen voor verschillende the ma's. Zo zijn er nu dieren, men sen, huizen en sportfiguren te zien. Het leuke is, dat de kinde ren als ze voorbij komen, on middellijk roepen: 'Dat is mijn postzegel!'. Met ingang van maandag 2 ok tober a.s. worden alle telefoona bonnees in Schiedam en van veel omliggende gemeenten aangesloten op de regionale alarmcentrale voor het landelijk alarmnummer 06-11. Naar ver wachting kan heel Nederland in de loop van 1990 gebruik ma ken van 06-11 voor spoedei sende hulp van politie, brand weer en ambulancedienst. 06-11 is uitsluitend bedoeld voor die gevallen waarbij met seconden winst levens gered en materiële schade voorkomen of berperkt kunnen worden. Hoe te handelen bij alarm. 1. Bel 06-11; 2. Vertel in welke gemeente hulp wordt gewenst: 3. Vertel van wie u hulp moet hebben, dus van de politie, van de brandweer, of van de ambulance; 4. U wordt doorverbonden met de gewenste dienst en 'u ver telt wat er aan de hand is. Voor het melden van zaken die minder spoedeisend zijn en om eventuele aanloopproblemen op te kunnen vangen zullen voor lopig de specifieke alarmnum mers per dienst gehandhaafd blijven. Deze nummers zijn: po litie 4264666; brandweer 4264264; ambulance 4333300. Op maandag 2 oktober a.s. zal, bij de invoering van het alarm nummer 06-11, een uitgebreide voorlichtingscampagne worden gestart. In de heemtuin zijn verschillen de natuurpaden uitgezet. Ieder jaar brengen tientallen school klassen onder schooltijd een be zoek aan de heemtuin. De kin deren volgen dan het natuurpad dat in die periode kan worden gelopen, bijvoorbeeld het pad 'herfst' of het pad 'het vroege voorjaar'. De natuurpaden in dit jaargetijde gaan met name over vruchten en zaden, ver kleurde bladeren en andere herfstverschijnselen, die nu op timaal te zien, ruiken, voelen en horen zijn in de heemtuin. Met een opdrachtboekje in de hand volgen de kinderen het pad en leren via allerlei op drachten iets over de natuur. Vaak gebeurt dat spelenderwijs. Zc is er speciaal voor de hele kleintjes het natuurpad 'Bos wachter Kees'. Overal in de heemtuin staat de boswachter, een pop zo groot als een kleuter, de jonge natuurontdekkers op te wachten. Op zijn buik staat steeds een leuke opdracht ge schreven. Boswachter Kees zal op zondag 1 oktober zeker pre sent zijn. U vindt de heemtuin in het noordelijk deel van het Prinses Beatrixpark, vlakbij de ingang Duivenpad (Kethel-Oost). SCHIEDAM - Binnenkort gaan de meteropnemers van de Openbare Nutsbedrijven Schie dam hun werk in uniform uit voeren. De Nutsbedrijven wer ken successievelijk aan het ver beteren van de kwaliteit van de dienstverlening. Een belangrijk aspect is herkenbaarheid van de organisatie en van personeelsle den die aan huis in kontakt tre den met de klanten. De laatste tijd gebeurt het nogal eens dat pseudo-meteropnemers zich uit geven als 'meteropnemers van het energiebedrijf, met alle ge volgen van dien. Het invoeren van een ONS-identiteitspasje, waarmee ONS medewerkers zich aan huis moeten legitime ren werkt preventief. Daarbove nop meteropnemers in een net pak steken werkt niet alleen voor de opnemers prettiger, maar geeft vooral duidelijkheid met wie de klant te doen heeft. Vooral Mw. Marina Konings, chef van de meteropnemers is zeer tevreden met de ontwikke lingen, die de afgelopen tijd op haar afdeling hebben plaatsge vonden. Onder haar verantwoor delijkheid werd enige maanden geleden 'meteropnemen met de handterminal' ingevoerd. Ook dat bleek een gouden greep te zijn. De meteropnemers zijn in middels goed gewend aan hun 'computer'. Zij kunnen de klan- ten aan huis een betere service verlenen dan voorheen. Met behulp van de terminal kunnen ze de klanten een indi catie geven van hun energie- en waterverbruik. Daarnaast geven ze informatie over mogelijkhe den om het energieverbruik te beperken. „Doelmatigheid werkt zo naar twee kanten", vindt Marina Konings. „We kij ken verder op welke wijze we de dienstverlening aan onze klan ten kunnen verbeteren". Sport in Schiedam Nieuw laslokaal Brandersstad We ontdekten dat het ARGUS kurk- centrum op de Statenweg 112 te Rotter dam alle, meer dan 200 soorten kurk- vloeren v.a. 20 m2 gratis legt. Dat lijkt ons een zeer welkom initiatief omdat het verhaaltje van „dat legt u er even in" natuurlijk niet opgaat. ARGUS Kurkcentrum heeft deze specialisatie door jarenlange ervaring wel in huis. Maak er gebruik van en laat u eens voorlichten over het kurkparket. Er zijn vele rustieke bruine soorten, maar ook vele marmerwitte, grijze en beige uitvoeringen. Naast kurkvloeren is ARGUS thans ook gespecialiseerd in Laminaat-Kunststof- vloeren. Telefoon: 010-467.83.10. ZATERDAG 30/9 ZONDAG 01/10 MAANDAG 02/10 zonnige perioden zonnige perioden al en toe zon droog droog droog Bron: min. 8° /midd.temp. 16° min. 8° /midd.temp. 17° min. 9° midd.temp. 18° KNMI wind: N-3 wind:NW-3 wind: NW-4 Schiedam is groen, maar mdg groener VOOR VAKANVEVERVOER HET BAGAGEWAGEN EN TROUWRUDEN, TELEFOON 4370733 Korpschef: ..We ziin geen noodverbandleggers Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1