Het weer La Duchesse geopend Hafkamp over start Artotheek Schiedam. K0PIEREN Boomstam op wegdek BEDRUKTE MOUSSELINE Goed is goedkoop bij Albert Heijn. 1.94 Inbraken Nooteboom 2x de sigaar 19:50 22.50 PER METER on A.H. Hagastraat 1 (Gorzen) s Stadsblad in uid- Holland 60 jaar getrouwd Schennispleger in de kraag gevat Najaar '89 dessins. jjQ j^| In Viscose en Pöly Silfe DE KETHEL ONGEZOUTEN ROOMBOTER WOENSDAG 1 NOVEMBER 1989 41e JAARGANG, NUMMER 87 OPLAGE 40.095 SCHIEDAM - Kelners met opgeheven hoofd kom je bij restaurant La Du chesse niet tegen. Althans niet bij het 'nieuwe' Du chesse van Karin Tukker en Michael van Bruggen dat vrijdagavond door bur gemeester Scheeres 'uit de doeken werd gedaan'. En voor wat frietjes bij de maaltijd mag je best ie mand van de bediening aan z'n jasje trekken. Het past bij de sfeer die de twee jonge ambitieuze ondernemers al in een eerder stadium creëer den in restaurant 'Sans Rivale' aan de 's Gravenlandseweg. Hoewel op een veel minder chi que lokatie gelegen dan La Du chesse, wisten ze door verfijnde gerechten en milde prijzen de Gouden Pollepel van het Rot terdams Nieuwsblad moeiteloos in de wacht te slepen. Een be drijfsvoering die het duo in ver sterkte mate doorvoert nu een nieuwe en grotere uitdaging voor hun voeten ligt: La Du chesse aan de Maasboulevard. Huiskamer Van Bruggen is van mening dat een gezellig restaurant geen op somming moet zijn van stoelen en tafels. „Het moet als het ware de huiskamer zijn van de restaurateur." Tukker en Van Bruggen zijn wars van snobis me, iets dat op dat niveau res taurant maar al te vaak voor komt. Ook de bedragen die de concurrentie voor de spijzen be rekend, vinden ze de laatste ja ren werkelijk uit de pan rijzen. „Voor iets meer dan zestig gul den komen wij met een vier gangen menu. Dat doen weini gen ons na." Eten in het oude La Duchesse was voor menig Schiedammer een onhaalbare zaak. Wie er wilde dineren moest een zeer dikke portemon nee bij zich dragen. Presentatie Waar véél aandacht aan ge schonken wordt, is de prestatie van de maaltijd. Dat moet per- fekt zijn. Dat verklaart ook de inrichting van La Duchesse. Tijdens de opening waren veel bezoekers onder de indruk van het smaakvolle interieur. Tuk ker en Van Bruggen schakelden SCHIEDAM - In familie kring vierden maandag de heer J. A. Visser (82) en zijn vrouw S. M. J. Gub- bels (87) hun 60-jarig hu welijk. Beiden zijn in Rot terdam geboren en ge trouwd, maar wonen sinds lang in de Marconistraat. De heer Visser is tot zijn 71-ste jaar werkzaam ge weest als chef technische dienst in het Passage The ater te Schiedam. Het echtpaar heeft een zoon. Wethouder Chris Zijde veld feliciteerde de fam. Visser namens het stads bestuur en overhandigde een grote bos bloemen. hiervoor Jan des Bouvries in. „Ik hoor mensen vaak zeggen dat des Bouvrie iedere Neder landse eetgelegenheid voor zijn rekening neemt, maar wij zijn pas de derde", zwakt de restau rateur de 'fluisterverhaaltjes' een beetje af. Klus Burgemeester Scheeres had vrij dag een hele klus om La Du chesse te openen. De eigenaars hadden de gehele entree 'a la Cristo' (die deed een brug in Parijs) laten inpakken als een bonbon. In zijn openingstoe spraak sprak Scheeres de wens uit dat alle restaurants van eni ge naam gezamenlijk aan de weg zouden moeten timmeren om het troetelnaampje van Schiedam ('het culinaire hart van de Rijnmond') wat meer glans te geven. Michael van Bruggen heeft wel enkele ideeën op tafel liggen, liet hij gisteren weten. „Maar het probleem is altijd dat elke restaurateur bang is voor z'n eigen hachje. Het zal zeker geen gemakkelijke klus zijn een brochure te maken en eikaars adresbestanden te ge bruiken, om maar iets op te noemen." SCHIEDAM - 'Voorzich tig, maar niet halfbakken'. Zo omschrijft wethouder Luub Hafkamp de offi cieuze start van de arto theek in het bibliotheekfi liaal in wijkcentrum De Blauwe Brug. Hoewel Hafkamp er rekening mee houdt dat de kunstuitleen over twee jaar best eens in de toekomstige nieuwbouw op het stadserf een stekje krijgt,.vindt hij de huidige investering geenszins geld over de toonbank smijten. De 175.000 gulden die werd uitgetrokken om een schoolgebouw op het Bachplein als depot in te richten is nooit weg, zegt de eerst verantwoordelijke man op cultuur. „Vele ver enigingen zitten te sprin gen om ruimte. Er is altijd wel een andere goeie be stemming voor te vinden". De officiële opening vindt pas in januari plaats als ook de be wegwijzering - een opdracht die is toebedeeld aan kunstenaar Martin Moesman - tussen depot en artotheek klaar is. Ook dan kunnen de laatste aankopen aan het publiek worden getoond. Jaarlijks zal er Voor 40.000 gul den aan kunst gekocht worden. De provincie subsidieert meer dan 50 procent. De aankopen worden gedaan door een specia le commissie waarin museum- direkteur Hans Paalman, Hans Walgenbach, plv. direkteur van het Centrum Beeldende Kunst, artotheekbeheerder Jan van Dullemen en twee kunstenaars van buitenaf, zitting in hebben. De proefperiode die zaterdag ingaat is volgens bibliotheekdi- rekteur Mies van Helden een ideale tijd om 'tegen dingen aan te lopen die je vooraf moeilijk kunt inschatten'. „Wat moet je doen als een schilderij bij de particulier is weggehaald of de lijst is beschadigd". Een groot deel van de admini stratieve rompslomp komt trou wens op de nek van de Arto theek Rijnmond, gevestigd in het Centrum Beeldende Kunst op de Nieuwe Binnenweg. Daar houdt men precies bij of het kunstwerk is geretourneerd aan de artotheek. Maar de samen werking strekt verder. Zo kan de Schiedamse kunstuitleen met een volume van 750 kunstwer ken ook putten uit de voorra den van de Maasstad. „Daar hebben ze bergen kunst en ber gen geld", zegt artotheekbeheer der Jan van Dullemen zachtjes. Het beleid van de artotheek is erop gericht dat kunstobjekten waarvoor men in het verleden meer dan 3000 gulden heeft neergelegd, niet in de uitleen- kollektie terecht komen. „We moeten uitgaan van reguliere kunst", zegt Hafkamp die ervan uit gaat dat iedereen toch wel een inboedel- en een brandver zekering heeft. „Als we een Daan van Golden met een waarde van 20.000 gulden in de kollektie opnemen, komt de le ner in de kostbaarhedenverze- kering terecht. Dat doen we dus maar niet. Inventariseren De gemeente Schiedam is bijna twee volle jaren bezig geweest ïffiP yilfP* met het opstarten van een arto theek. Het vinden van een ge schikte accommodatie nam veel tijd in beslag. Ook het inventa riseren en het 'geschikt' (inlij sten e.d.) maken van B.K.R.- werken, opgeslagen in een krak kemikkig pandje aan de Broers- veld kostte zeeën van tijd. De gemeente ziet de komst van de kunstuitleen als een steuntje in de rug voor de (Schiedamse) kunstenaars. Zolang het geen BKR-werk is, mag de lener ook tot aanschaf over gaan. De 750 kunstwerken zijn te bekijken op dia's die op twee grote lichtbak ken in de artotheekruimte zijn uitgestald. Hier maakt de lener zijn keuze. Dat is overigens geen simpel karwei. De 'kroko dil' van Michel van Warmenho- ven mag piepklein lijken op het celluloid, in werkelijkheid zijn de maten levensecht. Motto Onder het motto 'Kom kunst kijken' gaat zaterdag 4 novem ber de artotheek Schiedam (om de kunstliefhebbers niet langer te laten wachten) 'voorzichtig' open. Het abonnement bedraagt 50 gulden. Men moet zich wel legitimeren. Jan van Dullemen zegt een tevreden man te zijn als het eerste jaar 200 mensen zich aanmelden. SCHIEDAM - Op de Nieuwe Damlaan/Harga- laan troffen surveillerende agenten een vijf ton wegen de boomstam op het wegdek aan. De brandweer moest eraan te pas komen om het gevaarte weg te slepen. Na onderzoek bleek een chauf feur van een Vlaardings vervoerbedrijf het 'stemme tje' onderweg verloren te zijn. SCHIEDAM - In de kantine van UVG is in de nacht van 26 op 27 oktober 150,- wegge haald. Inbrekers kwamen bin nen door een straattegel door een ruit te gooien. Uit een auto die geparkeerd stond bij het winkelcentrum Hof van Spaland zijn afgelopen don derdag twee portefeuilles wegge nomen. De eigenaar, een 46-ja- rige Schiedammer, is ernstig ge dupeerd. In totaal zat er voor 5.000,- aan kontanten in. Bij houthandel Jongeneel aan de Buitenhavenweg hebben in brekers in de nacht van donder dag op vrijdag een elektrische typemachine (waarde 2.500,-) weggenomen. De schade aan de buitendeur bedraagt 125,-. SCHIEDAM - Bij autobedrijf Nooteboom aan de Zwaluwlaan is zondagochtend vroeg 03.00 uur) tweemaal ingebroken. De eerste keer ging alle aandacht uit naar het pompstation. Daar pro beerden de dieven een rek met si garetten in zijn geheel naar bui ten te krijgen. Toen het gevaarte viel en alles buiten op straat lag, maakten ze zich uit de voeten. De politie constateerde, gezien het aantal platgereden pakjes, dat de inbrekers bij hun vlucht gebruik maakten van een wagen. Om binnen te komen werd een ruit vernield door een trottoirte gel. De totale schade bedraagt f 8.000,-. Bijna drie uur later was de showroom van Noote boom aan de beurt. Hier stalen onverlaten voor f 2.500,- een drietal radio-cassetterecorders. Ook hier kwam men binnen door een ruit in te kegelen. G. MUIJS SCHIEDAM - De politie heeft een 72-jarige schen nispleger (potloodventer in de volksmond) aangehou den in het Sterrebos. Dat gebeurde afgelopen vrijdag omstreeks twee uur. De politie kreeg de tip telefo nisch doorgespeeld, verge zeld van een goed signale ment. Aanhouding was dus een fluitje van een cent. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten MEER METERS MODE :W p m OP OP WAAR EEN VRIENDELIJK WOORD GEWOON IS. Uniek concert in café 't Paard Programma theater Sport in Schiedam Joris naar Nolet 'Geen opsomming van stoelen en tafels' De glazen worden geheven. Burgemeester Scheeres wenst Karin Tukker en Michael van Bruggen een succesvolle toekomst. Bron: KNMI VRIJDAG 03/11 zwaar baw. plaatselijk regen min. 9° midd.temp. 12' wind: Z-4 ZATERDAG 04/11 zwaar bew. plaatselijk regen min. 6° midd.temp. 10' wind: ZW-5 ZONDAG 05/11 zwaar bew. regen min. 6 midd.temp. 10° wind: W-5 'Voorzichtig, maar niet halfbakken' Luub Hafkamp krijgt vari Mies van Helden een litho van Michel Snoep overhandigd. Kunste naar Snoep maakte slechts 40 exemplaren. De eerste abonnees van de Artotheek Schiedam kunnen tegen een speciale prijs van 50 gulden dit kunstwerk aanschaffen. De wethouder van cultuur schreef zich ook in als lid van de kunstuitleen en nam een echte Piet van Stuivenberg voor een jaar mee naar huis. Is t*V!:'Vr" i Jan van Dullemen voor de diabakken. van 1 tot 1 miljoen stuks v.a. Afwerking: ±25 mogelijkheden Ook kettingformulieren Haal en breng spoedservice! DRUKKERIJ GR0EN00RD Westvest 36, Schiedam WWc\ Tel. 010-471 54 96 Fax 010-473 15 91 5 Speciale aanbiedingen j VAN UW GROENTEMAN Zie onze advertentie van pagina g ook geldig voor Lorentzlaan Groente en fruithandel Wij helpen direktü! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Verhuur Ook roor uw waamachim au koelkasten Schiedam, Hoogstraat 27 b t/o HIJ Herenmode. i Scheeres doet La Duchesse uit de doeken. - do.-vrij.-zat.: rit» f li v.-»-4G£2KXL 250 gram van 2.59 voor (max. 10 pakjes per klant)

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1