De Swift GS - sportief kan ook economisch 17.295,- n.oiJK/Hoopn Plm. 30 jonge gebruikte auto's Schoonheidsinstituut 'Pepita /-CZZZAx kreisel De Giant straks in driernodellen Suzuki Swift tlllTg Nieuwe Skoda Van en Stationcar Fiat vernieuwt de Uno Komplete huidverzorging Visagie - camouflage Electrisch ontharen Afslanken SCHADE? Plus min... Omega met 3e bank Stationwagons beter verkocht HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 20 OKTOBER 1989 PAGINA 10 De GS is een bijzondere uitvoering van de Suzuki Swift. Onder de motorkap huist de vlotte techniek van de Swift 1.3, maar uiterlijk doet de GS nauwelijks onder voor de snelle GTi. De GS is voorzien van een forse voorspoiler met ingebouwde verstralers, sportieve sierplaten en een flitsende striping op de flanken. De Swift 1.3 GS wordt standaard geleverd met: Electrisch - halogeen koplampen, -halogeen mistlampen, -ruitewissers 2 snel heden. -ruitewissers met interval, -wisser en sproeier achterruit, -achterruitverwarming, -interieurverlichting, -aansteker, -digitaal klokje, -toerenteller, -dagteller. Interieur -zijruitontwaseming. -anti-verblindingsspiegel. -2 zonnekleppen. -3 handgrepen, -van binnenuit te ontgrendelen achterdeur, -midden- console. -stoffen vloerbedekking, -stoffen bekleding bagageruimte, -hoedenplank. -asbak achter, -voorstoelen met verstelbare rugleuning, -instapmechanisme (passagiersstoel), -stoffen bekleding zittingen, -sportstoelen voor. -hoofdsteunen voor. -opbergtas aan voorstoelen. -neerklapbare achterbank (50/50). -opbergvak aan voorportieren, -armsteunen voor. -mistachterlicht. -uitstelbare zij ruiten achter. Exterieur -gelaagde voorruit, -getint glas rondom, -zijbeschermstrips. -spoiler, -wieldoppen. De Swift 1.3 GS voor. Er is al een Swift vanaf: SUZUKI Gaardingen: Taanderijstraat5. rfff Tel.010-4356639 Schiedam: De Nijverheidsstraat 14. Spaanse Polder Tel.010-462 49 22 tussen 7.500,- en 12.000,- welke met nieuwe APK-keuring, Veilig Verkeer Nederland keuring en Bovag garantie worden afgeleverd! Ook diverse inruilauto's. Brugmanstraat 31a, 3117 KC Schiedam Tel. 010-4730335 Open: maandag 13.30-16.00 uur, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 09.00-16.00 uur. Vraag eerst een prijs op bij VAN BEERS AUTOSCHADE RICHTEN - UITDEUKEN - SPUITEN TAXATIES - SCHADEREGELING VERVANGEND VERVOER BESCHIKBAAR BUITENHAVENWEG 160 (naast parkeerterrein) Schiedam - Telefoon 010-4261046 Luxe is voortaan standaard met de nieuwe Renault 5 Cosmopolitan. Want al die aardige dingen waar je normaal allemaal extra voor moet betalen, zitten er bij dit nieuwe pracht- model gewoon standaard op. Een 5-versnellings- bak, van binnenuit verstelbare buitenspiegels, een wis/was-installatie achter en nog veel meer. Kom naar onze showroom voor 'n proefrit. Hij staat voor u klaar. De Renault 5 Cosmopolitan TR is verkrijgbaar vanaf f 20.165,-. Er is al een Renault 5 voor f 18.650,-. Prijzen inclusief BTW en exclusief afleveringskosten. De Suzuki Swift is rond de jaarwisseling 1988/1989 ge heel vernieuwd. Daarin stond Suzuki met de Swift overigens niet alleen, want ook de twee bekende Japanse concurrenten vernieuwden hun vergelijkbare modellen geheel of voor een deel met name Subaru de Jus- ty geheel en Daihatsu de Cha rade voor een deel vooral het technische deel: de motor. Het zal duidelijk zijn dat wij voor de roadtest een serietje hebben gemaakt, we hebben achter eenvolgens de Suzuki Swift, Daihatsu Charade en Subaru Justy gereden. We brengen de merken ook achter elkaar in deze volgorde, zodat u aan het eind nog eens goed kan verge lijken. door: Leo de Ruiter Van de drie genoemde concur renten is de Suzuki Swifït wel het meest veranderd. Behalve wijziging van exterieur, inte rieur, en techniek is ook het programma uitgebreid en wel zo dat er om feite 3 totaal ver schillende modellen zijn ont staan. Aanvankelijk waren dat er twee, de drie- en vijf-deurs. Maar binnenkort zal de Swift ook aangevuld worden met vier-deurs, op de internationa le auto-tentoonstelling van Frankfurt werd hij geïntrodu ceerd. Deze drie modellen verschil len qua uiterlijk van elkaar. Er is niet uitgaan van een drie- deurs, maar daarbij dan twee deuren aanplakken en je hebt een vijf-deurs of er een kont aanplakken en je hebt een vier-deurs. De modellen zijn echt apart ontwikkeld, maar natuurlijk is eenzelfde stijl voor eenzelfde serie behouden. Er zijn ook echt verschillen in grootte. De drie-deurs is de kleinste, de vier- en vijf-deurs zijn groter, o.a. is de wielbasis al 10 cm. groter. Van één type verschillende modellen in deze klasse is toch uniek, voorals nog zien we dat bij de concur rentie Daihatsu Charade en Subary Justy niet. We beper ken ons hier voorlopig bij de Hatchback-modellen met drie c.q. vijf-deuren. De Sedan is nog zo nieuw, die hebben wij nog niet goed kun nen bekijken onder handen kunnen nemen e.d. We heb ben hem alleen maar op de autobeurs gezien, niet mee ge reden enz., het is echter nu reeds goed te vermelden dat hij eraan komt. Ondanks dui delijke modellenverschillen zuilen de rij-eigenschappen na genoeg dezelfde zijn, het blijft natuurlijk wel een auto van hetzelfde merk en type. Wat de vergelijking van het huidige nieuwe model met het vorige betreft, kan gesteld worden dat echt alles veranderd is, de wielbasis werd 2,5 cm. groter, wat duidelijk tot uiting komt in de binnenruimte en dat ver gelijken we de huidige 3-deurs Road- Testrapport.... Carrosserie: 3- en 5-deurs HB. Sedan komt. Ixbrxh371/381x159x135/138 cm. wielbasis: 227/237 cm. gewicht: 715-785 kg. laadvermogen: 475 kg. aanhangergewicht: 800 kg. daklost: 50 kg. bagageruimte: 125/175 liter draaicirkel: 10.6 meter remweg bij 100 km./u.: 48 meter geluid bij 100 km./u.: 76 dBA (3-cil.j, 74 dBA 4-cil transmisse. 4- 5-bak en aut. aandrijving: voorwielen brandstof: Euro loodvrij tankinhoud: 40 liter. Motoren en metingen De 1.0 3 cil.: 993 CC. 39 KW/ 52 PK. 80 Nm. top 145 km./ u acceleratie van 0-100 km./ u. in 15.9 sec., verbruik bij 90 km./u. 1:25. gemiddeld 1:17. De 1.3 4-cil: 1298 CC. 50 KW/67 PK. 101 Nm, top 163 km./u.. acc. in 11.4 sec., ver bruik bij 90, 1:23,8, gemiddeld 1:16. De 13-i 4-cil.: 1298 CC Twin Cam. 74 KW/101 PK. 113 Nm, top 182 km/u. acc. in 8.6 sec., ver bruik bij 90, 1:17,8. gemiddeld 1:14. J In verbruik ontlopen de 1.0 en 1.3 carburatie elkaar niet veel. met een volle tank is de aktie- radius ongeveer 650 km., de GTi sportiever bereden komt aan de 550 km. Service en garantie De servicebeurten zijn om de 10.000 km., de garantie is 1 jaar en 6 jaar op de carrosserie. Rijdt goed Relatief ruim Ruime keus. Rumoerige motor Windgeruis. met de vorige, want de huidige 5-deurs heeft eigenlijk geen vergelijkbare voorganger en met zijn wielbasis van nog eens 10 cm. groter kan daar vergelijkenderwijs de ruimte niet op. De Giant-reclame komt hier het meest tot zijn recht. Verder is in 3-deurs vergelij kingen de lengte van 4 cm., de breedte van 4 cm. en de hoog te 3 cm. toegenomen. Het zal duidelijk zijn dat meer ruimte hier het hoofd-item is geweest. Wat de techniek beteft, de wielophanging is uiterst mo dern, onafhankelijk voor en achter met schroefveren, de wielbasis is al uitgebreid be sproken, tot slot dan nog iets over de motoren. De motoren zijn allen schoon geworden met katalisator, daardoor zijn wat moderniseringen toegepast waardoor, ondanks de katali sator het vermogen van de 993 CC toch een 2 KW ge groeid is en van de 1298 CC (was 1324 CC) gelijk is geble ven. De 1.3 is er uiteraard nog wel in carburateur- en injectie versie, de GTi. Verder zien we naast de 1.0 en 1.3 liter mo dellen de 3- en 5-deurs (straks ook 4-deurs) nog uitvoerings- verschillen vervat in GA, GL, GLX, GS en dus GTi. De Su zuki Swift start met de 1.0 bij zo'n 17 mille, de 1.3 begint bij ruim 19.5 mille, prijswijzigin gen voorbehouden, BVB ver hoging nog niet meegerekend. Roadtest Zoals van ons bekend, behan delen wij alle modellen weer in één keer. Ondanks de ver schillen zijn de rij-eigenschap- pen toch nagenoeg gelijk, de wielbasis-afwijkingen vertalen zich vooral in comfort ver schillen. Overige verschillen zoals in motoren en dus pres tatie en verbruiken vindt u in ons Road-Testrapport. De ver nieuwde techniek van de Swift met de moderne wielophan ging en vering staat borg voor een goed weggedrag. Ook het comfort is aanzienlijk verbe terd, het vorige model had een starre as en kortere veerweg. Tevens kon door het nieuwe onderstel de brandstoftank groter worden, van 33 naar 40 liter. De stuurinrichting is van het type tandheugel, niet be krachtigd, maar dat is norma liter geen bezwaar. De bestu ring is direct en precies, het karkater is onderstuurd, maar betrouwbaar. Van zijwind noch wegoneffenheden heeft de Swift enige last. De trans missie is goed, de 4- of 5-bak werkt soepel, hij schakelt wat indirect, een automaat is le verbaar. De remmen in ge scheiden systeem werken met vóór en trommel achter, ook perfect, de GTi heeft zelfs schijven rondom. Tot slot het comfort. Zoals gezegd is dat aanzienlijk verbeterd wat ve ring, zit in de auto en de ruim te (relatief gezien) betreft. Het geluid zou nog beter kunnen door o.a. goede isolatie. De motor, vooral de 3-cilinder wordt nogal gehoord en ook windgeruis is waarneembaar. Skoda breidt haar programma uit. Onlangs kwam er een krachtiger Skoda 130 Coupé serie bij en nu wordt de Favo riet uitgebreid met een Van versie. Vervolgens zal de echte Stationcar aan het programma worden toegevoegd. Ook zal de Skoda Favorit worden uitge breid met een versie met lich tere motor, zodat dit moderne Hatchback, en later ook Sta tioncar, model er is met een 1.1 en 1.3 motor. Het ligt daarna ook in de verwachting dat er een krachtiger verse komt met bijv. een 1.5/1.6 mo tor. Ook luxere versies volgen. Voorlopig is alleen de Skoda Favorit Van leverbaar, daarna De Omega Caravan kan sinds kort ook worden geleverd met een derde bank, zij het dat de inbouw van deze extra zit plaatsen in Nederland wordt verzorgd. Het pakket, bestaan de uit een 2-zitsbank met heupgordels, houder reserve wiel, hoes reservewiel, bagage- pakken en bekleding vloer, kost 2.688.- excl. BTW. De derde bank is via de Opel- dealèr te bestellen. Voor modeljaar 1990 komt Fiat dit najaar met een ver nieuwde Uno. Deze populaire kleine middenklasser, in heel Europa in concurrentiestrijd met de eveneens populaire Peugeot 205, heeft een nieuw offensief ingezet. De Uno is moderner en gestroomlijnder geworden, het interieur wat comfortabeler en de techniek wat geavanceerder door o.a. motoren uit de Fire-robotfa- briek. De vernieuwde Uno heeft zijn première beleefd op de auto tentoonstelling van Frankfurt. Vervolgens zijn er rij-impres- sies geweest voor de pers en is de auto leverbaar geworden in eigen land Italië. Nederland is in november aan de beurt, eind november, begin decem ber wordt hij in ons land ver wacht. We kunnen u nog niet over de prijs inlichten, maar gezien de concurrentie zal die niet veel afwijken van de huidge modellen. Wat de ver nieuwingen betreft zijn deze voor een groot deel ontstaan uit de ervaringen in de laatste jaren, vernieuwingen zijn dus allemaal verbeteringen. Wat het exterieur betreft zien we meer stroomlijn en tal van moderniseringen, in het inte rieur meer comfort en een rij kere uitrusting en mechanisch zien we in Italië een keuze uit 9 verschillende motoren met een cilinderinhoud tussen 900 en 1700 cm3 en vermogens van 45 tot 118 DIN-pk. Hier bij bevinden zich drie nieuwe benzinemotoren: de Fire 1100, een 1400 met elektronische in jectie en een 1400 met elektro nische injectie, turbo en inter- cooler. Het dieselmotorenpro gramma bestaat uit een 1300, een 1400 turbo en een 1700. De Uno Selecta zal in twee versies worden geleverd, beide voorzien van de continu vari abele transmissie (CVT), met respectievelijk de 1116 en 1400 i.e.-motor. komt de Favorit 1.1, naast de 1.3 en dan de Stationcar. De Skoda Van op grijs kenteken wordt Favorit Praktik ge noemd. Naast een aanzienlijke vergroting van de effectieve laadruimte (lxbxh: 1.38x1.08x0.95) levert de Fa vorit Praktik de zakelijke ge bruiker ruime belastingvoor delen op. Koeriersdiensten, middenstanders en overheids instellingen tonen steeds meer belangstelling voor economi sche ruimtewonderen op grijs kenteken. Skoda-importeur De Binckhorst Auto Motor Im port B.V. heeft onlangs een aantal andere belangrijke stap pen genomen die het succes van Skoda op de zakelijke markt moet verstevigen. Naast een uitbreiding van het Skoda Favorit-modellenprogramma, introduceert Skoda in samen werking met MKB Lease een uitermate aantrekkelijk lease tarief voor de Favorit. Het succes van de Skoda Fa vorit op de Westeuropese markt heeft de fabrieksdirectie doen besluiten de produktie van de Favorit aanzienlijk te vergroten. Voor continuering van dat succes werkt de fa briek aan nieuwe modellen voor de jaren negentig. De Favorit mag zich niet al leen in een steeds groeiende particuliere belangstelling ver heugen; ook het bedrijfsleven heeft de economisch geprijsde middenklasser inmiddels ont dekt. Lage leasetarieven Voor de Nederlandse Skoda- importeur waren deze signalen uit de markt aanleiding om contact te zoeken met een ge specialiseerde leasemaatschap pij. Omdat de Skoda Favorit met name in het midden- en kleinbedrijf enthousiasme oogst, is een overeenkomst ge sloten met MKB Lease. Dit in Utrecht gevestigde bedrijf richt zich vooral op zelfstandi gen en op het midden- en kleinbedrijf met wagenparken van 2 tot ongeveer 15 auto's. Favorit leasen voor 542,- per maand MKB Lease is een universele leasemaatschappij die de lea setarieven volledig baseert op het vertrouwen in een pro- dukt. Met een leasetarief van 542,- (per maand bij een contractduur van 4 jaar en een jaarkilometerage van 20.000) spreekt MKB Lease onom wonden het vertrouwen in de Skoda Favorit uit. De maat schappij taxeert de Favorit als een aantrekkelijke auto voor kleinere wagenparken. De verkoop van stationwa gons in Europa is in de perio de 1985-1988 met 40% geste gen, volgens Ward's Auto World en de verwachting lijkt gerechtvaardigd dat deze trend zich voort zal zetten. En de Westduitse stationcarrijders zijn de meest trouwe, ruim 81% koopt wederom een sta tionwagon. 21.795,- VARI #Prijs exclusief afleveringskostcn. Vffi VI Zo,diehmtu meteen in uw zak steken. «OF 5,99* RENTE OVER 36 MAANDEN OF 12 MAANDEN UITGESTELDE BETALING. Bergweg/hoek Gordelweg 40, 3036 AC Rotterdam.Telefoon (010) 465 44 44. Stationsplein 2, 3112 HJ Schiedam. Telefoon (010) 4377099. Wormerhoek 12,2905 TX Capelle aan de Dssel. Telefoon (010) 4518811. Reata.es op of deze nibriek Nr EXTRA Telefoon i f

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 10