y* RE l verstoort nachtrust BjjMmijtijdeljjK: twee brillen halen één betalen! A Geen gevaar voor Schiedam bij explosie Paktank Jongeren Oost poetsen auto's K0PIEREN Goed is goedkoop bij Albert Heijn. Ambtenaar J. Peppelaar: Plannen Heerma ramp voor Schiedam \D0BBEL_ WMANW A.H. Hagastraat 1 (Gorzen) Stadsblad y Zuid-Holland cn 0.98 11.98 UNIEKE SCHILDERIJENTENTOONSTELLING WOENSDAG 18 OKTOBER 1989 41e JAARGANG, NUMMER 83 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 met zich mee dat u inbreuk moet maken op (onder andere) het woongenot. Echter, op u rust de plicht om deze inbreuk zo gering mogelijk te doen zijn. Van der Perk gelooft dat zijn schrijven voor hem weinig soe laas meer zal bieden. Maar mis schien worden herhalingen in de toekomst uitgesloten. De RET heeft de zaak in onderzoek genomen. A.s. zaterdag 21 en zondag 22 oktober van 10.00-17.00 uur NIEUWE COLLECTIE O.A. LANDSCHAPPEN MODERN, BLOEMEN Rotterdamsedijk, door aanhoudend lawaai van onderhoudswerkzaamheden kunnen bewo ners niet meer van hun nachtrust oenieten SCHIEDAM- H. van de Perk, bewoner aan de Rot terdamsedijk is woedend op de RET. Niet twee we ken, zoals in februari werd aangekondigd, maar bijna negen maanden worden 's nachts onderhoudswerk zaamheden aan de tram rails verricht. Van slapen komt maar bitter weinig terecht. „Twee- tot drie maal per week wordt er 's nachts met een dragline heen en weer gereden om een grindlaag tussen de rails te leggen. Kan dat niet overdag," vraagt Van der Perk zich in een brief tot de direktie van de RET af. Van der Perk ergert zich aan het feit dat de RE l op geen enkele wijze aandacht schenkt aan de belangen van de omwonenden. „Afgezien van een krantebericht dat het allemaal van korte duur zou zijn (begrip van chauffeurs werd gevraagd) is er nooit enige mededeling gedaan. Het komt mij derhalve voor dat de afde lingen binnen uw organisatie die hiermee hebben te maken, geen binding hebben met de praktijk en zeker geen kennis hebben van de overlast welke wordt veroorzaakt," aldus de brief. Aanpak De bewoner aan de Rotterdam sedijk vraagt zich openlijk af of het nu echt zoveel voorstellings vermogen vergt om tot een al ternatieve aanpak te komen. „Waarom niet overdag de rij weg in één richting afsluiten, zodat met de dragline onge stoord gewerkt kan worden? Waarom niet overdag geduren de enkele uren de tramdienst onderbreken en een vervangen de bus inzetten tussen Koe markt en Marconiplein"? „Natuurlijk had u zelf ook aan> deze alternatieven gedacht als u van de problematiek op de hoogte zou zijn geweest", merkt de Schiedammer smalend op. Inbreuk Tenslotte gaat Van der Perk op de juridische kant van de zaak in. Hij vindt dat (semi) over heidsinstellingen rekening heb ben te houden met de belangen van anderen, in dit geval de be woners aan de dijk die Schie dam met Rotterdam verbindt. „De aard van uw bedrijf brengt Zéér aantrekkelijke prijzen, gratis toegang. In: ZAAL BEATRIX, Lange Kerkstraat 68-70 Schiedam WATERWEG-NOORD - Bij het bedrijf Paktank in het Botlekgebied heeft gis terenochtend een hevige ontploffing in een van de opslagtanks plaatsgevon den. Daarbij is één per soon omgekomen, worden nog twee mensen vermist en zijn twee medewerkers met ernstige brandwonden afgevoerd naar het Zuider ziekenhuis. Een derde ver miste bleek in een shock toestand al thuis te verblij ven. De ontploffing vond plaats om 9.39; vanaf 10.44 uur zijn de brandweerkorpsen van Rotter dam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Rozenburg begon nen met metingen. Voor de ge meente Schiedam heeft volgens de Schiedamse branweercom- mandant A. Metaal geen enkel gevaar voor de volksgezondheid bestaan. De vrijkomende stof bij Pak tank was Natriumacrylonitril, een gevaarlijke en- brandbare stof. Om het risico van lucht verontreiniging met giftige gas sen zo klein mogelijk te hou den, besloot de brandweer de brand niet te blussen. Kontakt met bluswater zou namelijk het risico op het ontstaan van gif gassen verhogen. Om 14.43 uur had de brandweer de situatie onder controle. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend. Daartoe zal zo snel mogelijk een onderzoek worden ingesteld. SCHIEDAM - De tieners en jongeren uit Oost staan op 21 oktober klaar op het pleintje voor kluphuis Oost (Galilei- straat 86) om auto's te wassen. De auto's worden tussen 11 uur 's morgens en 5 uur 's middags brandschoon en blinkend ge poetst voor 10 gulden. Op deze manier proberen de jongeren geld in te zamelen voor een hal ve pijp; dit is een half ronde bak waarin skateboardrijders al lerlei kunsten en oefeningen kunnen doen. De aktie wordt ondersteund door Kluphuis Oost en Bewo nersvereniging Schiedam-Oost. Beide organisaties willen zich ook inzetten om nog meer geld bij elkaar te schrapen. Zo zal er binnenkort een rommelmarkt voor hetzelfde doel worden ge organiseerd en worden fondsen benaderd voor een bijdrage. De jongeren hopen op deze manier het grootste deel van het beno digde bedrag bij elkaar te krij gen. De gemeente hoeft dan nog maar een klein deel bij te dra gen en een lokatie aan te wij zen. De jongeren weten al dat een halve pijp niet midden in de buurt kan worden gezet, er moet een plaats gevonden wor den die geen overlast oplevert. Ze hopen de kosten van het projekt te drukken door de hal ve pijp als bouwpakket te kopen en zelf te installeren. Op zondag 22 oktober, aanvang 13.30 uur in het Dienstencen trum "De 4 Molens" aan de Nwe. Damlaan. Voor munten, postzegels, prentbriefkaarten en E.D. enveloppen. Nu ook gele genheid voor het ruilen van stripboeken. Het Bestuur van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Kankerbestrijding deelt mede, dat de collecte die dit jaar van 27 augustus t/m 9 september gehouden is in Schiedam f 50.820,70 heeft opgebracht. Na de herfstvakantie, dinsdag 24 oktober, gaat in Kluphuis Oost, Galileistraat 86, een cur sus Engels voor beginners van start. De cursus wordt wekelijks gegeven op dinsdagmiddag van 13.30-15.00 uur. Voor informa tie of opgave: Kluphuis Oost, Galileistraat 86, Schiedam, tel. 010-4735435. Vrijdag a.s. van 19.00 tot 20.00 uur kunnen kinderen van 6 t/m 12 jaar voor slechts 10,- per maand in Kluphuis Oost deel nemen aan de karatelessen. Een karatepak is in het begin niet verplicht. De eerste keer is te vens gratis. Aansluitend van 20.00 tot 21.30 uur karate voor heren/volwassenen. De kosten hiervoor bedragen 15,- per maand. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - Jules Pep pelaar, beleidsmedewerker van de afdeling stadsver nieuwing, moet er niet aan denken dat staatssecretaris Heerma de jaarlijkse bij drage van 1 miljard gulden aan het nationale stadsver nieuwingsfonds terug- schroefd. „We moeten het nu al met een mager bud get doen van acht miljoen gulden. Onze plannen voor de komende vijf jaar liggen klaar en gaan in februari naar de gemeenteraad. Worden we gekort dan kan bijna alles de prullenmand in. Een ramp", aldus Pep pelaar die maandag in hel oude stadhuis vergaderde •met 18 'lotgenoten' uit an dere middelgrote stadsver nieuwingsgemeenten. Schiedam kan elke cent uit het speciale potje van Heerma goed gebruiken. In Schiedam-West is de stadsvernieuwing aardig op poten gezet. Oost, de Gorzen en Nieuwland volgen. Vooral naai de na-oorlogse wijk Nieuwland moet een smak geld, zegt Pep pelaar. Een ander probleem dat het bedrag van acht miljoen zienderogen doet afromen is de bodemsanering. Als oude hui zen worden afgebroken moet de bodem in negen van de tien ge vallen worden schoongemaakt. „Dat kan aangemeld worden bij de provincie, maar dan is de ge meente sowieso honderddui zend gulden per projekt kwijt. De 'drempelbijdrage' noemen we dat. Terwijl, zo leert ons de praktijk, een gecombineerde aanpak van bijvoorbeeld vier projekten, twee a drie ton kost. We doen het dus liever zelf. Waar ik het persoonlijk niet mee eens ben, is dat hiervoor stadsvernieuwingsgelden wor den gebruikt. Het Grondbedrijf lijkt me eerder in aanmerking te komen voor bodemsanenng. i Als Schiedam minder geld uit het stadsvernieuwingsfonds krijgt, kunnen de plannen voor de komende vijf jaar de prullenmand in. Binnenkort wordt over het punt gediscussieerd. Onderzoek De 18 middelgrote gemeente, waaronder Schiedam, houden hun hart vast naar het eindoor deel van het door de staatsse cretaris gelaste onderzoek naar de resultaten van de stadsver nieuwing. „Dat rapport zal na tuurlijk positief uitvallen, want er is erg veel gebeurd: honderd duizenden woningen zijn verbe terd of vervangen en de leeg loop uit de grote steden is ge stopt zegt IJsbrand van der Vel den, voormalige wethouder te Vlaardingen en nu voor de ver eniging van Nederlandse ge meenten (VNG) in touw. Van der Velden pleit niet voor bezuinigingen, maar voor een voortzetting van het huidige be leid. Want de stadsvernieuwing voor na-oorlogse wijken staat voor de deur. „Revolutiebouw was dat," zegt de VNG-man. „Zo uit de grond gestampt. En nu lopen we er hard tegenaan. Als er nu vertraging optreedt worden de eerder geboekte re sultaten op het spel gezet." De gemeenten hebben een geza menlijk strijdplan opgesteld om Heerma geen kans te geven toe te slaan. De komende maanden wordt de notitie van Heerma in de tweede kamer besproken. van 1 tot 1 miljoen stuks v.a. Tegen inlevering van deze bon twee omplete brillen halen en maar één betalen! Schiedam Vlaardingen Rotterdam Spijkenisse (V.l.n.r.) Jules Peppelaar (stadsvernieuwings Schiedam), IJs brand van der Velden (VNG) en Niek van Santen (stadsver nieuwing Haarlem). de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen ,1 Almhof* IflEZEN- PROEVEN!! ■BnuXvöor98^W Almhof Biogarde roer WAAR EEN VRIENDELIJK WOORD GEWOON IS. Sport In Schiedam Dobbelman SVV periodekampioen Programma theatersH Wereldwinkel In puin Bron: KNMI VRIJDAG 20/10 ZATERDAG 21/10 ZONDAG 22/10 wisselend bew. half tot zw. bew. wisselend bew. plaatselijk regen plaatselijk regen plaatselijk ragen min. 10° midd.temp. 15° min. 10° midd.temp. 17° min. 11 midd.tamp. 17° wind: ZW-4 wind: ZW-5 wind: ZW-4 Wij helpen direktül Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 i Inruil RtptrtUt Vurtirn I nor uw wttmtchmu tn koMutm. Stadsvernieuwing op de helling Afwerking: ±25 mogelijkheden Ook kettingformulieren Haal en breng spoedservicel 5 (Geldig t/m 4 november 1989) In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleuren, enz.) dan geldt een toeslag Geen andere kortingen te zelfder De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen, t Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje. DRUKKERIJ GR0EN00RD Westvest 36, Schiedam Tel. 010-471 54 96 Fax 010-473 15 91 tijd. Op beide brillen In de Gouden Gids vindt u de adressen. jaar garantie. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging en bejaardentehuizen, scholen en kantoren SrauMD Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 III-''I div. smaken 2 bekertjes halen 1 betalen nu voor nu 3 halen 2 betalen van 17.97 voor i

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1