Wereldwinkel bijna in puin maaMMKi Knotgroep zoekt medewerkers Klaasse Klaasse Wüi Van hier tot China Themadag milieu hÏmÏehfesiival wi: 2" 2?| r Paspoort per 1 november in Europees jasje Nieuw in Schiedam Bazar Prijs Zelfverdediging rn DIRK VAN DEN BROEK BAS VAN DER HEIJDEN i EN NU OOK VOOR PEUTERS! M P^HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 18 OKTOBER 1989 PAGINA 3 SCHIEDAM - Een wc is er niet meer. Het magazijn is weg. Door de vergader ruimte loopt een dikke ij zeren balk. In de keuken doet alleen de geiser het nog. Maar koffie-zetten kan niet, want het stopcon tact werkt niet meer. De ruiten aan de achterzijde zijn bijna allemaal inge gooid. En straks moet ook een deel van de winkel er aan geloven, want er moet een meterkast in worden gezet voor de buren. Als je niet beter wist, zou je ge loven dat dit pand stond in een achteraf-straatje in een van de Derde-Wereld-landen. Maar het is Schiedam. De Hoogstraat nog wel. De zaak waar het om gaat, is de Wereldwinkel. Rondom worden momenteel de panden gerenoveerd. En stukje bij beet je wordt de Wereldwinkel daar bij afgebroken. Voorzitter Corrie Korte: „We moeten steeds meer privacy in leveren. Er is vooraf geen goed overleg geweest tussen de ge meente en de Wereldwinkel. Ik voel me gepakt. We zijn ge woon overvallen." Echt veel kunnen ze echter niet zeggen, want de Wereldwinkel zit in het pand met een krakers- contract. Ze betalen alleen zo'n f 100,- vaste lasten per maand. Mevrouw Korte: "We waarde ren het overigens, dat de ge meente ons er niet zo maar uit zet. Dat hadden ze natuurlijk ook kunnen doen. Huur betalen we niet. Door dit pand pas te gaan renoveren als de rest opge leverd is, kost het de gemeente extra geld. Dus wat betreft heb ben we geen klagen, maar onze situatie wordt nu toch wel nij pend." Weinig keus De Wereldwinkel zit nu zo'n zes jaar aan de Hoogstraat. Al jaren was bekend, dat dat deel van de straat gerenoveerd zou gaan worden. Penningmeester Jan van der Horst: „We zijn al zo'n 3 jaar aan het zoeken naar een andere lokatie, maar omdat we geen geld hebben - vorig jaar hielden we 130,- over - is de keus niet groot. Zover we we ten, is het de bedoeling, dat we in het Centrum voor Ontwikke lingssamenwerking Waterwegge bied een plaatsje vinden. Maar dat centrum is er nog niet en het ziet er niet naar uit, dat het er snel zal komen." Voorzitter Corrie Korte: „De ge meente is best derde-wereld- minded, maar tot op heden proeven we er weinig van. Overleg Dit jaar kwam de renovatie Ga Pot, arts afwezig tot 30 oktober G. van Rooy, C. Kortekaas, H. Klomp Het Nieuwe Stadsblad rondom de wereldwinkel op gang. Ria van Kleef een van de vrijwilligsters: „In juni hebben we een brief aan de gemeente geschreven, waarin wij vroegen wat er nu precies allemaal rond om ons en met ons ging gebeu ren. Begin augustus hebben we het antwoord gekregen, dat er nog steeds op ambtelijk niveau overleg over gevoerd wordt. En dat was het." Verrassingen Ondertussen volgt de ene 'ver rassing' de andere op. „We wis ten, dat we ons magazijn zou den gaan verliezen, omdat het bij het hiernaast gelegen pand getrokken zou worden. Maar dat ons toilet meteen weggehakt zou worden, wisten we niet. In eens bleek de aannemer ook in onze keuken te moeten zijn en later in de kelder. Omdat er op zo korte termijn geen vrijwilli ger beschikbaar was, heeft men de deur maar opengebroken. Een ineens zaten we met een rare stalen bint in onze verga derruimte." Een extra probleem vormt mo menteel het feit, dat de zaak ei genlijk niet goed meer kan wor den afgesloten. „Ze hebben nu achterin de ruiten al ingegooid. We krijgen zo de grootste moei lijkheden met de verzekering." De bekende druppel, die de em mer deed overlopen, was de aankondiging van de bouwvak kers dat een deel van de winkel nodig is voor de aanleg van een nieuwe meterkast. Moedeloos De 18 vrijwilligers, die de win kel 'bemannen' beginnen ze langzamerhand de moed te ver liezen. „We moeten eigenlijk nu onze Sinterklaas-inkopen gaan doen. Maar waar moeten wij de voorraden opslaan? Er zit niks anders op, dan dat een van onze mensen de dozen thuis neerzet. En hoe moeten we hier straks verder als het koud wordt?" SCHIEDAM - De Knot groep Schiedam trekt er vanaf 21 oktober weer op uit om te knotten, snoeien sn jonge bomen aan te planten in de Noord-Ke- thelpolder. Dit jaar is al het tiende jaar dat deze groep vrijwilligers werkt aan het behoud en herstel van natuur en landschap in de polder. Nieuwe me dewerkers zijn van harte welkom. De Knotgroep Schiedam werkt éénmaal in de veertien dagen op zaterdagen, van 09.30 uur tot ongeveer 15.00 uur. Het werk gaat op de verschillende locaties door tot half april. Wil men mee gaan doen bel dan met Aad Sauer (telefoon 4749725) of Chris Vermaat (te lefoon 4714897) of kom op za terdag 21 oktober langs op de eerste werkdag. De Knotgroep werkt op deze datum (in het ka der van de Samenwerkingsdag Schiedam-Noord) rond het Na tuur Educatief Centrum in park Kethel, Harreweg 8. Medewer kers van de Knotgroep beant woorden dan uw vragen. De Knotgroep werkt niet met - milieu-onvriendelijke - motor kettingzagen, die alle vogels wegjagen. Er wordt alleen met handgereedschappen gewerkt, zoals zagen en snoeischaren. Ie der kan werken naar eigen ver mogen en in eigen tempo. Er zijn geen bazen en het parool luidt: Niets moet, alles mag." De stemming in de Knotgroep is opperbest; geen gemopper, geen naijver. Iedereen is gemo tiveerd om zijn best te doen. Voor iedere medewerker of me dewerkster (boven de 16 jaar) wordt een aanvullende verzeke ring afgesloten. Verder moet u zelf zorgen voor stevige kleding en (waterdicht) schoeisel, een lunchpakketje en warme koffie. Want zeker in de winter kan het wel eens goed koud zijn. SCHIEDAM - Vanaf 1 novem ber 1989 zullen de gemeenten overgaan op de afgifte van een Nederlands paspoort dat er iets anders uitziet dan het huidige zwarte model. De nieuwe pas krijgt een Europese jas aan. Het belangrijkste uiterlijke kenmerk van het Europese model pas poort is de kleur van de katt (rood). Voorts is dit rode pas poort iets kleiner van formaat dan het huidige zwarte pas poort. De praktische gevolgen van de overgang naar het rode model zijn beperkt. De zwarte pas poorten behouden hun geldig- Babydagverblijf 't Hargje heeft plaats voor baby's Elke werkdag zijn wij geopend van 8.00 tot 17.30 uur. Bel vrijblijvend (liefst na 18.00 uur) voor inlichtingen of een afspraak. Telefoon 010-4710838. ■C SCHIEDAM - Aan het Harg- plein 103 heeft Klaasse Klaasse een vestiging geopend. Klaasse Klaasse biedt dien sten aan op het gebied van ac countancy, administratieverzor ging, fiscale- en juridische advi sering en managementconsul tancy. Men vormt een kantorenassoci atie met VandenLoo Registerac countants. Naast de hoofdvesti ging te Vlaardingen is er binnen de samenwerking met Vanden Loo tevens een vestiging in Rhoon. SCHIEDAM - Ten bate van de Reumapatienten 'Nieuwe Wa terweg Noord' houdt men een bazar in De Vier Molens, Nieu we Damlaan 766 te Schiedam op zaterdag 28 oktober. De opbrengst komt geheel ten goede aan de vereniging en men, hoopt er een copieerapparaat van te kunnen aanschaffen. Er wordt eigengemaakt handwerk verkocht. Er is ook een rom melmarkt met tweedehandskle- ding, bloemstukjes en er is een verloting met prijzen bij het Rad van Avontuur. Boeken, puzzels en kinderspelen zijn er ook te koop, zo vlak voor Sint Nicolaas is er voor ieder wat wils. Het advies is 'Voor reu mapatienten door reumapatien ten'. Voor nadere inlichtingen kan men bellen naar mw. N. W. Jansson, tel. 4733292. Schiedam - In de weeek van 6 t/m 12 oktober 1989. Geboren: Luke W„ z.v. Barter en Barter Maurice, z.v. Overzier en van Dijke Raymon, z.v. Lingen en Land- zaad Lisanne, d.v. Bosman en Har- ting Hüseyin, z.v. Ersoy en Ersoy Ileen J„ d.v. van Es en Korpel Adrianus P.W., z.v. van Deijk en van den Berg Giovannie R„ z.v. de Jonge en Roumimper Martin, z.v. van der Linden en van Oeveren Vera S„ d.v. Louwerse en van Vlijmen Pierre J. C„ z.v. Cannegieter- Bouwhuis Ayumi, d.v. van Eijck-Kuno Ely, z.v. Aksu-van Tricht Getrouwd: T. C. van der Hoff, 26 jr. en G. B. Drenkelford, 24 jr. B. G. van Dam, 47 jr. en N. Pil, 40 jr. H. van Bracht, 31 jr. en M. Gle- rum, 35 jr. W. M. Pop, 30 jr. en J. A. van Slobbe, 24 jr. D. Rackwitsz, 59 jr. en C. Kuijntjes, 49 jr. T. A. Severien, 33 jr. en I. B. M. Hoppstein, 27 jr. H. van der Veen, 25 jr. en D. Brökling, 22 jr. Gehuwd: E. J. T. van Buijtenen, 22 jr. en J. M. Magielsen, 21 jr. P. Klomp, 26 jr. en E. Nele mans, 25 jr-. W. A. Goudswaard, 27 jr. en A. van der Horst, 24 jr. C. F. Kooij, 27 jr. en O. J. M. Rademaker, 24 jr. F. van der Brugge, 32 jr. en L. van Buuren, 23 jr. H. de Vries, 31 jr. en M. C. E. de Rooij, 23 jr. J. M. W. E. van Alphen, 27 jr. en M. J. Stieber, 26 jr. C. A. J. Beke, 28 jr. en A. J. W. Koster, 30 jr. V. Gentili, 27 jr.en I. de Mun- nik, 24 jr. T. G. J. Egbers, 27 jr. en Y. M. A. Holierhoek, 30 jr. J. L. van Wijnen, 35 jr. en E. Knook, 28 jr. P. A. Seltenrijch, 31 jr. en E. van Nijnatten, 27 jr. M. J. Bosman, 32 jr. en I. Moe- rer, 30 jr. Overleden: A. J. Vandersmissen, man, 57 jr. W. Veldhoen, man, 76 jr. D. Loman, man, 83 jr. L. Tettero, man, 59 jr. M. van der Marei, vr„ 78 jr. A. R. van Tricht, man, 75 jr. L. M. Plooij, vr. 59 jr., echtgen. van F. Wolthuis F. J. Raar, vr. 92 jr., geh. gew. met J. Planje J. K. Offerman, vr. 73 jr., echt- gen. van W. Hoogstad N. Huijgen, man, 54 jr. C. Vos, vr., 79 jr., echtgen. van J. van Komen L. P. van der Gaag, man, 81 jr. J. L. A. M. Eibers, man, 96 jr. J. van Ooijen, vr. 73 jr., geh. gew. met B. Mooldijk J. H. do Nascimento, man, 27 jr. SCHIEDAM - Aan mevrouw Nijman is als prijswinnares van een Robijn/PTT Telecom aktie een Toronto super telefoon over handigd. Dit gebeurde bij het Albert Heijn filiaal aan de Ha- gastraat door de vertegenwoor diger van Robijn. Vier weken lang hebben in alle Albert Heijn-filialen Robijn-ver pakkingen gestaan met de aktie- uitleg op het etiket. De kopers maakten door hun verjaardags datum op te geven kans op een Toronto Super telefoon met een winkelwaarde van ca. 750,-. Een notaris heeft de winnende data getrokken. ADVERTORIAL SCHIEDAM - Wegens grote be langstelling start er weer een cursus zelfverdediging in club huis Zuid. In de cursus zelfver dediging leren vrouwen zich te verdedigen door oefening van diverse technieken. De cursus is niet uitsluitend gericht op alleen maar techniek. De techniek van zelfverdediging moet er toe lei den dat het gevoel van zeker heid en zelfvertrouwen vergroot wordt. Daardoor neemt de angst zich alleen in de avond uren op straat te begeven af. De cursus staat daarom ook on der leiding van een deskundige vrouw. Op woensdagavond 20.15 tot 21.15 uur start de cur sus bij voldoende (minstens 10) deelnemers. De kosten voor de cursus (16 bijeenkomsten) be dragen 64,-. Inlichtingen en aanmelden bij Clubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, Schiedam, tel. 4267297. heid tot de erin vermelde datum, ook als deze na 1 november valt. Er is dus geen aanleiding om een nog geldig (zwart) paspoort om te wisselen voor het nieuwe (rode) paspoort. Ook blijft het mogelijk kinderen in een pas poort bij te schrijven onder de zelfde voorwaarden als nu het geval is. Zwarte paspoorten kunnen na 1 november echter niet meer worden verlengd na afloop van de geldigheidsduur. In plaats van verlenging wordt een nieuw paspoort uitgereikt. Deze wijziging is overigens van weinig betekenis, omdat de kos ten voor aanschaf van een nieuw paspoort gelijk zijn aan de kos ten van verlenging. SCHIEDAM - De organi satie Samenwerking Noord is er in geslaagd om een themadag te organise ren, die diep op de heden daagse milieuaspecten in gaat. Voor het publiek wordt een kleine route uit gezet, waaraan de drie be treffende lokaties liggen. Programma: Blauwe Brug. Buiten de tiental len natuur- en milieu-organisa ties geven ook vele kerkelijke instanties, die zich steeds meer met de dreigende milieu-proble matiek bezighoudt, 'acte de pre sence', tevens zijn er audio-vi- suele presentaties en kan men aktief meedoen met een politiek forum. De Boshoek. Hier kan men een bezoek brengen aan de tentoon stelling van de Vereniging tegen Milieubederf (VTM), welke ook al in Rotterdam, Vlaardingen en Maassluis gestaan heeft. Te vens kan men er de groots op gezette diorama, met de natuur in onze eigen omgeving, bewon deren, een drie-dimensionale projektie over vlinders en bijen zien of een koopje uit de Groe- ne-winkel met zijn vele aanbie dingen. Boerderij Lansbergen. Hier kan men een presentatie over een insektengroep, namelijk de bij en zien. Alles over deze zeer nuttige insekten, welke van groot belang zijn voor onze eco logie kan men hier aantreffen. Deze dag, welke een regionaal karakter heeft, wordt om 11.00 uur door de burgemeester van Schiedam officieel in de Blauwe Brug geopend. De bereikbaarheid is prima, on der andere met tramlijn 4 (halte Blauwe Brug) of afslag Schie dam Noord en borden volgen. Dit alles vindt plaats op 21 ok tober aanstaande van 10.30 tot 16.00 uur. A A Derde-wereld situatie in Schiedamse Hoogstraat Waarnemende doktoren: Mgr. Nolenslaan 412 Swammerdamsingel 7 Juliana v. Stolbergstr. 3 Voor spoedgevallen, avond- en weekenddiensten boodschappendienst, tel. 4206611 Visites aanvragen voor 9.30 uur. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM. WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIIN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-89 „Weet u wat van mij best eens in de krant mag? Dat het personeel hier zo vriendelijk is. En dan heb ik het zeker ook over de mensen, die we „medelanders" zijn gaan noemen. Neem nou dat Turkse meisje. Of de donkere jongen bij de flessen. Goedwillend en beleefd, dat is mijn ervaring". Aan het woord zo maar door ons in een Bas van der Heijden-filiaal staande gehouden de heer D. C. Maeijer. Samen met zijn vrouw achter de winkelwagen. Beiden prijs bewust, want de heer Maeijer weet zelfs met z'n ogen dicht de prijs van een fles chloor. „Nou ben ik toch een Piet precies. Moet je wel zijn als je natuursteenzager bent geweest", licht hij toe. Er met niet geringe trots aan toevoegend, „dat ze in Am sterdam nu wel zitten op te scheppen over hun monu ment op de Dam, maar dat is toevallig wel door ons Rotterdammers gemaakt". Mevrouw E. Maeijer-Vuik over die scherp op prijzen lettende instelling van haar man: „kijk, met ons gezin van negen kinderen leer je wel zuinig met je geld om springen. Luiers heb ik gewassen van hier tot China. Nu ze de deur uit zijn en we wat royaler kunnen leven, zijn we toch Bas-klanten gebleven. Waarbij dat voordeel niet altijd de grootste hoofdrol meer speelt voor ons. Sfeer en zeker ook helderheid van een zaak gaan steeds zwaarder wegen", vindt mevrouw Maeijer. „En die zijn hier prima. Anders za gen ze mij doodgewoon niet meer terug. Geldt trou wens ook voor een van onze dochters. Die gaat altijd Bij Bas van der Heijden: vriendelijke mensen, ook bij de lege flessen-inname, vinden de heer en mevrouw Maeijer. naar Dlgros (zusterbedrijf van Bas - red.) en denkt er net zo over. Want dat is gewoon ons karakter: het moet klikken". J Doe mee met onze aktic en maak kans op eer j fantastische trimset t.w.v. f 250.- Informeer bij onze slagerij! GEROOSTERDE ACE 1 ACHTERHAM 100 gram PEPER ACHTERHAM 100 gram ACHTERHAM MET HONING 100 gram

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 3