Budo Instituut Weeland na vijf jaar een begrip in Schiedam Arbeidsbureau en Sociale Diensten gaan samen aan de slag Aktiviteiten langdurige werklozen worden regionaal gebundeld SP wil opheldering over Paktankramp Bruidspaar van de maand? Arizona knoflookextra vitaminen complex. Vitaliteit en... extra weerstand! Stram en stijf? Nieuw Optimax natuurlijke beertjes kinder vitaminen in diverse smaken Met Optimax Oesterkalk 1250 wordt u veilig oud! Optimax Mislukte overval NU EXTRA VOORDELIG! SSSSm mnmim ma 34,50 Reformhuis Hofland Schiedams Reformhuis HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 PAGINA 17 SCHIEDAM - Budo Insti tuut Weeland bestaat dit jaar reeds vijf jaar. De sportschool gevestigd aan de Valeriusstraat 29/31 te Schiedam, in de scholen- gemeeschap Ter Schie, heeft nog steeds hetzelfde principe als bij de start, er wordt alleen karate beoe fend omdat je dan beter kan concentreren dan dat je meerdere sporten moet geven. Dat dit zo is blijkt wel uit de re sultaten die de sportschool re gelmatig behaald. Twee maan den geleden behaalde het heren team tijdens een door de Itali aanse karatebond georganiseer de Europese kampioenschappen de eerste plaats terwijl het da mesteam met een tweede plaats naar huis ging. Op 25 augustus vertrokken Fre- derik Koorndijk en Frank van Tienen naar Londen om aldaar deel te nemen aan de Wereld kampioenschappen Wado Kara te. Hiervoor kwamen ze door de Nederlandse bondscoach Ludwig Kotzebue geselecteerd, uit de kernploeg. Naast de senioren draaien ook de jeugd en de junioren goed mee. Arnold Hazelhoff behaal de bij de Europese kampioen schappen karate in Parijs bij de kadetten 16 t/m 20 jaar een eer volle derde plaats, terwijl Igor Milovanic tijdens een groot jeugdtoernooi in Utrecht bij de groep tot en met 15 jaar de eer ste prijs mee naar huis nam. Zelfverdediging Maar ook steeds meer mensen die helemaal niet zo geinteres- seerd zijn in het wedstrijdkarate (door leeftijd of interesse) maar in een stukje zelfverdediging willen leren of op verantwoorde wijze hun conditie willen bij schaven kunnen op de sport school goed terecht. De stijl karate waarin BIW les geeft is het Wado karate en niet direkt bedoeld voor vechtersba zen maar voor mensen die op een leuke en verantwoorde wij ze de karatesport willen beoefe nen. Joop Weeland zelf hier over „We proberen tijdens de karateles ook een stuk lichame lijke en geestelijke opvoeding mee te geven. Ouders van hele drukke kinderen staan er meest al versteld van hoe kinderen op of door de les veranderen. Doordat je tijdens zulke lessen de kinderen de gelegenheid geeft om veel energie kwijt te raken, worden ze vaak een heel stuk rustiger". Gasttrainingen Ook worden er regelmatig gast trainingen gegeven door hele bekende en goede karateka's. Dit om de mensen die dat leuk vinden zoveel mogelijk met ideeën en opvattingen van top- karateka's in aanraking te bren gen. Mensen die wat meer informa tie over karate bij Budo Insti tuut willen hebben kunnen bel len met 078-125898, 078- 211872, 078-510698 of 010- 4359351. De Zwerver-Zwaluwen 1-2 (0- 1). Zwaluwen doelpunten: 0-1 Richard de Vries (eigen doel punt), 1-2 Peter Romeijn. Zwaluwen startte in de uitwed strijd tegen De Zwerver hoop vol, want al na drie minuten was het Ronald Wijnands met één van zijn befaamde verre in worpen, die de verdediging van De Zwerver in paniek bracht waardoor Richard de Vries in eigen doel schoot. De wedstrijd vervolgde met een heen en weer golvend spel waarbij Ed Roossing Zwaluwen behoedde voor de gelijkmaker door een bal van de lijn te ha len. Na rust stelde De Zwerver orde op zaken en maakte na drie minuten gelijk, toen Eelco Kloppenburg een hoekschop verkeerd inschatte en Peter de Haan 1-1 kon inkoppen. Het doel van Zwaluwen kwam on der een steeds grotere druk te staan en doelman Kloppenburg moest zelfs een keer aan de noodrem trekken. Arbiter Van Vuuren weigerde echter de bal op de stip te leggen. Naarmate de wedstrijd vorderde namen de twee ploegen genoegen met een gelijkspel. Toch trok Zwaluwen in de slot fase aan het langste eind toen Peter Romeijn luttele seconden voor het einde een knal vanaf twintig meter losliet. Het schot leek een eenvoudige prooi voor de Zwerver-doelmen, die het le der echter toch doorliet en Zwa luwen zodoende aan de volle winst hielp. HVO-DUNO 4-0 (2-0). HVO doelpunten: 1-0 Leo van Ree, 2- 0 Glenn Brown, 3-0 Glenn Brown, 4-0 Marc Maatsen. De overwinning van vorig weekend, 4-2 op SC Everstein heeft de formatie van trainer Teun Kornaat duidelijk goed gedaan. Al in de eerste minuut van de wedstrijd nam HVO het doel van tegenstander Duno on der vuur. Doelman Boyla van Duno wist echter een snelle openingstreffer van de Vlaar- dingers te voorkomen. Het was tenslotte Leo van Ree die na zo'n 20 minuten via een fraaie beweging 1-0 wist te scoren voor HVO. Rode lantaarndra ger Duno probeerde via enkele bliksemakties nog wat terug te doen, maar moest toezien hoe Glenn Brown uiteindelijk 2-0 maakte. In de tweede helft nam Duno meer risico, waardoor de vleugelspitsen Mare Maatsen en Glenn Brown weer ouderwets hun gang konden gaan. Door een fout van de Duno keeper kon Glenn Brown vrij gemakke lijk 3-0 maken. Enkele tegen aanvallen werden door de HVO-defensie prima opgevan gen, met Najim Nasri als uit blinker. Rechterspits Mare Maatsen bepaalde tenslotte de eindstand op 4-0 voor het goed spelende HVO. TSB-GTB 3-3 (2-1) TSB-doel- punten: 1-0 Ger Peeters, 2-2 Renè van den Berg, 3-3 Jan van der Lans. Voor de eerste keer deze com petitie kwam TSB op een 1-0 voorsprong en wel door een doelpunt van Ger Peeters na tien minuten spelen. De thuis ploeg kon de weelde echter niet aan, want na 5 minuten maak ten de Schiedammers in de per soon van Leo de Koning gelijk. Ook het verdere verloop van de eerste rondgang bleef TSB meer tegen zichzelf voetballen dan te gen de tegenstander. Zo kwa men de gasten ook op 1-2 door een treffer van Arie van Boc- kom. Toch wist ook GTB niet te profiteren van de zwakke de fensie van de Vlaardingers, waardoor TSB na rust op 2-2 kon komen. Eric Brobbel schoot in eerste instantie op de paal, waarna Rene van den Berg er als de kippen bij was om de bal alsnog in de touwen te jagen. Het venijn zat in deze wedstrijd in de staart toen Beining geheel vrijstaande GTB weer op voor sprong zette. Uiteindelijk bleek de wissel Jan van der Lans voor Joop Fiers een gouden wissel te zijn, want de invaller zorgde voor de 3-1 eindstand. VFC-Martinit 6-2 (1-0). VFC- doelpunten: John Sam Sin, 2-1: John Sam Sin, 3-1: John van Mil, 4-1: Rob van Dijk, 5-1: Ro nald van Mil, 6-1: Hans Buite man. Het was John Stam Sin die met een fan tastisch afstandschot VFC op voorsprong wist te brengen, maar nog geen tien minuten la ter was de stand al weer gelijk door een frommel-doelpunt van Joop Molendijk. Dit was met een ook de ruststand en direct na het thee drinken was het weer John Sam Sin die de score naar 2-1 wist te tillen en weer door een fraai afstandschot. Nog geen tien minuten later stond er 3-1 op het scorebord, nu na een prima aktie van John van Mil. VFC werd steeds ster ker en Martinit leek rijp voor de slachtbank, maar onver wachts hadden de Schiedam mers toch de kans om de stand een aantrekkelijker aanblik te geven door een toegewezen en terechte strafschop. Ruud v.d. Horst miste voor Martinit en nog een minuut later werd Chris Latupareissa in het straf schopgebied bij Martinit onder uit gehaald en Rob van Dijk wist wel de ontstane strafschop te benutten en VFC zat op ro zen. De strijd was gestreden en het waren Ronald van Mil en Hans Buiteman die het totaal aantal doelpunten van VFC op zes wist te brengen en Cor Her mans wist voor Martinit nog éénmaal het net te vinden. Door deze uitslag en de andere uitslagen uit deze afdeling kan VFC zondag bij SMV in Rotter dam de eerste periode-titel pak ken. WATERWEG NOORD - 'Samen aan de slag', dat is het motto waaronder de sociale diensten en het ar- beidsbureai i in de regio Nieuwe Waterweg Noord hun aktiviteiten voor lang durig werklozen bundelen. Het arbeidsbureau in Schiedam heeft met elk van de drie gemeenten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam een samenwer kingsverband gevormd om met name mensen die al langere tijd werkloos zijn extra aandacht te geven en te helpen weer aan de slag te komen. Die samenwer king dateert van begin 1988. Minister De Koning van Sociale Zaken en Werkgelegenheid stelde toen financiële middelen beschikbaar die het moge lijk maakte meer mens kracht in te zetten ter be strijding van de langdurige werkloosheid. Hoewel de economische voor uitzichten gunstig lijken te zijn en de werkgelegenheid weer - zij het langzaam - toeneemt, zijn er anno 1989 nog steeds enkele honderdduizenden mensen die geen betaald werk hebben. Be gin 1988 waren 135.000 mensen zelfs al langer dan drie jaar werkloos en dat aantal is sinds dien nog toegenomen. Dat wijst erop dat de langdurige werk loosheid een hardnekkig ver schijnsel is. Een maatschappe lijk onaanvaardbaar verschijn sel tegelijk, omdat langdurige werkloosheid de kwaliteit van het bestaan ernstig aantast. Fi nanciële problemen als gevolg van de daling van het inkomen tot op het sociaal minimumni veau en sociaal isolement zijn daarvan de symptomen. Dat juist de langdurige werk loosheid niet afneemt is een aanwijzing dat vraag en aanbod op de arbeidsmarkt niet op el kaar is afgestemd. Werkgevers vragen maar al te vaak opgeleid personeel of stellen de eis van werkervaring. Veel eenvoudig, ongeschoold werk is in de afge lopen jaren verdwenen door au tomatisering, computerisering en ook door bezuinigingen. Veel langdurig werklozen kunnen niet aan de opleidings- of erva- ringseisen van werkgevers vol doen. Scholing en het opdoen van werkervaring zijn daarom be langrijke instrumenten gewor den om vraag en aanbod beter op elkaar te laten aansluiten. Ook het financieel stimuleren van werkgevers die langdurig werklozen in dienst nemen, maakt deel uit van het op een afname van de langdurige werk loosheid gericht overheidsbe leid. In juli 1989 is de Kaderregeling Arbeidsinpassing in werking ge treden. Een nieuwe regeling die neerkomt op een vereenvoudi ging en tegelijkertijd verbetering van eerdere arbeidsbevorderen- de maatregelen. Op grond van de KRA kan een werkgever die een langdurig werkloze geduren de één jaar de gelegenheid biedt werkervaring op te doen, een subsidie krijgen. In de mark tsector bedraagt die subsidie maximaal 15.000 en in de overheids- of gesubsidieerde sector ten hoogste 22.000. Neemt een werkgever een werk loze in dienst op een reguliere arbeidsplaats, dan krijgt die werkgever daarvoor vier jaar lang vrijstelling van betaling van bepaalde werkgeverspre mies. Dat komt neer op een be sparing van ongeveer 17% van de bruto loonkosten. Daarnaast ontvangt de werkgever een een malige subsidie van 4.000 of 6.000 voor opvang en begelei ding. Landelijk 'Samen aan de slag' is het the ma van een voorlichtingsaktie van het arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord en de drie so ciale diensten van Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. In die voorlichtingsaktie wordt VLAARDINGEN - De vijfkoppige fraktie van de Socialistiese Partij in de Raad van de gemeente Vlaardingen wil opheldering over de ramp die plaats vond bij Paktank in het Botlekgebied tegenover Vlaardingen. Bij dat ongeval vloog een tank met acrylonitril in brand tijdens werkzaamheden aan de tank. Bij het ongeval kwamen drie arbeiders om het leven, terwijl twee anderen zwaar gewond raakten. Een zesde werknemer werd licht gewond. De inwoners van enkele woonwijken in Vlaardin gen kregen van de politie het dringende advies binnen te blijven en ramen en deuren te sluiten. Het personeel van Paktank en het ernaast gelegen Dow Chemical werden tijdens de brand geëvacueerd. Na het bekend worden van het ongeval zijn er bij het landelijke Milieu Alarmteam van de SP, alsmede bij de plaatselijke partij afdeling in Vlaardingen, vele telefoontjes binnengekomen van verontruste bewoners. Een aantal van hen meldde gezondheids klachten naar aanleiding van het ongeval. Anderen wensten op heldering over de aard van het ongeval en de mogelijke risico's. Aan wethouder Bas Goudriaan van Stadsontwikkeling en Mi lieu heeft de SP-fraktie gevraagd om de 'Paktank-ramp' als extra punt toe te voegen aan de commissievergadering van van avond. „De ernst van de ramp is ernaar" zo motiveert de SP haar verzoek. In de commissievergadering wil de fraktie debatteren over de gebeurtenissen bij Paktank, de oorzaken van de ramp en de mogelijke gevolgen voor de inwoners van Vlaardingen. De frak tie wil opheldering over de wijze waarop het gemeentebestuur geïnformeerd is en over het fuktioneren van het rampenplan. Duidelijkheid wil de SP ook over de vraag of de gemeente Vlaardingen in staat zou zijn geweest de veiligheid van haar inwoners te garanderen als de theoretische ernstigst denkbare risico's daadwerkelijk waren opgetreden bij de Paktank-ramp. De fraktie zet daar vraagtekens bij en vindt dat de bevolking van Vlaardingen recht heeft om zo snel mogelijk adekwaat ge ïnformeerd te worden door het gemeentebestuur. De SP heeft te vuur en te zwaard de op- en overslag van chemi caliën bij de Nieuwe Matex bestreden en bestrijdt dit nog steeds. De SP heeft bij de Kroon vernietiging van het Raadsbe sluit daaromtrent aangevraagd. Nu vraagt ae fraktie of het ge meentebestuur na deze ramp het besluit ten opzichte van de Nieuwe Matex wil heroverwegen. aangesloten bij een landelijke campagne over de nieuwe Ka derregeling Arbeidsinpassing. De drie GSD-en en het arbeids bureau hebben gezamenlijk fol ders gemaakt, die enerzijds ge richt zijn op werklozen en an derzijds op werkgevers in de re gio. De werkzoekenden worden gestimuleerd gebruik te maken van de dienstverlening die de vier instanties kunnen bieden. Het zogenoemde heroriëntatie- gesprek vormt daarin meestal de eerste stap om na te gaan wat de wensen en mogelijkhe den zijn van de betrokkenen. In de meeste gevallen leidt dat tot het opstellen van een aktie- plan, waarin wordt vastgelegd nen brengen. Voor de werkzoe kenden is dat hun inzet om door middel van scholing of werkervaring hun kansen te vergroten en hun motivatie te tonen. Voor werkgevers is dat hun bereidheid die kansen te bieden en daarin ook nog finan cieel gesteund te worden. En voor de drie GSD-en en het ar beidsbureau is dat de voorlich ting, begeleiding en stimulering die zij beide arbeidsmarktpartij en kunnen leveren. Met name werkgevers in het kleinbedrijf kunnen daarbij gebaat zijn. welke aktiviteiten nodig zijn om de kans op werk te vergro ten. Uit ervaringscijfers blijkt dat veel mensen die al langere tijd zonder werk zijn, bereid zijn in hun toekomst te investeren door het volgen van een oplei ding voor een beroep waar vraag naar is op de arbeids markt. Een probleem is nog de garantie op een arbeidsplaats na voltooi ing van de opleiding. Die kan niet altijd worden gegeven, hoe wel er projekten zijn waarin dat wel mogelijk is (metaal, be- roepsgoederenvervoer, tuin bouw, electrotechniek en voor bepaalde administratieve funk- ties). Een langdurig werkloze die een (beroeps)opleiding heeft afge rond kan in ieder geval rekenen op extra steun en bemiddeling van het arbeidsbureau. Juist daarom is het belangrijk dat werkgevers gestimuleerd wor den tot het in dienst nemen van een werkloze met gebruikma king van de subsidiemogelijkhe den die daarvoor aanwezig zijn. En daar wordt in de op de werkgevers gerichte folder aan dacht aan besteed. Uit onder zoek is gebleken dat de regeling die vrijstelling van werkgever spremie mogelijk maakt een succes is geworden. De verrui ming van de mogelijkheden die er nu gekomen zijn, zal het vooroordeel dat werkgevers hui verig staan tegenover het in dienst nemen van langdurig werklozen ongetwijfeld verder doen afnemen. Uit de praktijk van de arbeidsbemiddeling blijkt dat werkgevers heel vaak tevreden zijn als zij zo iemand in dienst hebben genomen. 'Samen aan de slag' appelleert daarom aan de positieve ele menten die alle partijen in kun- SCHIEDAM - Een naar schatting 1.65 lange man heeft in de nacht van zon dag op maandag geprobeerd de kassa bij snackbar Ton aan de Gordonstraat leeg te klauwen. De man kwam met een papieren zak over zijn hoofd de zaak binnen stormen en bedreigde de ei genaar met vermoedelijk een vuurwapen. Toen de overvaller een limonadefles naar zijn hoofd geslingerd kreeg, maakte hij zich di rekt uit de voeten. Ook al gaat er van het in dienst nemen van langdurig werklozen enig verdringingseffect uit ten opzichte van mensen die nog maar kort werkloos zijn, toch weegt dat nadeel niet op tegen de voordelen ervan. Het tegen gaan van langdurige werkloos heid heeft als belangrijkste bij gevolg dat mensen die op arbeid in dienstbetrekking zijn aange wezen weer volwaardige deelne mers aan het maatschappelijk leven kunnen zijn. De aktivitei ten van GSD/GAB zijn daarom gericht op positieve stimulatie. Samen aan de slag, daar komt het op aan. De folders 'Samen aan de slag' zijn te verkrijgen bij de drie so ciale diensten en het arbeidsbu reau. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u ontvangt dan ook f 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand - 13,50 17,95 13,50 w N A A R D E B O Optimax Kinder Vitaminen imax Oesterkalk en Rumica zalf mmm 31,50 GOED VOOR UW CHOLESTEROLGEHALTE WAARDEBON Verkrijgbaar bij: ALPEN RUMICA GEEFT UW LEVEN WEER ZIN' Eén op de drie mensen heeft te weinig kalk! Hof van Spaland 26, Schiedam, tel. 010-4706485 St. Liduinastraat 56, Schiedam, tel. 010-4730986 Uw kinderen vragen er uit zichzelf naar Er zijn nu Optimax natuurlijke kinder vitaminen, die beter zijn dan gewone vitaminen. U hoeft uw kinderen er niet meer aan te herin- nerendatzijhunvitamineh moeten nemen, ze vragen er zelf, wel om, omdat ze zo lekker smaken. Ze heb ben de vorm van beertjes. Vitami nen en mineralen die op puur natuurlijke basis vervaardigd zijn. Een hele lijn kinder vitaminen De nieuwe lijn Optimax kinder vi taminen en mineralen omvat pre paraten die speciaal voor kinderen zijn gemaakt. Een uitstekende aan vulling op de dagelijkse voeding. Erg populair zijn de bekende A/D C vitaminen. U weet dat wanneer de 'R' in de maand is aan vullingen vooral bij kinderen zijn aan te raden. De multi-vitaminen 3000 vooreen optimale aanvulling is wel zeer spe ciaal. Praktisch alle essentiële vita minen die uw kind dagelijks vraagt zitten hier in één tablet. Wist u dat onderzoekingen aange ven dat kinderen te weinig calcium uit het voedsel binnenkrijgen? De internist dr. S. Duursma zei on langs op een symposium in Den Haag dat jongeren dagelijks 1000 tot 1200 mgcalcium nodig hebben. Gemiddeld komt bij goede voeding echter veel te weinig kalk in het lichaam. U kunt kiezen uit Optimax Kindervitaminen A/D C 1200, Multivitaminen 3000 en Oester- kalk 1250. Leuke beertjes vitaminen... uw kinderen vragen er zelf om Optimax Kinder Vitaminen kun nen gewoon gekauwd worden. Door de leuke beertjesvorm en de natuurlijke sinaasappel- of chocoladesmaak vragen uw kinde ren er zelf om. Ze vinden de beertjes het einde Er zijn 3 soorten Optimax VitamKnen A/D 1200 ver rijkt met vitamine C, sinaasap- pelsmaak. 3-maandenpot a 100 beertjes Optimax Multi Vitaminen 3000, met alle essentiële vitaminen en mi- neraalstoffen, sinaasappelsmaak. 3-maandenpot a 100 beertjes Optimax Oesterkalk 1200, de beste calciumbron, chocoladesmaak. 3-maandenpot a 100 beertjes Bij inlevering van deze waardebon ontvangt u een 50 korting van 2,50 op een verpakking Bij inlevering van deze waardebon ontvangt u een korting van 2,op een pot a 100 tabletten <r De oerkracht van verse Arizona knoflook extra vitaminen complex (selenium en vitaminen A, C en E) combineert vitaliteit met extra weerstand. Vooral als u onder spanning leeft, weinig beweging heeft, of te weinig vitaminen binnen krijgt wordt uw weerstand kleiner. Eén capsule verse Arizona knoflook extra vitaminen complex per dag geeft uw lichaam extra bescherming. Zelfs na een week merkt u al dat u zich jonger en vitaal voelt. Een unieke dubbele werking voor praktisch hetzelfde geld. Haal het vandaag nog in huis! Bij inlevering van deze waardebon ontvangt u een korting van 3,op een pot a 75 gram Maandverpakking 14,95 Voordeelverpakking C *7 Tegen welvaartszlekten* Tegen cel veroudering» Tegen gevoelige kuiten* Tegen koude voeten en handen* Goed voor vitaliteit* Alles in één capsule* Bij inlevering van deze waardebon ontvangt u een korting van 1,50 op een maandkuur en 2,50 op 1--. een 3-maandcnkuur 5U Arizona knoflook met multivitaminen 05U en selenium Am 3 maanden NUTRIVITAL B.V.* Postbus 50. 9035 ZW Dronrijp Voor België: Rechtestraat 6, Lille Verkrijgbaar bij reformhuis en drogist Alpen Rumica vindt zijn basis in de oude volksgeneeskunde uit Zwitserland. Deze geitenzalf staat op het nachtkastje van menige Zwitser. Alpen Rumica zorgt voor een betere beweeglijkheid van stramme gewrichten Zelfs in extreme gevallen geeft het verlichting. Pet 75 gram zr- tu n Het sluipende gevaar van te weinig kalk in het lichaam wordt meestal pas opgemerkt als het kwaad is ge schied Het komt voor bij 1 op de 3 volwassenen met alle gevolgen van dien op latere leeftijd. Verpakking 100 tabletten 12.95 Optimax, Postbus 50, 9035 ZW Dronrijp Voor België Rechtestraat 6, Lille Verkrijgbaar bi) reformhuis en drogist

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 17