Keukens met Keukens van de vakman m#*i onrKj Keukentechniek Schiedam B.V. Zucht, Ook in de keuken je individuele smaak U/l' ol (IR UI Til 'J1 JU lil W O O N I D E E E N Wit en Jasmijn de koplopers Pitriet doet 't uitstekend Behang bij de tijd Met een link naar Chesterfield We laten het weer zien Uw ALNO, Tielsa, Rose-Pro Norm keukendealer MEER NACHTRUST VOOR UW SLAAPKAMER INTERIEURVERZORGING (Daar wordt je even stil van!) OKTOBER HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 13 OKTOBER 1989 PAGINA 17 ~N Speciaal op uw situatie afgestemde informatie en advies. Exacte planning en komplete montage door ervaren vaklieden. Bezoekt u onze keuken showroom eens om u uitgebreid te laten informeren. Openings tijden: Maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur Zaterdag van 9.30-15.00 uur. Géén koopavond fry* w Couwenhovenstraat 9-11, 3113 AA Schiedam, telefoon 010-4264310 De moderne woontrends doen ook in de slaapkamer hun intrede. Het gebruik van kleuren zorgt voor zachte accenten. Het tapijt tilt de totale inrichting naar een hoger niveau. De goede woninginrichter weet daar alles van. Daarom hebben wij dan ook de uitgebreide collectie van Parade Tapijt in huis. Wij willen u graag adviseren hoe u meer warmte en sfeer in uw slaapkamer krijgt. PARADE TAPIJT GEEFT U DE RUIMTE OM BETER TE WONEN >5 Hoogstraat l 84 - l 86 Schiedam tel. 010-4267581 Verwayen woonideeën heeft in haar showroom een ruime collectie 'comfortabel wonen' die gekenmerkt wordt door een eigentijdse vormgeving. «Tapijten, gordijnen en andere vormen van stoffering kunt u er op uw gemak bij uitkiezen.» Voor kopen bij Verwayen woonideeën geldt dat u kunt rekenen op messcherpe prijzen en een deskundig advies... - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN - Zeil kiezen, wet je in je huil het ple zierigst vindt eteen. Weer je je pret tig bij voelt. Wet je mooi vindt en bij je hoort. Die kant gaan we meer en meer uit, zo staat in 'Kijk op Wonen'. Steed* meer mondige (woon)coniu- menten drukken een eigen «tempel hun woonomgeving. Inhakend op deze trend komt een Nederlandse keukenfabrikant, Keiler, zeer binnen kort met een keukenconcept, waarbij je zelf bepaalt hoe zo'n keuken er uit komt te zien. Daarbij gaat het niet alleen om de kleur, maar bijvoorbeeld om de keus uit zo'n honderd handgrepen, een groot aantal lijsten, de hoogte van de kasten, het integreren van apparatuur, spelen met open kastjes, aanrechtbla- den, kranen... enfin, wat er maar bij een keuken kan komen kijken. Voor het eind van het jaar heeft Keiler dit vrij unieke concept geïntroduceerd. „Goed advies, afgestemd op de per soonlijke behoeften, de beschikbare ruimte en de financiële mogelijkheden, zodat je er samen met je keuken-advi seur prima kunt uitkomen, spelen daarbij een niet te onderschatten hoofdrol", horen we de heer M. Tak, hoofd verkoop bij Keiler. Wit „met" En wat verkoopt dan in Nederland op dit moment het beste? Van een ande re bekende Hollandse keukenfabri kant, Bruijnzeel, horen we dat „wit- met" het hoogste scoort. Zeker zestig, zo niet zeventig procent van de nieuw aangeschafte keukens heeft een van de moderne witte kleuren met de tint Jasmijn als dankbare aanvulling op het wit. Dat Jasmijn, een zachte, fraai pastei beige roomtint, geeft net iets Vitrinekastjes komen weer terug in de keuken, terwijl het bij wit vaak de kleurige accessoires zijn, die de sfeer bepalen. (Keiler). NATIONALE zorgen, zo horen we bij beide bedrij ven. Mooi van Allmilmö massief essen met parelmoer-effekt. Dit door een speciale lak-finish. Er is parelmoer-wit, en parelmoer petrol met de verfijnde tekening van het hout nog te zien. Ook bij andere keuken-namen wordt dat parelmoer efekt toegepast. Apparatuur Miele blijft innoverend bezig met aller lei handigheidjes, zoals een extra be steklade voor boven in de vaatwasser en een onzichtbaar achter de deur van een bovenkast te integreren, platte af zuigkap. Al deze aktiviteiten maken ook duidelijk, dat we in Nederland een goede keuken op prijs stellen, waarbij vooral de laatste jaren de integratie van de moderne apparatuur een steeds belangrijker plaats inneemt en mede doorslaggevend kan zijn zich een nieuwe keuken te kiezen. Naast wit is jasmijn een steeds meer gekozen keukenkleur, zoals bij deze „topper" uit het Bruijnzeel-program- ma, de keuken Elegance. Essenhout met parelmoer-effekt van Allmilmö. meer warmte. De kombinatie wit met chroom en jasmijn met messing, blij ken het zeer goed te doen. Wit met een kleurtje, wit met hout en vooral wit met een structuur, zitten in elk keu kenprogram. Parelmoer Hout Is nog zeker miet verdwenen, maar moet dan wel licht zijn (essen, beuken, eiken) waarbij moderne coa tings voor probleemloos onderhoud Kochten we in 1972 nog zo'n 30 mil joen rollen behang per jaar, op het ogenblik is dat per hoofd van de be volking de helft. De reden? Het goed kopere papieren behangetje is bijna van het tapijt verdwenen, terwijl de duurzamer soorten zoals vinylwandbe- kleding het goed zijn gaan doen. Wat dus ook inhoudt, dat kwaliteit, duur zaamheid en lichtechtheid belangrijke faktoren zijn geworden. De behangcol- lecties blijven daarbij zeker bij de tijd als het om kleuren gaat, passend bij de mode in woontextiel, ook vloerbe dekking. Mint- jade-achtige kleuren, lila, aubergine, grijs in verschillende nuances zijn er voorbeelden van, ter wijl zalm- en leverroze, lichtbeige en grijsblauw op het ogenblik als de be langrijkste behangmodetinten be schouwd mogen worden. Die zijn dan de rustige tegenhanger bij sprekende gordijndessins, omdraaien kun je het ook. Bij effen gordijnen worden op het ogenblik vrij veel florale dessins ge bracht van heel rustig en teer tot „bloeiende wanden" toe. Eigenwijze vormgeving in het op het ogenblik zeer gewilde pitriet (Rohé). Eigenlijk is de nieuwe romantiek met pitriet begonnen. Dit vaak in kombina tie met rotan. Nog voor de pastels en de huidige woonmode in oude, verstil de kleuren hun intrede deden, zette dat pitriet in naturel of kleur, een wat lichtvoetiger, soms artistiek beeld neer. En wat zien we nu, vooral sinds Manou alweer een paar jaar geleden uit de bruine hoek is gekomen? Een hausse in pitriet. Met die bekende Lloyd Loom-stoel word je bijna om de oren geslagen, maar goed design en kwaliteitsmeubelen zijn er ook bij de woninginrichter en speciaalzaken. Naturel- en honingkleuren blijven favo riet vanwege de hang naar natuurtin- ten, mooi zijn de 'antieke' kleuren, zo als bijvoorbeeld een vage olijftint, die op het ogenblik hoogst aktueel is. Voor de durvers: terug naar weleer met gebloemd behang bij dito gordij nen in landelijke sfeer. (Eijffinger). Ook Nederlandse top-ontwerpers (en dat zijn er zo'n stuk of zeven, zeg acht) van wat onder de noemer 'modern' valt, grijpen terug naar de vormen van Neem nu Gerard van den Berg van Montis. Maakte naam met de stoel Charlie, die nu nog steeds loopt (om dat 'ie zo best zit). Hij gaf zijn laatste bank-concept zelfs een beetje zo'n 'Chesterfield' -gezicht mee door voor capitonneren te kiezen. Bij zo'n gecap- tionneerde bank zet je natuurlijk ook de stof goed vast, maar het heeft toch een beetje sfeer van toen, zeker als je voor leer kiest. Er zijn verschillende modellen in (met en zonder leuning, twee of driezits) en een aardige chaise longue, die ook als afsluiting van een hoekkombinatie kan dienen. Leuk Montis-grapje: omdraaibare messing bollen aan het aluminium ge goten onderstel. Door die om te keren kun je de bank een paar centimeter hoger (of lager) maken. Aparte modellen bij pit riet-meubelen (Rohé). Behang koliek ties afgestemd op gordijnmode (Uit de Esta collectie). Open webbing bij de uitnodigende ronde vorm van deze stoelen. Pri mus). Vitrinekasten zijn in. Bij elke woonstijl komt je deuren of elementen tegen met glas, want we willen best (weer) laten zien welke mooie, geinige of puur persoonlijke dingen we in huis hebben. Daar geven we twee voorbeelden van, een in de nog steeds veel gevraagde, witte uitvoering en een 'showkast'. Leuke toepassing bij een vitrinekast: de twee deuren lopen naar voren in een punt toe (Deco. Foto Uw Thuis- krant). Zglfs ontwerpers van wat 'modern' heet, grijpen terug naar de sfeer van toen. Zoals Gerard van den Berg bij dit modei 'Ouintus'. Vitrine-hoekkast voor het moderne interieur (Go Collectie van Gelder Van Os). Hof van Spaland 12. 3121 CB Schiedam, tel. 4703033 Wandmeubel 'Deco Roma'; vormgeving waar je stil van wordt! Er komen vele mooie dingen uit Italië. Auto's, kleding maar ook meubels. Italiaanse vormgeving kenmerkt zich door strakke lijnen, met hier en daar opvallende en speelse details. Neem nu bijvoorbeeld deze 'Deco Roma' wandcombinatie. Eigenlijk te mooi voor woorden. Geïnspireerd op 'Italian Design' maar een oerdegelijk staaltje van Hollands vakmanschap. Dat garan deert dus kwaliteit, maar het houdt het ook betaalbaar. En dat is nog maar één voorbeeld uit de 'Deco Roma' collectie, en het is helemaal een kleine greep uit het Verwaijen Woonideeën assortiment! Of het nu gaat om een bankstel of een compleet afgewerkt interieur, bij Verwaijen komt iedere smaak aan zijn of haar trekken. Want alle meubelwegen leiden naar Verwaijen dus kom eens rondneuzen in onze showroom. Als er stiltes vallen hebben wij daar alle begrip voor want we zijn niet anders gewend! ERWAIJEN amaasmm lliftlftrtr WCICCI

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 17