D VO '32 zakt nog verder weg Speciale toegangsprijzen voor de jeugd Jong Oranje interland Vier titels voor. Weeland P/4LL III Excelsior'20 vergadering Reünie Beneden-Maas ORANJE Sponsor voor Rijnmond volleybal Paul Berg draagt zelf niet eens een bril? Moeizame start Musis Sacrum (h) Uitslagen SZVC Tamboer bridge mmm HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 PAGINA 14 SCHIEDAM - Met een op komst van slechts tien pro cent van de leden, zo'n ze ventig, hield het bestuur van RKSV Excelsior'20 vrijdagavond haar algeme ne ledenvergadering. In een fraai uitgevoerd overzicht van penningmeester Aad Lansbergen werd de leden inzicht gegeven in de finan ciële situatie van de Thurle- de-vereniging. Die blijkt de laatste jaren aanmerkelijk verbeterd te zijn en de schuldenlast is behoorlijk afgenomen. Voorzitter Cor van 't Zelfde benadrukte dat Excelsior'20 nog steeds groeit vooral in de senio ren. Toch zal het bestuur op zoek gaan naar moge lijkheden om oudere leden, ged-^ht wordt aan vijftig jaar, op te vangen met an dere sporten. De statuten van Excel sior'20 bieden daar ook mogelijkheden voor. Een gunstig bericht voor de ruim 700 leden was dat de contributie komend jaar ge lijk zal blijven en in de toe komst alleen verhoogd zal worden als het financiële klimaat in Nederland dat noodzakelijk maakt. In het bestuur van de ka tholieke sportvereniging viel één mutatie te melden. Eef Collignon legde zijn funktie als pr-bestuurslid neer en is opgevolgd door Charles van der Velden, die voorheen zitting had in het jeugdbestuur. Overigens maakten de leden van Ex celsior'20 zich wel zorgen over het vierde veld, dat in hun ogen zo snel mogelijk weer aan Excelsior'20 moet worden toegewezen. Opval lend genoeg werd er niet ge sproken over de trainers wissel die aan het begin van het seizoen plaats vond. WATERWEG NOORD - Op dinsdagavond 10 okto ber wordt Harga voor één keer oranje gekleurd. Dan speelt Jong Oranje tegen IJsland een kwalificatie wedstrijd voor het Euro pees Kampioenschap. Op het veld van de rood-groe- ne sterren uit de eerste di visie lopen die avond de Oranje-sterren van de toe komst. Wat te denken van de tweeling De Boer, Marciano Vink, Ri chard Witschge, Ed de Goey, Edwin Vurens, Edward Lins- kens en niet te vergeten de Schiedamse rijzende ster Dean Gorré. De toekomst van het Nederlandse voetbal komt naar Harga en rekent op de steun van het publiek uit Schiedam en omstreken. Oud-Schiedammer en oud- SVV'er Jan Rab is inmiddels opgeklommen tot bondscoach van de KNVB en heeft in de se lectie die hij begeleidt (Jong Oranje en het UEFA-team, voor spelers onder 18 jaar) een aantal ijzersterke troeven in handen. Rab wil alles op alles zetten om in zijn geboorteplaats een goede indruk achter te la ten. Barcelona „De meeste spelers van Jong Oranje", zegt hij, „zijn ook in de race voor een plaats in het grote Oranje of in het Olym pisch Elftal, dat zich zal moeten plaatsen voor de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona. Die jongens moeten in elke wedstrijd van een selectie-elftal hun beste beentje voorzetten, anders vallen ze buiten de boot. Ik denk dat er zelfs spelers bij lopen die volgend jaar rijp zijn voor de selectie van Thijs Li- bregts. Die mogen niet falen, ook in Schiedam niet". Om het voor de Schiedamse voetballiefhebbers aantrekkelijk te maken om de toppers van de toekomst aan het werk te zien, zij speciale lage toegangsprijzen vastgesteld. Voor een tientje kunnen de toeschouwers de in terland vanaf een comfortabele zitplaats volgen. Een staan plaats kost slechts 5,-. Spandoeken Groepen scholieren of jeugdelf- tallen van voetbalclubs kunnen voor één tientje zien hoe het Ne derlands elftal IJsland koude rillingen bezorgt. Alle jonge voetballiefhebbers zullen daar zeker warm van worden. Alle groepen van basisscholen ma ken voor dat ene tientje toegang en een mooi spandoek ook nog eens kans op een VIP-behande- ling bij de wedstrijd SW - Ex celsior op zaterdag 14 oktober. Topscorer Peter van Velzen en Jong Oranje-speler Dean Gorré zullen voor de wedstrijd de vijf leukste of meest originele span doeken uitkiezen. De makers van het aller-allermooiste span doek worden vier dagen later bij SW als een vorst ontvangen. Zij krijgen een maaltijd aange boden in het sponsorhome, kun nen kennismaken met de spelers van SW, krijgen de kleedka mers te zien en hebben boven dien recht op de beste plaatsen op de tribune. En daar is alleen een knaller van een spandoek voor nodig. Groepen kunnen zich melden voor kaarten bij SVV. Kantoor SVV: 010-4709122 of 010- 4460446. De spandoeken kun nen vlak voor de wedstrijd in de hekken worden gehangen. De tweede tot en met de vijfde prijs bestaat uit een pakket vrij kaarten voor de hele groep, voor diezelfde belangrijke wed strijd SW-Excelsior. Jong Oranje én een periodetitel voor SVV binnen één week op Har ga: daar kan geen enkele televi siezender tegenop. Tijdens een persconferentie in de sponsorhome van SVV werden afgelopen vrijdag de aktivi- teiten rondom de wedstrijd van Jong Oranje tegen Jong IJsland bekend gemaakt. SCHIEDAM - Het eerste heren bowlingteam van Musis Sacrum is de competitie moeizaam ge start. Het behaalde 6Vt wed- strijdpunten maar de score was laag. De eerste tegenstander, Vermeulen uit Leiden, was ech ter nog moeizamer op gang te brengen dan het team van Mu sis. De punten kwamen zodoen de makkelijk naar Musis toe, 1070-974, 3-0. De tweede te genstander van die dag, Brimon uit Tilburg, bood echter meer tegenstand. Het werd echter een nipte overwinning voor het team van Musis met 1087-1050, wederom 3-0 dus. De derde tegenstander Bison uit Maarssen werkte minder mee. De eerste game was erg span nend, een spare en strike in de laatste beurt was nodig om nog een gelijkspel uit het vuur te slepen en het lukte Nico Thien- pondt uitstekend. De tweede game tegen Bison liep echter verkeerd af. Het team van Mu sis werd volledig van de baan gespeeld en de eindstand was dan ook 1043-1100 dus 'A-2'/2. Ondanks het niet al te beste spel van deze dag was de schade beperkt gebleven. SCHIEDAM - In de Margriet hal werden zondag weer wed strijden gespeeld voor de Schie damse zaalvoetbal-competitie (SZVC). De uitslagen zijn als volgt verdeeld: Hoofdklasse: UFO'86 A - Au tosloop Wolters 1-8; Bergpolder Boys - UFO'86 B 4-1; F. Boys - CJV De Vonk S'dam 1-7; Snackbar Yvonne - KDE De Punters 0-4. Eerste klase: Horeca Ex. Rob Hiele - Colebrie 10-1; Lood- gietb. De Herder - Drukkerij Groenoord 4-2; URAL - Stri pes Mode 5—6; Ton's Tapijt Discount - De Doorzetters 1-2. Tweede klasse: UFO'86 D - Café 't Paadje 0-5; De Oost boys - AGO 1-8; De Pinguins - Serviceburo West 2-2; SBBO - ZVV De Gorzen 4-3. SCHIEDAM - De bridgesocië- teit Tamboer heeft inmiddels al vier competitie-avonden achter de rug. De verschillen in de top zijn uiterst gering. Dat zal na de 35 speeldagen wel veranderd zijn. De wedstrijden van Tam boer worden dit jaar gespeeld in boerderij Landvreugd. waar al les naar volle tevredenheid van het bestuur en organisatie ver loopt. De top tien na vier speel avonden ziet er als volgt uit: 1. v. 'Driel-Weeda 237.33; 2. echtp. Nijssen 231.03; 3. L. Brusse-v.d. Dool 229.65; 4. M. Marrevee-Sijsterman 224.43; 5. v. Fessem-Markus 218.64; 6. Breimer-Kroesen 218.35; 7. echtp. Akkermans 217.68; 8. echtp. Meerwaldt 217.02; 9. echtp. Melchers 215.13; 10. J. Marrevee-Tamboer 214.07. VLAARDINGEN - Ter gele genheid van het 25-jarig be staan wordt zaterdag 7 oktober in Scholengemeenschap Bene den-Maas aan de Buys Ballot laan 25 in Vlaardingen een reü nie gehouden voor oud-docenten en oud-leerlingen. De reünie wordt gehouden tus sen 16.00 en 20.00 uur en er wordt een bijdrage gevraagd van 10,- per persoon. Opgave en nadere informatie op 010- 4350855. WATERWEG NOORD - HBSS-trainer Ger Pijl kon zaterdagmiddag na de met 2-3 gewonnen wedstrijd tegen DVO'32 weer tevre den zijn. Hij had zijn doel stelling weer met succes waargemaakt; geen punten verliezen tegen ploegen die gaan strijden om de boven ste plaatsen en gewoon winnen van de ploegen uit de onderste regionen. Dat HBSS won van het Vlaar- dingse DVO'32 geeft dan ook direkt de verhoudin gen in de competitie weer tussen de twee ploegen. HBSS mengt zich nadruk kelijk in de strijd om de bovenste plaatsen, terwijl de Zuidbuurtse vereniging zich komend seizoen weer moet gaan opmaken voor strijd op leven en dood, of tewel handhaven in de der de klasse A. DVO'32 trainer Piet Kattestaart beseft als geen ander in welke hoek zijn team zich na vijf duels al bevindt; „Waar de klappen vallen, want alles zit te gen", aldus de opvolger van Piet van Miert. Tegen HBSS ging dit echter niet op, want de bezoekers kwamen na zeven minuten al op 0-1, toen Paul Koning de bal schitterend ach ter de 18-jarige DVO'doelman Aijan van Geest kopte. De ploeg van Ger Pijl had in het eerste kwartier alle gelegenheid om de voorsprong uit te bou wen, maar faalde keer op keer. Na de eerste vijftien minuten leek HBSS al tevreden te zijn met de stand en beperkte zich tot rustig voetbal. Gevaarstichter Dat gaf de formatie van Katte- taart de kans om zich in de wedstrijd te spelen en kansen te scheppen. Zo werd een kopbal van Wilco Wapenaar, die na een blessure voor het eerst weer een hele wedstrijd speelde, van de lijn gehaald. HBSS, met Faust van der Meer als grote ge vaarstichter, kwam slechts bij vlagen nog gevaarlijk voor het doel van Van Geest. Zeven mi nuten later was het Van der Meer die een vrije trap van Rob Rosman net naast kopte. Op slag van rust kreeg DVO'32 dan toch waar het eigenlijk recht op had, namelijk de ge lijkmaker. Rob de Roo gaf een SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% Vieux Touron 35% e Voor de bekerwedstrijd nam coach Joop Tinkhof het nieuwe tenue voor Rijnmond symbolisch in ontvangst. i Alle deelnemers van Budo Instituut Weeland die aan het Zuidhollands kampioenschap kara te deelnamen. WATERWEG NOORD - „Eén, één", riep het pu bliek zaterdagavond aan het eind van de derde set, toen thuisploeg Rijnmond in de sportzaal Oost ere- Tegen het blok van Nashua, dat gemiddeld tien centimeter langer was, kon Rijnmond niet veel uitrichten. SCHIEDAM - Vier leer lingen van Budo Instituut Weeland hebben afgelopen weekend in Dordrecht een titel veroverd tijdens het Zuidhollands kampioen schap karate. Arnold Ha- zelhoff, Martin van Hape ren, Marcel Klijn en Lexi Kaijadoe moge zich de ko mende twaalf maanden Zuidhollands kampioen noemen en gaan meedoen aan de Nederlandse kam pioenschappen, die op 15 oktober in Zwolle gehou den worden. Overigens vielen nog zeven andere leerlingen van Weeland in de prijzen en ook zij mo gen over veertien dagen naar Zwolle. Bij de kadetten (16-17 jaar) heersten de Weelanders, want er werden maar liefst drie prijzen behaald. Arnold Hazelhoff (-60 kg), werd kampioen door al zijn partijen te winnen met het maximaal aantal punten van zes. In de klasse tot 65 kilogram bereikten twee Weelanders, Haydar Bulut en Lexi Kaijadoe, de finale, door al hun wedstrij den in de poules te winnen. Lexi Kaijadoe won uiteindelijk de finale en mag zich kampioen noemen. In de klasse tot zeven tig kilogram legde Martin van Haperen beslag op de eerste plaats. Onderonsje Bij de junioren (18 tot 20 jaar) werd het in de halve finales een onderonsje van Weeland, waar bij de eerste plaats voor Marcel Klijn was, terwijl de tweede en derde plaatsen respectievelijk naar Peter van Heeren en Djin Narain gingen. In de klasse tot en met 70 kilogram was Pascal van Dooremalen goed voor een derde plaats, evenals Pieter Blok, die deze plaats in de klas se tot 75 kilogram voor zich opeiste. Bij de dames tot 53 kilogram waren te weinig deelneemsters, waaronder deze klasse uitviel en Esmine Adelina van Wee land (49 kilogram) deel moest nemen in de hogere gewichts klasse tot 60 kilogram. Voor de Schiedamse geen probleem, want ze bereikte een tweede plaats door de finale met 6-3 te verliezen van A. Welts. voorzet, waarbij de gehele HBSS-defensie dacht dat de bal de tweede paal zou bereiken en zich daarop instelde. De van De Roo afkomstige bal bleef echter laag en kwam bij de ineens ge heel vrijstaande aanvoerder Wilco Wapenaar, die Jan van Eijsden koelbloedig het nakij ken gaf, 1-1. Toeslaan Ook na het wisselen van speel- helft leek HBSS zich niet na drukkelijk met de wedstrijd te willen bemoeien. „HBSS suft je in slaap en slaat dan onver wacht toe", sprak Piet Katte staart en zijn woorden sloegen op het begin van tweede helft. DVO'32 leek de goede lijn van de eerste helft voort te zetten, maar na een kwartier viel aan de andere kant een doelpunt. Aad Bierhuizen zette voor rich ting Faust van der Meer, wiens harde en stuiterende kopbal niet goed door Aijan van Geest ver werkt werd en Robert de Jong het buitenkansje netjes afmaak te, 1-2. „Dit had niet mogen ge beuren. We zijn vooral verdedi gend te lief en we laten te vaak tegenstanders vrij staan", Mdus Piet Kattestaart, die het gemis door blessures van verdedigers Aad Hanson en Hans Zandwijk niet als excuus wilde aanvoeren. Het sierde DVO'32 na deze tweede achterstand dat het niel het hoofd in de schoot legde Met, zoals in de hele wedstrijd, lange ballen van achteruit, pro beerde DVO'32 de HBSS-defen sie te ontregelen. Na17 minu ten had dat bijna succes toer Wilco Wapenaar bij de tweede paal net naast kopte. Met nog een ruim kwartier te spelen ont kwam de thuisploeg aan de gro tere achterstand. Arnold Visser verspeelde op kinderlijke wijze de bal aan Faust van der Meer, die echtei op de voeten van Van Geesl stuitte. Vier minuten later werd het dan toch 1-3 toen de mee opgekomen Rob Meeldijk van dichtbij Van Geest verschalkte. Met twee verse spelers (Hennie de Ligt en René Coenradie voor respectievelijk Peter Simons en Ron van de Berg, kramp) pro beerde DVO'32 in de resterende minuten de bakens alsnog te verzetten. Pas ver in blessure tijd slaagde Kattestaart daar deels in en werd het door Ro bert Kortleven 2-3. Hoewel Ger Pijl natuurlijk tevreden was met de twee punten, kon het niet in stemmen met het 'pireki poriki' voetbal dat zijn team na de 0-1 speelde. divisieploeg Nashua in de eerste ronde NeVoBo be ker op een 14-11 stand ge speeld had. Dat ene punt kwam er inderdaad nog wel, maar het was niet vol doende om de Brabanders een set af te snoepen. Via 16-17 werd het 0-3 voor Nashua. Voor Rijnmond bleef er slechts waardering van het eigen publiek, dat na een zwakke opening - 3-11 in de eerste set - bij na twee uur lang van een leuke wedstrijd getuige kon zijn. Rijnmond, het afgelopen sei zoen weer teruggekeerd in de eerste divisie begon in zijn basis met nog slechts 2 spelers die het kampioenschap hadden be haald. Alex Moret, Wim Jan Goedknegt en Ron van Lubeck zijn naar het derde team ge gaan, terwijl spelverdeler Mark Korsloot door plezierige fami lieomstandigheden in het bui tenland vertoefde. Tenslotte koos middenspeler Peter Fleisc- hmann voor de aanbieding van landskampioen Deltalloyd. Hierdoor maakten naast de oudgedienden, Lennaert Amers foort en Arne Jager, Remco van Oerle (tweede team), Isaac de Vink (ex PVC/Blokkeer) en Remco Welbergen (Longa'59 Lichtenvoorde) hun debuut. Wim Koot maakte de basis ver der compleet. De 29-jarige aan valler wilde na een jaartje derde divisie toch weer op een hoger plan spelen. Nieuwe uitrusting Rijnmond, gekleed in een gloednieuwe uitrusting van sponsor Safex-Control, begon uitermate zwak. Nashua, dat in een voorbereidend toernooi verrassend met 1-1 gelijk ge speeld had tegen het team van Joop Tinkhof wenste zich niet te laten verrassen en via 0-3, 2-6 liep de stand op naar 3-11. Met een aantal goed geplaatste services bracht Wim Koot zijn ploeg enigszins terug in de wed strijd: 7-12. Nashua's coach Jan Meertens zag de bui waarschijn lijk al hangen en probeerde via een time out zijn ploeg zo snel mogelijk de set af te laten ma ken. Dat had voorlopig weinig \mURSOG 3UDDORP 378 - 32 77 succes, want tot enthousiasme van de volle tribune kwam Rijnmond terug tot 10-12 alvo rens het klasseverschil er met 10-15 toch uitkwam. In de tweede set nam Tonie van Breda de plaats van Isaac de Vink in. Hij begon vrij matig, want mede door een aantal fou ten van hem kwam Nashua op 0-5. Daarna liet de 30-jarige buitenaanvaller zien, dat hij toch van waarde was voor de ploeg. Enkele harde aanvallen hielpen Rijnmond door deze zwakke opening en via 2-5 kwam de ploeg op 6-6 verras send langszij. Het was de goed- spelende Arne Jager die vervol gens Rijnmond voor het eerst op voorsprong zette. Die voor sprong liep vervolgens uit tot 11 -7. Nadat de ploeg een enor me kans op 12-7 had laten lig gen, begon Nashua terug te ko men. De ploeg, die qua lengte de thuisploeg gemiddeld met zo'n 10 centimeter versloeg, kwam onder aanvoering van de 2 meter lange Valentijn Huy- bers terug en zette Rijnmond weer op achterstand 11-13. Nog eenmaal kon de blauwwitte ploeg scoren, waarna Nashua via 12-15 toch op 0-2 kwam. In de derde set bracht Tinkhof vervolgens Rob Wassenaar (tweede team) en ex-PVC Blok- keerspeler Alexander Molendijk in. Beide spelers pasten zich on middellijk aan en tot groot ple zier van het publiek nam Rijn mond een 5-0 voorsprong, die gehandhaafd bleef tot 14-11. Ondanks het geschreeuw van het thuisplubliek om het laatste punt liet Nashua vervolgens toch zien, waarom de ploeg een goede middenmoter uit de ere divisie is. Zij profiteerden onmiddellijk van een aantal Rijnmondfouten en namen en 14-15 voorsprong. Tekenend voor de veerkracht van Rijnmond was, dat de ploeg nog tweemaal de stand ge lijk kon trekken: 15-15 en 16-16 maar op 16-17 is tegen woordig de set afgelopen, waar door de Brabanders uiteindelijk met de verwachte 0-3 naar de volgende ronde van de NeVo- Bobeker gaan. Voor Rijnmond bleef slechts het besef, dat de ploeg getoond had op de goede weg te zijn en dat de volgende week te starten competitie met vertrouwen te gemoet gezien kan worden. f ONTROL/ I» ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 Ach, hij doet 't weieens. Hij heeft schitterende monturen m z'n winkel hangen en hij vindt: 'een mooie bril is niet lelijk'. Hij heeft dan ook veel van z'n klanten al een prachtige bril op de neus gezet, en blijf dat zeker doen. Veel van z'n klan ten kiezen voor lenzen: 'Ik heb absoluut niets tegen een bril, maar lenzen vind ik ook prima!' Maar natuurlijk ligt de keuze bij uzelf! Hij adviseert alleen maar! Gezien zijn opleiding weet 'ie' waarover 'ie' praat. HBSS blijft goede zaken doen ««'A 'n Borrel van klasse voor een lage prijs per liter 16.50 bij 12 flessen, 4 fi AA per liter IViVV per liter 16.95 bij 12 flessen, 4 C CA per liter I WlJV U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 4265997 „We zijn op de goede weg" K«r«r v 'W Dl1 KJMU1JMUM9JUKHM DVO'er Rob de Roo wordt gestopt door Rob Meeldijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 14