I voor uï r~- HABO TAPIJT iïïffiffl WARMTEBRON *<21 Vorig jaar voor 1.3 miljard op de vloer Geen vlekken meer op leer Bodybewust de badkamer in V 3995. 1295. BADEN IN BETAALBARE WEELDE GROTE KOLLEKTIE KEUKENTEGELS Speciale aanbiedingen vloertegels: Speciale aanbiedingen wandtegels: warmtebron vlaardingen Nederland tapijtland Frisè gewild Karpet op parket Handig produkt Wij leveren alle bekende tapijtmerken zoals: Bergoss Desso Parade Heuga Intertest Silvester Bonaparte Wij geven schriftelijke garantie tot 7 jaar. Echte korting, service- meten en leggen gratis. Persoonlijke adviezen, ook bij u thuis. Bel 010-4269609 voor vrijblijvende offerte. Overgordijnen en vitrage, keuze uit meer dan duizend kleuren en dessins! O.a. gardisette, Ado, Egger. Dit alles laag geprijsd, inclusief opmeten en maken! Broersvest 99 - Schiedam - Telefoon 010-4269609 DE MOOISTE BADKAMERS ZIET U AAN DE WESTHAVENKADE 48 Komplete badkamer IN VLAARDINGEN Breda «m en Lapillo aq sa Kera Nero Polaris j-a Marmerdessin ca Marmerdessin aa «a Grijs Tulipane Zwart en wit granito Badkamermeubel OKTOBER WOON MAAND r- j1 y a HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 13 OKTOBER 1989 PAGINA 16 jg li "v. jl A m- f» i r $-1 Altijd wekelijkse aanbiedingen extra laag geprijsd! In vol bedrijf te zien in onze showroom. Wat voorheen duizenden guldens meer kostte, nu bij Warmtebron: Geheel complete badkamer uitgerust met kunststof Riho Whirlpool, Grohe thermostaat badmengkraan, wastafel, siffonkap, planeet, Grohe ééngreeps wastafelmengkraan. Duoblok met toiletzitting alles met bevestigingsmaterialen. In glanskleuren, o.a. wit, manh.grijs, wh.rose, wh.bleu In mat tinten o.a. Jasmin, Edelweiss, flannelgrijs In wit of grijs. Ligbad met luxe badafvoer, wastafel met syphonkap en planeet, duobloc met toiletzitting, ééngreepskranen voor bad en wastafel, luxe douchegarnituur met massa gedouche, inkl. bevestigingsmaterialen, in wit, kranen chroom Cl O ft kompleet5R 57 w m in grijs, kranen wit kompleet Onze tegel- en badkamershowroom is uniek in Vlaar- dingen en omstreken en is samengesteld uit de beste materialen van Westeuropese fabrikanten, zoals Bet te, Villeroy en Boch, Warneton, Allibert, Pelipal, Novi- boch, Sealskin, Bamberger, Grohe, Ucosan, Artweger, Hüppe, Marbonite en Hewi. grijs, 31.5x31.5 per m2VAivv grijs genuanceerd, 30x30 per m2waww zwart gemarmerd, 33x33 per m2v9iwv 3 tinten, 25x25, vorstvrij per m20"Eaww Grote kollektie bad- en douchescheidingswanden in kunststof en hard glas. Vele merken en uitvoeringen. Ook maatwerk. grijs-roze, 20x20 per m2AvfiwV wit-grijs, 15x20 per m2 zeer exclusief, 20x25 per m2 AA ftrt van 58.50 voorVwivv 20x25 per m2OOaWW met halogeenverlichting 144 cm breed, Twee-deurs onderkast, wastafelblad voor inbouwwasta- fel, spiegel, halogeen verlichtingselement. Hoge kast ge sloten model. Hoge kast met lade en wasmand. Compleet1695.- excl. inbouwbak en kraan Uw badkamerspecialist Westhavenkade 48 tel. 010-4342058 Maandagmorgen gesloten Westhavenkade 48, tel. 010-4342058. T<Sft,,g^o0 Ruime parkeergelegenheid in de Landstraat. - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN Bij de Hollandse leef- en woonstijl van de laatste twintig jaar neemt ta pijt een zeer belangrijke plaats in. Meer dan zeventig procent van alle vloeren in de Nederlandse woningen is en wordt met tapijt belegd. Met projecten meegerekend schaften we in 1988 zo'n 52 miljoen vierkante meters tapijt aan in alle mogelijke soorten en kwaliteiten, waar we 13 miljard gulden voor over hadden. Hieruit mag je rustig de konklusie trekken, dat Nederland een tapijtland is. Zelfs een voortrekkersrol vervult. Want van bijvoorbeeld katoenen ta pijt hebben ze in het buitenland am per gehoord. De belangrijkste groep kopers zit daarbij tussen de leeftijd van 18 en 35 jaar. Die 'beginners' nemen 50% van de aanschaf voor hun rekening. Van daar wellicht ook, dat het zo vele jaren gekozen berber zonder meer flinke stappen terug doet. Het is er nog wel, maar dan in andere kleurstellingen. Woltweed is ook een goed alternatief. Multicolor Hét tapijt van dit moment is -generali serend gezegd!- frisè in multicolour, het zogenaamde 'shag-type'. Vrij nieuw is het bouclé met een 'hoog-laag'-effekt voor een speels beeld, uiterst voorzichtig begint het gedessineerde tapijt weer te komen, maar dan absoluut niet in de axmin- ster, doch meer in de kleur-op-kleur Amerikaanse sfeer. Veel van dat tapijt is synthetisch, de laatste tijd lang niet meer zo'n negatief 'beladen' woord. Geen wonder. De technlogische ontwikkelingen hebben een eind gemaakt aan een doorn in het oog van velen, namelijk vervuiling, P Intertest tapijt (van Wijers) is er ook in tegels. terwijl de goede kwaliteiten antista- tisch zijn. Fraaie hoogpool met 'schrij vend' effekt, bouclé en frisè, nemen het momenteel steeds meer tegen wol op. PIT Overigens is een aantal belangrijke fa brikanten begonnen met een zoge naamde PIT-etikettering, waarbij via symbolen is te zien voor welke ruimtes het tapijt geschikt is, hoeveel zo'n ta pijt kan hebben en welke eigenschap pen het heeft. Via dit Product Informa tie Tapijt weet je dus wat je koopt. Geen 'putten' Bij de zogenaamde vlakke vloeren is li noleum de grootste groeier. Maar vinyl mag ook niet worden uitgevlakt, waar bij zogenaamde projectvinyls, die heel wat kunnen hebben, ook richting wooninterieurs oprukken. Het 'putten' door scherpe voorwerpen is bij de be tere kwaliteiten vinyl thans vrijwel uit gesloten. Naast de bekende blokken, tegels en het parketdessin, zien we ook steeds meer de trend, dat vinyl gewoon zich- Op 'echt' en nog steeds behoorlijk veel gekozen hout (parket) en op kunststofvloeren met parket-effekt, legt menigeen graag een karpet. Zo geef je extra warmte aan je vloer en sfeer aan het interieur. De nieuwste dessins, zoals wij die za gen op Interdecor bij KVT en Camp- man, zijn duidelijk geïnspireerd door de nieuwe woongolf, die 'art deco' heet. Dat kan vrij strak gestyleerd, an tieke bloemdessins in oude, verstilde kleuren, passen er ook perfekt bij. Frisè in multicolor is op het ogenblik een belangrijke trend bij tapijt. (Foto Desso). zelf mag zijn met dessins, die niet op tegels of parket lijken, al moet gezegd, dat die markt het grootst blijft. NATIONALE Heel jong, zeer betaalbaar vinyl voor kinder- en tienerkamers, zagen we on der de naam Tweedy in hardblauw, mintgroen en room-wit met felgekleur de mikado-streepjes. In diezelfde jon ge sektor ontdekten we zelfs disco-ta pijt met neonkleuren. Kr ,tmmm 0 Een bedrukte bouclé, die in huiska mer of op de trap tegen een flink stootje kan! Spectra van Deja). Een van de laatste kleuren voor leer op banken en stoelen is taupe. Een warme, auberginekleur, redelijk tijd loos en gemakkelijk te kombineren met andere aarde- of pastelkleuren, die op het ogenblik bij veel woningin richters toonaagevend zijn. Antiek- groen of ouderwets havanabruin in de clubfauteuilsfeer, duiken ook op. Een vraag bij leer, dat nog steeds veel gevraagd en toegepast is, betreft het onderhoud. Sinds een klein jaar is daar onder de naam 'Leather Master' weer een nieuw produkt voor geko men, dat de grens wegneemt, die er altijd geweest is tussen vol aniline le der en leersoorten met een bescherm- Het bestaat uit twee vloeistoffen. Met de eerste geef je nieuw leer een on zichtbaar beschermlaagje mee, waar door vlekken er niet meer in kunnen dringen. Is er wat gemorst (ook cola, koffie, alcohol of andere lastigerds) dan haal je die met de 'cleaner' uit de andere flacon probleemloos weg, zo lieten wij ons dat op de Meubelbeurs demonstreren. Bij reeds gebruikt leer maak je met die cleaner eerst bank of stoel schoon om er daarna die beschermlaag ('leather cream' geheten') op aan te brengen. Veel woninginrichters hebben 'Leather Master' (tel. 0880-2345) al in huis. 0 Vinyi met een geintegreerde, vuilafs- totende beschermlaag, waardoor rub ber schoenstrepen gemakkelijk zijn te verdwijderen, maar voorat indringend vuil geen kans krijgt. Er zijn twee des sins in, marmertegel en parket. (Hol land Haag.) We worden steeds bodybewuster. Willen gezonder leven en besteden aandacht aan ons lijf. Ook door hot te verzorgen of te verwennen met badschuim, geurende lichaamslo tions en niet te vergeten tal van shampoo's voor het haar. De stijgen de verkoop in badprodukten wordt zelfs op elf procent geschat. Dat heeft ook gevolgen in onze bad kamers en doucheruimtes. In de sfeer rond die bodycultuur moeten- /mogen die er netter, mooier en comfortabeler uitzien. Ze horen net zo goed bij het 'interieur' van ons huis als de rest. Vandaar ook prima verkoopcijfers in deze sektor, waar- bi] de toptijd van de jaren zestig al bijna onder handbereik ligt. Kunststof baden Glazen wanden Badkamermeubels Wat scoort daarbij voor onze badka mers of doucheruimtes het hoogst? Badkamermeubelen. Daar is sprake van een ware doorbraak, waarbij be kende bedrijven op dit gebied zelfs gerenommeerde ontwerpers aantrek ken om het zo fraai mogelijk te maken. In de doe-het-zelf-sfeer zie je ze overi gens ook steeds meer. Keus en maten genoeg. Dag gordijn In de door UW THUISKRANT uitgege ven woonspecials vertelden we al eerder, dat steeds meer mensen het douchegordijn vervangen voor een glazen afscheiding. Dit zowel bij de ook in de badkamer een stukje com fort. Omdat deze kunststof tenslotte goed te verwerken is, kunnen er probleem- loos allerlei modellen in worden ge maakt. Voor het meest optimale badplezier, waar bijvoorbeeld in vakantiebunga lowparken menigeen kennis mee maakt, kan er in de baden van dit Ne derlandse bedrijf ook een whirlpool- systeem worden aangebracht. Dat kan uiteraard eveneens bij tal van andere merken en soorten. De prijs ervan, zo rond de vijftien honderd gulden en ho ger, hebben steeds meer badderaars er voor over. douche als op het bad wanneer daar een douche boven zit. Ook hier, ont wikkelingen en dessins genoeg bij de daartoe geeigende zaken. Verder doet het ligbad het ook prima. Huurhuizen in de duurdere sektor wor den er standaard mee voorzien, in het koophuis is op het ogenblik menigeen aan renovatie toe. Taupe Dan kies je uiteraard voor de nieuwste 0 Met golvende lijnen en vriendelijke rondingen is dit een van de laatste badkamer- en douche-ontwerpen van Sphinx, waarbij hel bad ook van ge bruiksvriendelijk kunststof kan zijn. 0 Het badkamermeubel beleeft een doorbraak. Er komen zelfs ontwer persteams aan te pas om er iets aparts van te maken, zoals bij het nieuwe„Stratos'-programma van Vil leroy Boch. kleuren en mogelijkheden. Die zijn in lichte pasteltinten gehouden, waarbij mat het op dit moment erg goed doet. Dan noemen we toch even de tint 'tau pe', zoals Sphinx die pas heeft uitge bracht. Denk daarbij aan zacht grijs met een verfijnde, lila ondertoon. Dat aubergine-achtige kom je trouwens ook steeds meer bij de meubelindu strie en woonaccessoires tegen tot diepe aardekleuren toe. Maar in de Hollandse badkamer houden we het op licht en dat is Sphinx 'taupe' zon der meer. Acryl Dit bedrijf, marktleider op het gebied van sanitair, heeft ook een stap gezet in de wereld van kunststof, met name voor ligbaden en douchebakken. Daarvoor werd acryl gekozen met een diep glanzend oppervlak en een harde, vlakke toplaag. Hierdoor bestaat er weinig kans, dat er vuil en kalkresten in bad of douche achterblijven. Het is ook antislip en krijg je een kras in acryl, dan kan die vrij eenvoudig met een polish worden verwijderd, zo brengen de laatste ontwikkelingen ons 0 Soms zijn het ook details, die net voor dat andere gezicht van de badka mer zorgen, zoals kranen bijvoor beeld. En die zijn er in alle woonstijlen. Deze is uit de designiijn van Hansgro- he. HABOTAPIJT n *SS {.£«►0 V RIHO ACRYL KUNSTSTOF BADEN MET WHIRLPOOL «i >4,* ra

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 16