TWEEDE FASE BOUWRIJPMAKEN SPALAND BEGONNEN RESTAURATIE EN NIEUWBOUW BIJ LANGE HAVEN LEVERT 25 KOOPAPPARTEMENTEN OP ZAND MONUMENT NIEUWBOUW VRIJDAO 29 SEPTEMBER 1989 'T STADSERF PAQINA 7 in de komende maanden zal er heel wat zand naar Spaland worden vervoerd. Vooruitlopend op de start van de woningbouw moeten de deelplannen Kerk- weg en Midden Delfland namelijk bouwrijp gemaakt worden. In komende tijden vee! zandtransport naar Spaland. Nieuwbouw van appartementen op de hoek van de Lange Haven en de Griffioenstraat. Op de hoek van de Lange Haven, Griffioenstraat en Westvest worden de con touren van het nieuwbouwproject op deze piek steeds beter zichtbaar. De oplevering van het project vindt plaats in het eerste kwartaal van het volgend jaar. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij Bouw- en Woningtoezicht in het Stads kantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur, tst. 188/189. Aannemingsbedrijf J. v.d. Tempel Zn. B.V. voor Hooiland 21; woning vergroten. B. B. Brusse voor Weide 13; dakkapel plaatsen aan de voorzijde. Buro van Rooden voor Spaland; 44 gesta pelde woningen bouwen. W. A. M. Bergwerf Bouw- en Aanne mingsbedrijf B.V. voor Hoofdstraat 183; IJsbereidingsruimte en opslag verbouwen en uitbreiden. Stichting BW. Expl. Koninkrijkszaal Oud-Mathenesse voor Nieuwe Haven 155; pand verbouwen. D. van Rysinge voor Emmastraat 16; wo ning verbouwen. W. L. F. P. Leijendekkers-van der Sloot Warande 215; sousterrain onder woning maken. J. P. Hartman voor Rembrandtlaan 11b; woning vergroten. Aannemingsbedrijf v. Dijk-Brussé voor Oever 41; woning vergroten. J. Mak B.V. voor Groenelaan 81-83; 2 winkels verbouwen en samenvoegen. De Koning B.V. voor 's-Gravelandseweg; bedrijfspand bouwen. L. van der Kraan voor Boerhaavelaan 83; woning verbouwen. D. J. van Dijk voor Ampèrestraat 28; wo ningen verbouwen en samenvoegen. Techno Chemie adv. buro voor De Nijver heidstraat 18; aanbouw maken aan be drijfshal. Gemeentelijk Woningbeheer voor Van Leeuwenhoeckstraat; woningen renove ren. Gebr. de Block voor Hagastraat 1; super markt verbouwen. Duchateau B.V. voor 's-Gravelandseweg 399; bedrijfspand uitbreiden. J. R. Schrijver voor Kaag 17; woning ver groten. F. Janssens voor Westmolenstraat 4; v.m. branderij verbouwen tot woonhuis met atelier. J. van Bommel voor Copernicusstraat 6 a/b; berging plaatsen. W. A. M. Bergwerff B.V. voor Aleidastraat 132; woning verbouwen. H. J. Muller H.O. MZ Bouwkundig Juri disch Advies B.V. voor Charlotte de Bour bonstraat 8; woonhuis gedeeltelijk ver bouwen. Deelplan Kerkweg ligt tussen de Kerkweg en het al in aanbouw zijnde deelplan Har- reweg. Het is in het verleden al bedekt door een heel pakket zand en het bouw- rijpmaken zal hier dan ook het minste werk geven. Deelplan Midden Delfland vereist heel wat meer inspanning. Gestart wordt met het graven van de toekomstige singels. Ver volgens wordt een zogenaamde werk vloer, een laagje 'drain'zand van dertig centimeter dik, op het terrein gelegd. Op dit laagje kunnen de machines opereren, die het drainagestelsel gaan aanleggen. Deze machines zullen in totaal zo'n 460 kilometer aan drainagemateriaal de bo dem induwen. Om te zien lijkt deze drai nage een beetje op een kartonnen buis, gevuld met een weefsel, dat voorkomt dat de buis plat wordt gedrukt. Het betreft hier zogenaamde verticale drainage. Stukken drainage van 12 tot 13 meter lengte worden recht naar beneden in de veenbodem geduwd. Via de drainage kan het water in het in de ondergrond aanwe zige veenpakket gemakkelijk naar boven stromen. Zo kunnen in een periode van één tot twee jaar de noodzakelijke zettin gen in de bodem plaatsvinden. Nadat het drainagesysteem is aange bracht zullen tienduizenden kubieke me ters zand naar Spaland moeten worden getransporteerd om een eerste laag van ongeveer één meter dikte op het gebied te leggen. Later wordt deze laag aange vuld tot een dikte van 1.20 meter. In een later stadium zal ook nog een zogenaam de horizontale drainage in de bodem wor den gelegd, noodzakelijk voor de toekom stige beheersing van de grondwaterstand. Het zandtransport houdt in dat kiepwa- gens de komende maanden tot de regel matige verkeersdeelnemers in Schiedam- noord moeten worden gerekend. Voor eventuele overlast vragen wij bij voorbaat uw begrip. Woningbouw kan nu eenmaal niet plaatsvinden zonder het noodzakelij ke transport van allerlei materialen. De nieuwbouw van 15 premiekoop-, 7 vrije sectorappartementen (waarvan één met eenmalige bijdrage) en kantoorruimte is in maart van start gegaan. Opdrachtge ver is de ontwikkelingsmaatschappij Woonveste B.V. uit Mierlo. Naast nieuw bouw omvat het project ook de restaura tie van een monumentaal pakhuis, waarin drie vrijesectorappartementen worden ge realiseerd. Op het afsluitbare binnenter rein komen enkele parkeerplaatsen. Het oude pakhuis zal op de begane grond plaatsbieden aan een driekamerwoning. Op de eerste verdieping komt een appar tement met vier kamers en daarboven weer één met drie kamers. Het beneden appartement krijgt zijn ingang aan de Lange Haven. De bovenappartementen zijn bereikbaar via een galerij die uitkomt op de centrale hal van het nieuwbouw- complex, aan de kant van de Griffioen straat. Voordeel hiervan is dat de bewo ners gebruik kunnen maken van de lift en er in de appartementen geen ruimte ver loren gaat door de inbouw van een trap. Het vloeroppervlak van de woningen in het monument bedraagt gemiddeld circa 130 m2. De toekomstige bewoners kunnen boven dien beschikken over een balkon van ruim acht meter lang en anderhalve meter diep. De voorgevel van het pakhuis wordt gerestaureerd. De achtergevel moet wor den vernieuwd. De koopsommen van deze drie apparte menten liggen tussen 191.000,- en 206.000,- (v.o.n.). Bij de 22 nieuwbouwappartementen, waarvan de woonkamers aan de Lange Haven, de Griffioenstraat of aan de West- vest zijn gelegen, is er een keuze uit ne gen verschillende woningtypen. Het zijn drie- en vierkamerappartementen. Het gemiddeld vloeroppervlak bedraagt circa 80 m2. De appartementen worden langs de Lange Haven gebouwd in drie bouwla gen. Aan de Griffioenstraat en Westvest komen vier lagen. In de onderbouw bevin den zich de bergingen en er wordt bene den een kantoorruimte van circa 300 m2 opgenomen. De appartementen worden ontsloten door korte galerijen (vier woningen per galerij), die uitkomen op de centrale hal met lift. De kleur van de bakstenen is lichtbruin. De koopprijs van de premiekoopapparte- menten ligt tussen 150.000,- en 153.500,-. Het vrije sectorappartement met eenmalige bijdrage komt op 167.500,- en de zes vrije sectorapparte menten, die zich allemaal aan de kant van de Lange Haven bevinden, kosten tussen 178.000,- en 179.500,- (v.o.n.). De heer Dijkhuizen van Makelaardij Ru bensplein B.V. is optimistisch over de ver koop van het project: „Het zijn apparte menten die de bewoners behoorlijk wat ruimte bieden, gelegen op een rustige lo catie in het hartje van de stad. Voor ou deren is de aanwezigheid van een lift erg aantrekkelijk". Voor nadere informatie over dit project kunt u bellen met telefoonnummer (010) 4367586. In de maand oktober staan de volgende grond-, riolerings- en bestratingswerken op het programma: Westfrankelandsedijk: grond-, riolerings- en bestratingswerken tussen de Admiraal de Ruyterstraat en de Willem de Zwijger laan. Admiraal de Ruyterstraat: het aanbren gen van riolering en persleidingen. Francois Haverschmidtlaan: riolerings- en bestratingswerken. Charlotte de Bourbonstraat: het op peil brengen van de riolering. Dwarsstraat: herbestrating. Tussen de Zalmstraat en de Visserstraat wordt speelgelegenheid aangebracht. Hagastraat: herbestrating. Willemskade: herinrichting Slachthuisbuurt: de bestrating wordt op peil gebracht. Van der Elststraat: grond- en bestra tingswerken bij het nieuwbouwproject. Van Beethovenplein: de bestrating wordt op peil gebracht. Scheepvaartweg: bestratingswerkzaam heden bij het nieuwbouwproject. Wolkaarderstraat en omgeving: grond werk, werkzaamheden aan riolering, ka bels en leidingen en bestrating. Over8chieseweg: in de Schie zal nabij de Parallelweg een rioolzinker worden gelegd en er wordt een oevervoorziening aange bracht. 's-Gravelandsepolder: bestratingswerk zaamheden in het industriegebied, tussen de 's-Gravelandseweg en de Fokker straat.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 27