Schiedamse derby tussen DEMOS en Olympus Schiedam I I Koetsiertje WK is tevreden m?t gelijkspel tegen stadsgenoot Bruidspaar van de maand? Rijnmond geeft voorsprong weg Videoland, een wereld aan kwaliteitsfilms ou \L ORANJE Van een Brandersgast Dia-show over woestijn oj.'Tri ADVERTORIAL HET NIEUWS STADSBLAD - WOENSDAG 18 OKTOBER 1989 PAGINA 7 S SCHIEDAM - Het treffen tussen DEMOS en Olym pus Schiedam was een bloedeloze puntendeling die eindigde in 0-0. De wedstrijd tussen de twee eerste klasse RVB-ploegen kende twee gezichten. Voor rust was het Olym pus Schiedam dat de wed strijd dicteerde en een voorsprong had moeten nemen, na rust was het precies het omgekeerde en verzuimde DEMOS het duel in haar voordeel te beslissen. Ondanks dat Olympus Schie dam de wedstrijd in de eerste 45 minuten naar haar hand zet te, was de eerste de beste moge lijkheid om de score te openen voor de thuisploeg onder lei ding van Cor van der Velden. Mario van Oudheusden schoot tot tweemaal toe op de voeten van Olympus-doelman Hennie van Buren. Aan de andere kant knalde Richard Poulie voor langs en kwam René de Wit te kort om de bal in het doel te glijden. Hoewel DEMOS. De Eendracht Maakt Ons Sterk, zich regelmatig massaal liet te rugzakken en Olympus, waar de 32-jarige voorzitter Wim de Vette verdienstelijk meespeelde als rechtsback, het spel naar hartelust bepaalde, konden de mannen van Dick Schaap, een broer van SFC-trainer Martin, geen vuist maken. De meeste aanvallende acties kwamen van José Rodriquez, die als A-junior de geblesseerde Rob de Vries verving. Lange broeken Pas in de tweede helft, toen Van eer Velden na een kwartiertje Leo Veringmeijer verving voor cfe lange en gevaarlkijke Dennis Romeijn, kwam er van de kant •vin de thuisploeg meer actie rthting het doel van Olympus Sihièdam. Dennis Romeijn was p<s luttele seconden smetteloos gekleed binnen de lijn, toen hij eet voorzet van Martin Groen- horst met een zweepduik net nast kopte. Na zijn luchtreis beandde Romeijn vol in het modderige doelgebied van Hen nie van Buren en speelde het vedere verloop van de wed- strid als een 'modderfiguur'. In de slotfase van de wedstrijd kwan Olympus Schiedam, dat in opvallend lange broeken speede. nog regelmatig in ge vaar Het werd nooit te gevaar lijk :odat de wedstrijd zonder doeljunten besloten werd. Friste wind „Ik bn blij met dit punt en geeft veer aan dat er iets leeft bij DIMOS", zei Cor van der Velder na afloop. „Met mijn „De zomertijd was weer 'gewo ne' tijd geworden en na de laat ste vuurpijlen van de Branders feesten was Schiedam weer 'ge woon' Schiedam. Het was uit met alle uitbundige buitenissig heden! Ik besloot de theater-kalender maar eens te raadplegen om aan deze plotselinge omme zwaai het hoofd te kunnen bie den en jawel, het Passage Thea ter bleek precies datgene in huis te hebben wat ik zocht. „30 sep tember - Grote Zaal - Een voor leesavond op niveau". Met de komende najaarsstor men in zicht klonk het woord 'voorleesavond' heerlijk behaag lijk en het 'niveau' mocht er ook zijn: Remco Campert, Jan Mul der en Bart Chabot. Geen won der dat daarvoor de Grote Zaal in stelling werd gebracht. Ik haastte mij om een plaatsje te reserveren en genoot in gedach ten al, onderuit gezakt in een zachte pluche fauteuil, van alle literatuur die over mijn hoofd zou worden uitgestort. aroom werkelijk- Werd heid? Aan de schrijvers lag het zeker niet, alhoewel je bij Bart Chabot beslist geen kans krijgt om lek- ker onderuit te zakken. Hij is de belichaming van een spraakwa terval met de stijl van een kick boxer, zodat je als toehoorder regelmatig de neiging hebt om te bukken. Het is even wennen, maar wel een manier om je pu bliek bij de les te houden. Een goede tegenhanger vormde Jan Mulder, die schoorvoetend zijn verhaal over verlegenheid vertelde. Hij zette mij echt even op het verkeerde been. Immers, als je zo verlegen bent, ga je toch niet op een podium staan voorlezen? Na nog wat knallers uit het ver rassingspakket van Chabot was het de beurt aan Remco Cam pert. Alleen al om de rust die hij uitstraalt zou je hem de P.C. Hooft-prijs toekennen. Niets ten nadele van de beide andere heren, maar hier was een schrij ver aan het woord die 'voorleest uit eigen werk'. Het lekkerste voor het laatst is altijd te weinig! Een kwestie van smaak, zult U zeggen. Kan zijn, maar voorle zen kan ie! Een fijne avond en toch... er ont brak wat aan. Beter gezegd, er ontbraken er velen, waardoor ik niet in een zachte fauteuil, maar op een eenvoudig stoeltje in de Kleine zaal van het Passage Theater zat. Jan Mulder had ze geteld - 49 stoeltjes - en helaas waren ze niet eens allemaal bezet. Jammer Schiedammers! U hebt wat gemist! Meta Oosters" SCHIEDAM - Biertapperij 't Koetsiertje gaat het hele winter seizoen weer allerlei leuke din gen voor de mensen organiseren. Zo worden elke eerste donder dag van de maand voorronden gehouden van de Poppol, de popquiz van de biertapperij. De eerste voorronde wordt donder dag 5 oktober vanaf 21.00 uur gehouden. Zondag wordt op veler verzoek een surprise-night gehouden. De eerder aangekondigde Miss Tra vestie Verkiezing is naar een la tere datum opgeschoven. Vrijdag de dertiende staat er een griezelparty op het pro gramma. Het enge feest begint om 20.00 uur. En op 15 oktober wordt Prins Carnaval gekozen. Talenten tenslotte kunnen elke maand meedoen aan het Star- lightfestival. De eerste voorron de wordt gehouden op donder dag 19 oktober en niet alleen zangers en zangeressen kunnen optreden, maar ook clowns, acrobaten, goochelaars en caba retiets. komst is er een frisse wind gaan waaien bij DEMOS en dat was ook te zien aan het aantal toe schouwers. Wat mijn spelers be treft komen we tot nu toe net iets te kort om echt potten te kunnen breken. Toch was dit weer een wedstrijd waarin we beterden dan voorheen", aldus Van der Velden, wiens ploeg sa men met Rockanje de voorlaat ste plaats inneemt met vier punten. Zijn collega Dick Schaap was duidelijk teleurge steld met de puntendeling. „Maar dat gebeurt nu eenmaal in RVB-voetbal. Als je niet weet te scoren, dan krijg je het vaak later in de wedstrijd moei lijk. Zo ook wij. Toch wil ik daar aan'toevoegen dat dit onze slechtste wedstrijd tot nu toe was. Het probleem waar wij mee kampen is dat we goed voetballen, maar de laatste wed strijden geen punten pakken. Ondanks dat mijn opdracht was om te blijven voetballen, zijn de jongens gaan werken. Ik pro beer nu een modus te vinden tussen het werken en het voet ballen", aldus Dick Schaap. SCHIEDAM - „Natuur lijk ben ik ontevreden", sprak GSS-trainer Jan Fels na het treffen tegen stads genoot WK (1-1). „De manier waarop de gelijk maker tot stand kwam (middels een strafschop- red.) was in mijn ogen on terecht. Maar die WK-er deed het handig, een klas sieke versierder", aldus Fels. Al voegde hij daar di- rekt aan toe: „Gezien de gehele wedstrijd was een gelijkspel op zijn plaats, maar de manier waar op...". Het 1-1 gelijkspel betekende voor GSS het eerste puntverlies in deze nog jonge competitie. De mannen van Jan Fels ston den dan ook fier bovenaan de eerste klasse B van de RVB. VVK-trainer Han van Leeuwen was dan ook in zijn nopjes met het punt dat hij uit de strijd sleepte. „Vooraf was ik ook al blij geweest met een punt. Dat klinkt vreemd, maar wij hebben thuis moeite om het spel te ma ken. De oorzaak daarvan ligt in het speelveld, dat werkelijk de minimaalste afmetingen heeft en ons weinig ruimte geeft", al dus Van Leeuwen. Drietal Dat de strijd om de bovenste plaats in 1 B gaat tussen Lom- bardijen, WK en GSS is na zes wedstrijden duidelijk. Er gaapt op de ranglijst inmiddels al een flink gat tussen dit drietal en de overige ploegen. De wedstrijd tussen WK en GSS stond dan ook in het teken van de strijd om de bovenste plaats. GSS stond met twaalf punten uit zes wedstrijden onbedreigd aan de leiding, gevolgd door WK dat in vijf wedstrijden één punt verspeelde. Lombardijen nam vooralsnog de derde plaats in met twee verliespunten. Belangen Dat er grote belangen pp het spel stonden ras dus duidelijk. Alleen bleek TVK in het duel zelf de meestt last te hebben van die druk. De ploeg van Van Leeuwen spedde nerveus en kwam slechts zelden tot accep tabele" aanvallm, laat staan tot enig gevaar. CBS speelde de rol van de sluwe vos, die toesloeg op een onvervacht moment. De wedstrijd tussn de twee Schie damse verengingen was 22 mi nuten oud ten Hennie Idema op rechts eer snelle uitval op zette. Zijn kiurige voorzet be reikte het foofd van André Oosterwaal, cie de bal panklaar lag voor de toegesnelde Rob Horstink, dit op zijn beurt on houdbaar voir Paul Gunter uit haalde, 0-1. Ook na de tegenval ler bleef de thuisploeg volhar den in goed samenspel, echter nog steeds zonder gevaar. Het enige moment dat het doel van Aad Barto werkelijk in gevaar kwam, was toen een vliegend schot van Theo Smit rakelings over ging. Dubbele wissel Pas nadat Han van Leeuwen Marcel van der Ven en Peter van der Meer ingebracht had voor Leo van der Ende en Ma rio Zuidgeest (zouden qua haar dracht broers kunnen zijn), leek WK de broodnodige impuls gekregen te hebben. Het was dan ook Marcel van der Ven, die tot bankzitten was veroor deeld wegens het niet afmelden van de donderdagtraining, die enkele minuten voor tijd onder uit werd gehaald door Ab Schoonbeek (ingevallen voor Ger Zuidgeest, uitgevallen met een enkelblessure). Scheidsrech ter Wildon, die veel te vaak op grote afstand zijn beslissingen nam, legde onverbiddelijk de bal op de stip, waarvanaf Van der Ven zelf de gelijkmaker ach ter Barto sthoot. „Het gaat dit seizoen eigenlijk onverwacht goed met WK", stelde Han van Leeuwen na af loop vast. „Toen ik hier kwam waren er nogal wat spelers ver trokken en gingen we uit van handhaven." Overigens liet Van Leeuwen weten dat hij in de uitwedstrijd bij GSS wel de twee punten wilde pakken. „Daar hebben ze een breed veld." A.s. bruidsparen ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouvkaart opsturen naar: Het \ieuwe Stadsblad, Postms 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u ontvangt dan ook f 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand - WATERWEG NOORD - De eerste thuiswedstrijd van de mannenploeg van Rijnmond liep afgelopen zaterdagmiddag in de sportzaal Oost op een flinke te leurstelling uit. Na een 2-0 voorsprong liep de blauwwitte formatie alsnog tegen een 2-3 nederlaag aan. De Schiedams/Vlaardingse combinatie startte met Mark Korsloot als spelverdeler. Na een matige opening, waarbij het spel zich erg traag voltrok kwa men vooral Lennaert Amers foort en Isaac de Vink aanval lend steeds beter uit de verf. De Limburgers hadden aan het eind van de eerste set weinig kijk op hun buitenaanval, waar door Rijnmond kon uitlopen naar 14-11, waarna Ame Jager, ook zaterdag weer een rustge vende speler in de Tinkhofequi- pe, er met een ace 1-0 van maakte. De volgende set was na een tussenstand van 3-3 met 15-5 voor de thuisploeg, die in het begin van de derde set met aan aantal goede akties op 3-0 kwam. Blokkering Daarna was het echter op. VC Linne profiteerde van een aan tal Rijnmondfouten: 3-5, zag vervolgens dat Lennaert Amers foort iets terugviel, waarbij nie mand zijn werk kon overnemen en liet Rijnmond vervolgens met 10-15 achter. In de vierde set kon Rijnmond VC Linne tot 6-6 bijhouden, maar daarna liet vooral de blokkering de ploeg steeds vpi*w terugzakken. Tinkhof wisselde nog wel wat, maar dat had verder geen in vloed op het spelpeil meer en via 11-15 werd een beslissende vijfde set nodig. In het zoge naamde ralleypointsysteen na men de gasten onmiddellijk een kleine voorsprong, die zij tot 13-14 vasthielden. Een foute opslag van Tonie van Breda zorgde vervolgens voor 13-15 en dus 2-3 voor de gasten, die in de boomlange Jac van Heel en hun spelverdeler Hub Collet hun beste spelers kenden. Vrouwen „Vooraf zou ik best tevreden zijn geweest met één punt, nu denk ik, dat de ploeg met wat meer lef dit Sliedrecht Sport had kunnen verslaan", was de reaktie van coach Gerard Wes- terveld na afloop van de wed strijd tegen kampioenskandi daat Sliedrecht Sport, die met 2-3 verloren ging. Rijnmond had in de eerste set, waarin Winnie Dijksman en Monique Buis de spelverdeling verzorg den, even de tijd nodig om zich op de Sliedrecht aanval in te stellen. Na het 8-15 verlies ken de de thuisploeg vervolgens een prima periode in de tweede set. Met een goed spelende Edith Bouwknegt voor Annemarieke Aarnoutse liep Rijnmond uit naar 13-5. Het was vooral deze stand, waaraan de Rjnmond- coach later gedacht zal hebben, pratend over gemiste winst. Zijn ploeg schrok zelf schijn baar van de onverwachte stand tegen een ploeg, die van te vo ren zo genoemd was als de kampioen van dit nog jonge sei zoen. Persoonlijke fouten begonnen zich op te stapelen en die gaven de gasten de kans om alsnog via 13-15 op 0-2 te komen. In de derde set kon Rijnmond wel de weelde van een grote voor sprong dragen. Via 15-5 werd het 1-2 waarna het in de vierde set op dezelfde wijze verder ging. Vooral een goede opslag bezorgde Rijnmond direkt weer een voorsprong, die uiteindelijk zou leiden tot een 15-4 setzege. In de beslissende vijfde set liet Rijnmond de opslag met wat minder risico aan de andere kant van het net neerdalen, waardoor Sliedrecht terug kon komen in de wedstrijd. Het nam snel een 0-4 voorsprong, die in het ralleypointsysteem veelal niet meer goed te maken is. Vanaf deze stand hielden de ploegen elkaar wel weer in evenwicht, maar de 4 punten achterstand haalde Rijnmond niet meer in en via 11-15 werd het 2-3 voor Sliedrecht Sport. Voor Rijnmond resteerde op nieuw slechts één punt. SCHIEDAM - Dit voorjaar ver trokken zes mensen vanuit Schiedam om zes weken lang met een eigen bus rond te trek ken door Marokko en Algerije. De ervaringen en belevenissen die zij meemaakten willen ze niet voor zichzelf houden. Daar om is er op zaterdag 21 oktober een dia-show (in overvloei-tech- niek) in het Filmhuis. Noord-Afrika is dichtbij en toch ver weg. Een geheel andere cul tuur dan de onze. Om ook ande re mensen dit te laten beleven, bestaan er plannen om weer zo'n reis te doen in februari- /maart 1990. Bel voor meer informatie met Cock van der Kaay, tel. 010- 4736704. Het Filmhuis is te vin den in de Nieuwstraat 12. De dia-show begint om 21 uur. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% Vieux Touron 35% per liter 16.95 SCHIEDAM - De vorige maand was het al weer twee jaar geleden dat Videoland zich aan de Mgr. Nolenslaan vestigde. Sinds die tijd weet zelfs de meest verwende filmliefhebber in Schiedam dat hij of zij hier op hun wenken worden bediend. De Schiedamse videospeci aalzaak is namelijk aangesloten bij een organisatie van maar liefst 88 videotheken. Op het gebied van videoverhuur is Videoland dan ook marktleider in ons land. Prettige bijkomstigheid is dat de Video land organisatie dit jaar vijf jaar bestaat. De vele voordeelakties in verband met dit eerste lustrum lopen tot het eind van deze maand, dus ook wat dat betreft kunt u hiervan nog mooi meeprofiteren! Enorme keuze X 5 Jaar Met Videoland naar Kenia Huren Bloedeloze puntendeling mijn Geheel onder de modder sticht Dennis Romeijn gevaar voor het doel van Olympus Schie dam. Hennie van Buren is echter heer en meester. DEMOS heeft dit jaar twee sponsors. Cifé hotel De Windmill stak de ploeg in nieuwe trai ningspakken en Drukkerij Van de Water i subsponsor. Eerste puntverlies GSS 'n Borrel ven klasse voor een lage prijs per liter 16.50 bij 12 flessen, 4 C AA per liter I VlVV bij 12 flessen, 4 C CA per liter I VlVV U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 4265997 VVK-er Tleo Smit (aanvoerder) haalt uit, één van de afstandschoten verdween rakelings over het GSS-doel. Bij Videoland komt eigenlijk iedereen aan zijn of haar trekken, ongeacht de voor keur voor een bepaald genre. Zo zijn top- titels in meedere aantallen aanwezig. „Veel mensen blijken vaak aangenaam verrast, als ze merken dat kwaliteitsfilms steeds korter na de bioscooppremière op video verschijnen en dat ze bij ons ook een ruim aanbod van sport-, muziek- en educatieve films aantreffen", aldus de heer Jongmans, die sinds kort ook in Vlaardingen een Videolandspeciaalzaak heeft. Hij wijst ons ook op het brede as sortiment Nederlands gesproken kinder en tekenfilms, waaruit uw kroost onge twijfeld een goede keus zal weten te ma ken. Handig als u eens een keertje wilt uitslapen... Videoland heeft dus 'voor elk wat wils'..., terwijl het natuurlijk ook mogelijk is om een door u gewenste film te reserveren. In juni van dit jaar bestond de organisa tie van Videoland Speciaalzaken 5 jaar. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum ligt er tot eind oktober bij Videoland Schiedam een zgn. Altijd-Prijs-Cassette klaar, waarbij de kijker kans heeft om vele prachtige prijzen te winnen, waaron der stereotorens, droomreizen enz. Maar dat is nog niet alles! Omdat oktober de laatste feestmaand is, waarin het vijfjarig bestaan wordt ge vierd, organiseert Videoland een grandio ze aktie rondom de film 'Gorilla's in the mist', een prachtige film over gorilla's en het leven in de jungle. Bij een bezoek aan Videoland ontvangt iedere klant één ge- lukskaart, waarop zich drie grijze vlakjes bevinden, die kunnen worden wegge krast. Bevinden zich onder deze grijze vlakjes drie gorilla's, dan wint de klant een mooie pluchen aap. Bovendien maakt iedereen„,die de Slagzin op de ge- lukskaart zo origineel mogelijk afmaakt, kans op één van de maar liefst vijf reizen naar Kenia! En wie de Videoland kalen der 3,50 (voor filmfreaks eigenlijk een must) met voor meer dan 100,- aan voordeelcoupons koopt, ontvangt zelfs een gelukskaart extra! Bezit u nog geen videorecorder? Geen nood, want Videoland kent een uniek Fa voriet huur/spaarsysteem, waarmee je vanaf nog geen tien gulden per week een videorecorder kunt huren. En dit is dan nog maar een onderdeel van het verhuur- programma, waarin sinds kort ook een Samsung combi magnetron oven is op genomen. Reden te over dus om eens binnen te stappen bij Videoland aan de Mgr. Nolenslaan 776 te Schiedam, tel. 010-4271250; een wereld, boordevol kwaliteitsfilms. Elke dag geopend van 12.00 tot 21.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 7