Loterij moet financieel gat dichten HEMA i Goed is goedkoop bij Albert Heijn. 9.90 Het weer D '66 meent: 'College moet meer aandacht schenken aan SVV 'Onderzoek onvoldoende 'Dat is een smerige leugen Waterschappen gaan samenwerken K0PIEREN T A.H. Hagastraat 1 (Gorzen) Stadsblad Herenoverhemd 293518: Poppen Milieudeskundige verklaren: Jongeman trapt agent Heterdaad HQ A.H. Goudse licht belegen A.H. saté 0 QQ in uid-HoUand Pewe zonwering <8> WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 41e JAARGANG, NUMMER 85 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4 «"liaeaaj Van modern streepje tot klas- siek effen. Mt 37/38-43/44. Echt Waar Voor Je Geld SCHIEDAM - Van korte- termijn beslissingen kan het bestuur van de stich ting '125 jaar Opheus' niet beschuldigd worden. Hoe wel het jaarfeest pas au gustus '91 in al zijn hevig heid losbarst (Schiedam moet dan geen Branders- stad maar Zangstad zijn) wordt niets aan het toeval overgelaten en aktie na ak- tie opgestart. De wijn- en CD-verkoop, spon soring, subsidie, giften; alles bij elkaar heeft de stichting in drie a vier jaar tijd zo'n tachtigdui zend gulden weten binnen te halen. „Een leuk bedrag", is de mening van velen, maar niet ge noeg om drie grote concerten, waaronder één met het gere nommeerde Gelders Concert, te organiseren. Voorzitter Piet Smit: „In totaal is er een bedrag nodig van anderhalve ton. Dat halen we, daar ben ik zeker van. Vooral de aktie die nu opgestart wordt, een loterij, moet het gat in de begroting fors gaan dich ten". In totaal worden er dui zend loten te koop aangeboden voor honderd gulden per stuk. Met als hoofdprijs een auto. „Eén op de vier maakt een kans iets te winnen", verduidelijkt de oud-voorzitter van het Konink lijk Mannenkoor Orpheus, maar thans aanvoerder van de speciale stichting die geld in het laatje moet brengen. De loten zijn te koop bij de volgende adressen: Sig. mag. B. P. janse, Broersvest 8; Sig. mag. Smits- hoek, b. v., Troelstralaan 31; Sig. mag 't Hoekje, Boerhaavelaan 80. SCHIEDAM - Ten bate van S.O.S. kinderdorpen biedt Mar got Vincent haar karakterpop pen aan tegen een gereduceerde prijs. De volledig met de hand ge maakte poppen zijn vanaf 27 oktober tentoon gesteld bij Gale rie Molenaar, Broersvest 115. Bestellen: alleen telefonisch op nummer 4267637. van 11.98 voor 6 stokjes voor WAAR EEN VRIENDELIJK WOORD GEWOON IS. SCHIEDAM - D'66 vindt dat het college van B&W de Schiedamse voetbalclub SVV best wat meer ter wille mag zijn. Niet zozeer als direkte geldschieter, daar zijn ze fel tegenstan der van. Maar als een ak- tieve gesprekspartner die naar mogelijkheden zoekt als het bijvoorbeeld gaat om de accommodatie van de koploper in de eerste divisie. De lovende woorden van wet houder Luub Hafkamp tijdens de begrotingsbehandeling aan het adres van de 'tonnenforma- tie' van voorzitter John van Dijk vindt fraktieleider Adri Reijnhout onvoldoende. „SVV blijkt na jaren kwakkelen een factor van economische en re creatief belang te kunnen zijn in onze stad. Daar moet het colle ge creatief op reageren", aldus Reijnhout in een brief. Toch houdt de democraat een slag om de arm. „De vraag of er sprake is van een korte-termijn- succes dan wel van een duurza me ontwikkeling kan pas over enige jaren worden beant woord". Een begin van een rotsvaste re latie zou een bezoek aan de eerstvolgende thuiswedstrijd- kunnen zijn, meent D'66 op recht. D'66 fraktieleider Adri Reijnhout de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - Prof. dr. L. Reijnders van de Stichting Natuur en Milieu en drs. R. Buisman van de stich ting Nederland Gifvrij blij ven bij hun mening dat wo ningbouw op het grondge bied van Spaland onver antwoord is en dat de lo- katie nader onderzocht moet worden. Het laatste bodemonderzoek, uitge voerd door Bureau Ramil, heeft de twee deskundigen niet van gedachten doen veranderen. „Het onderzoek is veel te gering van omvang ge weest om op grond daar van betrouwbare uitspra ken te doen aangaande de algemene slibkwaliteit van het gebied in zijn geheel", schrijven ze in een brief aan de fraktieleiders van Klein Links. „In alle ge vallen gaat het om meng- monsters, de C-waarde voor cadmium wordt drie maal overschreden en er is sprake van een enorme uit schieter wat betreft kwik", aldus de experts. SCHIEDAM, maandag - Met een monoloog die de toehoorders zichtbaar deed zuchten, het ene na het an dere onderzoeksrapport op tafel leggend, ging wethou der Chris Zijdeveld als een ridder van de Ronde Tafel ten strijde tegen de 'riool- journalistiek' van de NCRV. Het betoog van de gelouterde spreker bracht NCRV's presen tatrice Karin de Groot op het puntje van haar stoel. Haar 'Ja, natuurlijk'-collega, eindredak- teur Jan Pieter Visser, helde fors naar achteren en zei, zicht baar geïrriteerd door de niet af latende woordenstroom waar niemand bijna tussen kwam: „Dit is precies hetzelfde wat ik meemaakte in de jaren '70 bij al die gifaffaires: een regenten mentaliteit bij de bestuurders. Zijdeveld schoot uit zijn slof: „Dat is een smerige aanval". „U luistert helemaal niet", kaat ste Visser de bal terug. „Maar wel allemachtig, daar zit ik hier nu toch voor", repliceerde de milieuwethouder op zijn beurt. Rectificatie De ontmoeting in het stadskan toor tussen de programmama kers van 'Ja, natuurlijk' en de wethouder had een vriendelijk begin. Dit in tegenstelling tot het vinnige middenstuk dat voor de aanwezige pers aardige citaten opleverde. Het sluitstuk was zoals verwacht: de ingeno men stellingen werden niet ver laten. Geen rectificatie in de volgende 'Ja, Natuurlijk', wat Zijdeveld dolgraag wilde. In zijn ogen stond de uitzending van 18 oktober bol van de on genuanceerde suggesties. (Zo werd er onder meer gesproken over een beperkt bodemonder zoek in Spaland). Daardoor is schade toegebracht aan de stad en zijn de toekomstige bewo ners van de nieuwbouwwijk on nodig in onzekerheid gebracht. Het aangekondige bezoek van Karin de Groot om de 'Natuur- Wethouder Chris Zijdeveld en NCRV's presentatrice Karin de Groot delen elkaar de ca- deau's uit lijk Niet-prijs', een mini-contai ner om alle Spaland plannen voorgoed in weg te gooien, hoogstpersoonlijk naar de Jene- verstad te brengen, greep Zijde veld met beide handen aan om 'orde op zaken' te stellen. Maar de NCRV-ers met in hun kiel zog Bart de Leede (PSP/'P)), IdrQIReijnhout (D'66) en drs. René Buisman (Stichting Ne derland Gifvrij) waren niet van hun stuk te brengen. Visser: „Wij hebben haken en ogen gesignaleerd in het bodem onderzoek in Spaland. Wij vin den dat net zo als in het verkeer moet worden gehandeld: bij twijfel niet inhalen. En ook hier is duidelijk sprake van twijfel. Milieuorganisaties die we ge raadpleegd hebben, spreken u tegen. De 'Natuurlijk-Niet-prijs' is een signaal. Zo van; wethou der denk na! Bezin eer U begin! U moet ons niet aanspreken op de punten en de komma's. Maar als media is het onze plicht dit aan de orde te stel len". Rioolbuis Zijdeveld kwam geen stap ver der. Hij riep door zijn nadruk kelijke aanwezigheid eerder irri- WATERWEG NOORD - De hoogheemraadschappen van Delfland, Rijnland, Schieland en het zuiverings schap Hollandse Eilanden en Waarden willen een sa menwerkingsverband aan gaan voor de verwerking van zuiveringsslib in Zuid- Holland. Dat is het voorstel van de dagelijkse besturen van deze waterkwaliteitsbe heerders aan hun algemene besturen. Deze nemen in afzonderlijke openbare ver gaderingen op 8 november hierover een definitieve be slissing. Daarmee wordt groen licht gegeven voor de oprichting van de DRSH Zuiveringsslib N.V. te Rot terdam. De vier genoemde Zuidhol landse waterkwaliteitsbe heerders nemen elk voor 25 procent deel in het aande lenkapitaal van de nieuwe N.V. De onderneming gaat zorgen voor transport en verwerking van zuiverings slib van alle afvalwaterzui veringsinrichtingen (Awzi's) op milieuhygiënisch verant woorde wijze in Zuid-Hol land. Zuiveringsslib is een restprodukt dat overblijft na het zuiveren van afval water. In totaal zal het uit eindelijk gaan om jaarlijks ruim 500.000 ton slib van ruim honderd awzi's, die het afvalwater zuiveren van 3,7 miljoen mensen en veel bedrijven. Momenteel wordt in Zuid- Holland slibverbranding ge zien als de oplossing op lan gere termijn. Na het ver branden van slib blijft de kleinste hoeveelheid te stor ten materiaal over. Hier door kan de toch al schaar se stortruimte zolang moge lijk worden benut. De on derneming zorgt ook voor transport en verwerking van de restprodukten - as- resten - die bij de slibver werking ontstaan. Als één van de eerste akti- viteiten zal de onderneming de bouw en exploitatie van een grote installatie voor het verbranden van zuive ringsslib voorbereiden. Deze komt vermoedelijk in Dordrecht. Bij het ontwerp wordt rekening gehouden met de recent aangescherp te normen voor de rookgas sen. Intussen kan de N.V. een deel van het zuiverings slib storten in de Slufter op de Maasvlakte. De N.V. zal hiervoor een eigen ont vangstinstallatie bij de Sluf ter realiseren. tatie dan begrip op voor de Schiedamse situatie. Voor hem bleef niets meer over dan ook een prijs uit te reiken aan Karin de Groot en wel een haakse rioolbuis. De buis symboliseer de hoe Schiedam denkt over de wijze van berichtgeving in 'Ja, Natuurlijk'. Dat ie haaks is, had te maken met de voorstelling van zaken. Dat stond allemaal haaks op de waarheid, maakte de wethouder duidelijk. De Groot kondigde aan, als de Spaland plannen toch naar het 'groot archief gaan, met een grotere container terug te komen. SCHIEDAM - Een 21-jarige Schiedammer is zaterdagavond naar het hoofdbureau van politie gebracht omdat hij een agent te gen zijn bovenbenen had ge schopt. Dat gebeurde voor de deur van 't Fust, een café aan de Buitenhavenweg. De politie kreeg die bewuste avond een melding binnen dat zich in het café een 'vervelende' man zou ophouden. Met zachte hand luk te het de agenten de jongeman naar buiten te loodsen. Buiten fekomen begon hij om zich een te trappen. SCHIEDAM - Bij de Marskra mer aan de Nolenslaan betrapte de politie een 22-jarige Schie dammer met vijf schemerlam pen onder zijn armen. Aanhou ding geschiedde verderop bij station Nieuwland. Een mede inbreker kon zich uit de voeten maken en liep richting Van Ho- gendorplaan. De politie denkt ook deze knaap spoedig aan te houden. van 1 tot 1 miljoen stuks v.a. Ook voor lamellen bellen tel. 4266755-4350518 Face-lift geeft Groenelaan nieuw elan Programma Theaters Marathon had door kunnen gaan Sport In S'dam JEM&1 Bron: KNMI DONDERDAG 26/10 half tot zw. bow. plaatselijk regen VRIJDAG 27/10 half tot zw. bew. plaatselijk regen ZATERDAG 28/10 wisselend bew. plaatselijk regen min. ir midd.temp. 16° min. 10° midd.temp. 16° min. 8° midd.temp. 14° wind: ZW-4 wind: Z-4 wind: W-4 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging en bejaardentehuizen, scholen en kantoren s rauviD Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 'Regent' hekelt 'riooljournalistiek' r Afwerking: ±25 mogelijkheden Ook kettingformulieren Haal en breng spoedservice! DRUKKERIJ GR0EN00RD Westvest 36, Schiedam Ct Tel. 010-471 54 96 Fax 010-473 15 91 5 kunt u Groanelaan 26, Schiadam Pr. Hendrikstraat 2, Vlaardingan Tevens verkoop van jaloezieën, rolgordijnen, zonneschermen, rolluiken etc. ui- ^OsdaxRsw J**

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1